15.10.2016, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Tomáš Kubečka

Tipsport: 2.12 3.8 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! (06:03:06)
Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 19 289 diváků!

Michael Frolík (CGY) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:28
Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:26
1. Connor McDavid (EDM) 1+2
2. Mikael Backlund (CGY) 0+1
3. Leon Draisaitl (EDM) 2+1
Střely na branku: 35 – 29
Je dobojováno! Edmonton Oilers vítězí na ledě Calgary Flames 5:3 a připisuje si druhou výhru v letošní sezóně! Domácí přitom vlétli do zápasu jako velká voda! Už ve 2. minutě otevřel skóre Sean Monahan ! O pět minut později pláchl zadákům Calgary Connor McDavid a s přehledem vyrovnal! Ještě před přestávkou ale vrátil domácí do vedení Michael Frolík ! Druhá třetina už byla o něco opatrnější! Olejáři hráli v jejím úvodu dvě přesilovky v krátkém sledu a tu druhou využil Jordan Eberle ! Rozhodující moment přišel na startu třetí třetiny! Leon Draisaitl poslal Edmonton v přesilovce do vedení. Domácí se z toho nemohli vzpamatovat a Mark Letestu jim jako dárek přidal branku ve vlastním oslabení! Jyrki Jokipakka sice stačil snížit, ale v závěrečné hře bez brankáře napsal gólovou tečku za utkání Leon Draisaitl !

59:42

Ještě jedno zakázané uvolnění. Po vyhození hostů přes všechny čáry se hra vrátí před Cama Talbota.

59:07

Sam Bennett se ještě prodíral mezi dvojici obránců Edmontonu. Domácí hokejista se mezi ně sice vešel, jenže puk mu utekl za branku.

58:40

58:40 Leon DRAISAITL - 3:5

58:40

Edmonton právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Edmonton zvládne i druhou bitvu o Albertu v letošní sezóně! LEON DRAISAITL si převzal puk ve středním pásmu, potáhl jej za modrou čáru a poslal kotouč do prázdné branky! Asistence: Milan Lucic, Darnell Nurse.

58:10

Brian Elliott zůstává na střídačce! Domácí zkoušejí štěstí v šesti bruslařích na ledě!

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:48

Mark Giordano vypálil z velké vzdálenosti! Rána domácího obránce minula klec Edmontonu a kotouč pouze zaduněl o zadní mantinel. Calgary zůstává v útočném pásmu.

57:15

Mikael Backlund objel branku Olejářů, dostal se do rohu útočného pásma, kde k němu přistoupil Andrej Sekera. Slovenská obránce sice nezískal puk, ale vybojoval cenné sekundy.

56:22

Johnny Gaudreau střílel z levé strany útočného pásma, ale trefil jen brusli dobře postaveného obránce, od které se kotouč odrazil do středního pásma.

56:12

Alex Chiasson operoval s pukem v útočném pásmu, předložil jej Jokipakkovi, jež okamžitě střílel. Cam Talbot se tentokrát nenechal nachytat a ukryl puk v lapačce.

3:5

Branky a nahrávky: 2. Monahan (Gaudreau, Engelland), 12. Frolík (Backlund), 53. Jokipakka (Versteeg) – 8. McDavid (Eberle), 26. Eberle (Draisaitl, McDavid), 42. Draisaitl (Lucic, McDavid), 47. Letestu, 59. Draisaitl (Lucic, Nurse)

Calgary Flames: Elliott (Johnson) – Brodie, Giordano (C), Jokipakka, Hamilton, Engelland, Wideman – Versteeg, Monahan, Gaudreau – Brouwer, S. Bennett, Tkachuk – Frolík, Backlund, Ferland – Chiasson, Stajan, Bouma.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Nurse, Gryba – Eberle, McDavid (C), Lucic – Kassian, Nugent-Hopkins, Pouliot – Puljujärvi, Draisaitl, Maroon – Lander, Letestu, Pitlick.

Rozhodčí: Pochmara, Watson – Gibbs, Gibbons

Diváci: 19 289

01:22 CGY 1:0 Monahan (Gaudreau, Engelland)
07:45 EDM 1:1 McDavid (Eberle)
11:35 CGY 2:1 Frolík (Backlund)
12:02 EDM 2 Pouliot, nedovolené bránění