Olympijské hry - Stolní tenis

Dvouhra (ženy) – o 3. místo

Vítěz: Kim Song I (PRK)

11.08.2016, 01:33 • Tomáš Kopecký

Souboj o bronz je tedy za námi, finálové utkání však začíná za pár chvil, a proto Vás zvu ke sledování online přenosu ze souboje dvou Číňanek, které si to rozdají o zlato! (02:31:16)
Kim Song I předvedla v soutěži stolních tenistek na Hrách XXI. olympiády v Riu něco nevídaného! Z pozice padesáté hráčky světa dokázala zaslouženě vybojovat bronzovou medailii. V průběhu celého turnaje předváděla skvělý obranný stolní tenis, který občas dokázala proložit přesnými útočnými výpady a zaslouženě se tak může radovat.

11-5

Je dobojována! Hrana stolu hrála v důležitý moment ve prospěch Korejky, která se může radovat ze zisku bronzové medaile.

10-5

Dlouhou výměnu ukončuje Fukuharové bekhendem do autu a Korejka má k dispozici pět mečbolů!

9-5

Reakce přichází záhy, vítězný úder znamená snížení na 5-9.

9-4

Japonka chybuje při útoku podruhé za sebou a s jejími vyhlídkami na vítězství to vypadá už hodně bledě.

8-4

Japonka trestuhodně netrefuje nalitou smeč a ztrácí důležitý bod!

7-4

A další úspěšně zakončený útok, tentokrát po čáře a Kim Song I odskakuje na rozdíl tří bodů.

6-4

Vítězný forhend křížem, tato taktika fungovala Korejce především v prvním setu, teď se k ní zase vrací.

5-4

Kim Song I se opět vrací do vedení po dobrém výpadu.

4-4

Japonka si trpělivě rozehrála výměnu, a pak zasadila Kim Song smrtící úder.

4-3

Fukuharová přitáhla soupeřku k síti, a pak zakončila výměnu dlouhým forhendem do rohu.

4-2

Třetí míček v řadě pro Kim Song I, která zatím drží svůj herní standart.

3-2

Páska hrála ve prospěch Korejky, míček se otřel o síťku a doletěl až za stůl.

2-2

Teď však Kim Song I v defenzivě uspěla a Fukuharová trefuje síťku.

1-2

Japonka zpřesnila hru a dnešní utkání může být ještě hodně dlouhé! Korejka v těžké pozici trefuje síť.

1-1

Jenže vzápětí Kim Song I reaguje úspěšným výpadem a srovnává na 1-1.

0-1

Fukuharová je na koni a získává první výměnu. Korejka se pokoušela o útok po čáře, jenže míček šel do zámezí.

12-14

Tak konečně se Fukuharové podařilo využít nabídnutou příležitost a snižuje stav utkání na 1:3. Japonka zpřesnila hru a po zásluze získává set.