07.01.2018, 13:30 • Dmitrov • Skupina A • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

To je prozatím z mé strany vše a přeji Vám příjemné prožití nedělního dne. (15:54:11)
Statistiky utkání
Střely na branku 16 – 38.
Vyloučení 8 – 10.
Využití přesilovek 3/10 – 4/8.
Rusky tak mají po dvou zápasech ve skupině A tři body a jsou průběžně na druhé pozici. Američanky mají bodů pět a jsou v čele skupiny. Večer však ještě hrají své druhé utkání Kanaďanky se Švédkami a tak jistě promluví do postavení týmů ve skupině.
Je konec. Druhé vystoupení obou týmů na tomto šampionátu vyšlo lépe favorizovaným Američankám. Po první třetině ve které využili Američanky čtyři přesilovky a vyhráli ji 4:0 to vypadali na velký debakl pro domácí výběr.
Ten však zlepšil hru a ve druhé třetině dokonce snížil zásluhou přesilové trefy Markovové. Ve druhé části ještě dokázali Američanky nyvýšit opět své vedení brankou Curlové. Třetí třetina již patřila pouze domácím. Dvě trefy z přesilových her z hokejek Pestové a Medvěděvové znamenali konečnou korekci skóre na 3:5 z pohledu domácích Rusek.

59:30

Žádný závěrečný tlak ze strany Rusek se nekoná, Američanky drží puk na svých hokejkách.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny, vhazování ve středním pásmu. Farčutdnová stále zůstává v brance.

58:40

Američanky teď drží kotouč zkušeně na svých hokejkách.

57:49

Američanky jsou v pěti a uvidíme zda se v závěru zápasu odhodlají Rusky ke hře bez brankářky, zatím se tak neděje.

56:50

Navíc Rusky pokračují v přesilovce pět na čtyři, ale chybu v rozehrávce málem teď využila Browneová, ale Farčutdinová vyrazila koncem hole!

56:08

56:08 MEDVĚDĚVOVÁ - 3:5

56:08

Rusko právě vstřelilo branku!
A využívají ji! Střela ANASTASIE MEDVĚDĚVOVÉ od modré se zastavila až v síti a je sníženo 3-5! Asistence: Anna Savoninová

55:49

Kapitánka USA knockoutovala ve středním pásmu Bratiševovou a odchází do kabin, jelikož obdržela trest 2+10. Rusko má k dispozici přesilovku pět na tři.

55:49

Vyloučení v týmu USA (Heisová – 10 min. osobní trest, hrubost).

55:49

Vyloučení v týmu USA (Heisová – 2 min., hrubost).

55:12

Rusky kombinují útočném pásmu a střela Provorové minula levou tyč a Američanky se poté osvobodily.

54:38

Vyloučení v týmu USA (Flahertyová – 2 min., hrubost).

54:30

A po time out Američanek se dostala do velké šance Oxana Bratišena, ale bekhendem nedokázala zasunout kotouč za Frankovou, která již byla na zemi.

54:23

Američanky si berou oddychový čas.

54:00

Neuspořádaná hra ve střední třetině teď probíhá v hale Dmitrov, kde je i dnes opravdu parádní kulisa.

52:44

Sražená střela Bizalové do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Farčutdinové, která opravdu od svého nástupu na ledě po čtvrté brance drží svůj tým jako v prvním utkání proti Kanadě.

51:55

Rusky v pěti a hned poté těsně minula svou dorážkou horní tyč Petrieová.

50:45

Murpyhová vybídla k teči Websterovou a ta tečovala kotouč pár centimetrů vedle branky Farčutdinové.

50:31

Farčutdinová vyřešila dobře nepřehlednou situaci a přikryla puk, který do jejího brankoviště nahrnula Murphyová.

49:55

Následuje také americká přesilovka, které je dnes smrtící. Čtyři branky v ruské sítí padly právě v přesilové hře.

49:55

Vyloučení v týmu Rusko (Jakubivová – 2 min., hákování).

49:03

Frankové vypadla střela Markovové z poza modré čáry a americká brankářka byl asi hodně ráda že ji Ostertagová pomohla a kotouč poslala do bezpečí.

47:50

USA v pěti. Rusky nevyužili přesilovku pět na tři, které trvala celé dvě minuty.

47:40

Brwoneová vyvezla puk do bezpečí a tohle již Američanky ubrání.

47:05

Střela Provorové byla sražena vysoko nad hrací plochu a Rusky poté zahráli vysokou holí a hraj je vykázána do středního pásma.

46:40

Rusky zpátky v pásmu.

46:11

Orlová pálí mimo branku od modré a Američanky vyvezli a Heisové dokonce ohrozila branku Farčutdinové.

46:00

A navíc vyhraná bule.

45:50

Dvouminutová přesilovka pro Rusky! Obrovská šance na další snížení skóre.

45:50

Vyloučení v týmu USA (Petrieová – 2 min., nedovolené bránění).

45:50

Vyloučení v týmu USA (Curlová – 2 min., podražení).

45:31

45:31 PESTOVÁ - 2:5

45:31

A je to už jen 2:5! Rusky využívají přesilovku a poprvé v historii v této kategorii dávají USA dvě branky! ANASTASIA PESTOVÁ si našla před brankou odražený kotouč a skórovala. Asistence: Polina Lučniková.

45:12

Fardenová vyhodila kotouč, Rusky se však rychle nastěhovaly zpátky do pásma.

44:49

44:12

Oxana Bratiševová vystřelila od levého mantinelu, ale Frankovoá hokejku vyrazila do rohu.

43:40

Náznak tlaku Rusek uklidnila Hartmetzová, která vyvezla kotouč z obranné třetiny USA.

42:15

Američanky jsou v plném počtu.

41:27

Zadovka Markovové nenašla před brankou Frankové žádnou z domácích hokejek.

40:37

A už jsou hokejistky USA ve čtyřech.

40:30

Američanky se ale dokázali rychle osvobodit.

40:15

Zhruba dvacet vteřin si zahrají proti třem a i z toho důvodu si vybrali oddechový čas.

40:15

Vyloučení v týmu USA (Ostertagová – 2 min., nedovolené bránění).

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:10.
Statistiky po druhé třetině
Střely na branku 10 – 31.
Vyloučení 7 – 4.
Využití přesilovek 1/4 – 4/7.
Druhá třetina skončila remízou 1-1. Rusky nejprve využili přesilovku zásluhou Markovové, ale Američanky si vzaly zpět čtyřbrankové vedení, když se trefila Curlová a poprvé dnes překonala Farčutdinovou, která vystřídala Treťjakovou po čtvrté brance.

40:00

39:31

Rusky sice kombinovali v útočné třetině, ale Američanky je ke střele nepustily.

39:09

Američanky vyhazují kotouč přes všechny čáry.

38:37

Vyloučení v týmu USA (Ostertagová – 2 min., naražení zezadu).

38:27

A další šanci měla Curlová, sama před brankou však nedokázala zasunout puk za Farčutdinovou.

37:20

37:20 CURLOVÁ - 1:5

37:20

Spojené státy právě vstřelily branku!
Přeci jen je překonána i Farčutdinová! BRITTA CURLOVÁ dostala přihrávku od Petrieové před prázdnou branku a dorazila puk do sítě! Asistence: Dominique Petrieová

37:06

Ani po akci Petrieové fantomka v brance Rusek neinkasuje, skvěle šla holí proti kličce američanky.

36:02

Farčutdinová opět potvrzuje má slova. Sama šla proti ní Browneová, ale ruská brankářka se proti její kličce do bekhendu vytasila se skvělou lapačkou!

35:13

Farčutdinová chytá skvěle počkala si na střelu Knollové a lapačkou efektivně likviduje a přerušuje hru.

34:00

Hezkou stahovačkou se uvolnila Websterová, ale ke střele se nakonec nedostala.

33:18

Ofsajd amerických hokejistek. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:37

Farčutdinová v brance Rusek opravdu zastavila ten střelecký koncert, teď si skvěle počkala na střelu Bloomerové z vrcholu kruhu.

32:09

A ještě jeden souboj Markovová Franková a opět na místě americká brankářka.

31:23

Rusky branka povzbudila. Markovová střílela z levého křídla, pouze však do Frankové.

30:45

A mohlo být ještě lépe pro Rusky. Maria Alexandrova se dostala do samostatného úniku, ale tváří tvář Frankové neuspěla.

29:49

Američanky hned chtěly odpovědět zásluhou Petrieové, ta se vytočila před branku, ale bekhendem nenašla mezeru mezi betony Farčutdinové.

28:50

28:50 MARKOVÁ - 1:4

28:50

Přesilovka využita a dnes poprvé se radují Rusky! ILONA MARKOVA tečovala střelu Provorové od modré do proti pohybu Frankové a snižuje na 1:4! Asitence: Jelena Provorová, Oxana Bratiševová

28:06

Tečovaný pokus Savoninové od modré si cestu do branky nenašel a Američany vyhazují.

27:27

Chvilka oddychu pro Rusky, které zkusí v této přesilovce o korekci skóre.

27:27

Vyloučení v týmu USA (Knollová – 2 min., podražení).

26:44

Icing Rusek. Hra se bude i nadále odehrávat před brankou Farčutdinové.

26:00

Tak Farčutdinová se zdá že zatím přerušila koncert Američanek. Nyní zlikvidovala pokus Murphyové, která si těžko zpracovávala puk a její střela neměla potřebnou rasanci.

25:19

Američanky už hrají trošku exhibičně, situaci 3 na 2 teď chtěly vykombinovat až do prázdné branky, ale přihrávka Heiseové na Petrieovou byla nepřesná.

24:39

První formace Američanek znovu motala hlavy domácím, tentokrát se ale k zakončení nedostala.

24:19

Sydney Sharenová ujela po pravém mantinelu, její přihrávka byla však zablokována až do náruče Farčutdinové.

23:43

Až teď se nastěhovaly rusky na chvíli do pásma USA zásluhou Beloglazové, ale její střela chyběla přesnost.

23:09

Hra se však stále odehrává v ruské obranné třetině.

22:29

A Rusky jsou v pěti a dokázaly tak ubránit toto oslabení.

22:11

Přesilovka pět na čtyři se odehrává celá v útočné třetině Američanek a tlak zakončila střelou od modré Hartmetzová. Farčutdinová je však stále zatím nepřekonána.

20:51

Rusky ve čtyřech. Farčutdinová musela zlikvidovat jedinou ránu a to po stahovačce když pálila Heisová.

20:32

Další přesilovka pět na tři pro USA cca půl minuty.

20:29

Vyloučení v týmu Rusko (Bratiševová – 2 min., vysoká hůl).

20:01

Američanky zahajují druhou třetinu s přesilovkou pět na čtyři, která může trvat ještě 51 vteřin.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:21 .
Statistiky po první třetině
Střely na branku po první třetině 5 – 19.
Vyloučení 6 – 2.
Využití přesilovek 0/2 – 4/6.
První třetina druhého střetnutí obou týmů je za námi a jestli včera Američanky ztratily bod se Švédkami tak dnes to na ztrátu nevypadá, zatím je to destrukce Rusek v přesilových hrách. Američanky využili čtyři přesilovky z pěti nabídnutých a šestá přesilovka se bude ještě dohrávat po přestávce. Stav 4:0 tak hovoří za vše! o čtvrté brance byla vyhnána dokonce brankářka Treťjaková z branky a nahradila ji hvězda včerejšího utkání s Kanadou Farčutdinová, která zatím neinaksovala.

20:00

19:37

Střela Nicholsonové od modré minula branku a Farčutdinová poté ještě musela zlikvidovat i střelu Murphyové z bezprostřední blízkosti.

18:51

Rusky nestíhají, další faul a velká šance na vstřelení další branky USA. Zatím čtyři využité přesilovky pro USA.

18:51

Vyloučení v týmu Rusko (Orlovová – 2 min., krosček).

18:35

A už mohla být překonána i Farčutdinová! První lajna Američanek si dnes dělá co chce. Petrieová dorážela z bezprostřední blízkosti a trefila levou tyč!

17:42

Rusky v plném počtu a alespoň zkrácené oslabení ve čtyrech ubránily.

15:59

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Treťajková, přichází Farčutdinová.

15:59

Američanky navíc pokračují v přesilovce 5 na 4.

15:59

15:59 BILKOVÁ - 0:4

15:59

Hodně rychle využitá přesilovka pět na tři Američanek! HANNAH BILKOVÁ doráží střelu Ostertagové od modré čáry do prázdné branky. Čtvrtá využitá přesilovka USA! Asistence: Gracie Osterstagová, Kelly Browneová.

15:42

Američanky budou hrát přesilovku pět na tři, která může trvat až 1:30.

15:42

Vyloučení v týmu Rusko (Lučniková – 2 min., držení hole).

15:38

Curlová vytáhla kotouč ze skrumáže a trefila tyč!

15:12

Čtvrté oslabení pro Rusky. Zatím se jim nepovedlo ubránit ani jedno oslabení, uvidíme zda i toto vyloučení bude potrestané.

15:12

Vyloučení v týmu Rusko (Pestová – 2 min., hrubost).

14:20

Rusky mohli korigovat. Bratiševová šla sama na Frankovou, ale ta ji vychytala pravým betonem.

13:45

13:45 NICHOLSONOVÁ - 0:3

13:45

Američanky proměňují i třetí přesilovku v branku! MARGARET NICHOLSONOVÁ si našla odražený puk po střele od modré a z mezikruží trefila pravý horní roh ruské branky. Asistence: Hannah Bilková, Hadley Hartmetzová

13:20

A Treťjaková chytá ránu aktivní kapitánky Taylor Heiseové levého křídla.

13:00

Teď si navíc Američanky nerozumněli a vyhnaly se samy z pásma.

12:22

Treťajaková vyrazila pokus Petrieové a následně se Rusky osvobodily.

12:03

Třetí přesilovka pro Američanky, třetí branka v síti v Rusek?

12:03

Vyloučení v týmu Rusko (Provorová – 2 min., podražení).

11:21

Nicholsonová vyzkoušela pozornost Treťjakové od modré, ta vyráží. Na druhé straně střílela přes obranu USA Alexandrová, ale i brankářka Franková vyrazila tuto střelu.

09:39

A Američanky už jsou v plném počtu.

09:03

Američanky ve čtyřech. Bez větších problémů ubránily oslabení ve třech.

08:48

Provorová neprostřelila obranu USA a následně Orlovová od modré namířila mimo branku.

08:13

Američanky po dlouhém zámku Rusek nakonec vyhazují.

07:39

Vyloučení v týmu USA (Petrieová – 2 min., podražení). Přesilovka pět na tři pro Rusky téměř minutu a půl.

07:38

V oslabení ale po pravém křídle teď ujela Petrieová a zkusila Treťjakovou, ta ovšem zasáhla úspěšně a kotouč vyrazila.

07:17

První přesilovku začaly dobře i Rusky. Bratiševová tečovala pobídku Orlovové těsně mimo pravou tyč Frankové v brance USA.

07:03

Vyloučení v týmu USA (Flahertyová – 2 min., sekání).

06:03

Američanky pokračují ve velmi dobrém pohybu. Kelly Browneová se pokusila projít přes obranu a vystřelil, ale její pokus byl zablokovaný.

04:48

04:48 CURLOVÁ - 0:2

04:48

I druhá přesilovka je využita! Opět první formace Američanek zaúřadovala. Kapitánka Hesiová skvěle vybruslila s pukem na vrchol kruhu, přihrála Petrieová, které ještě nedokázala u pravé tyče zasunout puk do sítě, ale kotouč propadl za Třeťjakovou, kde si jej našla BRITTA CURLOVÁ a pro ní již nebyl problém puk posunout do prázdné branky. Asistence: Dominique Petrieová a Taylor Heisová.

04:42

Rusky nestíhají zatím a fauly to bude mlýn na hru Američanek. Druhá přesilovka pro USA.

04:42

Vyloučení v týmu Rusko (Beloglazová – 2 min., podražení).

03:34

03:34 HEISOVÁ - 0:1

03:34

Američanky využívají hned svou první přesilovku! Kapitánka TAYLOR HEISOVÁ to vzala na sebe, pohodlně projel kolem pravého mantinelu a sama před Treťjakovou zamířila pod horní tyč! Asistence: Britta Curlová

03:01

Rusky hned kotouč vyhodil a tak Američanky musejí svojí první přesilovku začít ze své vlastní třetiny.

02:38

Vyloučení v týmu Rusko (Pestová – 2 min., podražení).

02:11

Na první pohled je dnes vidět rozdíl v bruslení obou týmu, Američanky jsou jednoznačně někde jinde, ale Rusky to mohou vše dohnat svým nadšením.

02:01

Poprvé se nadechly do útoku i domácí Rusky, konkrétně Lučniková, ale skončila s kotoučem pouze v rohu hrací plochy.

01:25

Tentokrát zavezený kotouč od Hartmetzové, ale přihrávka na modrou čáru nedopadla dle představ.

00:30

První náznak šance pro Američanky, Heiseová zavezla kotouč pohodlně do pásma a hledala na zadní tyči volnou Petrievou, ale ta z první netrefila kotouč.

00:01

Opět vidíme absolutně zaplněné tribuny, které budou hnát domácí hokejistky za dalším překvapením na tomto šampionátu.
Vše je nachystáno, kapitánky si podaly ruce a za chvíli začneme.

Rusko: Treťjaková (Farčutdinová) – Orlovová (C), Provorová, Pojatovskajá, Medvěděvová (A), Savoninová, Golvkynová, Cacynová, Kulagynová – Bratiševová (A), Beloglazová, Šakalevová – Budanová, Mezencovová, Alexandová – Lučniková, Markovová, Pestovová – Šerová, Loburová, Jakubivová. Trenér: Bobariko

USA: Franková (Reedová) Ostertagová (A), Wethingtonová, Nicholsonová, Hartmetzová, Nortonová, Simpsonová, Bizalová, Fardenová – Petrieová (A), Curlová, Heisová (C) – Murphyová, Wbesterová, O´brienová – Knollová, Browneová, Bilková – Bloomerová, Shearenová, Flahertyová. Trenér: Johnson

Rozhodčí: Celarová, Ketonenová – Kainbergerová, Štefková.
Vzájemné zápasy
Posledních pět vzájemných zápasů v této kategorii vždy patřilo jasně hráčkám ze zámoří:

13.01.17 – USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 6 : 0
07.01.17 - USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 6 : 1
09.01.16 – Rusko U18 Ž - USA U18 Ž 0 : 6
09.01.15 - USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 7 : 1
23.03.14 - USA U18 Ž – Rusko U18 Ž 6 : 1
USA
Jeden z největších favoritů turnaje. Američanky dokázali vyhrát poslední tři šampionáty této věkové kategorie. Na úvod tohoto šampionátu ale Američanky hned ztratili bod v zápase se Švédkami, které sice přestříleli 59 – 13, ale stačilo to ''pouze'' na vítězství 2:1 v prodloužení.
RUSKO
Rusky včera senzačně slavili vítězství nad favorizovanou Kanadou 3:2 a dnes si budou chtít počíhat i na druhý zámořský tým. Opět se budou moci opřít o skvělé fanoušky, kterých na první zápas dorazilo téměř 2500, což se v této kategorii tak nevidí. Rusky se budou chtít opět opřít o výkon skvělé brankářky Farčutdinové, která pochytala s Kanadou 34 střel.
Dobré odpoledne při sledování druhého utkán v rámci skupiny MS žen U18 v ruském městě Dmitrov. Dneska se proti sobě postaví domácí Rusky a USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Rusko – USA

3:5

Branky a nahrávky: 29. Marková (Provorová, Bratiševová), 46. Pestová (Lučniková), 57. Medvěděvová (Savoninová) – 4. Heisová (Curlová), 5. Curlová (Petrieová, Heisová), 14. Nicholsonová (Bilková, Hartmetzová), 16. Bilková (Osterstagová, Browneová), 38. Curlová (Petrieová)

Rozhodčí: Celarová, Ketonenová – Kainbergerová, Štefková

02:38 RUS 2 Pestová, podražení
03:34 USA 0:1 Heisová (Curlová)
04:42 RUS 2 Beloglazová, podražení
04:48 USA 0:2 Curlová (Petrieová, Heisová)
07:03 USA 2 Flahertyová, sekání
07:39 USA 2 Petrieová, podražení
12:03 RUS 2 Provorová, podražení
13:45 USA 0:3 Nicholsonová (Bilková, Hartmetzová)