Vhazování (%): 53 – 47
Hity: 12 – 15
Přesilová hra: 2/5 – 0/2
Trestné minuty: 4 – 10
Dnešní přípravný zápas mezi Avalanche a Wild skončil výhrou domácího týmu 4:3 po prodloužení. Hokejisté Colorada byli po většinu zápasu aktivnějším mužstvem. Vítěznou branku obstaral v polovině druhé minuty nastaveného času finský útočník Mikko Rantanen.

61:29

61:29 Mikko RANTANEN - 4:3

61:29

Colorado právě vstřelilo branku!
Je tomu skutečně tak! Avalanche vítězí, autorem rozhodující trefy je tedy ještě jednou MIKKO RANTANEN. Asistence: Nathan MacKinnon, Tyson Barrie.

61:29

Po křižné přihrávce MacKinnona pálil z první Rantanen. Kotouč zřejmě po jeho střele prošel za Hammondova záda, brankovou čáru. Rozhodčí se jdou ale raději ještě podívat na video.

61:03

Barrie střílel z první, avšak nepřesně. Wild se následně daří vyhodit.

60:30

MacKinnon sice vyhrál buly, Barrie ale následně chyboval na modré a kotouč zamířil do střední zóny.

60:25

Jedinečná příležitost pro Avalanche rozhodnout dnešní utkání! Vhazování po levici Andrewa Hammonda.

60:25

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Charlie Coyle – 2 min., podrážení).

60:04

Puk získají domácí hokejisté.

60:01

Střely na bránu: 40 – 24
Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení 3 na 3, v případě nutnosti pak ještě mohou proběhnout samostatné nájezdy.

60:00

59:39

59:35

Kotouč opustil hrací plochu, do návratu Dumby zbývají už pouze čtyři vteřiny.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:58

58:58 Jason ZUCKER - 3:3

58:58

Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté srovnávají v předposlední minutě třetí třetiny při vlastním oslabení na 3:3! Při situaci 2 na 1 skóruje dorážkou vlastní střely JASON ZUCKER. Jeho třetí gól v přípravě před nadcházející sezonou! Asistence: Eric Fehr, Greg Pateryn.

58:40

První polovina z trestu Dumby je minulostí.

58:20

Domácí kombinují v útočné třetině, ke střele se ale zatím nedostali.

57:39

Komplikace pro Wild! Colorado má totiž 2 minuty a 21 vteřin před koncem třetí třetiny k dispozici přesilovou hru.

57:39

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., držení).

57:21

Nahození Kerfoota ze střední třetiny končí v rukavici Hammonda.

56:31

Střely na bránu: 39 – 22

56:11

Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny. Minnesota stále ztrácí jeden gól.

55:56

Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:56

Niederreiter se dostal s pukem mezi kruhy, vystřelit se mu už ale následně nepodařilo.

55:28

Zucker se rychle obtočil kolem brány soupeře, Grubauer jej ovšem následně vychytal.

54:29

Landeskog a Fehr v dalším souboji na vhazování. Tentokrát ve střední zóně u trestné lavice Wild.

54:29

Avalanche v postavení mimo hru. 5 minut a 31 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne další z reklamních přestávek.

53:53

Vhazovalo se ve středovém kruhu.

53:51

Kotouč opustil hrací plochu, hra je tedy sudími přerušena.

53:26

Johnson to zkusil znovu, tentokrát už musel Hammond zakročit.

52:56

Johnsonova střela od modré čáry zablokována hned prvním bránícím hráčem.

52:27

Další zakázané uvolnění domácího Colorada. Vhazovat se tak bude opět poblíž Grubauera.

51:46

Dobrá střela od Wilsona z pravého kruhu, Hammond vyrazil betonem.

51:36

Icing v podání domácího týmu.

51:16

Barrie měl skvělou příležitost skórovat, bekhendem z mezikruží ale minul tři tyče.

50:32

Zpět do akce! Vhazuje se ve střední třetině před střídačkou Divočiny mezi hole MacKinnona a Greenwaye.

50:32

Ofsajd hokejistů Colorada, následuje reklamní přestávka.

49:55

Nacházíme se těsně před polovinou třetí třetiny. Avalanche momentálně vedou nad Wild 3:2.

48:46

Avs se mohli vrátit zpět do dvoubrankového vedení! Nieto se natlačil před bránu, zakončit mezi Hammondovy betony se mu ovšem nepovedlo.

48:12

48:12 Nino NIEDERREITER - 3:2

48:12

Wild se dostávají na dostřel! Bekhendem se mezi Grubauerovy betony prosazuje z předbrankového prostoru NINO NIEDERREITER. 2:3 z pohledu Minnesoty! Asistence: Ryan Murphy, Jason Zucker.

47:41

Střely na bránu: 35 – 19

47:30

Zadorov dostal nabito od Landeskoga, minul ovšem bránu.

46:44

Můžeme pokračovat. Landeskog a Fehr na vhazování po pravici Andrewa Hammonda.

46:44

Hammond má kotouč ve své moci, proběhne první reklamní přestávka třetí třetiny.

46:16

46:16 Matt CALVERT - 3:1

46:16

Domácí využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení! Střelecký pokus Kerfoota bez přípravy z pravé strany tečoval za Hammonda MATT CALVERT. 3:1! Asistence: Alexander Kerfoot, Samuel Girard.

46:07

Až nyní to zkoušel Kerfoot, Hammond ale zasahovat nemusel.

45:43

Coloradu se zatím nedaří dostat do nějaké šance.

44:42

V pořadí třetí přesilovka pro domácí. Vhazuje se po levici Andrewa Hammonda.

44:42

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., krosček).

42:41

Brown se dostal do samostatného úniku, na Grubauera ovšem bekhendovým blafákem nevyzrál.

42:29

Barrieho pokus od modré čáry skončil na zadním mantinelu.

42:08

Na opačné straně kluziště provětral rukavici Hammonda Bourque. Hra je opět přerušena.

41:50

Nahození Dumby od modré čáry, snadná práce pro Grubauera.

41:25

Následnou útočnou akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

41:18

Střelecký pokus Niederreitera z levé strany, gólman Avs vyráží ramenem.

40:39

Prudká střela Pateryna od modré byla zablokována mimo Grubauerovu bránu.

40:01

Obě mužstva jsou zpět na ledě Pepsi Center. Závěrečná, třetí perioda začne za malou chvíli!

Trestné minuty: 4 – 4
Čtyřicet minut přípravného utkání mezi Avalanche a Wild je minulostí a domácí hokejisté si stále drží jednogólový náskok. Tempo hry ale ve druhé třetině poněkud opadlo.

40:00

39:59

Wild se ještě v posledních vteřinách snažili něco vymyslet, avšak úspěšní nebyli.

39:25

Necelých 35 vteřin před koncem druhé třetiny se vhazuje po levici Andrewa Hammonda.

39:25

Trestné střílení nebylo proměněno. Kerfoot trefil pouze horní tyč Hammondovy svatyně.

39:25

Kerfoot byl při samostatném úniku faulován Brodinem, uvidíme trestné střílení!

39:01

Hlasatel ohlásil poslední minutu druhého dějství.

38:58

Murphyho střela z levé strany zablokována, Grubauer tak znovu bez práce.

38:20

Střelecký pokus Dumby od modré tečován Niederreiterem, avšak mimo Grubauerovu bránu.

37:05

Rychlé tempo hry z první třetiny poněkud opadlo.

35:38

Ihned po buly vystřelil Brown, gólman Avs ale zapsal další úspěšný zásah.

35:35

Konec reklamní přestávky, Jost a Hendricks na vhazování po pravici Philippa Grubauera.

35:35

Hendricksova střela z levého kruhu pro vhazování končí v Grubauerově náručí. 4 minuty a 25 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne další reklamní přestávka.

34:46

Zakázané uvolnění v podání hokejistů Colorada.

34:36

Střely na bránu: 29 – 11

32:19

Landeskoga nakonec vystřídal v kruhu pro vhazování Rantanen.

32:17

32:17

Střídání v týmu Minnesota Wild: ze hřiště odešel Alex Stalock, přišel Andrew Hammond.

32:17

Hra přerušena, je tu reklamní přestávka.

32:01

Odehráno 32 minut. Avalanche vedou v přípravném utkání nad Wild stále 2:1.

31:33

Johnson, navrátilec z trestné lavice, s rozehrávkou nespěchá. Oba celky pomalu dostřídávají.

31:16

30:24

Granlund vystřelil z levé strany nepřesně.

29:40

Toninato vyslal do šance při vlastním oslabení Calverta, Stalock ale předvedl dobrý zákrok.

29:23

Dumba to ihned zkusil z levého kruhu, německý gólman ve službách Avs vyrazil.

29:16

Druhou početní výhodu si zahrají také hokejisté Minnesoty. Vhazování po levici Philippa Grubauera.

29:16

Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:16

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., držení).

28:56

Nieto nebezpečně dotíral na brankovišti soupeře. Stalock zde ovšem stihl dostat kotouč včas do svého držení.

28:21

Střely na bránu: 23 – 7

28:13

27:53

Girard nabil doprava Kerfootovi, Stalock ale vyrazil betonem.

27:14

Začíná druhá minuta z Murphyho trestu, Avalanche se zatím nic nepodařilo vymyslet.

26:20

Fehr byl na buly úspěšnější, jeho spoluhráči se následně postarali o vyhození.

26:13

26:13

Po reklamní přestávce budeme sledovat druhou početní převahu domácí Laviny.

26:13

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Murphy – 2 min., podrážení).

24:53

Čároví jim ale nyní pískají přihrávku rukou a vhazovat se za moment bude ve střední zóně.

24:42

Avalanche jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu.

23:53

Po vyhraném vhazování Landeskoga vystřelil od modré čáry Zadorov. Gólman Divočiny ovšem dokázal vyrazit.

23:46

Stalock si vzal na starost rozehrávku Wild, vyhodil ale puk na zakázané uvolnění.

22:53

Bekhend Kerfoota z levé strany zablokován, Stalock mohl zůstat v klidu.

22:39

Postavení mimo hru ze strany hokejistů Colorada.

22:21

Domácím odpískána hra vysokou holí, vhazovat by se mělo podle signalizace sudích ve střední třetině.

21:33

21:33 Tyson JOST - 2:1

21:33

Avs si berou vedení rychle zpět! Velmi pohlednou kombinaci zakončil po Kerfootově přihrávce TYSON JOST. Stalock neměl šanci zasáhnout. 2:1! Asistence: Alexander Kerfoot, Colin Wilson.

21:22

Cole střílel bez přípravy od modré čáry, minul ale tři tyče.

20:14

20:14 Mikael GRANLUND - 1:1

20:14

Wild hned zkraje druhé třetiny srovnávají skóre! Nepřesnou rozehrávku Colorada potrestal po Zuckerově přihrávce zpoza brány MIKAEL GRANLUND. 1:1! Asistence: Jason Zucker.

20:01

Hokejisté Colorada a Minnesoty jsou zpět na ledové ploše. Druhá část začne za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 2 – 2
Po úvodní dvacetiminutovce přípravného utkání mezi Avalanche a Wild mohou být spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou 1:0. Branku vstřelil ve čtrnácté minutě jejich útočník Alexander Kerfoot. Avs byli jinak v první třetině lepším týmem. Svého soupeře přestříleli poměrem 18-5.

20:00

19:58

V první třetině se už nic dalšího nestane.

19:51

Landeskog doprava na MacKinnona, ten ale minul Stalockovu svatyni.

19:01

Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:58

Střela Colea od modré čáry byla zablokována hned prvním bránícím hráčem.

18:25

První třetina plyne poměrně rychle.

17:59

Šanci si nyní vytvořil Dries, Stalock byl ovšem připraven na správném místě.

16:52

Colorado s toušem ve vlastní zóně, oba celky prostřídávají své formace.

16:23

Domácí vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hra se vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

15:51

Brodin zkusil štěstí od modré čáry, avšak minul.

15:20

Minnesota po obdržené brance trochu zabrala a drží svého soupeře nyní pod tlakem.

14:58

Střelecký pokus Bartkowského, za Grubauerem zvoní branková konstrukce!

14:32

Readova střela z pravé strany, brankář Avs vyráží vyrážečkou do rohu.

14:26

Střely na bránu: 14 – 4

13:34

13:34 Alexander KERFOOT - 1:0

13:34

Avalanche otevírají ve čtrnácté minutě skóre dnešního utkání! Po zaváhání Brodina prostřeluje Stalocka z mezikruží ALEXANDER KERFOOT. Pro čtyřiadvacetiletého útočník první trefa v přípravě, 1:0! Asistence: Tyson Barrie, Nikita Zadorov.

12:33

Zpět do akce! Landeskog a Greenway na vhazování po pravici Alexe Stalocka.

12:33

Pokus Zadorova od levého mantinelu zastavila rukavice Stalocka. Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

11:50

O kotouč se usilovně bojuje v levém rohu v obranné zóně Divočiny.

11:33

Girardova střela od modré zablokována Fehrem, Stalock tak mohl zůstat v klidu.

11:01

Máme za sebou prvních jedenáct minut utkání. Hraje se zatím bez branek.

10:33

10:18

Barrie vypálil z první, netrefil však bránu. Kotouč následně opustil útočné pásmo Avs.

09:40

MacKinnon to zkusil z levé strany, na Stalocka si ale nepřišel.

09:19

Domácí v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.

08:33

Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování po levici Alexe Stalocka.

08:33

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., nedovolené bránění).

08:20

První polovina z trestu Kerfoota je pryč. Grubauer zatím zasahovat nemusel.

07:26

Hokejistům Colorada se podařilo ihned po vhazování vyhodit.

07:19

Konec reklamní přestávky, Wild si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Philippa Grubauera.

07:19

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alexander Kerfoot – 2 min., nedovolené bránění).

07:19

Pěknou střelu Niederreitera z otočky vyrazil Grubauer do ochranné sítě. Následuje první reklamní přestávka.

07:11

Střely na bránu: 8 – 2

06:25

Avs jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem.

06:02

MacKinnonův pokus z levého kruhu, Stalock vyráží.

05:54

Girard s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

05:32

Avalanche se na moment udrželi v útočném pásmu, do nějaké vážnější šance se ale dostat nedokázali.

04:27

Z levé strany zkoušel vystřelit Foligno, avšak minul Grubauerovu bránu.

03:59

Coyle se snažil projet s kotoučem do útočného pásma, obrana Avs byla ovšem pozorná.

03:20

Vhazovalo se po pravici Philippa Grubauera.

03:18

Střelecký pokus Bartkowského zablokován Wilsonem do ochranné sítě.

02:54

MacKinnonova útočná akce neměla dlouhého trvání, hrát mohou zase hosté.

02:17

Následnou útočnou akci Wild zastavují čároví a spolu s nimi ofsajd.

02:08

Nepřesná rozehrávka Colorada, zakázané uvolnění se ale pískat nebude.

01:29

Nahození Nieta od levého mantinelu, pro Stalocka snadná práce.

01:11

Na opačné straně vystřelil od modré Dumba, puk skončil v Grubauerově lapačce.

00:22

K první střele se ale dostali domácí, konkrétně Rantanen. Brankář Minnesoty vyrazil sovu vyrážečkou.

00:03

Na buly byli úspěšnější hosté.

00:01

Na úvodní vhazování se staví Gabriel Landeskog a Eric Fehr, jdeme na to!
Hymna je minulostí, přípravné utkání mezi Avalanche a Wild začne co nevidět.
Zahajovací formace obou mužstev nastoupeny na modrých čarách, v Pepsi Center zazní americká státní hymna.

Z:28 REC:10-10-4 OG:71 PR:2,85 %ÚS:91,0 SO:1

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Barrie, Johnson (A), Zadorov, Cole, Barberio, Girard – Calvert, Kerfoot, Dries, Jost, Wilson, MacKinnon (A), Compher, Toninato, Bourque, Nieto, Landeskog (C), Rantanen

Minnesota Wild: Stalock (Hammond) – Murphy, Dumba, Brodin, Pateryn, Prosser, Bartkowski – Coyle (A), Read, Eriksson Ek, Hendricks, Zucker (A), Foligno, Greenway, Fehr, Niederreiter, Rau, Granlund (A), Brown

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel – Kiel Murchison, Darren Gibbs.
Příjemnou sobotní noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování přípravného utkání NHL mezi týmy Colorado Avalanche a Minnesota Wild.

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

NE 23. 09. 2018, 00:00 – Xcel Energy Center:
Minnesota Wild vs Colorado Avalanche 7:0
(1:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Zucker (Staal, Granlund), 24. Read (Spurgeon, Fehr), 31. Coyle (Brodin, Greenway), 37. Coyle (Eriksson Ek, Dumba), 41. Koivu (Parise, Spurgeon), 43. Coyle (Brodin, Eriksson Ek), 54. Parise (Koivu, Dumba)

Brankáři: A. Stalock (16 zákr., 0 OG) – P. Grubauer (26 zákr., 6 OG)
STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
(Statistiky: Příprava před sezonou 2018/2019)

MINNESOTA WILD

Wild mají v přípravě před novou sezonou odehráno už šest zápasů, přičemž se mohou pochlubit bilancí dvou výher a čtyř porážek. V minulém utkání se střetli doma s Winnipegem Jets a porazili je 4:3. Dva kanadské body (gól, asistence) si proti Tryskáčům připsal útočník Erik Staal. Vítěznou branku vstřelil v 56. minutě obránce Jared Spurgeon.

Na ledě Colorada Avalanche dnes sehraje Minnesota poslední přípravné utkání. Se stejným soupeřem se navíc potká hned v prvním zápase sezony 2018/2019.
COLORADO AVALANCHE

Avalanche vstoupí do svého pátého přípravného utkání před sezonou 2018/2019 s bilancí jedné výhry a tří porážek. Naposledy se utkali ve čtvrtek doma s Dallasem Stars, přičemž zaznamenali prohru 1:3. Jejich jedinou branku přitom obstaral ve 14. minutě při přesilovce útočník Ty Lewis.

Poslední přípravný zápas sehrají hokejisté Colorada v pondělí, 1. října, na ledě Stars. Sezonu 2018/2019 pak zahájí v pátek, 5. října, domácím mačem proti dnešnímu soupeři, tedy Wild.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! Nejlepší hokejová liga světa nabídne v noci z pátku na sobotu dalších sedm přípravných zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma týmy z Centrální divize. Colorado Avalanche přivítají Minnesotu Wild. Úvodní vhazování bude přitom v Pepsi Center vhozeno v 03:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

4:3

Branky a nahrávky: 14. Kerfoot (Barrie, Zadorov), 22. Jost (Kerfoot, Wilson), 47. Calvert (Kerfoot, Girard), 62. Rantanen (MacKinnon, Barrie) – 21. Granlund (Zucker), 49. Niederreiter (Murphy, Zucker), 59. Zucker (Fehr, Pateryn)

Minnesota Wild: Stalock (33. Hammond) – Murphy, Dumba, Brodin, Pateryn, Prosser, Bartkowski – Coyle (A), Read, Eriksson Ek, Hendricks, Zucker (A), Foligno, Greenway, Fehr, Niederreiter, Rau, Granlund (A), Brown

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel – Kiel Murchison, Darren Gibbs

Diváci: neuvedeno

07:19 COL 2 Kerfoot, nedovolené bránění
08:33 MNS 2 ErikssonEk, nedovolené bránění
13:34 COL 1:0 Kerfoot (Barrie, Zadorov)
20:14 MNS 1:1 Granlund (Zucker)
21:33 COL 2:1 Jost (Kerfoot, Wilson)