AZ Havířov – HC Vítkovice Ridera

2:0

konec (0:0, 1:0, 1:0)

15.10.2016, 13:30 • K&K PNEU Aréna • 14. kolo • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Havířov zvítězil v dnešním zápase po bojovném výkonu 2:0 a připisuje si do tabulky tři velmi cenné body. (17:00:12)

59:57

Matoušek má puk v lapačce a tím zřejmě také ukončuje tento zápas, ve kterém udrží nulu!

59:42

Velký tlak Vítkovic v šestici hráčů, ale nakonec ani nyní nyní Matoušek překonán. Do konce zápasu zbývá osmnáct vteřin. Vítkovice jsou nadále v šesti.

59:17

Hosté to zkusí znova bez brankáře.

58:46

Havířov právě vstřelil branku!
Domácí se trefují do prázdné branky a zřejmě tak rozhodující tento zápas. Úspěšným střelcem je DOMINIK KLUS. Asistence: Matěj Potočný

58:39

Oddechový čas pro hosty.

58:39

Vyhozený puk minul levou tyčku opuštěné branky snad o pět centimetrů! Místo rozhodujícího gólu je tu tak zakázané uvolnění.

58:09

Hosté to zkusí v šesti!

58:09

Zakázané uvolnění Havířova.

57:13

Naopak střelecký pokus evidujeme na druhé straně, přes obránce to zkusil Bambula.

56:44

Havířov se již soustředí hlavně na defenzivní činnost, do konce třetí třetiny již příliš času Vítkovicím na vyrovnání nezbývá.

56:05

Ránu Tomana vyráží Matoušek do rohu.

55:17

Situaci dva na jednoho řešil Bambula přihrávkou obloučkem, jenže ten byl příliš vysoký a tak přeskočil spoluhráči hůl.

54:44

Matoušek toho moc neviděl a tak pouze v takovém rozkleku zastavil kotouč vypálený od modré.

53:33

Dobrou minutu nyní udržel Havířov soupeře v obranném pásmu, velmi dobré střídání svěřenců trenéra Urbánka.

52:21

Naopak se do brejku dostal Hýsek a chybělo jen velmi málo, aby svůj únik zakončil bekhendovým blafákem nad vyrážečku.

51:19

Ve třetí třetině je to zatím o dobývání havířovské branky, Vítkovice však vyloženou šanci zatím nemají a tak stále ztrácí jednu branku.

49:40

Hosté dělali co mohli, ale nakonec kotouč přece jen vyskočil do středního pásma.

49:11

Zíková to zkusila od mantinelu, Malík na puk viděl a dokázal jej pokrýt.

48:05

Vyloučený Kaláb je zpět na ledě.

48:00

Potočný to zkusil sám, mohl zkusit přihrávku na Bambulu, který mu najížděl, nakonec z toho nic nebylo.

47:19

Přesilovka AZetu prozatím nebezpečí přes Malíkem neznamenala.

46:05

Již potřetí dnes usedá na trestnou lavici vítkovický Kaláb.

45:52

Toman nezpracoval ve středním pásmu ostrý pas, výsledkem je icing Vítkovic.

44:49

Rychlý přechod hostů do útočného pásma končí opět v lapačce Matouška, který si pokryl výjezd protihráče zpoza branky.

44:37

Domácí výborně bruslí a to samozřejmě Vítkovicím situaci komplikuje.

43:18

Vítkovice začaly třetí třetinu aktivně, do vyložených šancí je však zatím domácí nepouští.

41:29

Havířovu se zastavovat pokusy o postupné útoky Vítkovic již v samém zárodku.

40:03

Krátký zbytek trestu domácího hráče již vypršel.

40:01

Ve druhé třetině Vítkovice nebyly horším týmem, jenže v brance AZ je zatím neprůstřelný Matoušek. K tomu všemu ve 35. minutě Kuchař využil během 12 sekund přesilovou hru a poslal tak AZ do vedení.

Třetí třetina začne přibližně v 15:10.

40:00

39:37

Domácí nyní zvládli pasáž hry u své modré čáry velmi spolehlivě.

39:20

Matoušek ustál také nájezd útočícího hráče, do konce úvodní třetiny zbývá čtyřicet vteřin.

38:33

Výborně si vykoukl Matoušek proti střele Baláže, který poté odchází zklamaný střídat.

38:20

Hostům utekl kotouč do středního pásma.

38:03

Vyloučení v týmu AZ Havířov (Kuchař – 2 min., podražení).

37:25

Rychlý brejk Havířova, v jednu chvíli to vypadalo na situaci tři na jednoho, nakonec se stihl jeden z beků Vítkovic vrátit. Přesto musel Malík čelit střele i následné dorážce.

36:42

Až nyní Havířov střídá, tlak Vítkovic tak vyrovnáním nekončí.

36:08

Havířovská pětice je hodně unavená a navíc musí zůstat na ledě kvůli zakázanému uvolnění.

35:54

Z otočky pálil Gřesík, Matoušek se pouze otočil, ale naštěstí pro AZ kotouč letěl vedle levé tyče.

35:10

Domácí jsou při chuti a pokračují v tlaku i při hře pět na pět.

34:27

Domácí přesilovku bleskurychle využívají. DOMINIK KUCHAŘ to zkusil ihned z modré čáry a kotouč skončil až za zády Malíka. Asistence: Matěj Potočný, Lukáš Juhász

34:15

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Beránek – 2 min., vražení na hrazení).

33:37

Žemba si převzal kotouč v útočném pásmu a rozhodčímu to neuniklo a okamžitě přerušuje kvůli postavení mimo hry.

32:49

Matoušek v sedě bez hokejky dokázal zakročit proti střele Kunce, který se nevěřícně chytá za hlavu! Ano, i toto dokázal havířovský gólman lapit.

32:29

Sám zůstal Raček v přechodu do pásma a tak pouze kotouč zavezl za branku.

31:44

Z ničeho nic se dostali ke slovu také domácí, Vítkovice raději vyhodily kotouč přes všechny čáry.

31:22

Vítkovice jsou nyní aktivnější a napadáním dělají havířovským hráčům problémy.

29:18

Hostující hráči zabojovali u mantinelu a dostali se k puku, nakonec byla v pernamenci opět Matouškova lapačka, který ještě dokončil zákrok pro diváky.

29:04

Raček si dobře přebíral kotouč na modré, jenže se přece jen dostal do pásma o vteřinku dříve než puk.

28:29

Havířov však toto oslabení nakonec zvládl ubránit.

28:08

Kalábův pokus od modré míří hodně nad.

27:44

Přesilovka hostů je zatím velmi nebezpečná a Matoušek společně s celou obranou má co dělat, aby uhájili bezbrankový stav.

26:57

Vítkovice zatlačily domácí tým v pásmu, na konci celé akce byla dobrá střela, jenže Matoušek byl pozorný.

26:29

Matoušek nejprve vytáhl důležitý zákrok, následně si však pomohl faulem a tím posílá domácí do čtyř. Trest odpykává Radek Máca.

26:09

Série nepřesných přihrávek na obou stranách, tu poslední vyrobily Vítkovice a je z ní dokonce zakázané uvolnění.

25:12

Matoušek pokryl prostor nad betonem lapačkou.

24:48

Napotřetí už domácím sázka na hybridní icing vyšla, okamžitě z toho těží tlak v útočném pásmu.

24:35

23:24

Hosté jsou kompletní.

22:58

Gřesík byl nastřelen na modré čáře a dostal se díky toho do brejku, neměl však rychlost ani již potřebnou sílu a tak jen tvrdě vystřelil – puk mezi tři tyče neletěl.

22:16

Hosté vyhazují přes všechny čáry, domácí přesilovková akce musí začít od začátku.

21:24

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kaláb – 2 min.).

21:24

Velká šance domácích, na poslední chvíli stačit Malík zakročit.

20:47

Hosté využili střídání soupeře a dostali se rychle do pásma.

20:01

V první třetině jsme v Havířově branku neviděli. Hosté byli o něco aktivnější, ale kolem patnácté minuty se i zásluhou přesilovek dostali ke slovu domácí. V obou brankovištích však úřadují gólmani a tak si na první gól musíme počkat minimálně do druhé třetiny.

Ta začne přibližně v 14:20.

20:00

19:56

O tyčku se odrazil závěrečný pokus domácích, bnylo to však z boční strany.

19:38

Hosté jsou kompletní, ale tato přesilovka nebyla z pohledu Havířova špatná.

19:03

Zakončení Kuchaře se nepodařilo domácím tečovat a tak měl Malík snadnější práci.

18:32

Rychlá akce domácích, po které přišla tvrdá střela do odkryté části branky. Jenže Malík se na brankové čáře výtečně přesunul.

18:07

Také v této přesilovce si na kotouč sáhne Matoušek, ten musel vystřelit svou lapačkou.

17:38

Také hosté špatně střídali a jdou do čtyř, trest odpykává Beránek.

17:06

Zíková dobře obrala soupeře o kotouč a následně dokázala přesně rozehrát.

16:33

Na závěr přesilovky pokus Hilšera, který byl dobře uvolněn, ale od levého mantinelu trefil tělo Malíka.

15:19

Malík pouze vyrazil a domácí hráči se dostali ke dvěma dorážkám, ani jednou kotouč za zády hostujícího gólmana neskončil.

15:05

Další pokus tentokrát vyslal kapitán domácích Ševěček, opět však narazil na pozorného Malíka.

15:00

Tuto přesilovku začal AZ lépe, Malík musel krýt střelu od modré.

14:47

Další trest pro Vítkovice, Žemba ve středním pásmu poslal k zemi hráče bez kotouče a již sedí na trestné lavici za nedovolené bránění.

14:27

V krátkém časovém sledu si Matoušek připisuje další dva zákroky.

14:15

Přesně mezi kruhy dostal nabídku Vícha, jeho dělovka však mířila doprostřed branky.

13:28

Pokus Malíka od modré čáry skončil přesně v připravené lapačce Matouška.

12:46

Dokonce musel zasahovat brankář Matoušek, tato početní výhoda Havířovu nevyšla.

12:25

Ševěček nezpracoval přihrávku Plisky a domácí tak musí zpět ke své brance.

11:52

Zatím se přesilovka domácích míjí účinkem.

11:03

Beránek dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění – sám se diví, že je potrestán za tento útočný faul.

10:49

Hra se nyní velmi kouskuje, střídání obou týmů probíhají při přerušené hře, tentokrát ji přerušil hostující brankář.

10:22

Malík udržel beton při pravé tyčce a právě tam skončilo zakončení domácích.

10:01

Máme za sebou polovinu úvodní třetiny, hraje se zatím vyrovnaný hokej, ve kterém má možná malinko více ze hry tým Vítkovic.

09:25

Pastor vybojoval puk, jenže neměl rychlost a tak následně pouze posunul hru za branku Vítkovic.

09:07

Domácí udělali chybu na obranné modré a po rychlé akci musel Matoušek vytáhnout další výtečný zákrok.

08:49

Opět je hra přerušena v obranném pásmu AZ Havířov.

08:03

Matoušek raději přikryl vyhozený puk a ponechá svým spoluhráčům čas na vystřídání.

07:40

Hosté vyhazují a tak ani tato přesilová hra změnu skóre nepřinese.

07:14

Potočný si narazil s Bambulou, druhá přihrávka ale neprošla před obránce.

06:56

Kotouč na Potočného klouzal příliš pomalu a havířovský útočník tak přejel do pásma dříve než puk.

06:32

Domácím se zatím nedaří přechod před střední pásmo.

U mantinelu byl velmi ostře sestřelen Bambula, vyloučen je Michal Kaláb (VIT) za vražení na hrazení.

05:30

Brankář Matoušek má problém s výstrojí a tak se hra malinko přerušila.

05:05

Domácí propadli ve středním pásmu a rýsovala se z toho akce dva na jednoho, fantastický obranný zákrok jednoho z domácích však překazil finální přihrávku.

04:50

Povedená akce Vítkovic, po přihrávce skrz celou šířku pásma se musel Matoušek bleskurychle přemístit, zvládl to však na výbornou.

04:22

Malík podržel kotouč, vhazovat se bude v útočném pásmu AZetu.

03:59

Janeček poslal kotouč do pásma a okamžitě odchází společně se spoluhráči střídat.

03:26

Domácí jsou v plném počtu.

03:00

Havířov posunul kotouč alespoň do středního pásma.

02:30

Vítkovice zatím drží útočné pásmo, ale nebezpečí pro Šimečka z toho prozatím není.

01:26

Malinko smůly na havířovské straně, kotouč se připletl hráčům ke střídáním a výsledkem je hra v šesti. Trest odpyká Michal Janeček

00:24

Hýsek od modré čáry zkusil střelu, ale ta mu příliš nesedla a skončila pouze na zadním mantinelu.

00:01

AZ Havířov: Matoušek (Dufek) – Pliska, Máca, Zíková, Ševěček (C), Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pastor

HC Vítkovice Ridera: Malík (Piták) – Kaláb, Vícha, Vondál, Šulák, Vacula, Kunc, Malík – Gřesík, Žemba, Fridrich (C), Baláž, Urban, Bochnak, Toman, Beránek, Mrva, Konečný, Věntus

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler.
Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném měření sil letošní sezóny si Havířov odvezl z Vítkovic dva body po výhře 3:4 po samostatných nájezdech.
HC Vítkovice Ridera

Vítkovice jsou v tabulce pouze o jedno místo před Havířovem a potřebují tak každý bod v boji o první čtyři místa východní skupiny, které automaticky zajistí postup do playoff.

Ve včerejším zápase se Vítkovicím zadařilo a po výhře 4:1 si připsali tři body na úkor Komety Brno.
AZ Havířov

Starší dorost AZ Havířov drží v pořadí východní skupiny NOEN extraligy průběžnou šestou příčku s osmnácti body. Ze včerejšího zápasu si svěřenci trenérů Urbánka a Janečka přivezli dva body ze Vsetína.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je se dvanácti body Matěj Potočný, který včera ve Vsetíně zajistil druhý bod úspěšným samostatným nájezdem.
Hezký den, vítám Vás při sledování utkání extraligy staršího dorostu, kde na havířovský led přijíždí soused z Vítkovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.