Evropská liga (předkola)

KR Reykjavík – Glenavon FC

2:1

konec (1:1)

30.06.2016, 21:15 • KR-völlur, Reykjavík • 1. předkolo • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.3 4.9 8.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě to bude všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (23:10:48)
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 13:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 16:22.
Dnešní utkání 1. předkola Evropské ligy je u konce, KR Reykjavík na domácí půdě porazil severoirský Glenavon!

A to i přes to, že se hosté dostali do vedení ve 14. minutě. Po centru Halla z rohového kopu údeřil Simon Kelly a bylo to 1:0. Domácí nechali fanoušky čekat na svoji odpověď až do 40. minuty, kdy srovnal Pálmi Pálmason.

Od té doby byl celek Knattspyrnufélag Reykjavíkur jasně aktivnějším týmem. Po zásluze byl odměněn v 78. minutě, kdy nařízenou penaltu po faulu na Fridgeirssona proměnil Holmbert Fridjonsson, jehož pobyt na hřišti v tu dobu trval jen šest minut! To se nakonec ukázalo jako vítězná a poslední branka utkání.

90+3

90+3

Morten Beck sražen v souboji s Cooperem, sudí to vyhodnotil jako nedovolený zákrok a akci Glenavonu ukončil.

90+2

Mark Sykes byl přichycen v ofsajdu, což je pro Glenavon třetí odmávané postavení mimo hru za krátkou dobu.

90+2

Po faulu Jósepssona se nedovoleným zákrokem prezentoval také Fridjonsson, obětí se v prvním případě stal Hamilton, nyní to odnesl Patton. Utkání už se spíše jen dohrává.

89

Dvakrát za sebou byl nyní Joel Cooper přichycen v ofsajdu. Hostující útočník by si podobné situace měl pohlídat...

87

Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Óskar Örn Hauksson, přichází Denis Fazlagic.

86

Reykjavík mohl jít do dvoubrankového vedení! Po centru Haukssonsa z přímého kopu zakončoval Holmbert Fridjonsson, jenomže Jonny Tuffey vyrazil balon do bezpečných prostor, odkud už Fridjonsson dokázal dorazit pouze mimo bránu!

85

Hosté vybojovali rohový kop a snažili se zopakovat situaci z 14. minuty zápasu. Kelly si ale po centru Halla pomohl nyní faulem.

83

Glenavon se snažil zamířit do útoku, ale Eoin Bradley byl nachytán v ofsajdovém postavení, takže na tuto akci mohl zapomenout.

82

Střídání v týmu Glenavon FC: ze hřiště odchází Ciaran Martyn, přichází Andy Kilmartin.
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Skúli Jón Fridgeirsson, přichází Aron Bjarki Jósepsson.

81

Poté, co se Marsshal stal obětí Fridjonssonova faulu, si vztek vybil na Chopartovi. Toho rovněž srazil k zemi nedovoleně, domácí rozehrávají.

78

Reykjavík právě vstřelil branku!
Odpovědnost na sebe vzal před šesti minutami příchozí HOLMBERT FRIDJONSSON, který překonal gólmana Jonnyho Tuffeyho a poslal tak tým z hlavního města Islandu do vedení 2:1!

77

Andrew Doyle dostává za protesty žlutou kartu.

77

Obrovská šance pro KR Reykjavík! Joel Cooper totiž fauloval Fridgeirssona a je nařízena penalta pro domácí tým!

75

Dánského útočníka Choparta fauloval Andrew Doyle. Byl tedy nařízen přímý kop, který se domácím ale nepodařil.

74

Gary Hamilton se hned pokusil o útočnou akci, sudí ho ale viděl v ofsajdu, tudíž s jeho plány nekompromisně skoncoval.

72

Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Morten Beck Andersen, přichází Holmbert Fridjonsson.

71

Střídání v týmu Glenavon FC: ze hřiště odchází Gregory Moorhouse, přichází Gary Hamilton.

71

Severoirský tým zahrával rohový kop. Joel Cooper opět hledal Simona Kellyho, střelce první branky zápasu, nicméně ten se provinil faulem na brankáře.

69

A znovu měl Reykjavík velkou smůlu! Kennie Chopart totiž při zakončení trefil tyčku hostující svatyně, Pálmason při následné dorážce mířil nepřesně! Při Glenavonu stáli všichni svatí.

65

Aktivní Óskar Örn Hauksson se dostal k zakončení, obránci ho zblokovali. K odraženému míči se ještě dostal Michael Præst, jenomže ten už zamířil úplně vedle brány.

63

Po rohovém kopu Haukssona se k hlavičce dostal Pálmason, zamířil ale vedle Tuffeyho brány.

62

Třetí hráč Glenavonu se objeví v kolonce žlutých karet. Střelec úvodní branky Simon Kelly je potrestán za faul na Choparta.

61

Standardní situace se ujal Joel Cooper, který dopravil míč ke Gregorymu Moorhouseovi. Jeho střela ale zamířila vedle branky! Zcela jistě si hodně oddychl Stefán Magnússon, jelikož to byla dobrá příležitost.

60

A máme tu první žlutou kartu pro domácí, Gunnar Thor Gunnarsson totiž fauloval Eoina Bradleyho.

58

Óskar Örn Hauksson byl opět tím mužem, který se ujal exekuce. K zakončení se dostal Præst, nicméně branku netrefil.

57

Pálmi Pálmason je velice aktivní, nyní jeho zajímavou střelu vytěsnil Tuffey na rohový kop pro domácí tým.

56

Střídání v týmu Glenavon FC: ze hřiště odchází Kris Lindsay, přichází Andrew Doyle.

53

Reykjavík mohl jít do vedení! Óskar Örn Hauksson se ujal přímého kopu po faulu Marshalla na Andersena, míč se postupně dostal ke Kenniemu Chopartovi, který ale trefil tyčku.

51

Gregory Moorhouse měl velké útočné choutky, už se chystal do brejku, ale rozhodčí mu plány zhatili. Byl totiž načapán v ofsajdu.

49

Roh se tedy opakoval, nicméně skončil neúspěchem a hlavně odpískaným faulem Pálmasona na Simona Kellyho.

48

KR vybojovalo rohový kop a přišla z toho skutečně dobrá šance! Na centr Haukssona si naskočil Kenni Chopart, nicméně Jonny Tuffey vytáhl výborný zákrok.

46

Střelec vyrovnávací branky Pálmi Pálmason odstartoval druhý poločas střelou, která však postrádala přesnost.

46

Začátek druhého poločasu se nám opožďuje, bohužel z neznámých důvodů.
První půle je za námi, v Reykjavíku zatím padly dvě branky. Do vedení šel Glenavon ve 14. minutě, kdy skóroval Simon Kelly po rohovém kopu Halla. Na 1:1 ale pět minut před koncem poločasu srovnával Pálmi Pálmason.

Druhá půle začne přibližně ve 22:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

Na závěr prvního poločasu zkusil své střelecké štěstí Eoin Bradley, nedokázal se ale trefit mezi tři tyče. Vykopávat tedy bude Magnússon.

41

Pálmason je při chuti! Jeho další střela ovšem nyní zamířila vedle brány Tuffeyho, hosté měli štěstí.

40

Islandský tým srovnává stav zápasu! Finnur Margeirsson přihrál do střelecké pozice PÁLMIMU PÁLMASONOVI, který upravil skóre na 1:1. Důležitý moment pro domácí tým a stadion poprvé exploduje radostí.

39

Ujal se jí Joel Cooper, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl dostatečně pozorný a celé snažení zhatil faul Bradleyho na Sigurdssona.

38

Pálmi Pálmason fauloval Bradleyho a nabízí tak severoirskému týmu nadějnou standardní situaci.

37

Morten Beck Andersen obstaral střelu, které však zapomněl dodat důležitý atribut jménem přesnost.

36

Finnur Margeirsson dokázal zblokovat střelu soupeře a poté byl faulován Moorhousem. Dobré momentky domácího defenzivního středopolaře.

36

Óskar Örn Hauksson zahrával standardní situaci, která však úspěch neoslavila. KR Reykjavík nadále bojuje o vyrovnání.

35

Domácí se posouvají bláže brance, nyní byl faulován Morten Beck Pattonem.

34

Druhým potrestaným hráčem zápasu ve formě žluté karty je Ciaran Martyn. Kapitán Glenavonu až příliš tvrdě zajel do Óskara Örna Haukssona.

34

Gregory Moorhouse nemohl pokračovat v útočení, jelikož mu čárový sudí De Rocker odmával ofsajd.

31

Eoin Bradley chtěl založit útočnou akci týmu ze Severního Irska. Proti byli všichni domácí hráči, nejaktivněji ale Ingridi Sigurdsson, jemuž byl odpískán faul.

30

Do velice dobré šance se probojoval Óskar Örn Hauksson, naštěstí pro hostující Glenavon ale branku Tuffeyho těsně minul!

29

S fauly se nám nyní roztrhl pytel, Andersen musí se svojí útočnou snahou přestat, jelikož srazil Pattona.

29

Na druhé straně došlo také k porušení pravidel, Gregory Moorhouse si počínal až příliš tvrdě při srážce s Fridgeirssonem.

28

Hauksson znovu v akci, tentokráte se však provinil faulem. Zastavil útočícího Marka Pattona.

27

Óskar Örn Hauksson zahrával rohový kop nadvakrát. Při druhém pokusu už se k zakončení dostal Morten Beck Andersen, ale míč šel mimo bránu.

26

Domácí vyrazili do útočné akce a dokázali vybojovat rohový kop.

26

Velmi dobrá šance Glenavonu na druhou branku! Mark Sykes obstaral dobrou střelu, kterou Stefán Magnússon ale bravurně zlikvidoval!

25

A Eoin Bradley to nyní svému protějšku oplatil, což ale pozornosti sudího neuniklo. Další odpískaný faul.

21

Gunnar Thor Gunnarsson zfauloval Bradleyho, útočná snaha KR prozatím končí.

21

Michael Præst se tento faul pokusil potrestat střelou, jenomže gólman Jonny Tuffey byl pozorný a dokázal zakročit.

20

Kris Lindsay fauloval Mortena Becka Andersena a dostává žlutou kartu, první v dnešním utkání.

19

A další nedovolený zákrok domácího týmu. Kennie Chopart srazil Coopera, Glenavon se tedy dopředu posouvá formou přímých kopů.

18

Pálmi Pálmason si v souboji o balon počínal až moc důrazně. Po pádu Marka Sykese na hřiště tak sudí okamžitě odpískal faul.

17

O střelu se nyní pokusil Joel Cooper, stateční obránci týmu z hlavního města Islandu mu ji ale zblokovali.

15

Nyní se faulem provinil domácí Morten Beck, který k zemi poslal Moorhouseho.

Zajímavostí je, že v sestavě KR Reykjavíku nastupují dva Mortenové Beckové. Krajní obránce je nazýván jen tímto jménem, dánský útočník má druhé příjmení Andersen.

15

Ciaran Martyn krátce po výkopu srazil Margeirssona, který se snažil založit útočnou akci KR Reykjavík.

14

Glenavon právě vstřelil branku!
Výborně, je z toho totiž vedoucí gól! Severoirský celek otevřel skóre zápasu v Reykjavíku. Rohový kop zahrál Andrew Hall přímo na SIMONA KELLYHO, který dopravil míč do sítě a poslal své mužstvo do vedení 1:0!

13

Máme tu další rohový kop pro hostující tým. Jak si s ním poradí nyní?

12

Ingridi Sigurdsson to přehnal při snaze v boji o míč a fauloval Bradleyho, který teď může v poklidu rozehrát.

12

Dobrá šance KR Reykjavík! Morten Beck Andersen vyslal dobrou střelu, kterou Jonny Tuffey parádním zákrokem zlikvidoval. Domácí tým byl blízko otevření skóre utkání.

11

Ten zahrával Joel Cooper, v pokutovém území se ale Marshall dopustil faulu v soubji se Sigurdssonem a útočná snaha hostí byla ukončena.

10

Střela Gregoryho Moorhouse z úhlu byla zblokována, výsledkem je rohový kop pro Glenavon.

9

Po faulu na Præsta zahrávali domácí volný přímý kop. Óskar Örn Hauksson vybídl k zakončení Fridgeirssona, který ale zapomněl seřídit svá mířidla.

8

Další faul severoirského týmu. Ingridi Sigurdsson se stal obětí srážky s Moorhousem, který si pomohl nedovoleně.

7

Michael Præst byl faulován Markem Sykesem a přímý kop si vybojovali hráči islandského celku.

6

Rychle vzniklý protiútok vzal na svá bedra Hauksson, jeho rána ale zamířila mimo tři tyče. Odkopávat tak bude Tuffey.

6

Sám faulovaný Gregory Moorhouse se ujal exekuce a donutil brankáře Stefána Magnússona k zákroku! Nebylo to však nic složitého pro islandského gólmana.

5

Pálmi Pálmason si v souboji s Moorhousem počínal nedovoleně, bude z toho přímý kop pro Glenavon.

4

První střelecký pokus zápasu obstaral domácí Óskar Örn Hauksson, nicméně brankář Jonny Tuffey si dokázal poradit a a připsal si úspěšný zásah.

1

Náhradníci:

KR Reykjavík: Jensson – Fridjonsson, Jósepsson, Fazlagic, Michaelsson, Tryggvason, Sigurdarson.

Glenavon FC: Taylor – Hamilton, Kilmartin, Doyle, O'Mahony.

KR Reykjavík: Magnússon – Beck, Fridgeirsson, Sigurdsson (C), Gunnarsson – Præst, Margeirsson – Chopart, Pálmason, Hauksson – Andersen.

Glenavon FC: Tuffey – Patton, Kelly, Lindsay, Martyn (C) – Hall, Bradley, Marshall, Sykes – Moorhouse, Cooper.

Rozhodčí: Laforge – De Rocker, Ponsar – Wouters (všichni Belgie).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Glenavon FC
Severoirská liga má trochu odlišný systém. Po odehrání 33 kol základní části, kde Glenavon skončil třetí, následovala ještě nadstavbová část šesti nejlepších týmů v boji o titul. Glenavon třetí pozici potvrdil a s 69 body na kontě se kvalifikoval do 1. předkola Evropské ligy.

To si zahrál již před rokem. Tehdy narazil na běloruský Šachťor Soligorsk, kterému doma podlehl 1:2 a venku 0:3. Jeho cesta tedy skončila velice rychle.
KR Reykjavík
Knattspyrnufélag Reykjavíkur, jak zní celý název klubu, se loni umístil na třetím místě. Vybojoval totiž 42 bodů z 22 utkání. Letos se mu ale zatím vůbec nedaří, v devíti zápasech totiž vyhrál pouze dvakrát a musel hned čtyřikrát skousnout porážku.

Loňská cesta Reykjavíku Evropskou ligou skončila již ve druhém předkola. V tom prvním si KR sice poradil s irským Cork City, poté ale podlehl norskému Rosenborgu 0:1 doma a 0:3 venku a skončil.
Už to bývá zvykem, že zápasy islandských týmů začínají jako poslední. Nejinak tomu je i letos, od 21:15 SELČ se domácí KR Reykjavík utká se severoirským Glenavon FC. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.