po prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

04.03.2018, 16:20 • Ostravar aréna • 52. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 2.35 4.2 2.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro dnešek je to už z Ostravy vše, mějte příjemný zbytek večera, budu se těšit už brzy na počtenou. (19:20:13)
Jisté je to, že domácí končí sezónu na předních příčkách tabulky, o čemž měli i mnozí fanoušci na podzim dost pochyb. Svěřenci trenéra Petra mají teď prostor na doléčení zranění a drobných šrámů, k prvnímu zápasu play-off se postaví na svém ledě v úterý 13. března. Buďte u toho s námi.
Dnešní dramatický zápas posledního kola základní části extraligy je za námi. Vítkovičtí prohrávali, dokázali v sobě najít vůli a srovnat, poté odolat vysokému tlaku Tygrů a v prodloužení i přes své oslabení dotáhnout zápas do vítězného konce Markem Hrbasem, který své narozeniny oslavil nejen gólem, ale i oceněním pro nejlepšího hráče zápasu.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí vyhodil, za pukem se pustil MAREK HRBAS, který bránícímu hráči udělal kličku a poslal puk přímo do branky – 3:2. Bez asistence.

60:54

Ševc od modré zvolil střelu, puk se zatočil za branku.

60:41

Bulíř puk za Bartošáka nedostal.

60:29

Liberečtí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

60:11

Kurovský vyhazuje kotouč za Willa.

60:01

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, v nervozním závěru přišli vítkovičtí o Výtiska a hosté o Bakoše. Zda rozhodne prodloužení nebo se dnes dočkáme samostatných nájezdů, ukáží už následující minuty.

59:50

Liberečtí bojují před Bartošákem o kotouč.

59:30

Will je zpět v brance, Výtisk je vyloučen na dvě minuty za hákování a navíc vyfasoval osobní desetiminutový trest a trest do konce utkání. Vše bylo připraveno na vhazování u Bartošáka, ale další desítku teď dostává hostující Bakoš za nesportovní chování.

59:25

Will se tedy najezdí, znovu je odvolán na střídačku.

59:12

Will je zpět v brance.

59:12

Obrovský závar u domácí branky, ale hosté jej nedokázali zužitkovat, Bartošák má puk pod kontrolou.

59:10

58:54

Will je na střídačce!!

58:37

Lehká Ševcova střela končí na zadním plexiskle.

58:13

Vítkovičtí napadají hostující rozehrávku ve dvou.

57:48

Další vyhození, ale jen do středního pásma, odkud rozehraje Pyrochta.

57:23

Domácí vyhodili kotouč a Szturc jej následoval, Will byl ale rychlejší.

57:10

Vítkovičtí jdou do čtyř, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Tybor.

57:10

Filippi se protáhl kolem bránících hráčů, ale branku netrefil.

57:00

Mahbod při své cestě do pásma přišel o kotouč.

56:38

Přetahovaná o puk v pásmu u Bartošáka.

56:00

Útočící strany se momentálně poctivě střídají.

55:30

Roman nahodil kotouč za libereckou klec.

55:16

Dnešní utkání sleduje 7 083 diváků.

54:59

Jeden z hráčů Liberce zapomněl puk u tyče, Bartošák jej může dostat do bezpečí.

54:49

Šmíd couvá ke své brance, odkud bude rozehrávat.

54:23

Ševc srdnatě zachránil pásmo.

53:50

Baranka se u branky bleskově ujal puku a posílá ho do bezpečnějších vod.

53:46

Domácí rozehráli na zakázané uvolnění.

53:33

Za obrovské nápovědy hlediště je odpískán ofsajd Liberce, následuje komerční přestávka.

52:39

Zmatky u domácí branky nakonec vyřešil Bartošák.

52:17

Vítkovičtí se mohli dostat do úniku, ale hosté se vrátili, první dva hráči nenašli prostor ke střele, objevil se ale Lev, jehož pokus překazil Derner.

51:55

Hosté v pásmu, Filippi mířil vedle.

51:35

Ofsajd pro vítkovické.

51:18

Liberečtí v protiútoku, jeden z hráčů našel jen střed Bartošáka.

51:09

Stránský se ocitl u liberecké branky, nepodařilo se mu ale zasunout kotouč k tyči.

50:50

Domácí se drželi v pásmu, teď je ale puk zašlápnut za brankou Willa.

50:04

Oba týmy hrají v plném počtu.

50:00

Dej s Bartovičem zkusili najít skulinku v liberecké kleci, ale pro tyto chvíle marně.

49:31

Hosté krouží s pukem ve svém obranném pásmu.

49:03

Ani jedno mužstvo si zatím šanci nepřipravilo, hraje se od branky k brance.

48:04

Po vhazování, které se ani napotřetí nepovedlo, usedají na trestnou lavici domácí Szturc a hostující Jašek, oba za sekání. Hraje se 4 na 4.

48:04

Lakatoš zastavil puk na modré, počkal na spoluhráče, ale jeho tým se dostal do ofsajdu.

47:48

Květoň s Romanem neumístili kotouč přesně, následuje komerční přestávka.

47:27

Vítkovičtí rozehrávají Květoněm.

46:56

Bartošák měl zakrytý výhled, odražený puk ale urychleně vyhazuje na Willa Lev.

46:39

Puk se obloučkem dostal do pásma, je z toho zakázané uvolnění pro domácí.

45:58

Dalšímu útoku velel Jelínek, ale vítkovičtí si hned za modrou přebrali puk.

45:35

Ševc rozjíždí útok libereckých.

45:07

Bartovič se dostal do dobré pozice, ale skóre se nemění.

44:51

Vítkovičtí kombinují ve svém obranném pásmu.

44:22

Tygři rozehráli na zakázané uvolnění.

43:44

Liberečtí drží kotouč daleko od své branky, až k Bartošákovi se ale nepouštějí.

43:05

Klok sebral za hostující brankou puk, nahrál jej ke kruhu na Lva, ale Will jej odpaluje na opačnou stranu, kde nikdo z vítkovických nečíhal.

42:33

Po nahrávce Stránského napálil zadní plexisklo Kurovský.

42:16

Trška rozehrál do pásma a střídá.

41:50

Jašek se chtěl protáhnout do pásma, ale pokus mu nevyšel.

41:39

Mahbod se prosmýkl kolem branky, Will raději přikrývá kotouč.

41:24

Vítkovičtí rozehrávají od své branky.

40:56

Po Romanově nahrávce se do šance dostal Tybor, jeho střelu vytěsnil Will ramenem.

40:28

Ševc čeká na dostřídání spoluhráčů za svou brankou.

40:05

Tygři hned po vhazování posílají puk k Bartošákovi.

40:01

Vítkovičtí ve druhé části srovnali hned zkraje druhé třetiny, pak už to byl ale boj plný emocí jak na ledě, tak v hledišti. Domácí se zdravě naštvali, začali si více věřit a v této části už dovedli libereckým zatopit. To ale bylo vzájemné, takže hra dostala spád a její třetí část bude jistě ještě hodně zajímavá.
1/3 – 8:18
2/3 – 10:10

Další třetina začne přibližně v 18:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54

Hezká kombinace u Bartošáka, na jejím konci ale Filippi zprava nastřelil tyč!!

39:34

Liberečtí se drží před Bartošákem, ale jakoby nevěděli, kam poslat puk.

39:17

Šmíd krouží s pukem kolem mantinelu ve svém útočném pásmu a čeká na spoluhráče.

39:02

38:55

Od kruhu to zkusil Baranka, puk se zastavil před brankovou čárou, ale nikdo z vítkovických si nestačil včas všimnout této výborné šance, liberečtí však neváhali a odpálil puk do bezpečí.

38:38

Kotouč ve středním pásmu.

38:18

Vítkovičtí hledají skulinku do Willovy branky.

37:57

Tygři vyhazují kotouč, domácí se musejí vrátit ke své brance.

37:41

Trškova střela od modré se dostala až před Willa, ale pozorní obránci jej posunuli do rohu.

37:19

Roman nahrál přímo před branku na Tybora, ten v rozhodujícím okamžiku upadl!

37:02

Za krosček je vyloučen hostující Šmíd.

36:53

Vítkovičtí se dostali až k Willovi a snaží se usadit v pásmu.

36:32

Domácí dostávají puk pod kontrolu a využívají toho i ke střídání.

36:04

Domácí by si už potřebovali oddechnout, ale hosté se drží pod tlakem.

35:34

Liberečtí okupují prostor kolem domácí branky, Bartošák toho mnohdy moc nevidí, ale zatím se mu daří puky od sebe odhánět.

34:51

Tygři se znovu usazují v pásmu, domácí se urputně brání.

34:17

33:59

Libereckým uniká kotouč až k Willovi.

33:40

Domácí se brání dobře, Tygři nemají tolik prostoru u branky.

33:10

Vítkovičtí se mohli dostat do přečíslení dva na jednoho, Kurovský ale nechal kotouč před kruhem, a tak se Szturc přihrávky nedočkal.

32:43

Redenbachova střela proletěla těsně kolem vzdálenější tyče.

32:25

Vítkovičtí vyhazují do středního pásma.

32:17

Za držení je vyloučen domácí Lev. Hosté mají přesilovku.

32:17

Další strkanice, tentokrát u Bartošáka, následuje komerční přestávka.

32:01

Pokus Bulíře Bartošák vytěsnil do rohu.

31:38

Liberečtí si berou puk a rozestavují se před Bartošákem.

31:07

Po další strkanici před brankou Liberce jsou vyloučeni na 2+2 minuty domácí Bartovič a hostující Jánošík. Na trestných lavicích tak začíná být těsno. Hraje se stále v pěti na obou stranách.

31:06

Od modré dobře vypálil Hrbas, ale puk se zastavuje u Willa.

30:43

Vítkovičtí se ujímají puku a míří k Willovi.

30:12

Za domácí je vyloučen Bartošák, za kterého dvouminutový trest odpyká Tybor, zároveň je vyloučen Květoň na 2+2 minuty za hrubost. Na straně Liberce je vyloučen na dvě minuty Vlach za hrubost, a na 2+2 minuty pak Lakatoš, také za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

30:12

Sudí se radí o počtu a výši trestů.

30:12

Emoce na ledě i v hledišti vyletěli ve vteřině nad únosnou mez, Vlach se pustil do Bartošáka, poté se za domácí brankou strhla mela, teď už bez účasti vítkovického gólmana.

29:40

Fanoušci se cítí pobouřeni hrou Liberce za vítkovickou brankou, za ní zůstává jen hůl a domácí rychle vyhazují na zakázané uvolnění.

29:12

Šmíd na přihrávku nedosáhl, Krenželok musí za vítkovickou brankou bojovat o puk s Barankou.

28:47

28:32

Vítkovičtí už podruhé v krátkém sledu posílají kotouč daleko od své branky a přesunují se do středního pásma.

28:16

Kvapilova střela šla příliš nad.

27:57

Tygři jsou usazeni v pásmu, vítkovickým se daří jejich pokusy eliminovat.

26:56

Lev se mohl dostat do úniku, ale Pyrochta chybu libereckých napravil včas.

26:47

Na trestnou lavici odjíždí domácí Szturc, který se provinil držením.

26:19

Hra je přerušena, pauza bude využita ke komerční přestávce.

26:05

Trška se proti Ordošovi v pásmu neprosadil, Tygři mohou do útoku.

25:49

25:30

Vítkovičtí se znovu dostali do pásma, ale tentokrát se jim usadit se nepodařilo.

25:11

Od modré pálil Lev, Will kotouč zachytil, s Oleszem, čekajícím na případnou dorážku se hosté u branky začali po odpískání pošťuchovat.

24:50

Puk končí na střídačce domácích. Vhazuje se po pravici Willa.

24:39

Od modré pálil Sloboda, ale Roman se dostal do brankoviště a hra je přerušena.

24:18

Hosté už podruhé vyslali kotouč směrek k Bartošákovi.

23:49

Za držení je potrestán liberecký Jánošík.

23:46

Vítkovičtí vtrhli před Willovu klec, po pokusu Deje zazvonila branková konstrukce.

23:20

Bartošák schovává puk na své výstroji, bude se vhazovat po jeho pravici.

22:54

Liberečtí pokračují v ataku domácí branky, Ordoš si objel branku, vybruslil si mezi kruhy, ale klubko hráčů neprostřelil.

21:53

21:53 Roman SZTURC - 2:2

21:53

Je vyrovnáno!! ROMAN SZTURC se dostal k puku, na nikoho nečekal a vyrazil sám proti Willovi, puk líznul gólmanovu lapačku a dostal se do branky – 2:2. Bez asistence.

21:43

Vítkovičtí poslali v nouzi puk na zakázané uvolnění.

21:12

Závar před domácí brankou, ale Ordoš ani na třikrát nedokázal Bartošáka překonat.

20:18

Hostům se povedlo narušit domácí rozehrávku Jelínkem, vše ale stačili napravit a začínají znova.

20:01

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří se nebáli využít jakékoliv příležitosti k zamíření do útoku a také zkoušení pozornosti domácího Bartošáka. Naopak domácí jako by se v první části pouze rozkoukávali, a i když si nějaké šance vytvořili, pozorného Willa rozhodit, kromě jednoho okamžiku zhruba kolem páté minuty, nestačili. Uvidíme, co nám přinese druhá část.
1/3 – 8:18
Další třetina začne přibližně v 17:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44

Rychlý přechod do pásma mohl využít Bartovič, ale Will měl lapačku už připravenou.

19:17

Vítkovičtí se snaží vyrazit do útoku.

18:41

Po krátké chvilce v pásmu se vítkovičtí musejí vrátit, Filippi zkusil překvapit Bartošáka zleva, domácí gólman skrývá puk pod lapačkou.

18:13

Hosté v pásmu, Bakoš si najel k brance zleva, ale přestřelil.

17:32

Výtisk ukořistil kotouč, nahrál Mahbodovi, který se rozjel sám do pásma, tam jej ale hosté na hranici pravidel o puk obrali.

16:59

Bulíř zakončoval jen do Bartošáka.

16:42

16:28

Domácí se znovu pokoušejí usadit v pásmu.

16:04

Vítkovičtí vletěli do pásma, po střele na branku ale hosté vyvážejí kotouč do středního pásma, odkud jej nahazují k Bartošákovi.

15:41

Spolupráce Deje a Lva u branky své ovoce nepřinesla, Will byl pozorný.

15:21

Od modré vypálil Baranka, ale odražený puk od plexiskla kontrolují hosté.

15:06

Domácím se nedaří prosadit se do pásma.

14:42

Bližňák to s důrazem trochu přehnal, bude vyloučen za hru vysokou holí.

14:14

Domácí zavezli puk do útočné třetiny, kde si jej převzali Tygři a vyrážejí na zteč domácí branky.

13:32

Krenželok s Jelínkem se dobíjeli do vítkovické branky, Bartošák raději kotouč ukrývá pod lapačkou.

13:13

Vítkovičtí se osvobozují zakázaným uvolněním.

12:46

Klok chtěl rozehrát od mantinelu, ale hostující Ordoš s ním soupeřil o puk.

12:17

Vítkovičtí se dostali k puku, Květoňovi ale střela nesedla. Následuje komerční přestávka.

11:33

11:33 Martin BAKOŠ - 1:2

11:33

Liberec právě vstřelil branku!
Hosté také využívají přesilovou hru, MARTIN BAKOŠ viděl Bartošáka ležícího v brance, najel si do lepší pozice k tyči a poslal puk do její horní části – 1:2. Asistence: Tomáš Filippi, Michal Bulíř.

11:03

Další vítkovický únik, ten se ale obešel bez pozornosti Willa.

10:49

Liberečtí jsou v pásmu, ale jejich hra není uspořádaná.

10:18

Vítkovičtí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Lev ale místo nahrávky Zdráhalovi vystřelil sám, a minul.

10:08

Za sekání je potrestán domácí Bartovič.

09:23

09:12

09:12 Rostislav OLESZ - 1:1

09:12

Je vyrovnáno!! Domácí využívají přesilovou hru, Dej poslal puk na modrou k Hrbasovi, který napálil kotouč směrem na branku, ROSTISLAV OLESZ jej tečovat za Willova záda – 1:1. Asistence: Marek Hrbas, Rostislav Dej.

08:58

Od kruhu vystřelil jeden z domácích hráčů, puk se od Willa odrazil nalevo k Romanovi, ale Will byl se stačil zorientovat.

08:29

Hosté vyšťouchli puk za modrou, vítkovičtí musejí vycouvat.

08:00

Slobodova střela se zastavila o Mahboda před brankou.

07:40

Vítkovičtí rozjeli přihrávkový kolotoč.

07:18

Roman při průniku do pásma dostal holí do obličeje, za hru vysokou holí je potrestán hostující Jašek.

07:10

Puk končí u Bartošáka, bude se vhazovat po jeho levici, ale až po komerční přestávce.

06:51

Liberečtí v pásmu, Filippi dostal puk za obránce, ale nevystřelil pod představ.

06:24

Až nyní dostali domácí puk pod kontrolu, mohou vystřídat, toho využívají i hosté.

05:53

Tygři se v pásmu pohybují jako při přesilovce, domácí nevědí, kam dříve skočit.

05:18

Vítkovice se usadily před Willem, střílejí na něj ze všech pozic, nejblíže měl ke gólu Zdráhal, ale nebyl přesný.

04:51

Hosté se dostali do rychlého protiútoku, Krenželok měl před sebou odkrytou branku, ale přihrávku minul.

04:25

Maier vypálil od modré na branku, jeden z libereckých ale tečoval puk mimo branku.

03:58

Bulíř s Filippim se dostali do pásma poměrně lehce.

03:27

Tybor při přechodu do pásma zapomněl puk před modrou, snažil se to napravit, ale spoluhráči se dostali do ofsajdu.

03:14

Zcela mimo hru se do křížku dostali Olesz s Maierem, vše se ale obejde pouze s domluvou.

02:45

Průnik vítkovických do pásma nevyšel, velmi rychle přišli o puk.

02:16

Liberečtí zatlačili svého soupeře k brance.

01:51

Zakázané uvolnění pro domácí.

01:41

01:41 Michal BULÍŘ - 0:1

01:41

Jánošík zavezl puk do pásma, přihrál dozadu na najíždějícího MICHALA BULÍŘE, který střelou nad lapačku otevírá dnešní skóre – 0:1. Asistence: Adam Jánošík, Marek Kvapil.

01:09

Bulíř se hned po vhazování tlačil do branky, ale Bartošák byl pozorný.

01:05

Zakázané uvolnění pro vítkovické hrající dnes v červených dresech.

01:00

Domácí musejí rozehrát od své branky.

00:24

Dej zbrzdil Ševce v rohu z Willovy klece, ale vítkovičtí z toho netěžili.

00:05

Úvodní vhazování vyhráli hosté.

00:01

Čestné buly v tomto posledním utkání základní části vhodí vynikající bývalý hokejista, pan Vladimír Stránský.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kurovský, Š. Stránský, P. Zdráhal – T. Jáchym.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Šmíd (A), Maier, Jánošík, Derner – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Jašek, Bližňák, J. Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík.
Vítkovice i dnes nastoupí bez některých svých opor, ale přesto věří, že se o body poperou. Motivací je jim to, že v případě příznivých okolností by mohli skončit i na třetím místě, a v to na začátku sezóny doufal jen málokterý z fanoušků. Liberečtí mají ale také o motivaci postaráno, je jasné, že boje play-off je neminou, ale rádi by postoupili přímo do šestky. A není to přání nereálné. I z těchto důvodů bude mít poslední zápas základní části ten správný náboj.
Nejlepším hráčem Liberce je s devětatřiceti kanadskými body útočník Martin Bakoš (13+26), nejlepším střelcem je se čtrnácti góly útočník Petr Jelínek (14+16). Nejlepším obráncem je se čtyřiadvaceti body Martin Ševc (2+22), který je také nejtrestanějším hráčem se sto šesti trestnými minutami. Obránce Ladislav Šmíd má ve statistice Radegast indexu celkem 112 bodů. Gólmanskou jedničkou Tygrů je Roman Will s průměrem 2,33 a úspěšností 91,37 %.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s pětatřiceti body útočník Jakub Lev (19+16), nejlepším nahrávačem je s třiadvaceti příhrami Ondřej Roman (10+23). Nejlepším bekem je se čtyřiadvaceti kanadskými body Ivan Baranka (3+21). Sto jedna trestných minut udělili rozhodčí obránci Lukáši Klokovi. Obránce Jan Výtisk vládne statistikám Radegast indexu s 203 body. Gólman Patrik Bartošák s průměrem 2,12 a úspěšnost 93,31 % je stále jedničkou týmu.
Vítkovičtí si i přes prohru na ledě Litvínova v minulém kole (1:2 pp) upevnili pozici na 4. místě, Liberec si na svém ledě poradil s Plzní (4:0) a k tomu, aby se dostal rovnou do play-off, by mu mohly stačit dva body.
Uteklo to jako voda. Základní část Tipsport extraligy je téměř za námi, čeká nás totiž její poslední, 52. kolo. V něm Vítkovice naposledy v sezóně změří síly s Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.

3:2

Branky a nahrávky: 10. Olesz (Hrbas, Dej), 22. Szturc, 62. Hrbas – 2. Bulíř (Jánošík, M. Kvapil), 12. Bakoš (Filippi, Bulíř)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík

Diváci: 7 083

01:41 LIB 0:1 Bulíř (Jánošík, M. Kvapil)
07:18 LIB 2 Jašek, vysoká hůl
09:12 VIT 1:1 Olesz (Hrbas, Dej)
10:08 VIT 2 Bartovič, sekání
11:33 LIB 1:2 Bakoš (Filippi, Bulíř)
14:42 LIB 2 Bližňák, vysoká hůl