AZ Havířov – HC Slovan Ústí nad Labem

4:2

konec (1:1, 3:0, 0:1)

07.01.2018, 17:00 • GASCONTROL Aréna, Havířov • 35. kolo • Jan Kudělka

Třetí třetina přinesla jen snížení na straně Ústí. Tři body tudíž zůstavají v Havířově. Další zápas sehraje Havířovský celek v sobotu 13.1.2018 v 17:30 na půdě GASCONTROL Arény. (19:15:00)

59:21

Tomi se snažil vyvést puk a zakončit do odkryté branky, puk však trefil jen Ústeckou hůl.

59:10

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Roman Rác – 2 min., podražení).

59:04

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., podražení).

58:44

Rác zašlápl puk v rohu kluziště a tudíž se bude vhazovat po levici Volkeho.

58:12

Hosté zkoušejí hru bez brankáře.

57:56

Hosté: Oddechový čas.

57:56

Po zmatcích za Bláhovou brankou raději ukrývá Havířovský gólman puk pod svou lapačku.

57:10

Volke šikovně rozehrál puk za vlastní brankou.

55:55

Do samostatného úniku se dostal Jiří Fronk, Volke však vytáhl skvělý zákrok a drží tak ještě Ústeckou naději.

55:28

Ústí zakládá svůj přesilovkový útok.

54:54

Domácí se osvobozují.

53:56

Bláha nadvakrát svými skvělými zákroky zachránil domácím dvoubrankový náskok.

53:40

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomáš Drtil – 2 min., krosček).

53:29

Kotalova střela končí na tyči.

53:13

Kotalova střela je sraženo opět do ochranné sítě.

53:10

53:00

Husákova střela míří těsně mimo Bláhovu svatyni.

52:03

Havířovanům se v přesilové hře vůbec nedaří a přicházejí často o kotouč.

51:21

Ústí ve vlastním oslabení zakládá útok.

51:10

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

50:59

Kružíkova střela z velké blízkosti míří těsně vedle Bláhovy branky.

50:44

Domácí: Oddechový čas.

50:44

Roubík se ocitl sám kousek od levé tyče Bláhovy branky. Bláha ho však perfektně vychytal a ukrývá puk pod svým tělem.

50:03

Chrobočkova střela je nepřesná a míří vedle Volkeho branky.

49:59

Rácova střela končí v ochranné síti.

49:46

Zakázané uvolnění hostí.

49:31

Luža přišel těsně za modrou čarou o puk.

48:46

Husák minul z těsné blízkosti Bláhovu branku.

48:27

Volke si dojel pro kotouč až do rohu kluziště a tam ho ukryl pod svou lapačkou.

47:46

Bambula bojuje v rohu kluziště o puk.

47:13

Střela Roubíka končí zblokována v ochranné síti.

46:38

Chalupa dovezl puk do Havířovského obranného pásma, tam o něj však ihned přišel.

45:43

Merta se dostal k dorážce, puk však skončil mimo dosah Bláhovy branky.

44:48

Bambula se vytočil do oblouku a dostal se ke střele, trefil však jen beton Volkeho.

43:06

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Z mezikruží se do levého horního rohu Bláhovy branky se prosazuje DANIEL VRDLOVEC. Asistence: Roman Navarra, David Merta.

42:23

Kružík netrefil přihrávku od Severy. Ta končí mimo jeho dosah.

41:53

Dnešní utkání sleduje 1339 diváků.

41:16

Racova pozemni střela končí pod Volkeho betonem.

41:00

Lužovu střelu ukrývá Volke ve své lapačce.

40:20

Matai se snažil najít Kaluse, ten však nebyl otočený do hry a neviděl projíždějící puk.

40:01

Druhá třetina přinesla 3 góly na Havířovské straně. Ústí si vytvořilo taky pár gólových šancí, ale ani jednu nedokázali využít. Havířované tak jdou do šaten s tři-brankovým náskokem. Ve třetí třetině tudíž bude chtít Ústí snížit náskok a strhnout 3 body na svou stranu. Třetí třetina začne cca v 18:42.

40:00

39:54

Tomi se snažil sklepnout puk ze vzduchu do Volkeho branky. Minul ji však.

39:01

Běží poslední minuta 2. třetiny.

38:39

Kalus se snažil ještě dojet puk, Volke ho však pro jistotu ukryl ve své lapačce.

37:57

Severova střela míři vedle.

36:33

Havířov právě vstřelil branku!
Do samostatného úniku na Volkeho se dostal po famózní přihrávce Patrika Luži JAN MARUNA, který parádně provedenou bekhendovou kličkou nedal Volkemu šanci. Asistence: Patrik Luža.

35:46

Vrdlovcova přihrávka prošla přes Bláhovo brankoviště, nidko však do kotouče nezasáhl a hra pokračuje.

35:08

Poté, co si sám vybojoval kotouč, dokázali JOSEF BALÁŽ i sám zakončit. Jeho střela bez přípravy z mezikruží mířila přímo mezi Volkeho betony. Bez asistence.

34:40

Závar před Volkem, domácí Kotala ani nadvakrát nedokázal gólmana Ústí překonat.

33:43

Ústí je aktivnějším týmem ledě, snadno získávají kotouče od Havířovských hokejistů.

33:18

Kalus se snažil obrat o puk Mertu. Byl však neúspěšný.

32:37

Pořízkovi puk přeskočil hůl. Ústí se tak ujímá kotouče.

31:53

Oba týmy často přicházejí o puk ve středním pásmu.

31:05

Rozehrávky jsou na obou stranách velmi nepřesné.

30:19

Maruna byl povalen na zem Severou. Zákrok byl však podle rozhodčích čistý.

29:50

Ústí má problém s rozehrávkou za Volkeho brankou.

29:20

Jandus nahazuje puk na Bláhu a ten kryje puk ve své lapačce.

29:04

Balážovu přihrávku blokuje Macek.

28:36

Ofsajd hostí.

28:15

Rác se zapletl do kličky a přichází tak o puk.

27:59

Zakázané uvolnění domácích.

27:54

Bambula výborným způsobem vybojoval puk a zakládá pozvolný útok.

26:59

Maruna se ocitl sám před Volkem, ten však jeho střelu vyrazil.

26:44

Mataiova střela končí ve Volkeho lapačce.

26:12

Havířované vytvářejí tlak na Ústecké obránce.

24:12

Poté co objel Matai branku, ihned svou přihrávkou našel MARKA KALUSE, který trefil odkrytou branku a posílá Havířov do vedení. Asistence: Jíři Fronk, Jakub Matai.

23:19

Pořízek se snažil překvapit Ústecké obránce. Ti však byli pozorní a jeho střelu zblokovali.

22:52

Pořízkovu nadějnou střelu zblokoval Šenkeřík.

22:18

Bláha po rozruchu před svou brankou raději ukrývá puk ve své lapačce.

21:57

Vankova střela končí ukrytá v Bláhově lapačce.

21:05

Dufek zachránil pro domácí útočné pásmo.

20:52

Ofsajd domácích.

20:36

Drtilova střela končí sražena v ochranné síti.

20:19

Puku se ujímají hosté.

20:01

První třetina přinesla gólové šance na obou stranách. Obě mužstva se však prosadila jenom jednou. Další třetina začne zhruba v 17:50.

20:00

19:01

Běží poslední minuta 1.třetiny.

18:46

Rácova střela končí ve Volkeho lapačce.

18:02

Ústečané se dostali do přečíslení 2 na 1, ale jejich šanci překazil vracející se Matai.

17:06

Severovi dokázal Bednář v leže vyštouchnout puk.

16:29

Zdvořáčkova střela končí zblokována v ochranné síti.

16:03

Rác si pěkně prohodil Ústeckého útočníka. Puk mu však poté sjel z hole a tudíž nedokázal zakončit.

15:36

Fronkův střelecký pokus byl neúspěšný.

15:17

Drtilova přihrávka na Kaluse nebyla přesná. Havířov tudíž přichází o kotouč.

14:56

Drtil nahodil puk na Volkeho a ten jej ukrývá ve své lapačce.

14:15

Havířovu, se nedaří dostat do obranného pásma Ústí.

13:41

Šenkeřík posunul Bláhovu branku mimo ukotvení. Hra se tedy přesunuje do středního pásma. kde se bude vhazovat.

13:01

Havířov, si zahraje svou první přesilovku v dnešním zápase.

12:53

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., držení protihráče).

12:11

Drtil nezpracoval vyhozený puk Ústeckým týmem. Musí si tak pro něj dojet až za Bláhovu bránu.

11:27

Jandusovu střelu srazil Bláha do rohu.

11:13

Střela Gřeše od modré končí ve Volkeho klíně. Bude se vhazovat po Volkeho levici.

10:51

Střela Bednáře je ztečovaná do ochranné sítě.

10:25

Poté co jeden z Havířovských hráčů zajel do Volkeho, vzniká malá potyčka za brankou.

10:07

Po nádherné přihrávce Maruny se prosazuje JIŘÍ FRONK. Asistence: Lukáš Bednář, Jan Maruna.

09:27

Ústí se snaží založit další ze svých protiútoků, opět ale ztratili puk ve středním pásmu.

09:00

07:53

Ústí drží Havířovany pod velkým nátlakem. Havířovští hráči jsou však pozorní a střely Ústí blokují.

07:01

Ústí využívá svou přesilovku, jmenovitě se prosadil DANIEL VRDLOVEC. Asistence: David Merta, Daniel Kružík.

06:28

Matai založil útok ve vlastním oslabení, jeho přihrávka však byla zblokována.

05:23

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2+2 min., vysoká hůl).

04:55

Rác se dostal do obrovské šance, střela mu však sjela z čepele hokejky.

04:31

04:13

Krislova střela končí vyražena v síti.

03:23

Luža udržel v útočném pásmu a Havířov si vytváří tlak.

03:10

Gřeše dobře obral o puk Macek. Ústí zakládá protiútok.

02:05

Několikrát se snažili Havířované překonat Volkeho, ústecký gólman byl však ve všech zákrocích úspěšný.

01:28

I Bláha se před malou chvíli zapojil do Havířovské rozehrávky a nahrál puk směrem k Mataiovi.

01:18

Fronkova střela končí v Volkeho lapačce.

00:49

Matai mířil na Volkeho branku. Trefil však jen Volkeho betony.

00:20

Domácí začali aktivněji a ujímají se puku.

00:01

Týmy se v letošní sezóně utkaly zatím dvakrát a vždy se radovali hosté. Nejprve Ústí dokonale otočilo zápas v Gascontrol aréně a odvezlo si vysokou výhru 4:8. Havířov poté pro změnu loupil na ledě Slovanu, kde zvítězil 0:2.

Uvidíme, zda se bude historie opakovat nebo si dnes body připíšou domácí. Zápas desátého celku s dvanáctým začíná v 17:00.
Oba celky za sebou mají včerejší utkání, které ani pro jeden z týmů nebylo lehkým. AZ doma předvedl srdnatý výkon a dokázal uhájit domácí led proti velmi silnému Kladnu, stalo se tak po těsné výhře 2:1.

Ústí hrálo své utkání na ledě Prostějova a také zde se urodil vyrovnaný výsledek, s lepším koncem pro Jestřábi. Ústí po prohře 4:3 bude chtít jistě dnes získat body, aby z dvoudenního tripu hráči neodjížděli s prázdnou.
Hezký den, vítám Vás při sledování dohrávané utkání 35. kola WSM ligy mezi AZ RESIDOMO Havířov a Slovanem Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:2

Branky a nahrávky: 11. Fronk (L. Bednář, Maruna), 25. M. Kalus (Fronk, Matai), 36. Baláž, 37. Maruna (Luža) – 8. Vrdlovec (D. Merta, Kružík), 44. Vrdlovec (Navarra, D. Merta)

AZ Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Krisl (C), Luža, Dudek, Chroboček, R. Havel (A) – Tomi, Matai, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna (A) – Kanko, L. Bednář, Kotala – Gřeš, Pořízek, Baláž – Bambula.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – M. Zdvořáček, Šenkeřík, Husák, M. Vágner (C), Vaněk – Gengel, Roubík (A), Severa – D. Merta, Vrdlovec (A), Kružík – Macek, M. Chalupa, Najman – Navarra, T. Jandus.

Rozhodčí: Obadal, Koziol – Polák, Konvička