NHL

Dallas Stars – Montreal Canadiens

4:1

konec (1:0, 2:0, 1:1)

07.12.2014, 01:00 • American Airlines Center, Dallas • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

Tipsport: 2.2 4.0 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Loučí se s vámi Jaroslav Svoboda a u některého z příštích zápasů NHL zase napočtenou. (03:57:56)
To je pro dnešek ode mne vše. Dallas tedy na svém ledě porazil Canadiens 4:1, oba týmy se znovu střetnou na konci ledna, tentokrát v Montrealu. Oba jediní čeští zástupci v utkání, poté co kvůli zranění do něj nenaskočil domácí Aleš Hemský, Tomáš Plekanec a Jiří Sekáč bodovali u jediné branky hostů v zápase. Plekanec ale jinak neodehrál zrovna šťastný duel, byl dvakrát na trestné lavici a jeho nedisciplinovanost dokázal navíc Dallas i trestat.
3. Ryan Garbutt (DAL) 1+0
První gól v NHL při svém debutu v této soutěži vstřelil Sven Andrighetto, ale při konečném skóre 1:4 ho branka, u které asistovali oba čeští hráči Habs Plekanec se Sekáčem, nemůže zas tak těšit.
Domácí tak ukončili sérii čtyř proher, naopak hosté prohráli potřetí v řadě.
Zajímavý zápas je za námi, Dallas rozhodl o svém vítězství ve 2. třetině, hlavně gól Seguina v čase 39:52 byl pro další vývoj zápasu velmi důležitý.

60:00

59:40

Teď se již utkání dohrává za ovací tribun, Dallas ukončí sérii porážek.

Ryan GARBUTT - 4:1

58:56

Dallas právě vstřelil branku!
RYAN GARBUTT je nakonec tím hráčem, kdo pečetí, nejspíš tedy, skóre tohoto utkání. Dobruslil opuštěný puk a pečlivě zakončil do prázdné branky. Bez asistence.

58:30

Puk znovu v rohu kluziště v obranném pásmu Canadiens.

58:00

A domácí opravdu zakončovali do prázdné branky, ale nepřesně. Hosté na druhou stranu nemohou najít klid na to setrvat v útočném pásmu.

57:24

Timeout hostů a ti i v oslabení jdou zkusit štěstí bez brankáře, i proto, že se vhazuje před brankou Lehtonena. Ale z trestu Plekance stále chybí skoro minuta! Takže teď pět na pět, ale Habs bez brankáře.

56:42

A všichni, kdo mají vsazeno, že Jamie Benn v tomto zápase dá gól, teď buší hlavou o zeď! Price namazal útočníkovi Stars, ten ale naprosto a zcela prázdnou branku netrefil, pouze orazil tyčku!

56:22

Tomáš Plekanec dostává dvě minuty za podražení.

56:19

Jamie Benn vyhrál v souboji s Tomášem Plekancem buly, ten jej vzápětí podráží a v tuto chvíli naděje Canadiens výrazně padají.

56:00

Po hitu Subbana na Roussela se do šance dostal Ryan Garbutt, který dnes právě předváděl hlavně důraznou hru do těla, ale tentokrát šel do zakončení, z mezikruží přestřelil!

54:22

Oleksiak tvrdě dohrál Prusta.

53:46

Plekanec zkoušel štěstí, Lehtonena ale nepřekonal. Canadiens ale evidentně zbraně ještě nesložili, na zvrat mají šest minut.

52:38

Sceviour trefuje tyč Priceovy branky! Mohlo být definitivně rozhodnuto.

52:00

Lehtonen kryje Prustovu ránu, čas se Canadiens krátí, Coleovo vyloučení je u konce.

50:57

Dva ostré hity Garbutta, nejprve si vyšlápl na Paciorettyho, poté na Subbana.

50:34

Trevor Daley pálí i v oslabení, Price kryje jeho pokus.

50:01

Bude se vylučovat, po faulu na Subbana odchází za podražení na trestnou lavici Cole.

46:52

A svůj um předvádí výborným zákrokem proti Jordie Bennovi Corey Price! Montreal teď díky němu drží šanci na zvrat.

46:02

McKenzie přestřeluje branku Price.

45:45

A znovu Gončar, proti němu opět úspěšný finský brankář.

45:38

Gončarovu tvrdou bombu kryje Lehtonen!

44:00

Montreal zvyšuje tempo, otázka je, jestli už není pozdě.

42:41

Price chytá Demersovu střelu.

Sven ANDRIGHETTO - 3:1

42:21

Montreal právě vstřelil branku!
Hosté se přece jen dočkávají gólu, ba co víc, na svědomí jej má nejen česká dvojice Plekanec – Sekáč, ale i debutant v NHL SVEN ANDRIGHETTO, který snižuje na rozdíl dvou branek velmi záhy na začátku třetí třetiny. Asistence: Tomáš Plekanec, Jiří Sekáč.

41:44

Parenteau pálí vedle Lehtonenovy branky.

40:01

Třetí dvacetiminutovka by měla začín přibližně ve 3:10.
Domácí kráčí za vítězstvím a po 40 minutách vedou pohodovým skóre 3:0! O dvě branky se postaral nezadržitelný Tyler Seguin. Hlavně ten druhý jeho gól v utkání, osm vteřin před vypršením třetiny, musí hosty deptat. Ti v kabině nyní budou muset hodně rychle vymyslet, co s tímto vývojem utkání.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Tyler SEGUIN - 3:0

39:53

TYLER SEGUIN po vyhraném buly napálil kotouč na Price, ten si rukou srazil puk do zad a od nich zamířil kotouč do sítě! Asistence: Jamie Benn.

39:50

A ještě se vylučuje, za krosček na Garbutta dostává dvě minuty obránce Alexej Jemelin. Ve stejnou chvíli ale vyloučen i Garbutt.

39:31

Hra před brankou Montrealu.

38:43

Cole míjí na jedné straně, na druhé zase Prust. Skóre se nemění, což hlavně hostům bude postupem času vadit více a více.

37:47

Ofsajd, v něm Gončar, který ještě po odpískání vystřelil na Lehtonena, domácí to berou ale v překvapivě klidném rozpoložení.

37:30

Další "icing" Dallasu.

37:08

Daleyho dlouhou přihrávku podél hrazení Jamie Benn nezkrotil, zakázané uvolnění domácích.

36:33

Price rozehrává zpoza své branky.

35:50

Spezzova střela značně nepřesná.

35:12

Daley se snažil chytře najít před brankou postaveného Roussela, ten ale netrefil!

35:04

McKenzieho bekhend si Price pohlídal.

34:21

Tahle hra trvala velice krátce, po vyhraném buly hrají domácí na zakázané uvolnění, dění se vrací před Lehtonena.

34:05

Další závar před Lehtonenem, ale než mohli hosté vystřelil, puk uklidili do bezpečí spoluhráči finského brankáře.

33:40

Canadiens v pásmu, kombinují poměrně dlouho, ale stále bez střel.

32:58

Poté, co se do zakončení neprocpal Gllbert, se domácí dopouštějí zakázaného uvolnění.

32:25

Dlouho se nepřerušuje, ale vzrušujících momentů v této mezhře je málo, snad jen Klingbergova střela poměrně značně mimo stojí za řeč.

31:21

Znovu se hraje, Montreal se v útočném pásmu ale dlouho nezdržel.

31:13

30:29

A neskutečné momenty na obou stranách! Nejprve poskakující puk před naprosto prázdnou brankou Dallasu netrefil Gallagher, domácí vyhodili až k Priceovi, kterému ale rozehrávka sjela z čepele a div z toho nakonec Stars netěžili třetí gól! Price však včas chybu napravil a vypíchl dorážejícímu soupeři puk!

29:53

Galchenyuk a Subban si vyměnili párkrát kotouč, ale nic z toho.

29:12

A pozor, první přesilovky pro hosty, Horcoff nešetrně ťal do ruky P. K. Subbana a Habs tak v první početní výhodě. A s možností vrátit se zpět na dostřel domácím.

28:49

Sceviourovu ránu kryje Price nádherným semaforem do lapačky.

28:34

Výborný zákrok Coreyho Price, domácí jsou opět ve velkém tlaku.

27:58

Dvakrát puk prosvištěl kolem branky hostů, ti vyhazují.

27:30

A domácí se okamžitě usazují v útočném pásmu a rozjíždějí kombinace.

27:09

A některé okamžiky hostů ale hraničí s hloupostí. Zbytečný faul Brandona Prusta, který ještě chtěl vyhecovat do nějaké rvačky domácího Roussel. Hosté si znovu zahrají v oslabení, Prust dostává dvojku za nesportovní chování.

26:50

A zase puk na druhé straně, před brankou Dallasu, ale Lehtonen drží čisté konto.

26:30

Na druhé straně náznak brejku a přečíslení kazí zpětná přihrávka.

26:17

Habs po dlouhé době v útočném pásmu, Lehtonen moc práce neměl.

24:51

Tlak domácích pokračoval i v početní výhodě pěti proti čtyřem, tedy té klasické, znovu to zkoušel Dallas sehrát podobně jako při druhé brance, tentokrát se Price nachytat nenechal. Roussel teď tvrdě hitoval Markova.

Tyler SEGUIN - 2:0

23:09

A sám TYLER SEGUIN trestá po bleskové sérii přihrávek zbytečný faul Plekance na svou osobu a domácí po využité přesilovce pěti proti třem a druhé využité přesilovce vedou již 2:0! Asistence: Jamie Benn, Daley.

22:50

Kruh kolem branky Price se stahuje a domácí přímo rozdávají přihrávku tam a zpět...

22:19

A Montreal jde do tří! Plekanec po vítězném buly svedl bruslařský souboj se Seguinem, v jeho finále ale český forvard trefil loktem nejproduktivnější hráče domácích do obličeje! Zbytečný faul Plekance.

22:08

Plekanec vyhrál buly proti Eakinovi a hosté se osvobozují.

21:32

A hlavně si Dallas zahraje další přesilovku, Pacioretty totiž dostal kotouč mimo kluziště nedovoleným způsobem a dostává dvě minuty za zdržování hry. Třetí přesilovka pro Dallas dnes.

21:13

Přece jen se po menších peripetiích usadili domácí v pásmu a Price musí zasahovat po ráně od modré.

20:23

Domácí opět dvakrát zkusili získat pásmo, sice neúspěšně, ale po zakázeném úvolnění Canadiens se přece jen bude před Pricem vhazovat.

20:01

Tak vás opět zdravím z American Airlines Center, za malou chvíli začne druhá třetina utkání.
Druhá třetina by měla začít přibližně ve 2:10.
Máme za sebou zajímavou úvodní třetinu, ve které jsme viděli jediný gól. Postaral se o něj Cody Eakin v přesilové hře, po bleskové souhře Goligoski – Seguin – Eakin.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57

A ještě se hra přesunla na druhou stranu kluziště, tam se k tyčce tlačil drze zpoza branky Eakin, autor úvodní branky zápasu, tentokrát ale přes přiložený beton brankáře Habs puk do sítě nepropasíroval.

19:30

Ale už se hra přesunula před Lehtonena, Habs nyní obstřelují jeho klec, ale nepřesně.

19:05

Obrovská šance domácích a Seguina teď vychytal Price!

18:25

Malhotra sice vybojoval v útočném pásmu buly, ale Canadiens se sami připravili o pobyt před Lehtonenem, hra se posunula do středního pásma.

18:17

Střeleckých pokusů ubylo a spíš se pozorně brání.

17:54

Puk znovu v pásmu před brankou Canadiens.

17:30

Střela hostů od modré hodně nepřesná.

16:56

Na druhé straně Klingberg otestoval Price a jeho pozornost.

16:19

Další velká šance Habs, ti se osmělují, Desharnais ale také na Lehtonena nevyzrál.

15:13

Minuta oslabení Habs tentokrát za námi, paradoxně právě v něm si pak hosté připsali vůbec první střelecký pokus v utkání, leč neúspěšný. Kotouč opět mimo obranné pásmo hostů.

14:37

Malhotra ujel všem do obrovské šance, v oslabení bekhendem zkoušel vyzrát na Lehtonena, ten si ale se štěstím podržel výstroj i kotouč před brankovou čárou!

14:15

Naštěstí pro Habs vyhrál Malhotra buly na Spezzovi, ale jen k Priceovi, který raději puk po dvou vteřinách hry přikryl.

14:13

A hosté jdou v utkání znovu do čtyř. Po krátké mezihře plné spíše hitů než kloudných akcí fauluje u hrazení P. K. Subban, který to s důrazem přehnal! Dvě minuty za držení a Canadiens se podruhé budou bránit ve čtyřech, poprvé jim to vydrželo pouze šest vteřin.

12:25

Price má zase plno práce a kryje ránu McKenzieho, hned vzápětí i Jamieho Benna.

Cody EAKIN - 1:0

11:23

Jen šest vteřin trvala domácí přesilovka a CODY EAKIN bekhendovou střelou poprvé v utkání překonává Price v brance Montrealu! Asistence: Tyler Seguin, Alex Goligoski.

11:17

Alexej Jemelin (MTL) dostává dvě minuty za držení.

11:17

A bude se vylučovat! Ještě předtím však drzý průnik Eakina, dobrý pokus na zadní tyč, ale neúspěšný!

11:00

Jenže do útočného pásma Plekanec cestu nenašel a jsou tu znovu domácí v tlaku.

10:49

Plekancovi se daří na buly, opět vítězný. A pokračujeme ve hře.

10:49

Máme tu další TV přestávku, Daley dokonce míří přímo do kabiny, a to vypadá na nějaké vážnější zranění. Snad to nebude nic hrozného.

10:20

Domácí borec Daley kulhá z ledu.

09:55

Spezza si velmi aktivně počínal za brankou Coreyho Price, dostal kotouč i před něj, jenže nikdo v zeleném puk do sítě nedostal.

09:24

A Dallas znovu svírá Canadiens v pásmu.

08:56

Goligoski ve slibné pozici přestřelil.

08:12

4:0 na střely pro domácí, to je oficiální údaj o střelbě teď, během reklamní pauzy.

08:10

Tři velmi rychlé hity pak doplňují dva velmi dobré pokusy Jasona Spezzy, ten v obrovské šanci, hlavně v té druhé, ale nedává gól, skvěle zasahuje Corey Price!

07:26

Hosté kombinují v útočném pásmu, ale bez střeleckých pokusů. Hráči Stars velmi dobře přistupují k soupeři a ten tak nemá moc prostoru kombinovat.

06:56

Tentokrát "icing" ze strany Stars.

06:33

A hned po buly tvrdá bomba od modré z hole Jordana Benna, kotouč ale pouze orazil mantinel za brankou Coreyho Price.

06:29

Zakázané uvolnění tentokrát hostů.

05:47

Pacioretty na druhé straně míjí branku.

05:39

Obrovský závar před brankou Canadiens, domácí několikrát vyměnili přihrávkami strany, nakonec Eakinovu ránu Price kryje!

04:50

Zkušený Gončar dostal nabito, ale pak v divné pozici uklouzl a spadl.

04:28

Po zakázaném uvolnění domácích vyhrál buly Plekanec a Montreal se po dlouhé době usazuje v pásmu.

04:17

Klingberg pálí mimo.

04:08

Price teď již ukryl puk pod lapačku a uklidňuje své spoluhráče.

03:47

Další práce pro brankáře Habs, ten ale drží čisté konto. Domácí však vstupují do utkání velmi aktivně.

02:50

Garbuttovu bombu příklepem vyráží Price betonem, puk končí v rohu kluziště.

02:08

Sekáč vydoloval puk z hokejek domácích hráčů a hosté otáčí do útoku.

01:40

Curtis McKenzie dvakrát během pár vteřin hitoval Weavera.

01:03

Demers pálí mimo. My si v první reklamní pauze pak sladíme formace, protože v nich oproti původním hlášením jsou rozdíly, za hosty například na úvodním buly duelu byl Tomáš Plekanec.

00:30

Velmi tvrdý hit Eakina na Gallaghera.

00:05

Po úvodním buly Stars nahazují do útočného pásma a vydávají se na útok.

00:01

V brance hostů nakonec Corey Price, nikoliv Tokarski.
Vše se nám chystá k úvodnímu buly a celé utkání za malou chvíli začne.
Začátek zápasu se pomalu blíží, tak se těšme na představení i českých hráčů, Tomáše Plekance a Jiřího Sekáče.

Dallas Stars: Lehtonen (Rynnas) – Goligoski, Daley, Jordan Benn, Demers, Oleksiak, Klingberg – Jamie Benn, Seguin, Sceviour – Cole, Spezza, McKenzie – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Moen

Montreal Canadiens: Tokarski (Price) – Subban, Markov, Gončar, Jemelin, Weaver, Gilbert – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Parenteau, Sekáč, Andrighetto – Tangradi, Malhotra, Prust.
Nakonec v sestavě Stars opravdu chybí Aleš Hemský, nahradí jej McKenzie. No a máme tu také premiéru v NHL, na straně Habs si svůj debut ve slavné soutěži odbude Sven Andrighetto, který naskočí ve třetí formaci na křídle Sekáčova útoku.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba týmy se letos utkávají vůbec poprvé, v loňské sezóně se střetly dvakrát, v obou případech slavil výhru Montreal.
MONTREAL CANADIENS

Stejně jako Stars ani Habs nedrží aktuálně vítěznou sérii. Nicméně Montreal oproti Dallasu prohrál jen dvakrát v řadě a také v pořadí je na tom lépe, je druhý v Atlantické divizi Východní konference, se ziskem 36 bodů (o 13 víc než Dallas) bod před Detroitem, který v posledním utkání Dallas porazil.

Nejproduktivnější hráč Habs pak sice nedosahuje oněch 32 kanadských bodů Seguina, ale vyrovnanost kádru Montrealu přináší více bodů. S 20 body vládne týmové produktivitě Max Pacioretty. O bod za ním je český útočník Tomáš Plekanec, po osmnácti kanadských bodech mají obránce P. K. Subban a centr Alex Galchenyuk.

Otazník visí nad startem středního útočníka Larse Ellera, který nedohrál poslední zápas pro zranění v horní části těla, kvůli zranění ramene bude chybět Michael Bournival, levé křídlo Habs.
DALLAS STARS

Hokejisté Dallasu se v posledních zápasech trápí, prohráli čtyřikrát v řadě a v Centrální divizi Západní konference jsou Hvězdy poslední, se ziskem 23 bodů o jeden bod za Coloradem. Za zmínku určitě stojí, že mají nejhorší obranu v celé soutěži.

Jasně nejproduktivnějším hráčem týmu je Tyler Seguin, který má na kontě 32 kanadských bodů. Krok s ním, jakž takž, drží duo Jamie Benn (23) a Jason Spezza (21). Zbytek týmu spíš paběrkuje, bohužel včetně Aleše Hemského, kterému se letos vůbec nedaří.

Na seznamu zraněných jsou útočníci Patrick Eaves a Valerij Ničuškin, z obránců pak švédský rodák Patrik Németh. Poslední zprávy hovoří i o tom, že do zápasu nejspíš nenastoupí právě český útočník Aleš Hemský, byť kouč Lindy Ruff tvrdí, že Hemský bude v pořádku. Tak uvidíme.
Dámy a pánové, vítejte u sledování online přenosu z utkání v American Airlines Center v Dallasu, kde na sebe narazí domácí tým DALLAS STARS a pro českého fanouška velmi atraktivní účastník NHL, tým MONTREAL CANADIENS. Duelem vás dnes v noci bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:1

Branky a nahrávky: 12. Eakin (Seguin, Goligoski), 24. Seguin (Jamie Benn, Daley), 40. Seguin (Jamie Benn), 59. Garbutt – 43. Andrighetto (Plekanec, Sekáč)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Gončar, Jemelin, Weaver, Gilbert – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Parenteau, Sekáč, Andrighetto – Tangradi, Malhotra, Prust

Rozhodčí: Jackson, Kozari – Heyer, Cameron

Diváci: 16098