Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals

3:1

konec (0:0, 2:1, 1:0) Stav série: 2:2

04.05.2018, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Semifinále V. konference • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:54:22)

Jakub Vrána (WSH): 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 12:23
Čtvrté utkání série mezi Pittsburghem a Washingtonem přineslo především opatrnou defenzivní podívanou. Oba týmy si hlavně hlídaly střední pásmo a snažily se nepouštět svého soka do šancí. O něco lépe tato taktika vyšla Pittsburghu, který sice krátce po vstřelení úvodního gólu o svůj náskok přišel, zhruba o pět minut později ale Pens vrátil vedení Malkin a v poslední minutě třetí třetiny pak na konečných 3:1 pro Pittsburgh zvýšil Guentzel.

59:02

Okamžitě po Guenzelově gólu se do sebe pustili Kris Letang (PIT) a T.J. Oshie (WSH), oba sváteční bitkaři za své počínání vyfasovali pětiminutové tresty.

59:02

59:02 Jake GUENTZEL - 3:1

59:02

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Zdá se, že je rozhodnuto. Holtby rychle po vhazování opět opustil svou svatyni, což domácí přetavili v uklidňovací třetí trefu. Crosby našel ve středním pásmu rozjetého JAKEA GUENTZELA a ten už měl úlohu snadnou. Asistence: Sidney Crosby a Kris Letang.

58:49

To jsou věci. Caps nezvládli střídání a chvilku hráli dokonce v sedmi! Trest půjde odpykat Brett Connolly (WSH) a Holtby se vrací na led.

58:31

Dmitrij Orlov nahazuje kotouč do útočné třetiny a Holtby přeci jen míří na střídačku.

57:38

Djoos vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, Braden Holtby i nadále zůstává v brance.

56:49

Po dalším závaru před Holtbym Stephenson jen vyhodil puk do středního pásma, to domácím tři minuty před koncem třetí třetiny zcela vyhovuje.

56:07

Jake Guentzel se šikovně dostal k nenápadné teči z bezprostřední blízkosti, Holtby teď ale hosty podržel a udržel je ve hře!

55:15

Do ojedinělého protiútoku se vydal rychlík Carl Hagelin, jeho následná dělovka z levého kruhu ale zamířila mimo tři tyče, a Holtby tak mohl zůstat v klidu.

54:19

Dumoulinovi se nepodařilo vyhodit puk z vlastního pásma, o chvilku později se ale k touši dostal zkušený Letang, jenž už dokázal uklidnit hru.

53:21

Malkin teď dojel s pukem těsně za červenou čáru a poté ho napálil směrem k Holtbymu, v posledních minutách se Pittsburgh už prakticky jen brání.

52:29

Jamie Oleksiak ve středním pásmu odzbrojil Gersiche, ani Penguins se ale následně nepodařilo rozehrát podle představ.

51:45

Před Murraym číhal na dorážku Devante Smith-Pelly, po nahození z rohu kluziště už se ale útočník Capitals ke kotouči nedostal.

50:51

Už se hraje velmi dlouho bez přerušení. Caps se usadili v útočném pásmu a Alexandr Ovečkin se pokusil zahrozit střelou z otočky, ta mu ale vůbec nebyla umožněna.

3:1

Branky a nahrávky: 30. Guentzel (Simon, Crosby), 38. Malkin (Hörnqvist, Kessel), 60. Guentzel (Crosby, Letang) – 33. Oshie (Bäckström, Kuzněcov)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Sheary, Brassard, Rust – Simon, Sheahan, Kühnhackl.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström, Oshie – J. Vrána, Eller, Connolly – Gersich, Beagle, Chiasson.

Rozhodčí: Charron, Watson – Kovachik, Brisebois

01:10 WSH 2 Carlson, hákování
20:37 PIT 2 Malkin, sekání
23:30 WSH 2 Stephenson, sekání
29:21 PIT 1:0 Guentzel (Simon, Crosby)
31:51 PIT 2 Guentzel, podražení
32:55 WSH 1:1 Oshie (Bäckström, Kuzněcov)