3:2

po s.n. (2:1) (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)

14.09.2019, 16:00 • Ice Palace • Lukáš Ureš

Tipsport: 2.96 4.0 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí nakonec dotáhli utkání do vítězného konce. Je nutno podotknout, že zaslouženě, jelikož téměř celá třetí třetina byla v režii Čerepovce.

Československá stopa utkání

Libor Šulák (CER) – (0+0), 2 střely, 23:28
Adam Liška (CER) – (0+0), 1 střela, 14:37
Dmitrij Jaškin (DMS) – (0+0), 3 střely, 18:30
Michal Čajkovský (DMS) – (0+1), 4 střely, 18:10 (18:33:26)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.

Autorem vítězné branky je JURIJ TRUBAČJOV.

5. série 2:1

Daniil TARASOV neproměňuje.

German GRAČJOV neproměňuje.

4. série 2:1

Indrašis po naznačení překonal brankáře Čerepovce střelou nad lapačku.

4. série 1:0

Vovčenko si nabruslil na pravou tyč, ale Bočarov dobře kopíroval jeho pohyb.

3. série 1:0

Hietanen zkusil forhend na pravou tyč.

3. série 2:0

Trubačjov zakončil přesně do pravého růžku.

2. série 1:0

Petersson téměř nic nenaznačil a jeho střelu úspěšně vyrazil Podjapolskij vyrážečkou.

Alexejev rovněž neúspěšný.

1. série 1:0

Igumnov to zkusil střelou mezi betony, ale tam žádný prostor nebyl.

Morozov to udělal ve velkém stylu. Položil si Bočarova a zakončil do odkryté branky.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:03

Morozov se protáhl skrz obranu Dynama, ale Bočarov dokázal pohotově zareagovat sklepnutými betony.

62:17

Indrašiš kombinoval stejně jako Petersson, ale jeho střela z otočky Podjapolskije nijak neohrozila.

61:23

Domácí jej dokázali odzbrojit, ale po napadené rozehrávce získal kotouč opět Petersson.

61:01

Petersson si nechává puk dlouho pro sebe, nikam nepospíchá.

60:30

Morozov si s Jakimovem špatně předali kotouč a do útoku mohou jít hosté.

60:01

Tak 60 minut hrací doby nám vítěze nepřineslo. Rozhodne se v pětiminutovém prodloužení nebo až na samostatné nájezdy?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00

Běží poslední minuta základní hrací doby.

57:44

Čerepovec to zkouší z každé pozice, ale ani jeden pokus neskončil za zády Bočarova.

57:05

Skvělý semafor v podání Podjapolskije, který svou lapačkou našel střelu Jaškina.

56:00

Po přesouvání hry ze strany na stranu se do větší šance dostal Petersson, který si z prostoru mezikruží sjel až před branku, kde ale nad Podjapolskijem nevyzrál.

51:43

Zatím jsou střelecky aktivnější ve třetí části domácí, ale na ledě se převážně nic neděje. Oběma týmům se za žádnou cenu nedaří přejít ke střele, nýbrž do větší šance.

49:21

Hosté se z domácího tlaku oklepali a hra je opět vyrovnaná, ovšem na střely mizerná (3 – 1).

48:30

Na levém křídle využil trocha prostoru Nikolišin, který mířil na bližší tyč. Bočarov i přes neustálý nápor domácích zaznamenal v závěrečné třetině teprve třetí zákrok.

47:33

Z modré čáry lehkou střelou nahodil Šipačov puk před branku, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

46:41

Hra se opět přestěhovala před Bočarova, ale domácím se za žádnou cenu nedaří přejít do střelecké pozice.

45:07

Hosté se nemohou vyrovnat domácímu tempu, díky kterému opět kombinují v útočném pásmu, ale pouze na hrazení a bez střely.

43:54

Přes obětavé pády Severstal snad ani jednou nezaměstnal Bočarova. Vyloučený Jaškin je už zpět ve hře.

42:58

Špatnou přihrávkou se přesilová pětka Severstalu vyhnala z útočné třetiny.

42:30

Petunin je bez hole! Domácí mají drobnou výhodu.

42:10

Hned čtyři hráči Čerepovce bojovali o kotouče na levém hrazení, což se jim nakonec podařilo.

41:54

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., podrážení).

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:36

Před branku dostal přihrávku z z pravé strany Jakovlev, který bez přípravy mířil do Bočarova protipohybu! Přesouvající brankář dokázal lapit kotouč svou lapačkou.

39:24

Pokus o rychlý průnik na pravou tyč odrazil bránící Mironov.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:27

Rychlý protiútok domácích vedl z levé strany Geraskin, jehož pokus těsně nad horní tyčí.

38:19

Jaškin v oslabení zkusil střelu ze střední vzdálenosti, ale ta těsně minula vzdálenější tyč.

37:37

Hostům se hned zkraje oslabení podařilo osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

37:24

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., podrážení).

36:17

Čerepovec trochu vyrovnal hru, která se nyní převážně odehrává ve střední třetině.

33:37

Jaškin zajel s kotoučem za branku, odkud zpětnou přihrávkou vytvořil pozici pro Indrašise! Podjapolskij ale u pravé tyče nechal přitisknutý beton.

33:13

Kodola se uvolnil na levém křídle, ale přes položeného obránce Dynama nedokázal dostat puk!

32:27

32:27 Vadim ŠIPAČOV - 2:2

32:27

Dynamo právě vstřelilo branku!
A jedeme od znova! Hosté po skvělé souhře v přesilové hře srovnávají. Hietanen posunul hru na Čajkovského, který křižnou přihrávkou na pravý kruh, pobídl k zakončení VADIMA ŠIPAČOVA. Asistence: Michal Čajkovský a Juuso Hietanen.

31:49

Rozjetý Jaškin v pádu přistrčil puk na Čajkovskýho, který už z ostřejšího úhlu protáhl Podjapolskije.

31:06

Po střele od modré se kotouč odrazil od zadního hrazení přímo před levou tyč, kde se v jednu chvíli sešlo asi šest hráčů včetně Jaškina!

30:58

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., hákování).

30:29

Střely na branku: 6 – 13

30:00

Je za námi polovina odehraného utkání, ve kterém Čerepovec drží těsné vedení. Dynamo po kontaktní brance kombinuje častěji v útočné třetině.

28:11

28:11 Ilja KRUGLOV - 2:1

28:11

Dvoubrankové vedení domácích je sníženo. Ve středním pásmu se dostal k puku ILJA KRUGLOV, který nic nevymýšlel a přesně taženou střelou zakončil k pravé tyči! První branka v KHL tohoto hráče.

25:55

Vyloučený Ljamin opustil trestnou lavici a hosté hrají v plném počtu.

25:29

Domácím tato přesilovka nejde. Pokus o rychlé přenesení hry dlouhou přihrávkou skončil zakázaným uvolněním.

25:01

Mironov si našel najíždějícího protihráče, kterého tvrdým hitem poslal k zemi.

24:42

Čerepovec uspěchal rozehrávku a opět ztrácí na malou chvíli získané pásmo.

24:27

Obranné čtyřce se podařilo po získání kotouče vyhodit.

23:55

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Kirill Ljamin – 2 min., sekání).

23:55

Krátký pobyt Čerepovce v útočné třetině přinesl další faul. Rozjetí hosté se teď budou muset bránit.

23:07

Domácím se nedaří přejít přes střední pásmo, kde se ke kotouči opět dostává Dynamo.

22:15

Muranov okamžitě po buly vystartoval přímo na branku, ale kotouč mu byl sebrán těsně před střelou.

21:59

Rozjetý Brjukvin nic nevymýšlel a svižnou střelou prověřil Podjapolskijho pozornost.

21:19

Dynamo vstoupilo do druhé části mnohem aktivněji než do té první.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:34

Šipačovovi se nabízel spoluhráč mezi kruhy, ale přes bránícího protihráče nepropašoval kotouč.

19:09

Střela od levého hrazení na vzdálenější tyč skončila pouze v lapačce brankáře Čerepovce.

18:36

Jaškin se tlačil do koncovky na pravé tyči, ale tam byl Podjapolskij připraven svými betony.

18:04

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Makejev – 2 min., sekání).

17:48

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

17:02

17:02 Daniil VOVČENKO - 2:0

17:02

Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté ztratili puk ve středním pásmu a podruhé inkasují! Geraskin postrčil kotouč na DANIILA VOVČENKA, který měl na levé straně dostatek času i prostoru pro přesnou střelu mezi betony. Asistence: Igor Geraskin.

16:29

Petunin to vzal na sebe, ale po obětí branky přišel o kotouč a domácí jdou bez váhání do protiútoku.

15:32

Icing hostí vrací hru zpět před Podjapolskije.

15:00

Opět nevydařený pokus Dynama přejít do útoku. Čerepovec brání střední pásmo opravdu dobře.

13:59

Střílenou přihrávku na levou tyč Jakimov nedokázal nasměrovat za brankovou čáru! Velká příležitost domácích.

12:49

Šulák si opět dobře sjel z modré čáry, ale jeho střelu dokázal Bočarov dobře vytěsnit.

12:17

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vladimir Brjukvin.

12:15

Od modré to zkusil Ogurcov, ale Podjapolskij nemusel zasahovat.

12:05

Hráči Dynama se zatím nemohou dostat ke slibnější střele, kterou by vyrovnali stav utkání.

10:27

Individuálním průnikem Vovčenko zavezl hru do útočné třetiny, ale po špatné rozehrávce jsou domácí opět vyhnáni.

09:32

Šulák si sjel na vrch levého kruhu, odkud přišla tvrdá dělovka! Podjapolskij úmysl dobře přečetl a pohotově zmenšil střelecký úhel.

09:19

Až nyní domácí rozestavěli svou formaci a začínají s kombinací.

09:04

Přesilové formaci Čerepovce se zatím nedaří usadit v útočné třetině.

08:06

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladimir Brjukvin – 2 min., držení).

07:03

Pokus o rychlou odpověď se Dynamu nepovedl. Na kotouči jsou nyní domácí.

06:16

06:16 Daniil VOVČENKO - 1:0

06:16

Z krátkého tlaku jdou domácí do vedení! Trubačjov po objetí branky našel skvělou žabičkou před brankou postaveného DANIILA VOVČENKA, který forhendem sklepl puk za Bočarova. Asistence: Jurij Trubačjov a Vadim Kudako.

05:03

U nahozeného kotouče byl první Alexejev, který bekhendem zpoza branky vracel puk před levou tyč. Tam byl ale dobře postavený bek domácích.

04:35

Sražený kotouč po střeleckém pokusu domácí zpracoval a následně rozehrál Polygalov.

04:10

Také na druhé straně musel být pozorný Podjapolskij, který čelil dorážce z těsné blízkosti.

03:20

Bočarov rozehrál zpoza branky na levé křídlo, odkud přišla okamžitá diagonální přihrávka na pravou stranu, kde byl rozjetý Petersson! V dobré rychlosti se dostal za obranu Čerepovce, ale jeho zakončení do protipohybu neprošlo!

02:12

U prostoru střídaček se dobře prokličkoval Volkov, ale bez rychlosti pouze posunul hru za branku Podjapolskije.

01:27

Dynamo napadalo hluboko v pásmu, domácí Čerepovec se rychlou rozehrávkou dostal do střední třetiny.

00:57

Přes osu hřiště se pokusil proniknout do útočné třetiny Trubačjov, ale přechod přes modrou čáru nezvládl.

00:01

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Provolněv, Chabarov, Makejev, Šulák, Kudako, Sizov, Rogov – Nikolišin, A. Galimov, Jakimov – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Kodola, Markovin, Morozov – Liška, J. Jakovlev, A. Alexejev, Gračov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, Grigorjev, Ljamin, Mironov, Volkov, Ogurcov, J. Zajcev – Tarasov, A. Petersson, Šipačov – Jaškin, Polygalov, Indrašis – Igumnov, Alexejev, Brjukvin – Kruglov, Petunin, Muranov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dynamo Moskva

Moskevské Dynamo je na tom o poznání lépe. Sice má pouze o dvě vstřelené branky více, ale to na páté místo tabulky stačí. Dynamu začala sezona třemi utkáními doma, kde 100% využilo domácí prostředí a bralo 6 bodů. Venku už ale nestačilo na Viťaz (1:4) a Jaroslavl (5:2). Podaří se Dynamu zvítězit na ledě Čerepovce?

Nejlepšími střelci jsou se tři góly finský obránce J. Hietanen a ruský útočník V. Šipačov.

Československý zástup v týmu

Dmitrij Jaškin (ČR)
Michal Čajkovský (SVK)
Severstal Čerepovec

Celku Čerepovce aktuálně náleží předposlední jedenácté místo Západní konference. Z pěti dosud odehraných zápasů Severstal zvítězil pouze jednou, a to 5:1 ve venkovním střetu s Omskem. Ze dvou domácích utkání vstřelil Čerepovec pouze jedinou branku (0:4 CSKA, 1:4 Jokerit).

Nejlepším střelcem je prozatím se dvěma zásahy útočník D. Markovin.

Libor Šulák (ČR)
Adam Liška (SVK)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:2

Branky a nahrávky: 7. Vovčenko (Trubačjov, Kudako), 18. Vovčenko (Geraskin), rozh. náj. Trubačjov – 29. Kruglov, 33. Šipačov (Čajkovský, Hietanen)