konec (2:0, 3:2, 1:1)

07.01.2018, 16:00 • Ostravar aréna • 38. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 1.53 4.8 5.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemně strávený zbytek dne. Já se s Vámi budu těšit opět někdy na počtenou. (18:47:54)
Vítkovičtí fanoušci mohou slavit, jejich tým předvedl dobrý výkon a dal zapomenout na poslední kolo, ve kterém nevstřelil ani branku. Domácí vstoupili do utkání dobře, po první třetině si vypracovali náskok 2:0, který se snažili dále navýšit. Po pátém gólu vyhnali z branky Kantora, který přepustil místo mezi třemi tyčemi kolegovi Petráskovi. Vítkovičtí zkoušeli jeho pozornost, ale za jeho záda dokázali dostat puk už jen jednou. V polovině třetí třetiny byla Ostravar aréna svědky boxerské vložky v podání vítězného Kloka s Havelkou, po které se domácí dostali do pětiminutového oslabení. Svou početní převahu přetavili hosté pouze v jeden gól, a to zásluhou Hübla. Konec utkání si pak vítkovičtí pohlídali a skóre se už neměnilo.

59:49

Hosté stále u domácí branky, domácí ale brání svou branku dobře.

59:32

Litvínovští se přesunuli před Bartošáka, chtějí upravit skóre.

59:05

Lev se u branky hostů pokusil dopravit puk k tyči, ale tentokrát marně.

58:29

58:18

K odraženému puku si sjel Trška, ale přes zmatky u Petráska puk do klece neumístil.

58:04

Vítkovičtí se snaží najít skulinku v litvínovské brance.

57:43

Slobodova dělovka od modré končí v Petráskově náruči.

57:18

Domácí se usazují v pásmu.

56:59

Vítkovičtí budou muset zahájit atak hostující klece od Bartošáka.

56:29

Dnešní hattrick na trestné lavici završuje hostující Kubát, který je potrestán za nedovolené bránění.

55:59

Květoň se zjevil u hostující branky, Petrásek puk vyrazil, Květoň duchapřítomně znovu poslal puk do branky, ale lapačka Petráska byla připravena. Následuje komerční přestávka.

55:50

Do hry se vrací Stránský, domácí jsou v plném počtu.

55:30

Bartošák měl zakrytý výhled, ale litvínovští nemířili přesně.

55:01

Roman se snaží udržet puk různými kličkami ve středním pásmu.

54:23

Hosté jsou usazeni v pásmu, ale Bartošák je na svém místě.

53:49

Doudera rozehrál od své branky, ale Helt puk v pásmu neudržel.

53:18

Domácí znovu vyhazují kotouč až k Petráskovi.

52:49

Litvínovští se derou do pásma, ale vítkovičtí se zatím brání dobře.

52:02

Dnešní utkání sleduje 7 916 diváků.

51:22

51:22 Viktor HÜBL - 6:3

51:22

Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté snižují vítkovický náskok, Kubát našel volného VIKTORA HÜBLA, který z mezikruží poslal puk mezi Bartošákovy betony – 6:3. Asistence: Karel Kubát.

50:50

Tresty udělili sudí následující – domácí Klok je vyloučen na 5 minut plus do konce utkání za krosček, a vyfasoval také 2+2+10 minut za hrubost. Hostující Havelka je vyloučen na 2+2+10 minut za hrubost. Vítkovický pětiminutový trest odpyká Stránský.

50:50

U litvínovské střídačky se trhla mela, nakonec se do sebe pustili hostující Havelka a domácí Klok. Na body vyhrál domácí Klok a je odměněn ostravskými fanoušky bujarým potleskem a vyvoláváním svého jména.

50:28

Hraje se od branky k brance, útočící strany se pravidelně střídají.

49:17

Hra na opačné straně, Romanovu šanci zhatil Pilař.

48:49

Hosté u Bartošáka, ale Lukeš zamířil jen do něj.

48:18

Lehkou střelu vyslal od mantinelu Stránský, Petrásek rozehrává.

47:58

Probíhá komerční přestávka.

47:50

47:50 Jakub LEV - 6:2

47:50

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice zvyšují svůj náskok, Romanova střela se odrazila k JAKUBOVI LVOVI čekajícího u tyče, ten pak umístil puk do prázdné části branky – 6:2. Asistence: Ondřej Roman, Radoslav Tybor.

47:48

47:46

Vítkovice se usazují u litvínovské klece.

47:15

Smolka se dostával do pásma, ale jeho spoluhráč tam byl dříve.

47:08

Puk byl zblokován až do horních řad mezi fanoušky.

46:55

Před brankou bojuje Szturc, jeho spoluhráči ale puk před Petráska ne a ne poslat.

46:40

Vítkovickým se nedaří rozehrát od své klece.

46:05

45:48

Za podražení odjíždí za katr znovu Kubát, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

45:38

Vítkovičtí v pásmu.

45:09

Pěkná střela Havelky, ale jen do Bartošákových betonů.

44:50

Hosté v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

44:32

Vítkovice v pásmu, k puku v mezikruží si najel Trška, ale neměl prostor ke střele.

44:05

Síly na ledě se srovnávají, za hákování putuje mezi trestoměřiče Baranka.

43:43

Tybor dostal puk do pásma, vítkovičtí ale o něj musejí bojovat.

43:27

Další vyhození hostujících hráčů.

43:01

Litvínov posílá puk do bezpečí.

42:50

Za držení je na trestnou lavici odvelen hostující Kubát.

42:43

Vítkovičtí se protlačili do pásma, ale jen stěží se jim daří udržet kotouč na hokejkách.

42:10

Oba týmy se přetahují o kotouč ve středním pásmu.

41:30

Zakázané uvolnění pro Litvínov.

41:17

Domácí se chtěli nahozením dostat do pásma, hosté vyhazují.

40:58

Verva se drží u Bartošáka, ten je ale pozorný.

40:24

Petrásek byl mimo branku, vítkovičtí toho ale nedokázali využít.

40:10

Kotouč je mimo hrací plochu.

40:01

Druhou třetinu ovládli domácí hráči, kteří ji vyhráli těsně 3:2. Po páté brance kapituloval Pavel Kantor a přepustil své místo kolegovi Michaelu Petráskovi. Vítkovičtí svého soupeře dokázali v této třetině přestřílet, ale hosté se nenechali zastrašit a v závěru třetiny také zvýšila svou aktivitu, kterou v přesilovce vteřinu před koncem třetiny přetavil v branku Lukeš. Nechme se překvapit, s čím oba týmy nastoupí do části třetí.
1/3 – 9:9
2/3 – 17:11
Další třetina začne přibližně v 17:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

39:59 František LUKEŠ - 5:2

39:59

Hráči už zřejmě očekávali konec druhé třetiny, od kruhu se ale napřáhl FRANTIŠEK LUKEŠ a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 5:2. Bez asistence.

39:57

Puk se dostal k modré na Kubáta, který tvrdě vypálil přímo do Bartošákovy lapačky.

39:45

Hosté bojují za brankou Vítkovic o puk.

39:32

Za hru vysokou holí je potrestán domácí Urbanec.

39:29

Hosté nahazují puk k Bartošákovi, ten jej jen tlumí na svých betonech.

39:14

Puk má Bartovič a míří k Petráskovi.

38:56

Hosté rozehrávají přes celé kluziště.

38:40

Vítkovičtí se teď musejí bránit, Litvínov se bez rozpaků nacpal l Bartošákovi.

38:19

38:06

Od kruhu pálil vítkovický Kucsera, ale Petráskův beton byl na místě včas.

37:40

Před Petráskem to zkoušel Szturc, ale puk do branky neprošel.

37:12

Slobodova nahrávka ke spoluhráči neprošla, hosté vyhazují až k Bartošákovi.

36:49

Přesilovkový kolotoč Vítkovic, zatím ale s minimem střel.

36:19

Vůbec prvním vyloučeným zápasu je hostující Sklenička, který se provinil držením.

36:19

Hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.

36:10

Vítkovice točí litvínovské u branky.

35:50

Bude se vylučovat, Bartošák ujíždí na střídačku.

35:27

Domácím se nedaří přejít do útoku, ze středního pásma se vracejí zpět k Bartošákovi.

35:13

Gulova střela končí na zadním mantinelu.

34:50

Havelka u branky nahrál na Hunkese, ale ten Bartošáka nepřekonal.

34:32

Vhazuje se u Bartošáka, domácí poslali puk na zakázané uvolnění.

34:22

Lukeš se se svým útokem dostal do pásma lehce, tam ale stejně lehce přišel díky Trškovi o puk.

34:03

Zakázané uvolnění pro domácí.

34:01

Číhající Havelka se v pásmu dotkl puku, ale jen jen tečoval k Trškovi.

33:40

Urbanec znovu rozehrává od Bartošáka.

33:14

Matoušek s Válkem v rohu u domácí klece, ale puk se nakonec dostal k vítkovickým.

32:41

Oleszovu střelu ze střední vzdálenosti Petrásek vytěsnil vyrážečkou.

32:27

Hanzl se spoluhráči v pásmu, nenašel ale Havlíčka, kupředu mohou domácí.
Petrásek má puk pod kontrolou po střele Olesze, probíhá komerční přestávka.

31:50

Hübl se svými spoluhráči v pásmu, ale rychle přišli o kotouč.

31:34

Domácí pokračují v ataku hostující klece, spolupráce Deje a Szturce ale těsně nevyšla.

30:40

V brance hostů dochází ke změně, Kantor přenechává své místo Petráskovi.

30:40

30:40 Petr KOLOUCH - 5:1

30:40

Domácím střelný prach nezvlhnul, po nahrávce Tybora posílá kotouč do litvínovské klece PETR KOLOUCH – 5:1. Asistence: Radoslav Tybor, Lukáš Kucsera.

29:41

Vítkovičtí v pásmu, Květoň vystřelil těsně před Kantorem, ale ten kotouč v poslední chvíli lapil.

29:20

Lukeš si v rychlosti najel téměř před branku, přihrál ale zpět na Gerháta, který vystřelil právě ve chvíli, kdy Trška přejížděl Bartošákovi před výhledem, ale puk minul vzdálenější tyč.

28:59

Vítkovičtí v ofsajdu.

28:47

Vhazuje se u domácí klece.

28:36

Druhá lajna Litvínova se dostala plynule do pásma, jejich střely ale už postrádaly přesnost.

28:10

Přetahovaná o puk končí ofsajdem Vítkovic.

27:24

Jíchův pokus těsně před brankou domácích je sražen na zadní plexisklo.

27:09

Po vhazování vydoloval puk Smolka, jeho střela byla ale sražena Klokem do ochranné sítě.

27:02

Litvínovští jsou při chuti, Bartošák skryl puk v náručí a následuje komerční přestávka.

26:21

26:21 Martin HANZL - 4:1

26:21

Hosté překonávají Bartošáka poté, co Pilař poslal puk k brance, MARTIN HANZL jej pak poslal nad překonaným Bartošákem do branky – 4:1. Asistence: Karel Pilař, Michal Trávníček.

26:10

Domácí mají puk pod kontrolou a zkoušejí Kantorovu pozornost.

25:34

Bartošák si připisuje lehký zákrok proti Hanzlovi.

25:10

Olesz se vydal podél mantinelu do pásma, jeho prudká střela ale končí na zadním plexiskle.

24:50

Vítkovičtí okupují útočné pásmo.

24:00

Hosté nahodili puk do pásma, Dufek jej chtěl sebrat, ale Sloboda si vzal kotouč k sobě.

23:31

Zakázané uvolnění Litvínova.

23:18

Za brankou hostů zůstal ležet jeden z vítkovických hráčů, ale nebude to nic vážného.

22:57

22:57 Jakub LEV - 4:0

22:57

Vítkovičtí zvyšují svůj náskok, Olesz poslal puk na zadní mantinel, odražený puk se dostal k JAKUBU LVOVI, který našel skulinku u levé tyče hostující branky – 4:0. Asistence: Rostislav Olesz, Milan Bartovič.

22:49

Lev ujížděl na branku, přenechal puk Oleszovi.

22:23

Několik dobrých šancí Litvínova, nejprve se jen do Bartošáka trefil Lukeš, poté zpoza branky nahrával Hübl, Gerhátova střela šla přímo do Bartošáka.

21:54

Vhazování u domácí branky vyhráli hosté, Smolka chtěl puk protlačit puk k tyči, ale nepodařilo se.

21:47

Matoušek s Válkem se dostávali k Bartošákovi, ale jeho lapačka byla na místě.

21:05

21:05 David KVĚTOŇ - 3:0

21:05

DAVID KVĚTOŇ si najel mezi dva hráče Litvínova, stačil i vystřelit a puk pěkně zaplul za Kantorova záda – 3:0. Bez asistence.

20:54

Havlíček s Douderou si najížděli k vítkovické brance, ale mířili mimo.

20:30

Klok se tlačil do branky, v ní končí kromě Kantora také další litvínovský hráč, ale puk ne.

20:12

Hosté zahajují od své klece.

20:01

Po první třetině mohou být spokojenější domácí, kteří vedou o dvě branky. Litvínovští byli v začátku utkání aktivnější, drželi se v pásmu, ale ke gólu to nevedlo. Vítkovičtí ze závaru před Kantorem otevřeli skóre, i poté si vypracovali několik slibných šancí, které ale do litvínovské klece neprošly. Před sebou máme ještě dvě třetiny, nic není rozhodnuto.

19:59

Vítkovičtí se zdrželi v pásmu, po několika pokusech se puk dostal až k MARKU HRBASOVI, který poslech volání diváků, aby střílel a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Asistence: Patrik Zdráhal, Ivan Baranka.

19:39

Zdráhal s Kucserou u Kantora, ale ten puk vytěsnil do bezpečí.

19:27

Lehké nahození Hanzla končí v Bartošákově lapačce.

19:10

Klok ujížděl za vyhozeným kotoučem, Sklenička byla ale u puku první.

18:37

Vítkovičtí se dostali do situace tři na jednoho, Lvovu nahrávku ale vystihl Sklenička.

17:45

Zmatek před litvínovskou klecí, ale puk poskakoval kolem Kantorovy klece.

15:09

Válek se pokoušel propasírovat puk za Bartošáka, ale marně.

15:00

Bartovič stál před Kantorem, ten kotouč padající ze vzduchu vytěsnil ramenem.

14:34

Komerční přestávka, po které se bude vhazovat u domácí branky.

14:09

Litvínovští se nahrnuli před Bartošáka, odražený puk se dostal k Hunkesovi, ale ani on na vítkovického gólmana nevyzrál.

13:35

Domácí znovu krouží útočným pásmem, Szturc nahrával křižně na Deje, ale ten nastřelil betony Kantora.

12:38

Domácí se tlačili do branky marně, hosté se dostali k puku a míří k Bartošákovi.

11:50

Zdráhal zdatně narušuje litvínovskou rozehru.

11:08

Od modré tvrdě pálil Hunkes, Bartošák si poradil.

11:00

Domácí obránce vyslal puk na zakázané uvolnění.

10:30

Havelkova střela za Bartošáka neprošla, pokus Helta Bartošák raději přikryl lapačkou.

10:08

Vhazování u své klece vyhrál Litvínov a míří do pásma.

09:55

Hraje se ve střední části kluziště.

09:25

Kucserovi se podařilo narušit hostující rozehrávku, ale Litvínov si nakonec pásmo uhlídal.

08:54

Kubát se prezentoval dalekonosnou střelou, ale Bartošák měl dobrý výhled. Následuje komerční přestávka.

08:33

Puk je zašlápnut u mantinelu za hostující klecí, sudí vyzývá hráče, aby bojovali.

08:10

Vítkovičtí v pásmu, dobře to myslel Květoň, ale Kantor se stačil přesunout.

07:18

Domácí rozehrávají útok, Olesz nenašel Bartoviče.

06:44

Litvínovští mají puk pod kontrolou a derou se do pásma.

05:58

05:58 Roman SZTURC - 1:0

05:58

Vítkovičtí otevírají skóre utkání, po závaru u hostující branky poslal puk za Kantora ROMAN SZTURC – 1:0. Asistence: Petr Kolouch, Lukáš Kucsera.

05:39

Zdráhal ani Sloboda puk do branky nedostali.

05:22

Domácí poslali puk do pásma napřed, poté ale o něj museli za brankou bojovat.

05:06

Sklenička rozehrává od své klece.

04:27

Pěkná kombinace první litvínovské lajny, ale Hübl nezpracoval kotouč ideálně.

04:07

Baranka převzal roli útočníka, ale puk je zašlápnut u mantinelu.

03:36

Havlíček zakončoval přesně do Bartošáka.

03:13

Smolka protlačil puk podél mantinelu, Litvínov se i nadále drží v pásmu před Bartošákem.

02:39

Matoušek ztratil hůl, jeho spoluhráči ale pokračují v napadání útočného pásma.

02:12

Domácí rozehrávají od své branky, Válek zdatně narušuje jejich souhru.

01:24

Květoň si najížděl k litvínovské kleci, ale nastřelil jej Kantora.

01:12

Bude se vhazovat u domácí klece.

00:54

Litvínovští se nemohou dostat z pásma.

00:27

Olesz si najížděl k brance s Klokem, ten ale netrefil puk podle představ.

00:08

Hosté zbrkle poslali puk na zakázané uvolnění.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Radegast Indexu stále vládne Jan Výtisk.

V předchozích dvou vzájemných duelech se vedlo více Vítkovicím, ty na svém ledě vyhrály 7:3, na ledě Litvínova prohrály až v prodloužení 1:2. V loňské sezóně se o body oba týmy spravedlivě rozdělily (0:2; 4:1; 2:1; 1:2).
Bodování Litvínova vede s pětadvaceti kanadskými body ikona týmu, útočník Viktor Hübl (9+16). S deseti přesnými zásahy je nejlepším střelcem útočník František Gerhát (10+3). Nejlepším zadákem týmu je s devatenácti body Karel Kubát (5+14), který je zároveň nejtrestanějším hráčem s šestapadesáti trestnými minutami. Co se Radegast indexu týče, má 124 bodů útočník Michal Trávníček. Z trojice gólmanů je nejvytíženější Michael Petrásek s průměrem 2,52 a úspěšností 91,65 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede s šestadvaceti body útočník Ondřej Roman (9+17), nejlepším střelcem je však útočník Jakub Lev (15+10). Nejlepším obráncem je s osmnácti body Ivan Baranka (2+16). Bodování Radegast indexu vede stále i přes několika zápasovou absenci s vysokým náskokem obránce Jan Výtisk se 152 body. Za zlého muže Vítkovic může být považován útočník Roman Szturc s pětašedesáti trestnými minutami. Gólman Patrik Bartošák je jistotou vítkovických, s průměrem 2,03 má úspěšnost 93,40 %.
V neúplné tabulce patří Vítkovicím 3. místo, za bilanci 19-3-4-11 a aktivní skóre 111:81 nasbíraly 67 bodů. Stejný počet odehraných zápasů má také Litvínov, jemuž patří s bilancí 10-4-5-18 a pasivním skóre 85:109 13. místo se 43 body. Na poslední Jihlavu tak mají náskok šesti bodů.
Rozjeté Vítkovice přibrzdila těsně před koncem roku brněnská Kometa, která vyhrála v napínavém utkání nejtěsněji jak mohla (1:0), po novém roce se ale vítkovičtí znovu nadechli, když porazili vedoucí Plzeň 3:0. V předchozím kole se ale svěřencům trenéra Petra nedařilo, na ledě Mountfieldu v souboji o druhé místo nevstřelili ani jednu branku, naopak inkasovali hned čtyři. Litvínovským se sezóna zatím nedaří úplně podle představ, z pěti povánočních zápasů vyhráli jen jeden na ledě Mladé Boleslavi (2:0) a bod si připsali za prohru po samostatných nájezdech doma proti Chomutovu (2:3 sn). V minulém kole prohráli na svém ledě s Pardubicemi těsně 1:2. Je tedy jasné, že oba týmy budou chtít hodit předchozí zápasy za hlavu a bodovat.
Na pořadu dne je již 38. kolo Tipsport extraligy, v něm poměří svou aktuální formu Vítkovice a severočeská Verva Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

6:3

Branky a nahrávky: 6. Szturc (Kolouch, Kucsera), 20. Hrbas (P. Zdráhal, Baranka), 22. D. Květoň, 23. Lev (Olesz, Bartovič), 31. Kolouch (Tybor, Kucsera), 48. Lev (O. Roman, Tybor) – 27. M. Hanzl (K. Pilař, Trávníček), 40. F. Lukeš, 52. V. Hübl (Kubát)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška, D. Krenželok – Olesz (C), Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej.

HC VERVA Litvínov: Kantor (31. Petrásek) – Kubát (A), Hunkes, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař – F. Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – Trávníček (C), M. Hanzl, Havlíček – Smolka, Válek, Matoušek – Dufek, Jícha, Helt – M. Havelka.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 7 916

05:58 VIT 1:0 Szturc (Kolouch, Kucsera)
19:59 VIT 2:0 Hrbas (P. Zdráhal, Baranka)
21:05 VIT 3:0 D. Květoň
22:57 VIT 4:0 Lev (Olesz, Bartovič)
26:21 LIT 4:1 M. Hanzl (K. Pilař, Trávníček)