29.04.2018, 15:30 • Hovet, Stockholm • Vendula Zdražilová

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (17:54:01)
Střely na branku: 26 – 24

Utkání sledovalo 6 750 diváků.
Je dobojováno. Ve třetí třetině strhli vedení na svou stranu Finové a poté střelou do odkryté klece potvrdili výhru nad Švédy. Švédské hokejové hry tak ovládli a stali se tak vítězi.

59:55

Zápas se už jen dohrává s pukem na hokejkách Finů a už je jisté, že finský celek zvítězí nejen v tomto utkání, ale také bude vítězem Švédských hokejových her..

59:14

Oliver Ekman-Larsson poté vzteky napálil puk z branky Švédů a trefil ho do zad Savinainena. Za to dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

59:14

59:14 Sebastian AHO - 1:3

59:14

Finsko právě vstřelilo branku!
Až nyní se to povedlo a hned je z toho třetí branka Finů. SEBASTIAN AHO nahodil z vlastní obranné třetiny puk, za kterým spěchal Savinainen, ale nakonec ho jistit nemusel. Ten totiž skončil v opuštěné kleci – 1:3. Asistence: Marko Anttila.

59:02

Finové jsou pod tlakem a nedaří se jim vyhodit puk do středního pásma.

58:55

Zakázané uvolnění Finů a hra se tak stěhuje před Sätariho branku. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

58:24

Střelu Adama Larssona semaforem chytil Säteri, který poté okamžitě posílá kotouč mezi své spoluhráče.

58:10

Švédové jsou v šesti. Pokusí se o srovnání stavu skóre ve hře bez brankáře.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33

Nilsson kryje další nebezpečnou střelu Finů a raději pak přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

56:54

Riikola se dostal na puk v obranném pásmu a hned na to ho vyvezl do útočné třetiny. Finové zatím do tlaku Švédy nepouštějí.

56:25

56:25 Pesonen ve velké šanci nenavýšil skóre.

56:25

Janne Pesonen se řítil sám na branku Švédů, jeho zakončení ala Peter Forsberg ale vystihl Nilsson, který špičkou betony vykopl puk do bezpečí.

56:11

Janmark dorážel střelu Gustafssona, ale to se mu nepovedlo. Okamžitě pak Finové posílají puk do střední třetiny.

1:3

Branky a nahrávky: 30. Ekman-Larsson (J. Klingberg) – 42. Riikola (Ikonen), 44. Savinainen (T. Teräväinen), 60. Aho (Anttila)

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – E. Gustafsson, J. Klingberg (A), Ekman-Larsson (A), A. Larsson, Wikstrand, Almqvist, Pilut, Brännström – Janmark, Zibanejad, L. Andersson – Kempe, Backlund (C), Petterson – Pääjärvi, Jo. Larsson, J. de La Rose – Nilsson, Norman, Jonsson Fjällby – C. Klingberg.

Finsko: Säteri (Husso) – Kivistö, Honka, Vaakanainen, Pokka, Riikola (A), Jokiharju, Juolevi – Savinainen (A), Aho, T. Teräväinen – Kiiskinen, Pesonen, Ikonen – Jormakka, Sallinen (C), Palola – Enlund, Niemi, Anttila – Rajala.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Persson, Malmqvist

Diváci: 6 750

05:42 SWE 2+2 A. Larsson, hrubost