Další

Olympijské hry - Lukostřelba

Jednotlivci - kvalifikace (ženy)

11.08.2016, 14:00 • Sambadrome Marquês de Sapucaí • Vojtěch Tůma

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů z největší sportovní akce tohoto rohu se budu těšit na počtenou! (15:50:40)

8

Ani napočtvrté se Kang té jedné osmičky nedokázala vyvarovat, i tak ale stačila vybojovat alespoň remízu, k ničemu už jí to ale není, dále jde favorizovaná Korejka Hye-Jin Chang!

8

A Chang vede už 5:1, a přibližuje se tak postupu mezi osmičku nejlepších! Třetí set favorizovaná Korejka ovládla poměrem 29:27, její soupeřku zatím sráží osmičky, které se v zápisu objevily při každé její sérii.

8

Druhý set ale už putuje za favorizovanou Chang, která zastřílela velice slušně a posbírala osmadvacet bodů. Naopak Kang zaznamenala hned o čtyři body méně.

8

Úvodní sada se pro favorizovanou Chang nevyvíjela moc dobře, na závěr si ale Korejka schovala desítku, její soupeřka naopak zasáhla pouze osmičku, a po remíze 27:27 si tak obě závodnice rozdělí po bodu.

V něm se proti sobě postaví Hye-Jin Chang z Korey a Un-Ju Kang ze Severní Korey.

I přes porážku si domácí oblíbenkyně vysloužila hlasitý aplaus z řad fanoušků! Před námi je ale ještě jedno střetnutí.

7

Tak tahle rána bude Brazilku sakramentsky mrzet! Domácí dos Santosová totiž na úvod trefila jen trojku, její britská sokyně si sice také nevedla úplně nejlépe, po výsledku 25:20 se ale může radovat z postupu!

7

Ani jedna ze závodnic nezačala třetí set dobře, po dvou ranách bylo skóre 15:16 ve prospěch Britky. Drobnou ztrátu ale dos Santosová poslední ranou zvládla smazat, nakonec jsme se dočkali dalšího remízového výsledku. Domácí lukostřelkyně tak stále živí naději na postup.

7

Ve druhém setu si závodnice rozdělí po bodu. Ane Marcelle dos Santosová nastřílela celkem sedmadvacet bodů, Folkardová k vítězství potřebovala na závěr dát desítku, trefila ale pouze devítku.

7

Škoda, domácí dos Santosová to měla rozjeté velice dobře, poslední ranou ale zasáhla pouze sedmičku, čehož velezkušená Britka Folkardová využila a ujímá se vedení.

Předposlední osmifinále může začít!

Vyrovnaný čínský duel je u konce, stále dvě osmifinále ale ještě zbývají!

6

Obrat ale nakonec dokonán nebyl! Qi trefila pouze osmičku, naopak Jiaxin Wu zasáhla přesnou desítku, a může tak slavit postup do čtvrtfinále!

6

Neuvěřitelné! Yuhong Qi se dokázala obdivuhodně zvednout a po tuhém boji pro sebe zvládla získat pátou sadu, kterou vyhrála poměrem 28:27. Skóre ne vyrovnané, uvidíme rozstřel!

6

A pozor, Yuhong Qi se začíná rozjíždět! Zkušenější z čínských závodnic začala dvěma desítkami, čímž si vypracovala náskok. Na závěr ale trefila pouze sedmičku, Wu ale už srovnat nedokázala, a na sety tak vede už pouze 5:3.

6

Po třech sadách ale ještě není hotovo! Qi předvedla svou zatím nejlepší sérii, když nastřílela osmadvacet bodů, tedy naprosto stejně, jako její o sedm let mladší kolegyně. Obě závodnice tak získávají po bodu.