Olympijské hry - Ragby (ženy)

Odpolední skupinové zápasy

06.08.2016, 16:00 • Deodoro Stadium • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, ale večer se na vás budu těšit u další dávky ragbyových střetnutí žen. Na shledanou! (19:01:06)
Dnešní odpolední program sedmičkového ragby žen je u konce a my se musíme podívat na výsledky. Roli favoritek dokázaly potvrdit Francouzky, které 24:7 porazily Španělsko, a také Novozélanďanky jež deklasovaly Keňu 52:0! Po nepřesvědčivém prvním poločase nakonec vyhrála i Velká Británie, která domácí Brazilky porazila 29:3. Rozdílem třídy pak Kanada přejela Japonsko (45:0) a poté už se Fidži postaralo o první překvapení, když zaskočilo Američanky a vyhrálo 12:7. Na závěr jsme byli svědky vraždění neviňátek, když Australanky třiapadesáti body zničily Kolumbii.

7:00

Hlavní rozhodčí píská do píšťalky a ukončuje tímto poslední utkání odpoledního programu! Austrálie deklasovala Kolumbii v poměru 53:0!

5:47

Konverzi šla tentokrát místo Daltonové kopnout Etheridgeová a míč nekončí v brance.

5:24

Australankám stačila další půlminuta k tomu, aby zaznamenaly opět úspěšný útok zakončený pětkou. Podruhé v tomto střetnutí se prosazuje NICOLE BECKOVÁ (AUS) – 53:0!

4:57

Konverze rovněž úspěšná a CHLOE DALTONOVÁ (AUS) tak momentálně dostává skóre na 48:0.

4:57

"Pětkostroj" Austrálie se nezastavuje a další body přidává MAY TURNEROVÁ (AUS) – 46:0!

2:25

CHLOE DALTONOVÁ (AUS) si v druhé půli drží stoprocentní úspěšnost a proměňuje i druhou nabídnutou konverzi v této části – 41:0!

2:08

Zřejmě ani střídání Kolumbie nepřinese změnu! Nezastavitelné Australanky přidávají další pětku, když se prosazuje i NICOLE BECKOVÁ (AUS) – 39:0.

1:24

Kolumbie prostřídala hned tři své hráčky. Uvidíme, zda to k něčemu bude.

0:56

Nyní se navíc přidává i konverze v podání CHLOE DALTONOVÉ (AUS), která o přestávce určitě nebyla pochválena – 34:0.

0:42

Tak to je zase nástup jako hrom! CHARLOTTE CASLICKOVÁ (AUS) se jen tak prohnala přes obrannou řadu Kolumbie a zvyšuje na 32:0!
První poločas je tedy minulostí a Austrálie po pěti položených pětkách vede 27:0. Za zmínku ale stojí tristní úspěšnost Chloe Daltonové, která neproměnila čtyři z pěti konverzí!

7:00

Neskutečné! Daltonová kopala popáté a počtvrté z těchto pokusů minula! Osm naprosto zbytečně ztracených bodů.

7:00

Australanky ale v první půli ještě nemají dost! Už na 27:0 po uplynutí řádné hrací doby prvního poločasu zvyšuje CHARLOTTE CASLICKOVÁ (AUS). Uvidíme, jak Daltonová naloží s konverzí.

6:49

Tohle je až nevídané! Chloe Daltonová právě minula třetí ze čtyř nabídnutých konverzí!

6:27

Uběhla jen minuta a pět vteřin od neproměněné konverze a Australanky opět pokládají pětku. Tentokrát se do listiny zapsala SHANNON PARRYOVÁ (AUS) – 22:0!

5:22

Chloe Daltonová však míjí už druhou konverzi. Australanky se samy připravily o čtyři body a to by v konfrontaci se silnými týmy mohlo být zásadní.

4:48

Bleskový nástup Austrálie byl na chvíli zastaven, ale nyní už EMMA TONEGATOVÁ (AUS) přidává třetí pětku svého týmu – 17:0!

2:18

A tentokrát už je přesná i CHLOE DALTONOVÁ (AUS), která proměňuje konverzi – 12:0!

2:03

Jenže neproměněná konverze Australanky mrzet nemusí! CHARLOTTE CASLICKOVÁ (AUS) po dvou minutách hry zvyšuje už na 10:0

1:29

Konverze je však Chloe Daltonovou minuta.

0:56

Bleskový vstup do utkání z pohledu Austrálie! SHARNI WILLIAMSOVÁ (AUS) si jako tank došla pro první pětku – 5:0!
Po prvním překvapení turnaje nás čeká utkání, ve kterém je naprosto jednoznačný favorit. Australanky patří mezi největší favoritky na zisk zlatých medailí a s Kolumbií by neměly mít větší potíže. Můžeme očekávat výsledek podobný zápasu Nový Zéland – Keňa.

7:00

Řádná hrací doba uplynula a po přerušení se radují hráčky Fidži!

5:55

Hráčkám USA se notně krátí čas na vyrovnání. Po mlýnu se ale dostávají k míči a mohou se prosadit případnou povedenější akcí.

5:25

Američanky se zbytečnými chybami připravují o další možnost útoku.

4:32

Po zbytečné ztrátě mohlo zaútočit Fidži, ale to bylo zastaveno a bude muset zahrávat mlýn.

3:42

Skvělý obranný zákrok Kathryn Johnsonová a USA se dostává k míči!

2:45

Po velmi rychle rozehrané konverzi přidává dva body na konto USA kopáčka AKALANI BARAVILALAOVÁ (USA) – 7:12

2:37

Jakoby mě Američanky slyšely! Po krásné rychlé akci středem snižuje ALEV KELTEROVÁ – 5:12.

2:07

Američanky se zatím ne a ne prodrat přes precizní defenzívu Fidži. Nyní už hráčky USA potřebují skórovat.

0:53

Konverze však proměněna není. To by Fidži mohlo mrzet.

0:24

Obrovská chyba v založení útoku USA, TIMAIMA RAVISAOVÁ získala míč a zničehonic se vyřítila mezi zaskočené Američanky a skórovala – 0:12!
Druhý poločas začaly výkopem hráčky vedoucího Fidži.

7:00

Velmi vyrovnaný první poločas je u konce a spokojené zatím budou hráčky Fidži. Ty zaskočily favoritky ze Spojených států a díky jedné úspěšné pětce potvrzené konverzí vedou 7:0.

6:47

Opět byla snaha Američanek zastavena za cenu vhazování. Hráčky Fidži zatím perfektně brání.

5:46

Tisolová už si to mířila pro další pětku, ale nakonec je po přihrávce odpískán předhoz.

4:48

Dobrá obranná práce Fidži! Útok Američanek vytlačen do autu a je z toho míč pro hráčky z Tichého oceánu.

3:35

Konverze naprosto v pohodě proměněna právě před chvílí skórující LUISOU TISOLOVOU (FIJ) – 0:7

3:05

Fidži otevírá skóre tohoto zápasu! Pro pětku se úspěšně probila LUISA TISOLOVÁ (FIJ) – 0:5!

2:24

Nyní mohly Američanky zaútočit do otevřené obrany, ale dopustily se předhozu. Další mlýn pro Fidži.

1:52

Skvěle rozjetá akce Fidži zastavena metr před goal line! Výborná obrana hráček Spojených států amerických.

0:38

Američanky získaly míč hned po vlastním výkopu, ale po chybě na levé straně bude Fidži rozehrávat mlýn.
Utkání Američanek proti reprezentantkám Fidži bylo zahájeno výkopem Spojených států!
Už jen dvě utkání nám zbývají do konce odpolední části dnešního programu sedmičkového ragby žen. Předposledním utkáním bude utkání mezi USA a Fidži. Mělo by se jednat o papírově nejvyrovnanější souboj tohoto programu.

7:00

A tečku za tímto zápasem napsala konverze v podání KELLY RUSSELLOVÉ! Kanada vítězí 45:0!

7:00

Japonskému utrpení ale ještě není konec. Pro pětku si v závěru zápasu doběhla ještě NATASHA WATCHAMOVÁ-ROYOVÁ, která zvýšila už na 43:0.

5:45

Dnes teprve druhý pokus k zahrání konverze dostala KELLY RUSSELLOVÁ (CAN) a tentokrát už se náhradní kopáčka Kanady nemýlila – 38:0.

5:21

Na druhé straně naopak BRITTANY BENNOVÁ (CAN) předvedla bleskový útok, předběhla si sama celé hřiště a po krátkém výklusu položila pětku – 36:0!

4:52

Hráčky Japonska byly opět velmi blízko, ale naprosto fantastická obrana Kanady zastavila tlak znovu kousek před goal line. Zdá se, že pětka dnes Asiatkám nebude dopřána.

2:56

Kanaďanky podle očekávání vyhrály mlýn a mohou tak založit další útočnou akci.

1:32

Místo Landryové se k zahrání konverze postavila Kelly Russellová (CAN) a ta míjí. Skóre tedy zůstává na hodnotě 31:0.

1:06

Jenže zřejmě jsem to trochu zakřikl. Stačilo 66 vteřin od začátku druhého poločasu a BIANCA FARELLAOVÁ (CAN) zvyšuje na 31:0!

1:00

Běží nám druhá půle zápasu a Japonky se už minutu drží bez inkasované pětky. To můžeme považovat za úspěch.
První poločas zápasu je u konce a utkání zatím jednoznačně ovládají kanadské reprezentantky. Ty otevřely skóre už po 29 vteřinách a postupně přidaly ještě další tři pětky. Skóre první půle 26:0!

7:00

Japonky zastaveny fantastickým zákrokem zhruba dva metry od goal line! Neuvěřitelná defenzíva Kanady.

5:42

Oproti předchozímu pokusu si GHISLAINE LANDRYOVÁ (CAN) seřídila mířidla a konverzi poslala do branky – 26:0!

5:13

Tohle zavání hodně velkým debaklem. GHISLAINE LANDRYOVÁ (CAN) přidává svou druhou pětku a navíc bude mít samozřejmě možnost další konverze – 24:0!

4:04

Stoprocentní úspěšnost si ale následně vinou neúspěšné konverze pokazila Ghislaine Landryová (CAN).

3:45

Asiatky jsou zralé na ručník! Další mezeru v defenzívě Japonska totiž trestá BIANCA FARELLAOVÁ (CAN) – 19:0!

2:33

Šestnáct vteřin po druhé kanadské pětce si další dva body připisuje GHISLAINE LANDRYOVÁ (CAN), která proměnila konverzi – 14:0'

2:17

Japonkám vůbec nevychází úvod zápasu! KAYLA MOLESCHIOVÁ (CAN) utekla všem soupeřkám a v čase 2:17 zvyšuje už na 12:0.

0:43

GHISLAINE LANDRYOVÁ (CAN) se jakožto kopáčka Kanady ujala exekuce konverze a přidává dvě body – 7:0!

0:29

Jedna z Japonek hodně podcenila situaci a nechala si míč před nosem ukopnout GHISLAINE LANDRYOVOU (CAN), která následně pro Kanadu položila první pětku – 5:0!
Utkání Kanady s Japonskem bylo zahájeno.
Rovná polovina odpoledních zápasů je fuč. Dalším utkáním bude utkání mezi Kanadou a Japonskem. I v tomto zápase máme jasného favorite, kterým bude Kanada.

7:00

Třetí neproměněná konverze! Na tomto musí Britky zapracovat, neboť v utkání s těžším soupeřem může být zbytečná ztráta šesti bodů smrtelná.

7:00

Britky sice opět neproměnili konverzi, ale EMILY SCOTTOVÁ (GBR) záhy po zisku míče pokládá pětku – 29:3!

6:04

Brazilská hra z prvního poločasu se úplně rozpadla a JASMINE JOYCEOVÁ (GBR) přidává další pětku na konto Velké Británie – 24:3!

4:49

Konverze sice není proměněna, ale šestnáctibodový náskok už si Britky stoprocentně pohlídají.

4:35

NATASHA HUNTOVÁ okamžitě rozehrála a sama si doběhla pro svou druhou pětku v utkání – 19:3!

3:38

Jedna z Brazilek se už už řítila pro pětku, avšak nakonec byla zastavena píšťalkou. Domácí fanoušci to odměnili hlasitým pískotem.

2:58

Hodně nepříjemně nyní upadla Julia Sardaová (BRA) a domácí reprezentantky bude potřebovat ošetřit. Snad to nebude nic vážného.

2:05

Kopáčka Velké Británie, KATY MCLEANOVÁ (GBR) přidává další dva body z kovnerze – 14:3.

1:36

Tak tohle je pro Brazilky velmi špatný vstup do druhé půle. Domácí hráčky si totiž nechaly utéct NATASHU HUNTOVOU (GBR), která v klidu neatakována položila pětku – 12:3!

1:04

Britkám se nepovedl první útok druhého poločasu a ztratily míč. To samé ale po chvíli předvedly také Brazilky.
Poměrně vyrovnaný první poločas je za námi a Brazilky zatím možná trochu překvapivě velmi zdatně sekundují britským soupeřkám. Ty sice vedou, ale rozdíl je pouze čtyřbodový a utkání je naprosto otevřené.

7:00

Brazilky dostaly po vysoké skládce možnost trestného kopu a RAQUEL KOCHHANNOVÁ (BRA) na konci prvního poločasu snižuje – 7:3!

7:00

Už uplynula řádná hrací doba prvního poločasu, ale Brazilky jsou v útoku a v závěru mohou vyrovnat!

5:07

KATY MCLEANOVÁ (GBR) navíc po první pětce proměňuje i konverzi a Britky vedou – 7:0!

4:50

A na druhé straně tak po úniku trestá JOANNE WATMOREOVÁ (GBR), která se zjevila za celou obrannou řadou Brazíle a bez potíží doběhla pro první body – 5:0!

3:31

Ani jednomu týmu se zatím nepodařilo skórovat. Naposledy byly docela blízko domácí hráčky, ale ty se o pětku přirpavily nepřesnou přihrávkou.

2:23

Další nepřesnost v ofenzívě Velké Británie. Brazilky ale hned po zisku provedly kop dopředu a odevzdaly míč soupeřkám.

1:08

Defenzíva Britek v čele s drsně vypadající Heather Fisherovou zatím bez větších odolává.

0:25

Brazilky začaly velmi aktivně a díky dobrému napadání donutily soupeřky k chybě.
Na hřišti máme Britky i Brazilky. Hlavní rozhodčí za pár desítek vteřin zahájí třetí utkání odpoledního programu sedmičkového ragby žen.
Dvě ze šesti utkání odpoledního programu jsou za námi a za pár minut nás čeká velmi zajímavé střetnutí. Proti sobě se postaví hráčky Velké Británie a domácí Brazilky.

7:00

Poslední konverze tohoto zápasu byla minuta, ale to Novozélanďanky nemusí trápit. Vítězí totiž naprosto obrovským rozdílem 52:0!

7:00

Prakticky okamžitě po příchodu na hřiště se pětkou prezentuje také KAYLA MCALISTEROVÁ (NZL) – 52:0!

6:39

Ke konverzi se tentokrát postavila KELLY BRAZIEROVÁ (NZL) a její úspěšný kop znamená vedení 47:0!

6:21

A je to tady! Jako další se s míčem v rukou ke goal line dostala NIALL WILLIAMSOVÁ, jež zvyšuje už na 45:0!

5:40

Z mlýnu vyšly úspěšně o poznání silnější hráčky Nového Zélandu a už se pomalu veze další pětka.

4:31

Tak stoprocentní úspěšnost z konverzí dnes Tyla Nathanová-Wongová mít nebude. Po třetí pětce v podání Woodmanové zamířila mimo branku.

4:02

Uběhly jen dvě minuty a je tady další pětka. Keňanky po chybě soupeřek ztratily míč a PORTIA WOODMANOVÁ bleskovým útokem zakončuje svůj hattrick! 40:0!

2:33

A naprosto neomylná TYLA NATHANOVÁ-WONGOVÁ (NZL) přidává další dva body z konverze.

2:00

Tak na začátku druhé půle to je okamžitá smršť favoritek! GAYLE BROUGHTONOVÁ se stává další bodující hráčkou zápasu.

0:37

Neomylná TYLA NATHANOVÁWONGOVÁ navíc proměňuje i čtvrtou konverzi – 28:0!

0:26

Stejně jak začala první poločas, začíná PORTIA WOODMANOVÁ i ten druhý! Okamžitě po výkopu se dostala k míči na levé straně a bez potíží si přes celé hřiště doběhla pro další pětku – 26:0!
Poločas utkání mezi Novým Zélandem a Keňou je u konce. Outsiderky z Keni se zatím vůbec k ničemu nedostaly a jejich soupeřky si hrají v naprosto tréninkovém tempu. Novozélanďanky vedou 21:0!

7:00

Žlutá karty a dvouminutový trest pro Ruby Tuiovou (NZL).

6:08

Konverze proměněna TYLOU NATHANOVOU-WONGOVOU a je to 21:0!

5:56

Nyní už se ale Novozélanďanky mohou radovat! Třetí hráčkou, která si položila pětku je HURIANA MANUELOVÁ – 19:0!

3:48

Už už to vypadalo na další pětku, ale Woodmanové asi dva metry před čárou vypadl míč z rukou a byl z toho předhoz.

3:12

Hráčky z afrického kontinentu jsou zatím naprosto marné a podle očekávání si s reprezentkami Nového Zélandu vůbec nevědí rady.

2:58

Druhá konverze pro TYLU NATHANOVOU-WONGOVOU a druhý úspěch – 14:0!

2:44

Sarah Gossová sice před 17 vteřinami dostala žlutou kartu, ale to Novozélanďanky vůbec netrápí. KAYLA MCALISTEROVÁ přidává druhou pětku All Blacks – 12:0!

2:14

Favoritky napadají kombinaci Keňanek a nakonec získávají šišku ve svůj prospěch.

0:40

TYLA NATHANOVÁ-WONGOVÁ navíc v pohodě proměňuje konverzi a Novozélanďanky po čtyřiceti vteřinách vedou 7:0!

0:18

Tak tohle bylo bleskové! PORTIA WOODMANOVÁ si naskočila na výkop své kolegyně a prakticky neatakována doběhla pro první pětku zápasu – 5:0!
Novozélanďanky i Keňanky právě vběhly na hřiště. Po bojovných pokřicích bude utkání zahájeno.
První zápas skupiny B je tedy minulostí a my se pomalu můžeme připravovat na druhé utkání této skupiny. Proti sobě se postaví favorizovaný Nový Zéland a Keňa.

7:44

Hodně tvrdý hit inkasovala jedna ze španělských hráček. To ale nic nemění na tom, že první utkání ragbyových sedmiček na LOH 2016 je u konce!

7:00

Poslední šanci na útok ještě dostanou Španělky. Už je ale konec řádné hrací doby a akce bude trvat jen do té doby než Španělky ztratí míč.

5:45

Trochu nezvykle teď Biscaratová míjí druhou konverzi v zápase.

5:37

Pouze pět sekund po příchodu na hřiště nyní stačilo ELODIE GUIGLIONOVÉ k tomu, aby navýšila vedení francouzské reprezentace – 24:7!

3:54

Španělky na nic nečekaly a okamžitě proměnily také konverzi. Znovu bodovala PATRICIA GARCÍAOVÁ – 19:7!

3:16

Na druhé straně se daří skórovat tak Španělkám, které rychle rozehrály akci po faulu soupeřek a PATRICIA GARCÍAOVÁ si v pohodě doběhla pro svou první pětku na šampionátu – 19:5!

2:07

Francouzka kopáčka PAULINE BISCARATOVÁ navíc proměňuje konverzi – 19:0!

1:35

Francouzky získaly míč po vhazování Španělek a okamžitě na začátku druhého poločasu pokládají další pětku. CAROLINE LADAGNOUSOVÁ se probila přes dvě soupeřky a poté už ji stačilo natáhnout ruku – 17:0!
Je za námi poločas prvního utkání sedmičkového ragby žen na LOH 2016 a Francouzky zatím musí být výrazně spokojenější. podařily se jim totiž dva útoky a jsou ve vedení 12:0. Jedinou kaňkou je jedna neproměněná konverze.

6:28

Pauline Biscaratová ale tentokrát neproměnila konverzi.

5:57

Další pětka ve prospěch Francie! Znovu si Španělky nepohlídaly levou stranu a LINA GUERINOVÁ zvyšuje na 12:0

5:09

Chyba Španělek! Francouzky se díky precizní obraně dostávají znovu do útoku.

5:03

Znovu byla snaha Španělek zastavena. Tentokrát se přes obranný val neprobila Patricia Garcíaová.

4:40

Španělky se zatím ne a ne dostat přes pozornou obranu Francouzek.

3:07

PAULINE BISCARATOVÁ navíc pětku potvrzuje proměnným kopem. 7:0!

2:42

Je tady první pětka LOH 2016! Po prúniku po levé straně se o ni postarala CAMILLE GRASSINEAUOVÁ!

1:37

Nejprve se chyby dopustily Francouzky, ale poté v mlýnu chyboval naopak Španělky. Míč pro reprezentantky Galského kohouta.

0:00

Utkání právě začíná! O výkop se postaral Španělky a první možnost útoku tak budou mít Francouzky.
Pěkné odpoledne! Hráčky Francie i Španělska jsou přítomny na hřišti a utkání tak každou chvílí začne!

Kanada, Velká Británie, Brazílie, Japonsko
Po dlouhých 82 letech se rugby vrací na Letní olympijské hry a my se na první zápasy můžeme těšit hned den po slavnostním zahájení her, kdy se nám představí ženy. V Riu se bude hrát tzv. "sedmičkové rugby", ve kterém se proti sobě postaví sedm hráčů a hrací doba je 2x7 minut. Jedná se tedy o velmi dynamickou a rychlou hru, ve které je o poznání méně valů a hromadných střetů než ve známější formě rugby.

Největšími favoritkami budou hráčky Nového Zélandu, které vyhrály Rugby World Cup Sevens v roce 2013 a byly druhé v poslední HSBC Sevens Series. První místo v této sérii turnajů v roce 2016 získaly Australanky a třetí byly Kanaďanky, které byly druhé na Rugby World Cup Sevens 2013. Do širšího okruhu favoritek patří i Britky, Francouzky či hráčky ze Spojených států amerických.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:00.