Play-off NHL

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

6:3

konec (2:1, 0:2, 4:0) Stav série: 3:2

06.05.2018, 01:25 • Capital One Arena, Washington • Semifinále V. konference • Vít Muzikář

Československá stopa v utkání:
1. Jakub Vrána (WSH) 1+2, dvě střely na branku, čas na ledě: 10:52
2. Michal Kempný (WSH) 0+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 16:45
3. Dominik Simon (PIT) 0+0, žádná střela na branku, čas na ledě: 13:29 (04:18:31)
Hvězdy zápasu:
1. Jakub Vrána (WSH) 1+2
2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+2
3. Braden Holtby (WSH) 36 zákroků, tři inkasované góly, 60 minut, úspěšnost zákroků – 92,3%
Washington je výhru od konferenčního finále. Pittsburgh zase prohru od toho, aby poznal poprvé od roku 2015, jaké to je být vyřazen v play-off. Jakub Vrána prožil velký večer, zaznamenal tři kanadské body. Hlavně vítěznou trefu na 4:3 v 56. minutě, kdy už se možná někdo chystal na prodloužení. Dumoulinovi připravil pozici pro bekhendový blafák Sheary, jenže bek Pens neuspěl.

Z kontru poté našel rozjetý Ovečkin Vránu před prázdnou brankou. Sledovali jsme velice zajímavé utkání, které rozhodně nenudilo. Zejména v první třetině se hrál skvělý hokej. Nakonec se série stěhuje do Pittsburghu na šestý zápas za stavu 3:2.

59:55

59:55 Lars ELLER - 6:3

59:55

Washington právě vstřelil branku!
Hosté sice vyhrál buly po pravé ruce Holtbyho. Jenže LARS ELLER stejně ujel všem a snadno trefil prázdnou branku po dobré práci Oshieho s Beaglem.

59:31

Crosby číhal u pravé tyče, ale domácí drží dvoubrankový rozdíl ve skóre. Předtím poslal Beagle na led Hörnqvista.

59:21

Icing Caps. V přerušené hře si povídají Beagle a Hörnqvist.

59:05

Giuentzel nahazoval po levé straně, ale domácí poté odehráli kotouč do střední třetiny.

58:42

Murray je opět na střídačce a hosté pokračují v powerplay.

58:29

58:29 T. J. Oshie - 5:3

58:29

T. J. OSHIE sebral zprava kotouč Kesselovi a z pravé části středního pásma poslal kotouč po ledě do prázdné branky při powerplay hostů. Bez asistence.

58:14

Murray prchá na střídačku a hosté hrají v šesti.

58:01

Crosby vyhrál buly ve středním pásmu nad Beaglem.

57:49

Po zákroku Murrayho je hra přerušena.

57:33

Määttä měl na zadní tyči na levé straně před sebou prázdnou branku, ale při tutové šanci mířil po nahrávce Malkina vedle bližší tyče.

57:03

Utkání vrcholí, hala je na nohou, Hörnqvist svádí zprava souboj s Orpikem v útočném pásmu Pens.

56:36

Chiasson měl kotouč na hokejce na levé straně, ale pouze šetřil čas.

55:22

55:22 Jakub VRÁNA - 4:3

6:3

Branky a nahrávky: 19. Carlson, 19. Connolly (J. Vrána, Eller), 41. Kuzněcov (J. Vrána, Niskanen), 56. J. Vrána (Ovečkin), 59. Oshie, 60. Eller – 3. Oleksiak (Brassard, Sheary), 25. Crosby (Kessel, J. Schultz), 28. Hörnqvist (Malkin, Kessel)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Gersich, Beagle, Chiasson.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Simon – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Rust, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Brassard, Sheary.

Rozhodčí: McCauley, Joannette – Murray, Berg

02:23 PIT 0:1 Oleksiak (Brassard, Sheary)
07:15 WSH 2 Niskanen, držení
10:04 PIT 2 Ruhwedel, hákování
17:11 PIT 2 Simon, podražení
18:22 WSH 1:1 Carlson
18:55 WSH 2:1 Connolly (J. Vrána, Eller)