Tipsport: 1.63 4.35 4.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je ode mne vše. Po velkém a dramatickém derby se s vámi loučím a přeji dobrou noc. Někdy příště opět na počtenou! (02:12:30)
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:35
David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely. čas na ledě 20:37
David Pastrňák (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:10.
2. Anton Chudobin (BOS) 27 zásahů, 1 gól, 96,4%
3. Antti Niemi (MTL) 48 zásahů, 2 góly, 96,0%.
Konečný poměr střel:
Boston 50:28 Montreal.
Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se nakonec stává tým Boston Bruins! Medvědi disponovali výraznou střeleckou převahou, Antti Niemi však velice dlouho úspěšně odolával. Nakonec nestačil na teč Jakea DeBruska a v čase 57:14 se hrálo prakticky od začátku. Poté se ale vcelku klidné utkání pořádně rozjelo a zbytek základní hrací doby nabídl obrovské šance na obou stranách. Jelikož nebyl žádná proměněna, následovalo prodloužení, které rozsekl krásnou individuální akcí Brad Marchand. Boston byl v nastaveném čase aktivnější a dá se určitě říct, že zvítězil po právu. Za smolaře střetnutí musíme označit Davida Pastrňáka, jenž neproměnil několik vyložených příležitostí.

62:06

62:06

62:06 Brad MARCHAND - 2:1

62:06

Bruins právě vstřelili branku!
Boston vítězí a byla to skutečná paráda v podání BRADA MARCHANDA! Domácí forvard si u mantinelu rychlým obratem pohrál hned s dvojicí soupeřů. Následně vyjel za branku, kterou si troufl obkroužit a vydal se až až mezi kruhy, přičemž jej Jonathan Drouin stíhal marně. Z tohoto prostoru už střílel a ačkoliv si Antti Niemi na kotouč sáhl, nedokázal jej zastavit! Dobrou práci před gólmanem navíc odvedl Jake DeBrusk. Asistence: Torey Krug.

61:21

David Pastrňák odvedl dobrou práci za brankou a snažil se najít Briana Giontu, jenž hlídkoval před Antti Niemim. Do přihrávky dobře vložil hůl Paul Byron a odklonil ji.

61:03

Vylučovat se nebude. Po vhazování vypálil od modré čáry Torey Krug a gólman jeho ránu vytěsnil mimo tři tyče.

60:59

Antti Niemi přerušil hru po střele Davida Krejčího. Před brankou se poté strhla strkanice, kterou rozhodčí rozdělovali s vypětím všech sil. Uvidíme, zde se bude vylučovat.

60:26

David Krejčí si u hrazení pohrává s Alexem Galchenyukem. Nakonec to s kličkami malinko přehnal a Boston sám sebe vyhání do středního pásma.

60:05

Brad Marchand mohl bleskově rozhodnout. Dostal totiž puk ideálně do jízdy, leč z levého kruhu napálil Niemiho do masky! Hra pokračuje a u kotouče jsou Medvědi.

60:01

Základní hrací doba díky vyrovnání Jakea DeBruska o vítězi nerozhodla. Pojďme tedy na prodloužení!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:31

V samotném závěru ještě operuje v pásmu Boston, ale nemůže se dostat zpoza branky. Zdá se tedy, že derby dospěje do prodloužení. To je drama!

2:1

Branky a nahrávky: 58. DeBrusk (Holden, Krug), 63. Marchand (Krug) – 10. Gallagher

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Krug, Carlo, Holden – Pastrňák, Riley Nash, Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – Heinen, Backes (A), B. Gionta – Acciari, Kuraly, Schaller.

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Petry (A), Reilly, Juulsen, Alzner, Schlemko, Jo. Benn – Gallagher (A), Drouin, Galchenyuk – Lehkonen, Danault, Carr – Ščerbak, J. de La Rose, Byron – L. Shaw, A. Shaw, Deslauriers – Froese.

Diváci: 17 565 (vyprodáno)

09:15 MTL 0:1 Gallagher
15:10 BOS 2 Kuraly, sekání
17:59 MTL 2 Juulsen, hákování
30:46 BOS 2 Carlo, krosček
33:33 MTL 2 J. de La Rose, podražení