Olympijské hry - Vodní pólo (muži)

Španělsko - Itálie

8:9

konec ((3:2, 2:1, 1:2, 2:4))

06.08.2016, 16:40 • Maria Lenk Aquatics Centre • Skupina B • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Italové tedy potvrdili roli favorita, i když měli namále. V polovině zápasu nevyužili dvojnásobnou přesilovku a Španělsko se dostalo do vedení 6:4. Jenomže ještě na startu poslední čtvrtiny Itálie vyrovnala na 6:6 a v posledních třech minutá otočili vývoj zápasu ze 7:8 na konečných 9:8. (19:26:28)

32

Utkání právě skončilo.

32

Dopouští se ale osm vteřin před koncem útočného faulu a s velkou pravděpodobností si prohrává zápas.

32

Španělsko si bere půl minuty před koncem oddechový čas.

32

Střelu Munarrize Egany zdálky Tempesti likviduje a přibližuje Itálii k vítězství.

31

Italům se navíc daří přerušit španělský útok a kradou jim míč.

30

A dvě minuty před koncem se trefuje Christian Presciutti a dostává Itálii do vedení. Tak je neskutečný závěr dnešního zápasu.

30

Figlioli se dopustil faulu, ale Molina Rios trestuhodně neproměnil penaltu!

29

tři minuty před koncem se trefuje Figlioli a srovnává na 8:8.

29

Tahull Compte dostává v krátkém sledu další trest a znovu oslabuje Španěly.

29

Hned vzápětí ale snižuje na rozdíl jediné branky Fondelli.

28

Po čtyřech vteřinách proměňuje přesilovku Espanol Lifante.

28

S blížícím se koncem zápasu přibývají i vyloučení a v trestu je nyní Ital Nora.

27

Fondelii navíc znovu oslabuje Italy.

27

Echenique Saglietti poslal míč do středu branky, tam byl ale připravený Tempesti.

26

Oba celky začínají přitvrzovat hru a dopouštějí se faulů.

26

vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho a hned o dvacet sekund později vrací Španělsku vedení Molina Rios.

25

Figlioli tentokrát zamířil přesně a dostává Itálii na skóre 6:6.

25

A budou mít přesilovku, poněvadž dostává 20 sekundový trest Španěl Roca Barcelo.