konec (0:0, 1:0, 1:0)

08.02.2020, 01:15 • Nationwide Arena, Columbus • Vít Muzikář

Tipsport: 1.44 5.19 5.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost, dobrou noc. (03:52:44)
Columbus hraje hned v noci na zítřek doma s Coloradem. Detroit se v neděli v 18:30 SEČ představí doma s Bostonem.
Ke konci sáhl hostující celek ještě k powerplay, kdy v jednom případě domácí špatně rozehráli a Hronek (možná) přehrál celou situaci pasem na pravý kruh, kdy následná rána z první minula branku. Tak či onak – odehrál skoro osmadvacet minut a je základním stavebním kamenem detroitské obrany.
Columbus se do poslední chvíle strachoval, aby Detroit nesrovnal a zápas nešel do prodloužení. Po vyrovnané první třetině domácí zabrali ve druhé dvacetiminutovce. Jenže chyběla jim efektivita. I přes výraznou střeleckou převahu se prosadil pouze Werenski v ponechané výhodě a nakonec vsítil vítěznou trefu. Howard podal dnes vynikající výkon a dlouho byl Detroit díky němu ve hře. Ve třetí třetině mu soupeř nabídl dvě přesilovky, ale v nich si hosté nevypracovali žádnou větší šanci.
Statistiky zápasu:

Střely na branku: 44:16
Statistika vhazování: 50:50 (v procentech)

2. Nick Foligno (CBJ) – 0+1
3. Elvis Merzlikins (CBJ) – 60 minut, čisté konto, 100% úspěšnost zákroků, 16 zákroků
Dnešní utkání sledovalo 18 978 diváků.

59:37

Columbus se osvobodil a navíc Hronek musí hrát, nebude to tentokráte icing.

59:25

Nyquist vyhodil kotouč po levé straně, nestihl vystřídat a píská se domácí zakázané uvolnění.

59:07

Howard je opět na střídačce.

58:35

58:35 Boone JENNER - 2:0

58:35

Columbus právě vstřelil branku!
Nyquist získal kotouč na pravé straně a nahrál na střed BOONE JENNEROVI. Ten projel z vlastního obranného pásma až do domácí obranné třetiny, kde před ním byla naprosto prázdná branka. Asistence: Gustav Nyquist.

58:13

Hronek dostal namazáno na středu a následně přihrál ještě na pravý kruh, kde obrovská šance skončila mimo branku.

57:55

Hosté hrají bez brankáře.

57:15

Nash měl proti sobě Hronka na pravé straně, tomu potom pomohl Filppula a hosté tak vybojovali kotouč na své hokejky.