Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:54
3. Craig Anderson (OTT) 45 zák., 3 góly, 93,8%
Střely na branku – 33:48 (12:13, 10:20, 11:15)
Zblokované střely – 22:12
Vyhraná vhazování – 42:38
Trestné minuty – 14:10
Hity – 26:22
Hokejisté Ottawy dnes přehráli Tampu 6:3, když góly padaly jen do jedné branky a každá třetina skončila výsledkem 3:0. Ta první pro Senátory, ve druhé části pak Blesky srovnaly, ale třetí zase patřila domácím. Těm přitom v závěrečné dvacetiminutovce trvalo více než deset minut, než vystřelili na branku, ale hned první pokus vedl k nakonec vítěznému zásahu. Vasilevskij totiž sice ještě vychytal Dzingela, ale proti Marku Stoneovi už byl bezmocný. V závěru utkání pak ještě dvakrát vystřelil kapitán Erik Karlsson a v prvním případě jeho ránu tečoval Jean-Gabriel Pageau a ve druhém se dostal k úspěšné dorážce Ryan Dzingel. Sens tak slaví důležitou výhru nad nejlepším týmem celé soutěže.

59:42

Po ráně Victora Hedmana se dostal k dorážce Alex Killorn, který měl ale velkou smůlu. Napoprvé nepřehodil položený beton Andersona a na druhý pokus poslal puk podél brankové čáry těsně vedle!

59:28

Domácí jsou v plném počtu, teď už je rozhodnuto!

58:49

Domácí ve čtyřech odolávají šesti hráčům Tampy. Stále vedou o tři góly a hostům se krátí čas.

57:57

Hosté to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:27

Ještě přesilovka pro hosty. Za sekání je vyloučen Ben Harbur.

57:08

57:08 Ryan DZINGEL - 6:3

57:08

Ottawa právě vstřelila branku!
A Senators zatloukají asi rozhodující hřebíček do rakve Blesků! Při signalizované výhodě pálil od modré opět Erik Karlsson a kotouč se odrazil na hůl RYANA DZINGELA, který ho dorážel do odkryté klece. Asistence: Erik Karlsson a Mark Stone.

56:55

Oba týmy jsou v plném počtu.

56:09

Domácí jsou na koni a ve hře 4 na 4 jsou aktivnější než soupeř, který přitom už musí hrát hlavně dopředu.

54:57

54:57 Jean-Gabriel PAGEAU - 5:3

54:57

Dnes padají góly jen do jedné branky a to do té, kterou v první a třetí třetině hájí Andrej Vasilevskij! JEAN-GABRIEL PAGEAU vyhrál buly na Erika Karlssona a sám pak tečoval střelu kapitána domácího celku za záda gólmana Tampy – 5:3. Asistence: Erik Karlsson.

6:3

Branky a nahrávky: 5. Dzingel (Mark Stone), 6. Duchene (B. Ryan), 18. Z. Smith (E. Karlsson, Oduya), 51. Mark Stone (Brassard, Chabot), 55. Pageau (E. Karlsson), 58. Dzingel (E. Karlsson, Mark Stone) – 21. Hedman, 22. Koekkoek (Kučerov, Killorn), 36. Gourde (Sergačjov, T. Johnson)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Chabot, Phaneuf (A), Ceci, Oduya, Harpur – B. Ryan, Duchene, Hoffman – Mark Stone (A), Brassard, Dzingel – Z. Smith, Pageau, Dumont – Burrows, White, Pyatt.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Dotchin, Hedman, Strålman, Sergačjov, Girardi, Koekkoek – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – T. Johnson, B. Point, Palát (A) – Conacher, Gourde, Killorn – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Sutherland, McIsaac – Barton, Nansen

Diváci: 16247

02:09 OTT 2 Hoffman, podražení
04:48 OTT 1:0 Dzingel (Mark Stone)
05:51 OTT 2:0 Duchene (B. Ryan)
11:40 OTT 2 Dumont, vysoká hůl
17:04 OTT 3:0 Z. Smith (E. Karlsson, Oduya)