po prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0

04.03.2018, 15:00 • Ice Palace • Play-off • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.25 7.0 8.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (17:54:23)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Július Hudáček (CER): 42 zák., 4 góly, úsp. 91,3 %
Matěj Stránský (CER): 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:00
Hvězdný Petrohrad nakonec vstoupil do play-off vítězně, proti Čerepovci se ale svěřenci Olega Znaroka pořádně natrápili a o své výhře rozhodli až v prodloužení gólem Pavla Dacjuka. Domácí měli prakticky po celý zápas navrch, vedení se ale přelévalo ze strany na stranu a hráči Sevestalu si gólem v poslední minutě třetí třetiny vynutili prodloužení, v něm už se ale před favoritem sklonili.

67:27

67:27 Pavel DACJUK - 4:3

67:27

Petrohrad právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto a nepostaral se o to nikdo jiný, než PAVEL DACJUK! Zkušený kouzelník si za Hudáčkovou svatyní zpracoval přihrávku od Guseva a poté bekhendovou střelou z otočky zaskočil čerepoveckého gólmana. Asistence: Nikita Gusev a Anton Bělov.

66:44

Po pokračujícím tlaku v útočném pásmu se Kovalčuk a spol. nedostali ke střele a hráči v bílých dresech poté vyhodili touš do bezpečí.

66:03

Alexej Ugarov (CER) se provinil faulem vysokou holí, Petrohrad tak bude mít k dispozici další početní výhodu.

65:17

Ke střele z vrcholu kruhů se teď odhodlal Viktor Tichonov, po jeho projektilu ale puk zaduněl jen o zadní hrazení.

64:20

Ke střele od modré se teď dostal Anton Bělov, Hudáček si ale poradil a přerušil hru. V prodloužení je tlak SKA místy až drtivý.

63:55

Patrick Thoresen se v mezikruží protlačil k puku a nakonec se dostal k bekhendovému zakončení, to ale postrádalo přesnost.

63:06

Vladislav Gavrikov byl u odraženého kotouče před dotírajícím Geraskinem, následná rozehrávka petrohradského zadáka už ale tak přesná nebyla.

62:10

Před Hudáčkem bylo opět rušno, brankář hostujícího týmu ale dokázal přerušit hru ještě předtím, než se k puku stihl dostat dotírající Ketov. To už je přesilovka SKA u konce.

61:03

Vjačeslav Vojnov vyslal svůj pověstný kanon od modré, Hudáček si ale se štěstím dokázal s touto střelou poradit.

60:35

Připomínám, že Petrohrad má na začátku prodloužení k dispozici přesilovou hru, domácí se ale zatím neusadili v útočném pásmu.

60:01

Petrohradští už to ale nestihli, a tak nás překvapivě čeká prodloužení! Zdálo se, že Severstal už je na lopatkách, necelou minutu před koncem třetí třetiny ale vyrovnal Oleg Jašin. Drama pokračuje, první prodloužení začne zhruba v 17:32.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50

Čerepovec hrál chvilku v šesti a deset sekund před koncem první třetiny ještě čeká hosty další oslabení. Trest odpyká Alexej Ugarov (CER).

59:04

59:04 Oleg JAŠIN - 3:3

59:04

Čerepovec právě vstřelil branku!
To jsou věci, necelou minutu před koncem máme opět vyrovnáno! Kagarlickij vjel do útočného pásma a poté přenechal kotouč OLEGU JAŠINOVI, jenž z pravého kruhu pověsil puk nechytatelně pod břevno. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Pavel Černov.

58:06

Na závěrečný nápor Severstalu to zatím vůbec nevypadá, petrohradští hokejisté drží puk na svých hokejkách a kombinují ve středním pásmu.

57:20

Dnešní utkání sleduje 12330 diváků.

56:58

Viktor Tichonov zavezl kotouč do útočného pásma a poté ho přenechal volnému Dacjukovi, jehož střela ale Hudáčka neohrozila.

56:03

56:03 Vadim ŠIPAČOV - 3:2

56:03

Petrohradští hokejisté se podruhé v zápase dostávají do vedení a teď už to bude mít Severstal hodně těžké. Kovalčuk na levém kruhu naznačil střelu, místo toho ale nabil na pravý kruh volnému VADIMU ŠIPAČOVOVI a proti jeho ráně z voleje nedokázal přesouvající se Hudáček zakročit. Asistence: Ilja Kovalčuk.

55:21

Nikita Gusev nabil na modrou napřaženému Hersleymu, s pokusem švédského zadáka si ale Július Hudáček snadno poradil.

54:36

Čerepovečtí hokejisté se osbozozují, ani tentokrát domácím začátek přesilovky nevyšel.

54:02

Hosty navíc čeká další oslabení, dvě minuty za podražení vyfasoval Alexandr Jevsejenkov (CER).

53:24

Ruslan Karlin u hrazení obral o puk Kablukova a vyhodil ho do útočného pásma, hokejisté Severstalu se teď jen brání.

52:38

Hra byla po delší době přerušena a následovat bude další komerční přestávka.

51:47

Kotouč opět letí až k Mikku Koskinenovi, to už je Trubačjovův trest téměř u svého konce.

50:59

Kromě první přesilovky, která vyústila v úvodní gól Kovalčuka, se Petrohradským v početních výhodách dnes nedaří a zatím to platí i v tomto případě.

50:14

Severstal půjde do čtyř, dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval zkušený Jurij Trubačjov (CER).

49:11

Před Hudáčkem vznikl nepřehledný závar, brankář Čerepovce však nakonec dokázal zalehnout neposedný puk a přerušit hru.

48:19

Gusev si narazil kotouč s Plotnikovem, poté byl ale drobný útočník SKA vytlačen až do rohu kluziště.

47:24

47:24 Vjačeslav VOJNOV - 2:2

47:24

Favorit se nakonec dočkal, je vyrovnáno. VJAČESLAV VOJNOV dostal nabito na modrou a následná dělovka bývalého zadáka Los Angeles Kings zamířila přesně k pravé tyči. Asistence: Ilja Kablukov a Sergej Širokov.

46:09

Dacjuk se v předbrankovém prostoru nedostal k odraženému kotouči, následná rozehrávka Severstalu ale doletěla až na zakázané uvolnění.

45:26

Petrohradští prakticky neustále drží kotouč na svých hokejkách, nedaří se jim ale usadit se v útočném pásmu a hosté bez potíží drží svůj těsný náskok.

44:39

Nepříjemný pokus Gavrikova z levého kruhu Hudáčka pořádně vystrašil, zkušený slovenský brankář ale nakonec dokázal přerušit hru.

43:52

Matěj Stránský se vydal kupředu podél levého hrazení, proti dvěma bránícím hráčům SKA se ale prosadit nedokázal.

43:02

Kotouč letí až ke Koskinenovi, to už je Stasenkův menší trest téměř u konce.

42:08

Hokejisté Severstalu se zatím bez potíží brání, Znarokova družina v této početní výhodě ještě ani nevystřelila.

41:12

Sergej Plotnikov zůstal ležet bezvládně na ledě po ostrém střetu s Nikolajem Stasenkem (CER), nakonec se ale zvedl a po svých odjel na střídačku. SKA si zahraje přesilovku, Stasenko nakonec vyfasoval trest na 2+10 minut za vražení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:40.
Ve druhé třetině měli petrohradští hokejisté i nadále střeleckou převahu, po čtyřiceti minutách zápasu ale má k vítězství zcela překvapivě blíže Čerepovec. Jasnému outsiderovi se povedlo vyrovnat zásluhou kapitána Dmitrije Kagarlického, o pár minut později pak dokonal obrat (a utišil zaplněné tribuny) Igor Geraskin.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:04

Rozehrávka petrohradského zadáka za moc nestála, ani hosté už se ale v poslední minutě druhé třetiny nikam nemají.

38:06

V závěru druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, Gavrikov teď za svou svatyní vyčkává na dostřídávající spoluhráče.

37:18

Tentokrát hostům nevyšla rozehrávka a puk skončil na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Júliem Hudáčkem.

36:26

Mikko Koskinen byl znovu v problémech! Hosté ujeli ve třech proti dvěma hráčům SKA a zasypali finského gólmana salvou střel, ani jedna z nich ale neskončila za brankovou čarou.

35:38

35:38 Igor GERASKIN - 1:2

35:38

Hosté toto oslabení dokázali ubránit a krátce po vypršení Trubačjovova trestu sami udeřili! Právě Jurij Trubačjov ujel po levém křídle a po obkroužení Koskinenovy svatyně vyzval ke skórování IGORA GERASKINA, jehož střela opravdu skončila až v síti. Asistence: Jurij Trubačjov.

34:33

Gusevův křižný pas na Plotnikova neprošel a hosté poté opět vyhodili puk do bezpečí.

34:01

Čerepovečtí hokejisté se dokázali osvobodit, svěřenci Olega Znaroka musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

33:18

Jurij Trubačjov (CER) půjde pykat na dvě minuty za sekání, domácí si tak zahrají svou druhou přesilovku v zápase.

32:47

Hra byla opět přerušena, načež hlasatel v Ledovém paláci ohlásil další komerční přestávku.

31:58

Thoresenovi se podařilo tečovat nahození od modré, Július Hudáček s tím ale počítal a bez potíží zasáhl.

31:02

Sergej Širokov si na pravém kruhu nedokázal zpracovat přihrávku od Vojnova, svěřenci Olega Znaroka ale i nadále kombinují v útočném pásmu.

30:04

Ilja Kovalčuk na vrcholu kruhů chytře přenechal puk Koskirantovi, jehož následná střela ale postrádala přesnost.

29:07

Dacjuk prohrál souboj o puk u mantinelu a hráči v bílých dresech poté černou pryž postupně dopravili až do útočné třetiny.

28:20

Patrick Thoresen bránil Hudáčkovi ve hře, norskému reprezentantovi bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:29

Hostům najednou narostla křídla, nepovedený pokus Igora Geraskina však skončil až v ochranné síti a následovat bude komerční přestávka.

26:35

26:35 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:1

26:35

A je vyrovnáno, tohle asi nečekal vůbec nikdo! Pavel Černov ve středním pásmu zachytil nepovedenou rozehrávku SKA a poté posunul puk rozjetému DMITRIJI KAGARLICKÉMU, který z levého kruhu dokázal vyzrát na Koskinena! Asistence: Pavel Černov.

25:14

Ilja Kablukov neměl komu přihrát, a tak z vrcholu pravého kruhu bekhendem vystřelil, jeho nepříliš povedený pokus ale pro Hudáčka nebyl nebezpečný.

24:25

Po zákroku na Jevgenije Ketova se z tribun ozývá pískot, hra ale pokračuje bez přerušení a domácí zakládají další akci až z vlastního pásma.

23:41

Na konci rychlé protiakce SKA stál Jarno Koskiranta, jemuž ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele, a tak se finský centr ke střele z mezikruží nedostal.

22:44

Už se hraje dlouho bez přerušení. Domácí sice kombinují v útočném pásmu, chybí jim ale střelba.

21:45

Ojedinělou protiakci Severstalu táhl po levém křídle Igor Geraskin a nakonec se i dostal ke střele, tu však Koskinen nadvakrát zastavil.

20:57

Pavel Dacjuk připravil střeleckou pozici pro Guseva, jehož pokus z pravého kruhu si ale Július Hudáček bez potíží pohlídal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:48.
Souboj mezi prvním a osmým týmem Západní konference měl zatím vcelku jasný průběh. Petrohradští hokejisté jsou jasně aktivnějším týmem, Július Hudáček však drží Severstal ve hře a Čerepovec zatím prohrává "jen" o gól, který v přesilovce vstřelil Ilja Kovalčuk.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:04

Pas Patricka Thoresena na Kovalčuka neprošel a do útočného pásma může zamířit Matěj Stránský, to už se rozběhla poslední minuta první třetiny.

18:06

Jevsejenkov se chytře zbavil napadajícího hráče SKA, jeho následná rozehrávka ale skončila jen u Arťoma Zuba.

17:08

Alexej Ugarov to u hrazení schytal od Šipačova, tomu ale ostrý zákrok na hostujícího útočníka prošel.

16:11

Sergej Plotnikov tvrdě vypálil z levého kruhu a Hudáček měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil!

14:57

Zubova dělovka od modré se ještě odrazila o Černovovu brusli, naštěsí pro Júlia Hudáčka ale poté kotouč zamířil mimo prostor mezi třemi tyčemi.

14:03

Pavel Dacjuk geniálně prostrčil kotouč na úplně volného Sergeje Plotnikova, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal propasírovat puk za Hudáčkova záda.

12:56

12:56 Ilja KOVALČUK - 1:0

12:56

Domácí přesilovku využívají a zaslouženě se dostávají do vedení, přesnou střelou ze své pozice na levém kruhu se o to postaral ILJA KOVALČUK! Asistence: Vadim Šipačov a Patrick Thoresen.

12:14

Pavel Černov (CER) vyfasoval dvouminutový trest za sekání, po komerční přestávce si Petrohradští zahrají svou první přesilovku.

11:04

Július Hudáček opět pro jistotu přerušil hru, navzdory místy až drtivému tlaku SKA je stav i nadále bezbrankový.

10:45

Tichonov ujel po pravém křídle a pokusil se najít v předbrankovém prostoru Jevgenije Ketova, ten si ale nestihl prudký pas zpracovat.

09:58

Právě Vjačeslav Vojnov teď od modré nahodil puk na soupeřovu branku, Hudáček ale bez potíží přerušil hru.

09:02

Aktivní Kovalčuk hledal v mezikruží z druhé vlny si najíždějícího Vojnova, ten byl ale obsazen a ke kotouči se nedostal.

08:04

Až nyní se hráčům Severstalu podařilo dostat kotouč do bezpečí, Alexandr Jevsejenkov teď nahodil puk až ke Koskinenovi a hosté mohou vystřídat.

07:09

Tlak petrohradských hokejistů vůbec neustává, hosty teď před Hudáčkem motá druhá formace vedená Pavlem Dacjukem.

06:12

Ilja Kovalčuk zůstal před Hudáčkem zcela neobsazen, jeho bekhendovou střelu ale čerepovecký brankář dokázal zlikvidovat!

05:15

Svěřenci Olega Znaroka si vyměňují kotouč v útočném pásmu, zatím tomu ale chybí střelba.

04:10

Od modré to teď zkusil Jegor Jakovlev a Július Hudáček po jeho skákavém nahození pro jistotu přerušil hru.

03:31

Dacjuk se k dorážce nahození z pravého kruhu nedostal, následnou akci Guseva už zastavil hostující zadák Višněvskij.

02:36

Hráči v modrých dresech mají prakticky neustále kotouč na svých hokejkách, až nyní se bude poprvé vhazovat před Mikkem Koskinenem.

01:39

Ilja Kovalčuk obkroužil Hudáčkovu svatyni a poté z ostrého úhlu vypálil, brankář Čerepovce si ale prostor u pravé tyče své svatyně pohlídal.

00:50

Po levém křídle se rozjel Sergej Plotnikov, daleko se ale nedostal a protiakci Severstalu už zakládá Ruslan Karlin.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, J. Jakovlev, Zub, A. Bělov, Galeňuk, Rykov – Kovalčuk, Šipačov, P. Thoresen – S. Plotnikov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta, Širokov – V. Tichonov, Ketov, Kablukov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Kornějev, Jevsejenkov, Masuhr, Stasenko, Višněvskij, Kalašnikov, Verjovkin – Jašin, Kagarlickij, P. Černov – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Karlin, Rybin, Ugarov – Mereskin, Monachov, Stránský.

Rozhodčí: Gamalej, Kulakov – Gorděnko, Sysujev.
SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovecký klub oproti Petrohradu pochopitelně hospodaří s mnohem skromnějším rozpočtem, už postup do play-off je pro Severstal úspěchem. Trenér Alexandr Guljavcev se bude spoléhat především na výkony ofenzivního tahouna Dmitrije Kagarlického, brankářskou jedničkou týmu je pak slovenský gólman Július Hudáček. V Čerepovci působí i český útočník Matěj Stránský, další Čech Petr Holík po neuspokojivých výkonech Severstal už po deseti odehraných zápasech opustil a vrátil se do české extraligy.
SKA PETROHRAD

Hvězdná družina z Petrohradu pohodlně dokráčela k triumfu v základní části, svěřenci Olega Znaroka v 56 utkáních nasbírali těžko uvěřitelných 138 bodů. Průměr více než jednoho kanadského bodu na zápas si drželi Ilja Kovalčuk a Nikita Gusev, v kádru SKA však najdeme i další hvězdy: Pavla Dacjuka, Vjačeslava Vojnova, Vadima Šipačjova či Sergeje Plotnikova.
Play-off Kontinentální hokejové ligy je tu! V neděli od 15:00 vstoupí do bojů v Západní konferenci i SKA Petrohrad a Severstal Čerepovec, tak si to rozhodně nenechte ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:3

Branky a nahrávky: 13. Kovalčuk (Šipačov, P. Thoresen), 48. Vojnov (Kablukov, Širokov), 57. Šipačov (Kovalčuk), 68. Dacjuk (N. Gusev, A. Bělov) – 27. Kagarlickij (P. Černov), 36. Geraskin (Trubačjov), 60. Jašin (Kagarlickij, P. Černov)

Rozhodčí: Gamalej, Kulakov – Gorděnko, Sysujev

Diváci: 12330

12:14 CER 2 P. Černov, sekání
12:56 PET 1:0 Kovalčuk (Šipačov, P. Thoresen)
26:35 CER 1:1 Kagarlickij (P. Černov)
33:18 CER 2 Trubačjov, sekání
35:38 CER 1:2 Geraskin (Trubačjov)
41:12 CER 2+10 Stasenko, vražení na hrazení+vražení na hrazení
47:24 PET 2:2 Vojnov (Kablukov, Širokov)