HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera

2:5

konec (1:1, 1:1, 0:3)

14.09.2019, 13:30 • DRFG arena • Skupina Východ • LB, Filip Krůza

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Již v 17:00 však začíná v brněnské DRFG aréně další souboj. Utkají se tradiční rivalové, junioři Komety a Sparty. (15:53:55)
Utkání mezi dorostenci Komety a Vítkovic končí. Hostující celek ve třetí třetině vstřelil tři branky, soupeře naopak udržel na uzdě a po výhře 5:2 si odveze všechny body domů do Ostravy. Skvělý výkon předvedla zejména ofenzivní dvojice Vítkovic Matěj Přibyl (2+1) a Samuel Rajčan (1+2).

59:05

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Prčík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr – 2 min., hrubost).

58:29

Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté střílejí pátou branku a definitivně rozhodují o vítězi utkání. ALEX KOTÁSEK zakončil přečíslení svého týmu střelou pod lapačku gólmana. Asistence: Filip Holaník, Denis Puchala.

57:50

Až nyní se domácí drželi v útočné třetině, jenže většinu doby v rohu kluziště, takže bránu neohrozili.

55:42

I nadále se hraje téměř bez přerušení a čas rychle ubíhá. Vítkovice drží svého soupeře daleko od své brány.

53:59

Dominik Petr střílel ze slibné pozice na kruhu, Schnattingerovi navíc clonil Krejsa. Talentovaný vítkovický útočník ale další gól hostů nepřidal.

53:09

Pigl poslal kotouč od levého mantinelu k Sedláčkovi, ten se pokusil o střelu, jeho snaha však přišla vniveč, protože jeho projektil nebyl vůbec povedený.

50:48

Další zákrok gólmana brněnského celku. Tentokrát si poradil se střelou vítkovického kapitána z levé strany kluziště.

50:26

Zakázané uvolnění domácího týmu.

49:09

A o chvíli později odskakují na rozdíl dvou branek! Z levého kruhu napálil kotouč mimo dosah domácího gólmana ALEX KOTÁSEK. Bez asistence.

48:34

Vítkovice se i nadále držely v útočném pásmu...

47:13

Schnattinger drží svůj tým na dostřel. Poradil si s nebezpečnou střelou z mezikruží po přihrávce od pravého mantinelu.

46:32

Brňané se snaží vyrovnat, ale vítkovická obrana je zatím do větších brankových příležitostí nepouští.

43:55

43:14

Nepřesná rána jednoho z vítkovických hokejistů vyhání jeho tým z útočné třetiny.

42:38

42:16

Hosté znovu překlápí skóre na svou stranu. Hrálo se ještě ve čtyřech na obou stranách, když MATĚJ PŘIBYL nekompromisní dorážkou vstřelil svůj druhý gól v zápase. Asistence: Samuel Rajčan.

2:5

Branky a nahrávky: 17. Šalé (Pigl), 33. Boltvan (Šalé, Zavřel) – 13. Přibyl (Rajčan), 40. Rajčan (Přibyl, Puchala), 43. Přibyl (Rajčan), 50. Kotásek, 59. Kotásek (Holaník, Puchala)

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Máša, Běhůnek, Ulbricht, Zavřel, Němec, Prčík – Nekvapil, Vyroubal, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan, Plevka

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň, Bialy, Puchala, Řepa, Veřmířovský, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr. Rajčan, Schauer, Macho, Melovský

Rozhodčí: Král – Bernard, Husák

00:42 KOM 2 Horký, podrážení
12:21 VIT 0:1 Přibyl (Rajčan)
12:44 VIT 2 Puchala, podrážení
16:28 KOM 1:1 Šalé (Pigl)
27:23 VIT 2 Bialy, vysoká hůl
31:14 VIT 2 Kotásek, sekání