HC Litvínov – SKLH Žďár nad Sázavou

3:2

konec (0:0, 2:1, 1:1)

07.01.2018, 13:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • O umístění • Sára Allertová

V poslední třetině už dominovali domácí a zaslouženě získávají v tomto utkání 3 body! Vynikajícím výkonem se blýskl brankář domácího celkiu Martin Pejsar. (15:12:31)

59:26

Hosté opět v šesti!

59:26

Pejsar po nahození přikrývá puk pod Lapačkou.

57:44

Vhazování vyhrávají domácí a snaží se dostat ven z pásma.

57:18

Vhazování před Pejsarem.

57:16

Domácí jsou teď pasivnější.

56:40

Žďár právě vstřelil branku!
Odvolání golmana přineslo své ovoce! Hosté se záhy prosazují a LUBOŠ DOSPĚL snižuje na 3:2! Asistence: Martin Nagy, Adam Korec.

56:09

Hosté to zkouší bez golmana!

56:01

Dospěl vypálil z otočky, jeho střela byla sražená do rohu kluziště.

54:42

Myšák šel do samostatného úniku, Radosta ale sevřel betony včas!

52:46

Bartoš při přechodu ze středního pásma přitazil protihráče na mantinel. Odpyká 2 minuty.

52:09

Bartoš prokličkoval celé hřiště, jeho křižnou přihrávku brankovištěm nevyužil Baláž!

51:36

Litvínovští stále v útočném pásmu.

50:40

Výborně Radosta! Před jeho brankovištěm doráželi 3 domácí hráči, on však pochytal všechny jejich pokusy!

50:18

Pokus domácích kryje Radosta.

49:05

Baláž vyhrál bruslařský sobouj, zakázané uvolnění se nepíská.

48:20

Litvínovští teď byli v přečíslení 2 na 1, Svoboda však nezvládl přihrát spoluhráči a tak se domácí nedostali k zakončení.

48:00

Zakázané uvolnění domácích.

47:51

Dospěl vytáhl tvrdou střelu od modré! Pejsar měl co dělat, aby ji stihl svou lapačkou zneškodnit.

46:53

Krásná kličkovaná Jouzy zakončená tvrdou střelou! Radosta na poslední chvíli vystrčil beton.

46:10

Hosté se protlačili do útočného pásma, kde se puku zmocňují domácí.

45:49

Ofsajd domácích.

45:20

Litvínov kombinuje v útočném pásmu.

44:50

Korec vysílá dělovku od modré, Pejsar vyráží holí.

44:25

Vhazování v útočném pásmu odmácích.

43:54

Litvínov právě vstřelil branku!
Z rychlého protiútoku zakončuje PŘEMYSL SVOBODA! Asistence: David Jindra, Ondřej Dufek.

43:44

Poizl pálí od modré, mimo.

43:09

Hosté přecházejí do útoku.

42:15

Tyto dvě minuty vůbec nevypadaly na početní výhodu. Hrálo se především ve středním psámu.

40:50

Hosté se zatím neprobojovali do útočného pásma.

40:25

Viedemann podrazil protihráče po prograném souboji v rohu kluziště.

40:02

Vhazování se bude opakovat. Hostující hráč přikopl kotouč bruslí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:39
Ve druhé třetině padly 3 branky. Na začátku třetiny navázal Žďár na tlak z úvodního dějství, postupně se ale do popředí dostával Litvínov, který poté diktoval tempo hry. Domácím se podařilo využít přesilovku 5 na 3 a díky rychlé odpovědi na soupeřův gól si odnášejí vedení 2:1.

40:00

39:30

Zakázané uvolnění domácích. Hra se teď poněkud zklidnila, hraje se především ve středním pásmu.

36:47

Kovačič teď zahákoval protihráče chystajícího se v útočném pásmu ke střele od modré čáry.

36:00

Černohorský vyhazuje na zakázané uvolnění.

34:03

Žítek teď mohl pálit od modré, rozhodl se raději pro přihrávku, kterou zablokoval hokejkou soupeř.

33:30

Myšák teď neodhadl pohyb svých spoluhráčů a jeho přihrávka k modré čáře nenašla adresáta. Domácí musí opustit útočné pásmo.

32:42

Myšák zkouší střelu z první, mimo.

32:10

Litvínov konečně využívá přesilovou hru! JAKUB VIEDEMANN zakončuje do horního růžku po nahrávce Jindry. Asistence: David Jindra, Přemysl Svoboda.

31:17

Žďár jde do 3! Korec vyhazuje puk mimo hrací plochu a odpyká 2 minuty za zdržování hry.

30:52

Nagy zezadu nedovoleně atakoval Dufka, který ani neměl v držení kotouč. Další přesilová hra pro domácí.

30:29

Dufek pálí z pravé strany kluzištrě, Radosta chytá kotouč do lapačky.

30:01

Hosté vyhazují do středního pásma.

29:43

Domácí přechází do útoku.

29:11

Litvínov se dokázal vymanit z obranného pásma, Bártek prověřuje pozornost golmana rychlou střelou zápěstím.

28:55

Hosté se usazují v útočném pásmu.

27:52

Hostům se povedlo dostat puk za Pejsarova záda, rozhodčí gól neuznávají pro postavení hráče v brankovišti. Stav zůstává nerozhodný – 1:1.

27:15

Domácí bojují o kotouč v útočném pásmu.

26:37

Černohorský dostal přihrávku mezi kruhy, jeho pokus letí mimo branku.

26:19

Vhazuje se v obranném pásmu hostí.

25:23

To je rychlá odpověď! Po vyhraném vhazování domácí přecházejí do útoku a po krásné souhře zakončuje MAREK BERKA! Asistence: Jan Myšák, Dan Bartoš.

24:51

Po rychlém přechodu do útočného pásma našel Poizl krásnou přihrávkou dobře najetého TOBIÁŠE MARGUŠE, který nekompromisní dělovkou překonal Pejsara. Asistence: Daniel Poizl.

23:50

Filip zůstává po tvrdém hitu ležet na ledě. Po chvíli se však zvedá a v předklonu odjíždí střídat.

23:37

Bártek zaklekl kotouč a zabránil tak samostatnému úniku hostí.

23:10

Žďár se snaží rozehrát, domácí dobře napadají.

22:36

Litvínov ztratil kotouč v útočném pásmu a musí pospíchat do obrany.

22:15

Zakázané uvolnění domácího týmu.

21:43

Kuluris v samostatném úniku! V rozhodujícím momentě mu sklouzl kotouč z čepele hole a neohrozil tak domácí branku.

21:18

Úmyslný ofsajd hostů, bude se vhazovat v jejich obranném pásmu.

21:09

Pejsar zasahuje proti střele Jindry.

21:00

Kotouče se ujímají hosté a zakládají protiútok.

20:37

Baláž nahazuje na Radostu.

20:06

Domácí vyhrávají vhazování a okamžitě přecházejí do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližne v 13:49.
V první třetině jsme viděli mnoho vyloučení. Ani jeden z týmů nedokázal využít početní výhodu. V posledních minutách první části dominovali na ledě hosté, kteří si vytvořili slibný tlak a Pejsar se musel mezi tyčemi hodně obracet. Žádná ze střel neprošla ze Pejsarova záda a hráči odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

20:00

19:31

Cibuzar zkouší střelu od modré, mimo.

18:29

Berka předvádí výborný obranný zákrok! Hosté dokázali dostat puk do těsné blízkosti Pejsara a už se chystali dorážet. Berka se ve vzniklé situaci nejlépe zorientoval a poslal kotouč do bezpečí.

17:25

Litvínov útočí v oslabení! Jindra hraje v útočném pásmu hostí.

17:04

Domácím se podařilo vyhodit.

16:57

Poměrně zbytečný faul teď předvádí Kysela ve středním pásmu. Za hákování odsedí 2 minuty.

16:30

Pejsar má v posledních minutách plné ruce práce! Opět kotouč skončil v jeho náruči.

16:17

Domácí se snaží rozehrát ve svém pásmu.

15:59

Šubrt mohl vyhodil, trefil však jen svou střídačku. Vhazuje se před Pejsarem.

15:15

Jindra pálí, Pejsar bez problémů vyráží betonem do rohu kluziště.

14:46

Hosté nemohou nalézt optimální střeleckou pozici.

14:12

Hosté se dostali do výborné šance a domácímu Liškovi nezbylo nic jiného, než zahákovat lépe rozjetého protihráče.

13:17

13:06

Šubrt chtěl pálit od modré, nastřelil však prvního hráče před sebou a je z toho šance hostí, kterou likviduje Pejsar!

12:30

Myšák vyváží kotouč do útočného pásma.

12:07

Litvínovu se nepodařilo přejet do útočného pásma a je odpískán ofsajd.

11:51

Hosté vyhazují.

11:33

Po rychlém přechodu domácích do útočného pásma podrazil Čermák litvínovského forwarda připravujícího se ke střele. Litvínonv si zahraje další přesilovou hru!

10:37

Jindra se dostal do samostatného úniku, výborně zapracoval Liška, který mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.

10:29

Bude se vhazovat před Radostou.

10:22

Kovačič pálí, Radosta ho vychytal krásným zákrokem betonem.

09:37

Žďár zakládá útok ve středním pásmu.

09:14

08:41

Domácí teď vyslali několik střel, hostujícímu golmanovi se je podařilo zneškodnit. Hosté vyhazují.

08:30

Myšák pálí, mimo.

07:55

Domácí hledají optimální střeleckou pozici.

07:18

Litvínov si zahraje přesilovku 5 na 3! Hosté už už vyhazovali ze svého pásma, když přišel další faul hostí.

06:43

Domácí se chystali do samostatného úniku, proto musel Klodner zatáhnout za záchrannou brzdu a zahákovat svého protihráče.

06:37

Tlak Žďáru vyvrcholil zakázaným uvolněním domácího celku.

06:23

HOsté se usazují v útočném pásmu.

05:44

Marguše teď v samostatném úniku dobruslil Bártek.

05:15

Svoboda se ujímá kotouče, nedostal se však před střední pásmo.

04:54

Hosté pálí, Pejsar skryl puk pod svým tělem.

04:46

Litvínovská obrana odvádí výbornou práci, opět vyhazují kotouč z obranného pásma.

04:26

Budín prokličkoval do útočného pásma.

03:56

03:17

Berka přejel úpřed vhazováním mezi hráči na buly a odsedí dvě minuty.

03:17

Zakázané uvolnění, vhazuje se před Pejsarem.

03:10

Bejra se snaží rozehrát, ale hosté výborně pokrývají hráče.

02:41

Hosté výborně napadají, Litvínov ztrácí kotouč ve svém obranném pásmu.

02:24

Na vhazování opět úspěšnější Litvínov.

02:23

Ofsajd Žďáru.

01:42

Poizl se ujal kotouče a prokličkoval celé hřiště. Jeho nahození vyráží Pejsar betonem.

01:15

Litvínov vyhrál vhazování před Pejsarem a přechází do útoku.

První velká šance hostí! Dospěl nahodil na Pejsara od modré, tomu kotouč vypadl z lapačky a poskakoval po brankové čáře!

00:37

Litvínov rozehrává ve středním pásmu.

00:26

Litvínov okamžitě přechází do útočného pásma.

00:04

Na úvodním buly úspěšnější domácí

00:01

Na zimním stadionu Ivana Hlinky před pár okamžiky skončilo rozbruslení. Nyní probíhá úprava ledové plochy.

HC Litvínov: Pejsar (Svoboda D.) – Žítek, Baláž, Viedemann, Bártek, Liška (A), Černohorský F., Šubrt – Kovačič, Jouza, Jindra, Dufek (A), Kysela, Bartoš, Šarlinger, Svoboda P. (C), Arnold, Myšák, Berka

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Sivák) – Černohorský J., Korec, Čermák, Klodner (A), Poizl (A), Cibuzar, Filip, Budín, Konečný, Dospěl, Vlk, JIndra, Kuluris, Marguš, Nagy (C)

Rozhodčí: Martin Grech – Tomáš Gerát, Patrik Goltsch.
V předchozím vzájemném utkání zvítězil na svém ledě Žďár nad Sázavou 4:3 po prodloužení.
Lídrem Žďáru na Sázavou je s třiatřiceti kanadskými body útočník Jaromír Pytlík (12+21). Nejlepším bekem je s osmi body Daniel Poizl (3+5). Za zlého muže týmu je s třiapadesáti trestnými minutami považován obránce Šimon Junek. Jedničkou týmu je gólman Jan Radosta s průměrem 3,69 a úspěšností 91,03 %.
Nejlepším hráčem domácích je s dvaatřiceti body útočník Přemysl Svoboda (8+24), nejlepšími střelci jsou se sedmnácti góly útočníci Marek Berka (17+13) a Jan Myšák (17+12). Mezi obránci se s devíti body daří Radku Liškovi (2+7) a Robertu Bártkovi (0+9). Třicet trestných minut si od sudích vykoledoval obránce Radek Liška. Na gólmanském postu je k vidění nejčastěji Martin Pejsar s průměrem 3,19 a úspěšností 90,06 %.
Litvínovu se v poslední době daří, z posledních pěti zápasů si připsal pět výher, v předchozím utkání si poradil s celkem Mladé Boleslavi 5:2. Žďárští mají z posledních pěti zápasů jednu výhru a další dvě po prodloužení. V posledním kole prohráli na ledě Havlíčkova Brodu 2:4.
Litvínov je v neúplné tabulce na 4. místě, za bilanci 10-0-3-12 a pasivní skóre 81:89 má 33 bodů, stejně, jako pátý Vsetín. Žďár na Sázavou okupuje 9. místo, jeho bilance 6-3-4-12 a taktéž pasivní skóre 76:96 mu zaručuje 28 bodů. Stejný počet bodů má také osmý Chomutov a oba tyto týmy mají obrovský, devatenácti bodový náskok na desáté Letňany.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 12. kola extraligy staršího dorostu. Ve skupině o umístění se dnes na zimním stadionu Ivana Hlinky utká domácí Litvínov s týmem SKLH Žďár nad Sázavou.Utkání začíná ve 13:00

3:2

Branky a nahrávky: 26. Berka (Myšák, Bartoš), 33. Viedemann (D., P.), 44. Svoboda (Dufek, D.) – 25. Marguš (Poizl), 57. Dospěl (Nagy, Korec)

Rozhodčí: Martin Grech – Tomáš Gerát, Patrik Goltsch

03:17 LIM 2 Berka, zdržování hry / porušení postupu vhazování
06:43 ZNS 2 Klodner, hákování
07:18 ZNS 2 Poizl, hákování
11:33 ZNS 2 Čermák, podražení
14:12 LIM 2 Liška, hákování
16:57 LIM 2 Kysela, podražení
24:51 ZNS 0:1 Marguš (Poizl)