Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals

3:4

konec (0:0, 3:2, 0:2) Stav série: 1:2

02.05.2018, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Semifinále V. konference • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Česká stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:58
Jakub Vrána (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:21
Michal Kempný (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:41 (04:36:48)
Hvězdy utkání

1. Alex Ovečkin (WSH) 1+1
2. Nicklas Bäckström (WSH) 0+3
3. Jake Guentzel (PIT) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 61%-39%; Hity: 52-41; Přesilové hry: 1/4-1/4; Trestné minuty: 12-12.
Pittsburgh musí v dalším zápase vyhrát, jinak se finále Východní konference přiblíží Washington, který ve třetím zápase porazil úřadující dvojnásobné šampioni v PPG Paints Areně a dvě výhry ho dělí od postupu. O osudu utkání rozhodla třetí třetina, do které sice Penguins vstupovali s jednobrankovým vedením po divoké druhé třetině, jenže Matt Niskanen vyrovnal a obrat 67 sekund před koncem dovršil Alex Ovečkin. Konečný výsledek střetnutí. Pittsburgh Penguins 3 Washington Capitals 4 (stav série: 1-2 Washington).

59:23

Matthew Murray naskočil na střídačku a Pittsburgh zkouší vyrovnat při hře bez brankáře! Caps vedou v Pittsburghu 4:3.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:53

58:53 Alexandr OVEČKIN - 3:4

58:53

Washington právě vstřelil branku!
Nicklas Bäckström vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho, potažením puku se zbavil ležícího Jakea Guentzela a ALEXANDR OVEČKIN po jeho přihrávce orazítkoval pravou tyč, jenže poté se dostal k odraženému puku a u levé tyče ho ze vzduchu dorazil do brány! Washington se těsně před koncem ujal vedení 4:3! Drama vrcholí. Asistence: Nicklas Bäckström.

58:25

Kris Letang vystřelil od modré čáry zápěstím a jeho střela mířící k pravé tyči byla sražena nad ledem mimo.

57:37

Brian Dumoulin dokázal na levém křídle na útočné modré čáře udržet puk. Kdyby se mu to nepodařilo, hned trojice hráčů by se řítila do nebezpečného protiútoku 3 na 1.

57:14

Další nepřesná přihrávka a poté zakázané uvolnění v podání hostujícího Washingtonu Capitals.

57:03

Lars Eller rychle objel bránu a jeho střela u pravé tyče z otočky a ostrého úhlu byla zablokována.

56:40

Střela Jakea Guentzela byla zablokována a Capitals málem znovu vyrazili do přečíslení dva na jednoho, tentokrát ovšem měli k odraženému puku příliš daleko.

56:07

Capitals se nepodařilo rozehrát a pískalo se proti nim zakázané uvolnění. Buly před Bradenem Holtbym.

55:46

Jevgenij Kuzněcov se před pár okamžiky dostal do zakončení po přečíslení dva na jednoho, jenže jeho střela skončila na ochranném skle poté, co minula bránu.

3:4

Branky a nahrávky: 25. Guentzel (J. Schultz, Crosby), 27. Hörnqvist (Malkin, Kessel), 37. Crosby (Guentzel, Letang) – 21. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 32. Stephenson (Oshie, Bäckström), 46. Niskanen (Orlov, T. Wilson), 59. Ovečkin (Bäckström)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Simon, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Brassard, Sheary. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov (A), Niskanen, Orpik, Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly (A) – J. Vrána, Beagle, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Francois StLaurent. Čároví: Greg Devorski, Ryan Gibbons

Diváci: 18634

03:56 WSH 2 Connolly, podražení
04:39 PIT 2 Hörnqvist, podražení
07:47 WSH 2 Oshie, držení
16:30 PIT 2 Letang, nedovolené bránění
18:50 PIT 2 Malkin, podražení
20:48 WSH 0:1 Carlson (Bäckström, Ovečkin)
24:33 PIT 1:1 Guentzel (J. Schultz, Crosby)