Kaufland Challenge

Slovensko – Ruský olympijský tím

2:1

konec (2:0, 0:0, 0:1)

08.02.2020, 14:00 • Zimný štadión mesta Poprad, Slovensko • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

V poslednej tretine sa Rusi ozvali v priebehu 53. minúty, kedy znížil Sorkin. Rusko predviedlo aj záverečný tlak, no nedokázalo už vyrovnať. Slovenskí hokejisti sa teda stali víťazmi tohto duelu a aj víťazmi celého Kaufland Cup-u. (16:06:37)

59:50

Z obranného pásma sa podarilo dostať puk preč Krištofovi, ktorý zrejme rozhodol.

59:29

Rusi už získali útočné pásmo a od modrej čiary pálil Miromanov. Jeho zakončenie Rybár bezpečne podržal vo výstroji.

59:06

Miromanov je za ruskou bránkou a rozbieha novú útočnú akciu ruského tímu.

58:49

Podarilo sa nám dostať puk do stredného pásma.

58:39

Vhadzuje sa pred Rybárom, ruská bránka ostáva prázdna!

58:39

Graňák puk vyhadzoval von z obranného pásma. Nevyhli sme sa v tejto chvíli icingu. Oddychový čas si berie ruský tréner Oleg Brataš.

58:18

Puk sa dostal do obranného pásma ruského tímu a náš súper rozbieha nový útok spoza Melničuka.

57:52

Ruskí hokejisti s blížiacim sa koncom tretiny zvyšujú obrátky a dokázali to aj teraz. Georgij Ivanov sa natlačil pred bránku. Rybár stihol zakryť puk včas.

57:18

Haščák posielal puk krížom cez stredné pásmo Sukeľovi, ktorý však už bol poriadne vyšťavený a nedokázal ďalej pokračovať v útočení.
Dnešné stretnutie sleduje 3 850 divákov.

56:33

Po ľavom krídle to dopredu skúsil Maxim Grošev. Jeho pohyb sa skončil strelou z kruhu, ktorá mierila priamo do výstroje gólmana Rybára.

56:12

Michal Chovan z obranného pásma žabkou prehadzoval puk na útočnú modrú Haščákovi. Haščák súboj veľmi nezvládol a o puk prišiel.

55:32

Pospíšil bol aktérom ďalšej našej akcie. Veľmi si však v útočnom pásme nerozumel so Štajnochom a naši nakrátko prišli o puk.

55:06

Pospíšil vykorčuľoval s pukom dopredu po pravom krídle. Pred bránku už rýchlo šprintoval Rosandič, ale prihrávku mu ponúknuť nedokázal.

54:37

Koch pozvládal súboj s Obidinom a nepustil ho po krídle do zakončenia. Naši hráči ihneď otočili hru, dostriedali a snažia sa ísť dopredu.

53:53

Ruskí hokejisti aj naďalej pokračujú v aktivite a sú nasťahovaní v našom obrannom pásme. Zatiaľ je to však bez ďalšej strely.

52:52

Ruský olympijský tím dal gól!
Rusko strieľa kontaktný gól a záver tretej tretiny môže byť ešte zaujímavý. Chybne rozohrával Kollár, ktorý lacno prišiel o puk medzi kruhmi. Prebral si ho Dorofejev, ktorý ho ponúkol MAXIMOVI SORKINOVI, položil si Rybára a s prehľadom zakončil.
Asistencia: Pavel Dorofejev.

2:1

Branky a nahrávky: 9. Ďaloga (Lamper, Zigo), 13. Mi. Chovan (Marcinko, Gernát) – 53. Sorkin (Dorofejev)

Slovensko: Rybár (Košarišťan) – Graňák (C), Čerešňák (A), Gernát, Ma. Chovan, Rosandič, Štajnoch, Koch, Ďaloga – Mi. Chovan, Krištof, Haščák – J. Sukeľ, Marcinko (A), Zuzin – Pospíšil, Kollár, Rapáč – Paulovič, Zigo, Lamper

Ruský olympijský tím: Melničuk (Konovalov) – Demidov (A), Miromanov, Šaripzianov (C), Pylenkov, Kudako, Chabarov, Jakovenko, Trišin – Slepec, Ivanov, Obidin – Talalujev, Kukštel, Morozov (A) – Rtiščev, Sorkin, Dorofejev – Amirov, Šaškov, Grošev

Rozhodčí: Baluška, Štefik – Gegáň, Kacej

Diváci: 3 850

08:59 SVK 1:0 Ďaloga (Lamper, Zigo)
09:43 RUS OT 2 Pylenkov, sekání