Další

Olympijské hry - Ragby (ženy)

Večerní skupinové zápasy

06.08.2016, 21:00 • Deodoro Stadium • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Ode mě je to k ragby vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Například již za půl hodiny u on-line přenosu ze zápasu vodního póla mezi Francií a Černou Horou. Na shledanou! (00:01:28)

4. Japonsko – 2 b. (-85)
Je za námi i večerní program prvního dne olympijské soutěže sedmičkového ragby žen a zde jsou výsledky!

Francie – Keňa 38:7 (14:7)
Nový Zéland – Španělsko 31:5 (12:0)
Velká Británie – Japonsko 40:0 (26:0)
Kanada – Brazílie 38:0 (26:0)
USA – Kolumbie 48:0 (24:0)
Austrálie – Fidži 36:0 (19:0)

Všechny favorizované reprezentace tedy potvrdily roli favoritek a především hráčky Austrálie, Nového Zélandu a Kanady dnes ukázaly, že jsou největšími favoritkami na medaile.

6:20 Chloe Daltonová (AUS) pětka – 36:0
K další pětce už se ale Australanky nedostaly a utkání tedy končí jednoznačným výsledkem 36:0!

6:53

Špatně! Konverze neproměněna, ale Austrálie ještě může zaútočit. Navíc proti oslabenému soupeři, protože Litia Naiqatová (FIJ) dostala žlutou kartu.

6:20

Velmi rychle přichází další úspěšný útok Austrálie! Na 36:0 zvyšuje kopáčka australské reprezentace, CHLOE DALTONOVÁ. Jak tato žena naloží s konverzí?

5:28

Tentokrát se CHLOE DALTONOVÉ (AUS) navíc podařilo proměnit konverzi – 31:0!

5:07

Tak zatím nepodaří, neboť dalších pět bodů právě teď přidala EMMA TONEGATOVÁ (AUS) – 29:0!

4:02

Po neproměněné konverzi se Australanky zase na chvíli odmlčely. Možná se podaří skórovat reprezentantkám Fidži.

2:28

Moc dlouho nás ale Australanky nenechaly čekat a v čase 2:28 v druhém poločase konečně skórují. Na 24:0 se podařilo zvýšit ELLI GREENOVÉ (AUS) – 24:0!

2:07

Stále čekáme na první úspěšnou akci druhého poločasu. Hráčky Fidži výrazně zlepšily defenzivní činnost.

0:23

Zahájena druhá půle a vypadá to tak, že tentokrát se Austrálii nepodaří skórovat okamžitě po zahájení poločasu.
Možná jsme očekávali, že hráčky Fidži by něco mohly předvést, ale Australanky jsou zatím naprosto neskutečné a i proti svému tichomořskému soupeři vedou v půli 19:0!

7:00

Další pětky už se v tomto poločase nedočkáme. Zazněl gong a hned po přerušení je ukončena úvodní část.

5:36

A tentokrát se přesně kopnutou konverzí bodově přidává i CHLOE DALTONOVÁ (AUS) – 19:0!

4:59

Austrálie je dnes naprosto nekompromisní a nenechává nikoho na pochybách. CHARLOTTE CASLICKOVÁ pokládá třetí pětku možná největších favoritek na zlato – 17:0!

3:30

Tentokrát se ale neposazuje Chloe Daltonová, které se nepovedla konverze.

3:03

Možná až příliš jasný průběh má zatím první poločas. Fidži by Austrálii mohlo potrápit, ale potřebuje zlepšit defenzívu, která nyní opět inkasuje. EMMA TONEGATOVÁ (AUS) pokládá pětku a je to 12:0!

1:05

Proměněna je i úvodní konverze tohoto utkání. CHLOE DALTONOVÁ (AUS) navyšuje vedení Australanek – 7:0!

0:42

Fantastický nástup do utkání mají opět Australanky, které jdou do vedení již po 42 vteřinách hry. Pětkou se prosazuje EMILEE CHERRYOVÁ (AUS) – 5:0!
Je před námi poslední utkání prvního hracího dne sedmičkového ragby žen na LOH 2016! Ve velmi atraktivním zápase se utkají Australanky a reprezentantky Fidži.

6:41

Nálož pro Kolumbijky se nezastavuje, ale na další útok už Američankám čas nezbude. Skóre zápasu uzavírá JOANNE FAAVESIOVÁ (USA), která zvýšila na 48:0!

5:03

Necelé dvě minuty před koncem utkání se KATHRYN JOHNSONOVÉ (USA) podařilo přidat další pětku – 43:0! Následná konverze ale proměněna nebyla.

3:28

Výborně kopnutá konverze přímo na střed branky v podání AKALANI BARAVILALAOVÉ (USA) – 38:0!

2:59

Místo Kolumbie ale navíc opět skórují Američanky a RYAN CARLYLEOVÁ (USA) navyšuje náskok na 36:0! Tohle bude další naprostý debakl.

2:29

Kolumbijky střídají hned tři hráčky. Moc času už ale hráčkám z Jižní Ameriky nezbývá a na svém kontě stále nemají ani jeden jediný bod.

0:40

Deset sekund po pětce přidává dva body za konverzi AKALANI BARAVILALAOVÁ (USA) – 31:0!

0:30

Američanky mají opět bleskový nástup do poločasu a hned po půlminutě bodují! JESSICA JAVELETOVÁ (USA) byla tou, která si doběhla za goal line – 29.0!
Konverze tentokrát Kelterové nevyšla, ale i tak budou Američanky spokojeny. V poločase totiž vedou 24:0!

7:00

Záhy po kolumbijském střídání se Američankám opět podařilo skórovat. Poslední pětku prvního poločasu pokládá KATHRYN JOHNSONOVÁ (USA) – 24:0!

5:22

Opět si ALEV KELTEROVÁ (USA) po pětce kopla i konverzi a opět byla úspěšná – 19:0!

5:14

Kolumbijky si hodně koledují o další náklep! V čase 5:14 totiž svou druhou pětku v zápase přidává ALEV KELTEROVÁ (USA) – 17:0!

3:54

Akalani Baravilalaová ale neproměňuje konverzi a skóre zůstává na hodnotě 12:0.

3:19

Registrujeme další pětku Spojených států amerických. Jasnou převahu potvrzuje LAUREN DOYLEOVÁ (USA), jenž neatakována proběhla až za goal line – 12:0.

1:37

Sama ALEV KELTEROVÁ (USA) si po pětce proměnila i konverzi – 7:0!

0:56

A Američanky se také záhy dostávají do vedení! Ani ne po minutě hry se pětkou prosazuje ALEV KELTEROVÁ (USA) – 5:0!

0:21

Utkání favorizovaných Američanek s Kolumbijkami začal! Do útoku se derou reprezentantky USA.
Jsou před námi poslední dvě utkání prvního hracího dne. Za chvíli odstartuje zápas mezi Spojenými státy americkými a Kolumbií. Jasnými favoritkami budou hráčky USA.

6:24 Bianca Farellanová (CAN) pětka – 38:0
Konverze neproměněna a to bylo vše, co nám toho utkání nabídlo. Kanada si připisuje druhé vítězství ze dvou zápasů.

6:24

Před uplynutím řádné hrací doby se BIANCA FARELLAOVÁ (CAN) prosazuje ještě jednou a navyšuje náskok Kanaďanek na 38:0!

5:22

Čtyřicet vteřin po úspěšné pětce se bodově přidává i KELLY RUSSELLOVÁ (CAN), jež proměňuje konverzi – 33:0!

4:42

Tak konečně jsme se dočkali úspěchu ve druhé půli a opět se body sypou na konto Kanady! Zhruba dvě minuty před koncem se prosazuje BIANCA FARELLAOVÁ (CAN) – 31:0!

4:07

Stále čekáme na první pětku druhého poločasu. Obě reprezentace mezitím prostřídaly několik hráček.

2:38

Na začátku druhého poločasu se první zajímavější akcí prezentovaly Brazilky. Domácí však byly zastaveny na dvou metrech od goal line!
První poločas zápasu je minulostí a spokojené budou určitě pouze Kanaďanky, které zatím vedou rozdílem třídy. Skóre se zastavilo na hodnotě 26:0!

7:00

KELLY RUSSELLOVÁ (CAN) navíc potvrzuje úspěšnost při konverzích a proměňuje i nyní – 26:0!

7:00

Kanaďanky ani v závěru poločasu nemají dost a povedenou část zápasu ukončují další pětkou! Tentokrát se podruhé v utkání prosadila KAREN PAQUINOVÁ (CAN) – 24:0!

5:32

Po předchozím neúspěchu Landryové se ke konverzi postavila KELLY RUSSELLOVÁ (CAN) a to Kanadě přineslo dva bonusové body – 19:0!

5:14

Favoritky zápasu si s dotěrnými Brazilkami zatím vědí rady a přidávají další úspěšně zakončenou akci. KAYLA MOLESCHIOVÁ (CAN) doběhla za goal line a je to už 17:0!

4:40

Druhou konverzi zápasu se ale Ghislaine Landryové (CAN) nepodařilo proměnit.

4:04

Kanada získala míč po vlastním vhazování a JENNIFER KISH (CAN) záhy přidává další pětku ve prospěch své země – 12:0!

3:04

Dobrý prúnik nalevo zastaven skvělým obranným zákrokem jedné z Brazilek.

2:22

Snaha Brazilek byla za mohutného povzbuzování fanoušků ukončena pozorně bránícími Kanaďankami. Domácí ale stále zůstávají u míče.

0:53

Po pětce následovala samozřejmě konverze a GHISLAINE LANDRYOVÁ (CAN) přidává dva body na konto Kanady – 7:0!

0:37

Domácí hráčky sice předvedly okamžité napadání, ale KAREN PAQUINOVÁ (CAN) si i přesto našla cestu k úvodní pětce zápasu – 5:0!

0:00

Brazilky zahájily utkání výkopem a první šanci na útok tak mají Kanaďanky.
Přichází čas na velmi zajímavé utkání z pohledu domácích. Brazilky se totiž utkají s Kanadou a pokusí se o obrovské překvapení.

5:55 Emily Scottová (GBR) konverze – 40:0
A třetí utkání večerního programu už nám více nenabídne. Japonky opět nedokázaly skórovat a utrpěly další debakl. Tentokrát 40:0!

5:55

EMILY SCOTTOVÁ (GBR) poslal konverzi přesně tam, kam chtěla – 40:0!

5:38

Japonky nedokázaly využít početní převahy a naopak jsou to Britky, které opět bodují. Pětku si připisuje holohlavá HEATHER FISHEROVÁ (GBR) – 38:0!

3:14

Žlutá karta a dvouminutový trest pro Jasmine Joyceovou (GBR).

2:44

Sama EMILY SCOTTOVÁ (GBR) si předchozí pětku potvrdila konverzí – 33:0!

2:15

Po dobrém tlaku Japonska přišla nepřesná přihrávka a EMILY SCOTTOVÁ (GBR) z následného útoku Velké Británie boduje – 31:0!

0:33

Brzy po zahájení druhého poločasu Britky sáhly do sestavy a provedly dvě změny. Na hřiště míří Heather Fisherová a Claire Allanová.
Konverzi už se sice Britkám proměnit nepodařilo, ale s prvním poločasem mohou být velmi spokojeny. Vedou totiž 26:0 a kráčí za druhým vítězstvím v olympijském turnaji.

7:00

I po ukončení řádné hrací doby se Britkám daří skórovat! O závěrečnou pětku první půle se postarala KATY MCLEANOVÁ (GBR) – 26:0.

5:44

Stoprocentně úspěšná ALICE RICHARDSONOVÁ (GBR) dává třetí konverzi v tomto utkání – 21:0!

5:23

JOANNE WATMOREOVÁ (GBR) utekla neschopným Japonkám a navyšuje náskok Britek na 19:0! Tohle zavání dalším debaklem.

4:43

Japonské hráčky se dosud zmohly jen na dvě střídání. Ve hře se jim nedaří vůbec nic.

3:21

A sama kopáčka ALICE RICHARDSONOVÁ (GBR) přidává i další dva body za konverzi – 14:0!

3:03

Japonky se zatím vůbec, ale vůbec nechytají! Další pětkou teď vedení Velké Británie navyšuje ALICE RICHARDSONOVÁ (GBR) – 12:0

0:44

ALICE RICHARDSONOVÁ (GBR) navíc potvrzuje pětku úspěšnou konverzí – 7:0!

0:32

Velmi rychlý nástup favorizovaných Britek! AMY WILSONOVÁ HARDYOVÁ (GBR) si v pohodě doběhla pro první pětku – 5:0!
Britky i Japonky jsou přítomny! Třetí utkání večerního programu záhy začne.

7:00

A více už se v tomto utkání nestane! Zazněl signál ukončující řádnou hrací dobu a Novozélanďanky tedy vítězí 31:5!

6:53

V tomto případě je pětka potvrzena i úspěšnou konverzí. TYLA NATAHANOVÁ-WONGOVÁ (NZL) dostává skóre na 31:5!

6:41

Pouhých devatenáct vteřin před uplynutím řádné hrací doby přichází přeci jenom ještě jedna novozélandská pětka. Na závěr utkání se prosadila THERESA FITZPATRICKOVÁ (NZL) – 29:5!

4:59

Tyla Nathanová-Wongová se rozhodla napodobit Patricii Garcíaovou a rovněž neproměňuje konverzi.

4:46

Samozřejmě však přichází reakce Nového Zélandu, který díky pětce KAYLY MCALISTEROVÉ (NZL) znovu odskakuje na vyšší rozdíl – 24:5!

3:27

Konverzi ale Patricia Garcíaová (SPA) neproměňuje a na rozdíl dvanácti bodů se tedy Španělsko nedostává.

3:10

Ale Španělky se nechtějí nechat zahanbit a stejně jako proti Francii, skórují aspoň jednu pětku. Čestný úspěch obstarala MARIA CASADOVÁ (SPA) – 19:5!

0:57

A sama TYLA NATHANOVÁ-WONGOVÁ (NZL) samozřejmě proměnila i konverzi, kterou zvýšila již na – 19:0!

0:36

Registrujeme další fantastický vstup do poločasu v podání Nového Zélandu! TYLA NATHANOVÁ-WONGOVÁ (NZL) se nechce spokojit s body za konverze a tak přidává i pětku – 17:0!
Je tomu tak! První půle je u konce a na tabuli svítí skóre 12:0! O toto vedení se Novozélanďanky postaraly již v první polovině úvodní části poté, co položily dvě pětky a koply jednu konverzi.

7:00

Řádná hrací doba uplynula a už to pomalu vypadá, že první poločas skončí výsledkem 12:0. Nutno říci, že Španělky se dosud k ničemu nedostaly a All Blacks mají utkání plně pod kontrolou.

4:36

Válec ženských All Blacks se na chvíli zastavil. Troufnu si ale říct, že do poločasu se ještě nějaké té pětky Nového Zélandu dočkáme.

3:04

Tentokrát se přidávají i dva body za proměněnou konverzi v podání TYLY NATHANOVÉ-WONGOVÉ (NZL) – 12:0!

2:54

Jenže Novozélanďanky mají očividně formu jako hrom a i proti Španělsku jdou bleskově do velkého vedení! Druhou pětkou už na 10:0 zvyšuje KAYLA MCALISTEROVÁ (NZL).

1:15

Konverze ale není proměněna. Tyla Nathanové-Wongová (NZL) zamířila mimo branku.

1:03

Tak to je bleskový vstup do zápasu z pohledu Nového Zélandu! První akce a PORTIA WOODMANOVÁ (NZL) si připisuje pětku – 5:0!
Novozélanďanky i Španělky jsou přítomny na hřišti. Utkání může začít!
První utkání večerního programu je odehráno, čeká nás střetnutí mezi prvním a čtvrtým týmem Světového poháru 2013!

7:00

Francie se rozhodla ještě podtrhnout své vítězství a přidává další úspěšnou pětku. Tentokrát se po dobrém tlaku prosadila AUDREY AMIELOVÁ (FRA) – 38:7!

6:46

První neúspěšnou konverzi si připisuje Jade Le Pesqová.

6:30

Před chvílí se na hřiště vrátila i CAROLINE LADAGNOUSOVÁ (FRA) a právě tato hráčka přidává francouzskou pětku – 33:7!

5:42

Na hřiště se dostává stále více hráček, které dosud spíše seděly na střídačce. Stále se ani jednomu týmu moc nedaří založení nebezpečnějšího útoku.

4:22

Také Keňanky střídají. Uvidíme, zda se ještě hráčky z afrického kontinentu dostanou blíže ke goal line a případně dokáží skórovat.

3:56

Pětka Guerinové v pohodě potvrzena konverzí v podání JADE LE PESQOVÉ (FRA) – 28:7!

3:27

A ona pětka pro Francii poměrně záhy po mé "radě" přichází. Míč za goal line úspěšně donesla LINA GUERINOVÁ (FRA) – 26:7!

3:07

Ani jedné reprezentaci se nyní nedaří proniknout za defenzivní řadu soupeře. Francii by se pro naprosté uklidnění hodila další pětka.

2:31

Na hřiště se podívá Lina Guerinová, která nahrazuje Caroline Ladagnousovou.

1:24

JADE LE PESQOVÁ (FRA) si navíc udržuje stoprocentní úspěšnost při konverzích a navyšuje na 21:7!

0:53

Nástup do druhého poločasu mají Francouzky o poznání lepší a již po 53 vteřinách bodují! Pětku pokládá FANNY HORTAOVÁ (FRA) – 19:7!
První půle je tedy za námi a Keňanky zatím nečekaně drží krok s favoritkami zápasu. Před uplynutím řádné hrací doby bylo dokonce vyrovnáno 7:7 a Francouzky získaly vedení až v nastavené době.

7:00

Konverze rovněž proměněna. Druhý úspěšný kop pro JADE LE PESQOVOU (FRA) – 14:7!

7:00

Jenže na konci prvního poločasu ještě Francie dostala šanci na útok a JADE LE PESQOVÁ (FRA) vrací vedení na stranu favoritek – 12:7!

6:21

No a JANET OWINOVÁ (KEN) z následné konverze srovnává! Páni to je nečekaný první poločas – 7:7!

6:07

A pozor! Keňa si připisuje svou první pětku na Letních olympijských hrách 2016! Na rozdíl dvou bodů snižuje CELESTINE MASINDEOVÁ (KEN)!

4:42

Francouzky ale zatím nezískávají nějakou výraznou převahu. Rozhodně se dal očekávat jistější nástup.

3:27

Proměněná konverze v podání JADE LE PESQOVÉ (FRA) přináší francouzské vedení 7:0!

3:13

Nyní už se ale CAROLINE LADAGNOUSOVÁ (FRA) bez problémů prosazuje a otevírá účet první zápasu večerního programu – 5:0!

2:28

Velká chyba Ladagnousové! Ta už sice doběhla za goal line, ale nechala si vypíchnout míč a první pětka zápasu to tedy není.
Začíná večerní program olympijská soutěže ragbyových sedmiček žen! Na hřiště už nastupují hráčky Francie a zároveň s nimi hráčky z africké Keňy!

16:30 Nový Zéland – Keňa 52:0 (21:0)
17:00 Velká Británie – Brazílie 29:3 (7:3)
17:30 Kanada – Japonsko 45:0 (26:0)
18:00 USA – Fidži 7:12 (0:7)
18:30 Austrálie – Kolumbie 53:0 (27:0)
Po odpoledních zápasech žen v sedmičkovém rugby je tady další várka střetnutí a znovu nás čeká šest atraktivních zápasů. Za zmínku stojí utkání Novozélanďanek se Španělkami, neboť se jedná o střetnutí prvního a čtvrtého týmu Světového poháru 2013!