Play-off NHL

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

4:1

konec (2:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:1

29.04.2018, 21:00 • Capital One Arena, Washington • Semifinále V. konference • Vít Muzikář

Československá stopa v utkání:
1. Jakub Vrána (WSH) 1+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 7:38
2. Michal Kempný (WSH) 0+0, čtyři střely na branku, čas na ledě: 17:36
3. Dominik Simon (PIT) 0+0, žádná střela na branku, čas na ledě: 10:00 (00:12:34)
Hvězdy zápasu:
1. Braden Holtby (WSH) 0+1, jeden inkasovaný gól, 32 zákroků, úspěšnost zákroků 96,9%
2. Jakub Vrána (WSH) 1+0
3. Lars Eller (WSH) 0+3
Washington srovnal stav konferenčního semifinále na 1:1. Ve druhém zápasu série vyhrál 4:1. Vítěznou branku obstaral v 15. minutě Jakub Vrána z pravého kruhu na přední tyč svým prvním gólem v tomto play-off. Domácí zvítězili především díky nástupu do utkání, kdy v prvních deseti minutách svého soupeře k ničemu nepustil.

Pittsburgh se sice zvedl od druhé třetiny, ale rozjetý vlak už nezachytil. Hodně se bude mluvit o tom, že Hörnqvistovi a Pens nebyl uznán ve třetí třetině zřejmě regulérní gól a snížení na 2:3. Dle dostupných záběrů bylo vidět, že mezi pukem a čárou je bílý pruh. Rozhodčí však ani tak branku neuznali.

59:54

59:54 Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:1

59:54

Washington právě vstřelil branku!
Eller a Wilson připravili kotouč na levou stranu pro NICKLASE BÄCKSTRÖMA, jenž zakončil před Schultze do prázdné branky při powerplay hostů. Asistence: Tom Wilson, Lars Eller.

59:45

Holtby zastavil kotouč, který umístil Carlson do středního pásma.

59:24

Složitý přechod hostů do útočné třetiny a domácí dobře brání svojí modrou čáru.

58:51

Letang a Schultz dostali kotouč na levou stranu ke Kesselovi, jehož zakončení srazil protihráč.

58:41

Je to tady, hosté už mají na ledě šest hráčů.

58:21

Crosby vyhrál buly po pravé ruce Murrayho a dá se očekávat, že hosté budou hrát powerplay.

58:17

Smith-Pelly (WSH) a Hörnqvist (PIT) se pošťuchovali před domácí brankou a oba už jsou na trestné lavici za hrubost.

58:12

Hosté zamkli svého soupeře, ale Holtby odolal proti zakončení Letanga zprava, Hörnqvist, ani Guentzel se nedostali k dorážce.

57:42

Kessel trefil zprava střelou k první tyči lapačku Holtbyho.

57:20

Murray už je na střídačce a začíná hostující powerplay šest na čtyři.

56:51

Zhruba devadesát sekund budou hosté hrát přesilovku pět na čtyři.

56:25

Määtä poslal kotouč zleva od modré čáry celkem výrazně vedle přední tyče.

56:19

Kuzněcov (WSH) úplně zbytečně oplácel a sekl Letanga, bude se tím pádem hrát čtyři na čtyři.

4:1

Branky a nahrávky: 2. Ovečkin, 15. J. Vrána (Eller, Holtby), 23. Connolly (Eller), 60. Bäckström (T. Wilson, Eller) – 34. Letang (J. Schultz, Guentzel)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly – J. Vrána, Beagle, Chiasson.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist (A) – Simon, Sheahan, Kessel – Sheary, Brassard, Rust – Aston-Reese, Rowney, Kühnhackl.

Rozhodčí: Rooney, Charron – Amell, Shewchyk

01:26 WSH 1:0 Ovečkin
06:57 WSH 2 Kuzněcov, podražení
12:59 PIT 2 Crosby, hákování
14:54 WSH 2:0 J. Vrána (Eller, Holtby)
22:08 WSH 3:0 Connolly (Eller)