07.03.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.67 3.77 2.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Nosek (VEG): 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 11:22
Tomáš Tatar (VEG): 0+0, -2, 0 střel, čas na ledě 17:24

Lukáš Sedlák (CBJ) a Tomáš Hyka (VEG) do utkání nezasáhli.
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Joonas Korpisalo (CBJ): 37 zák., 1 gól, úsp. 97,4%
2. Artěmij Panarin (CBJ): 1+2
3. Pierre-Luc Dubois (CBJ): 1+2
Je dobojováno! Columbus vybojoval čtvrtou domácí výhru v řadě a oplatil Golden Knights nedávnou porážku 3:6 z vegaského ledu. O vítězství Blue Jackets rozhodla druhá třetina, v níž se za stavu 1:1 domácí prosadili dvakrát v rozmezí necelých dvou minut. Gerard Gallant ještě v závěru třetí třetiny odvolal brankáře Fleuryho, místo zdramatizování zápasu ale přišla trefa do prázdné branky z hole Duboise.

59:31

David Perron zkusil štěstí z nulového úhlu, Korpisalo ale jeho pokus bez potíží vyrazil.

58:30

Minutu a půl před koncem už se na ledě nic převratného neděje, ani Golden Knights už se za rozhodnutého stavu nikam neženou.

57:39

57:39 Pierre-Luc DUBOIS - 4:1

57:39

Columbus právě vstřelil branku!
Zdá se, že je rozhodnuto. PIERRE-LUCOVI DUBOISOVI byl v první třetině upřen gól kvůli ofsajdu jeho spoluhráče Atkinsona, trojka předloňského draftu si teď ale spravila chuť trefou do prázdné branky. Asistence: Artěmij Panarin.

57:04

Fleury je na střídačce a svatyně Golden Knights zůstává prázdná!

56:15

Panarinův projektil z levého kruhu Marc-Andre Fleury zachytil lapačkou a přerušil hru, do Nationwide Areny se společně vrátíme po další komerční přestávce.

55:22

Colin Miller chvilku míchal s pukem za vlastní svatyní, než se odhodlal k rozehrávce, ta ovšem doletěla až na zakázané uvolnění.

54:26

Hra se bez většího efektu stěhuje ze strany na stranu a třetí třetina se pomalu blíží ke svému konci, na žádný závěrečný tlak Golden Knights to zatím nevypadá.

53:42

Artěmij Panarin obkroužil celé útočné pásmo a poté se povedenou kličkou zbavil Tatara, vystřelit se mu už ale nepodařilo.

52:47

Hra byla po delší době přerušena a hlasatel v Nationwide Areně znovu ohlásil komerční přestávku.

52:02

Oliver Bjorkstrand u domácí střídačky vybojoval puk pro Werenskiho, který si nekomplikoval situaci a jen nahodil kotouč do útočného pásma.

51:08

Kotouč se po trmě-vrmě ve středním pásmu nakonec odrazil až mezi diváky a následovat bude další komerční přestávka.

50:27

Carpenterův trest už je u konce, Blue Jackets v této početní výhodě prakticky nic zajímavého nevymysleli.

4:1

Branky a nahrávky: 1. Panarin (Atkinson, Dubois), 29. Werenski (Panarin, Dubois), 30. Cole (D. Savard, Wennberg), 58. Dubois (Panarin) – 22. Haula (Perron, Tuch)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Zatkoff) – Werenski, S. Jones, R. Murray, J. Johnson (A), Cole, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, N. Foligno (C), Bjorkstrand – Calvert, Dubinsky, Letestu – Vanek, Wennberg, Jenner (A).

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, C. Miller, Theodore, Engelland (A), Merrill, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Perron (A), Haula, Tuch – Tatar, Eakin, Carpenter – Nosek, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Alphonso, Suchánek

00:16 CBJ 1:0 Panarin (Atkinson, Dubois)
21:30 VEG 1:1 Haula (Perron, Tuch)
28:01 CBJ 2:1 Werenski (Panarin, Dubois)
29:47 CBJ 3:1 Cole (D. Savard, Wennberg)
37:57 CBJ 2 Wennberg, sekání