Finsko – Česko

1:3

konec (1:1, 0:1, 0:1)

08.02.2020, 12:30 • Ericsson Globe (Stockholm) • Josef Prášek

Od 16:15 začne utkání mezi domácím Švédskem a Ruskem. I tento zápas můžete sledovat na našem textovém přenosu.

To je z mé strany pro dnešek vše. Někdy příště na shledanou. (14:50:11)
Dnešní utkání sledovalo 3769 diváků.
Statistiky po konci zápasu vs.

Střely na branku: 22 – 21
Trestné minuty: 6 – 8
Vyhraná vhazování: 25 – 24
Je tu konec. Češi porazili Finsko i potřetí v letošní sezóně Euro Hockey Tour. První třetina skončila remízou 1:1, jenže poté se trefovali jen hráči české reprezentace. Konkrétně jen bratři Zohornové. Tomáš Zohorna šest sekund před koncem prostřední části prostřelil Lehtinena a v závěru třetí části přidal pojistku jeho bratr Hynek Zohorna, který zavezl puk do prázdné branky.

Nejlepší hráči:

Česko – Tomáš Zohorna
Finsko – Julius Junttila

59:49

Jenže čas se rychle krátí a tento zápas již dopadne dobře pro české hráče.

59:20

Suomi ještě odvolali brankáře a zkouší to v šesti!

58:54

58:54 Hynek ZOHORNA - 1:3

58:54

Česko právě vstřelilo branku!
Nejspíš je hotovo! Češi vybojovali puk a Tomáš Zohorna jej přisunul na svého bratra HYNKU ZOHORNU, který neměl problém zavést puk do prázdné branky. Asistence: Tomáš Zohorna.

58:38

Suomi stále hrají v šesti , střela Teema Pulkkinena končí na betonu českého brankáře.

58:12

Musil vyhodil kotouč do středního pásma.

58:00

Jori Lehterä vystřelil velmi nebezpečně z první, ale Furch se dokázal přemístit a vyrazil kotouč.

57:30

Fini hrají v šesti!

57:21

Oddechový čas pro Suomi. Tohle je ideální situace na vyrovnání. Podaří se to Finům?

57:21

Vyloučení v týmu Česko (David Sklenička – 2 min., hákování).

57:20

Nyní ale Suomi kombinují ve třetině Česka a zahrají si dokonce početní výhodu!

56:38

Musil si počkal na nahrávku Finů a posunul kotouč do středního pásma.

55:58

Finům již moc času nezbývá. Do konce chybí něco přes čtyři minuty. Nyní ofsajd na straně Suomi.

55:52

Suomi stále prohrávají o jednu branku. Nyní zastavil přechod českého týmu hvizd rozhodčího – ofsajd.

1:3

Branky a nahrávky: 10. Karjalainen (Junttila, Salo) – 4. Horák, 40. T. Zohorna (H. Zohorna, R. Zohorna), 59. H. Zohorna (T. Zohorna)

Finsko: Lehtinen (Tuohimaa) – Melart, Koivisto, Salo, O. Manninen, Parikka, Honka, Seppälä, Näkyvä – Ju. Nättinen, Lehterä, Pulkkinen – Junttila, Ruotsalainen, Karjalainen – J. Mustonen, Ilomäki, Puljujärvi – Innala, J. Lajunen, A. Mustonen.

Česko: Furch (Will) – Jeřábek, Šulák, J. Krejčík, Košťálek, Němeček, D. Sklenička, D. Musil, Klok – Zaťovič, Jan Kovář, Řepík – R. Zohorna, T. Zohorna, H. Zohorna – Flek, Horák, Hyka – Šťastný, M. Kovařčík, Dufek – Rousek.

Rozhodčí: Öhlud, Björk – Persson, Jonsson