5:0

konec (1:0, 1:0, 3:0)

06.12.2014, 16:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Michal Sobotka (@SobotkaMichal)

Tipsport: 1.14 8.0 9.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí premiéra a Daniel Vladař má hned nulu. Jedná se o jeho první nulu mezi dospělými. Hrdiny mělo Kladno také v útoku. Tomáš Horna mohl zkompletovat hattrick, nakonec nasbíral "jen" dvě branky. Třetí třetinu domácí po slabší druhé části odehráli výborně, měli hodně střel a nakonec vstřelili tři branky. Prostějov tak po prohře 1:7 dostal v Kladně další příděl. (18:13:25)

60:00

59:22

Stach se prokličkoval před Šimbocha, mířil ale nad.

59:00

Horna měl na hokejce hattrick, ale po nahrávce od Eberleho netrefil puk.

58:48

Kladno trpělivě vyčkává.

58:14

Stach prováhal možnost vystřelit, Šimbocha zblízka už nevykoupal.

57:51

Hořava dostal nahrávku od Pituleho, ale přesouvajícího se Šimbocha nepřekonal.

57:09

Další tlak Kladna končí další početní výhodou. Dvě minuty dostává David Roupec (PRO) za krosček.

56:42

Šimboch vypíchl puk Eberlemu, který šel do kličky a zakončoval by do prázdné.

56:09

Radek Meidl ujel sám proti Vladařovi, který ale puk za záda nepropustil.

54:25

Vladař vychytal Václava Meidla (PRO), který se zbytečně, a nejspíš z frustrace, pustil do Gutwalda (KLA). Ten si to nenechal líbit, oba dostávají dvě minuty za hrubost.

53:36

Rudovský se dostal do zakončení, jeho střelu Šimboch vyrazil a následně jej ohrozil ještě vlastní spoluhráč.

52:43

Eberleho ránu vyrazil Šimboch ramenem do ochranné sítě.

52:22

Gutwaldova nahrávka byla příliš vysoká a skončila zakázaným uvolněním.

51:44

Rytíři jsou v poslední třetině hodně střelecky aktivní.

51:21

Tenkrát dlouho hledal prostor pro nahrávku, až se rozhodl vypálit. Střela ale byla sražená mimo.

JAKUB STRDNAD!

49:56

Kladno právě vstřelilo branku!
Krásná rána. JAKUB STRNAD za brankou vybojoval kotouč, dostal trochu prostoru, a tak si vybruslil na bod pro vhazování a přesnou střelou trefil růžek u bližší tyče. Asistence: Tomáš Redlich.

48:46

Dragoun se nerozpakoval a ihned po přistrčení od Hořavy vypálil na hostujícího brankáře, který ramenem vyrazil.

48:05

47:55

Pitule si nerozuměl se spoluhráči a poslal puk přesně mezi ně.

47:26

Až nyní mohou hosté vystřídat, dostali puk do středního pásma.

46:58

Hlaváč připravil pozici pro Hornu, který dlouho váhal a nakonec pálil nepřesně.

46:05

Faulovaný Pitule našel Rudovského, kteréhož ránu vyrazil Šimboch do sítě nad brankou. Dvě minuty za hákování dostává Lukáš Duba (PRO).

44:52

Šimboch měl starosti s Lukáčovým nahozením od modré.

JAN EBERLE!

43:58

Po půl minutě je zde další branka Kladna. JAN EBERLE si vyměnil kotouč s Tomášem Kaberlem a poté mířil v podstatě do prázdné branky. Asistence: Tomáš Kaberle.

PETR TENKRÁT!

43:28

Uklidňující třetí trefu přidávají domácí. Horna vrátil PETRU TENKRÁTOVI dvě nahrávky u předchozích tref. Horna z rohu našel na kruhu číhajícího kapitána a ten propálil brankáře. Asistence: Tomáš Horna, Tomáš Kaberle.

43:18

Viktor Coufal (PRO) odchází na dvě minuty za nedovolené bránění.

43:05

Tenkrát nebezpečně vypálil. Šimboch měl starosti s jeho střelou.

42:40

Odražený puk napálil Řezáč pouze vedle kladenské branky.

42:13

Kladenští jsou kompletní.

41:47

Husák pálil od modré hodně nepřesně.

41:04

Hosté si přihráli rukou v útočném pásmu a jsou vyhoštěni do středního.

40:41

Strnad s Redlichem chvíli udrželi kotouč daleko od branky Rytířů.

40:01

Michal Dragoun (KLA) dostal na konci třetiny dvě minuty za držení protihráče.

40:01

Druhá třetina herně patřila spíš hostům, ale Daniel Vladař má dnes výbornou formu. Prostějov byl několikrát blízko brance, ale místo vyrovnání podruhé kapituloval, když Šimbocha znovu překonal Tomáš Horna, zatím jediný střelec duelu.

40:00

39:59

Neuvěřitelný Vladař. Domácí brankář zastavil tečovanou ránu od modré i následnou dorážku. Hosté měli ponechanou výhodu, takže poslední část začnou o muže navíc.

39:00

Začíná poslední minuta druhé periody, ve které jsou hosté mírně lepším celkem. Jen kvůli Vladařovi mají stále nulu na kontě.

37:49

Domácí vyrazili do přečíslení, Jaroměřský našel Strnada, kterého Šimboch vychytal. Redlich se později k dorážce nedostal.

37:01

Růžička zapracoval v obraně, vyhodil do bezpečí.

36:38

Tomáš Pitule (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

36:28

Hlaváč se mohl zapsat při domácí derniéře mezi střelce. Šimboch jeho brejk zastavil, když vystihl forhendovou kličku.

36:02

Pitule byl mezi kruhy, ale neměl puk připravený pro střelu, takže oslovil Hořavu. Ten z úhlu mířil jen do boční sítě.

35:12

Kajaba ze vzduchu srazil střelu od modré. Naštěstí pro domácí jí také hodně zpomalil, čímž dal Vladařovi čas na zákrok.

34:16

Druhá formace domácích hezky zakombinovala, až Stach našel před brankou Tenkráta. Ten ovšem minul snad o půl metru, ačkoli byl před Šimbochem zcela sám.

33:35

Rudovský byl důrazně dohrán u mantinelu, na což si jel stěžovat rozhodčímu. Vylučovat se však nebude.

33:00

Hlaváč na poslední chvíli srazil nahrávku na Kajabu, který by byl sám před Vladařem.

32:21

Kladno se navíc provinilo zakázaným uvolněním, takže hra se stěhuje na opačný konec plochy.

32:08

Kaberle hledal spoluhráče mezi kruhy, ale hosté jeho úmysl vystihli.

31:08

Eberle v akci dva na jednoho hledal Dragouna, kterému vysoká žabička přeskočila hokejku.

30:36

Vladař se rozhodně nenudí. Před chvilkou musel zneškodnit nebezpečný pokus Indry.

30:00

Duba dostal přesně v polovině zápasu ideální příhru před branku, ale nedokázal jí zpracovat a puk tak doskákal do náruče připraveného Vladaře.

28:24

Oba zmiňovaní si nyní role vyměnili, ale po pasu Dragouna se Hořavovi nepovedlo kvalitně zakončit.

28:01

Hořava chytře vrátil puk na přední tyč, kam si najel Dragoun. Šimbochův na čáře položený beton puk zastavil.

27:38

Tenkrát se trochu neúmyslně srazil se Šimbochem. Rozhodčí raději přerušil hru a kladenský kapitán se jede hostujícímu brankáři omluvit.

26:39

A během početní výhody už to ani nestihnou.

26:21

Hosté jsou hodně aktivní v početní výhodě, ale nedaří se jim trefit branku.

26:07

Střela Roupece byla sražená vedle kladenské branky.

25:40

Hosté ale rychle nalezli zpět do pásma. Jedna ze střel skončila ve výstroji obránce Jaroměřského a rozhodčí hru přerušili.

25:08

Kladno se dokázalo osvobodit.

24:39

Přesilovku si zahrají také hosté. Kladno hrálo v šesti, takže se bude dvě minuty bránit početní výhodě soupeře.

24:32

Vladař měl práce až nad hlavu, nejprve si Rudovský málem dal vlastní branku, poté mladý brankář neviděl dvě střely Prostějova, ale zasáhl proti oběma.

24:05

Coufalovu ránu dostal Klouček do nohy, což jej indisponuje.

22:56

Bránění se ale domácím nedaří. Prostějov měl k dispozici další přečíslení. Husák vzal zakončení na sebe, ale branku těsně minul.

TOMÁŠ HORNA!

22:11

V momentě, kdy hosté byli o něco lepším celkem, přichází nejlepší možná reakce domácích. Tenkrát byl blízko Šimbochovi, ale křížnou nahrávkou našel na kruhu volného TOMÁŠE HORNU, jenž zamířil do odkryté branky. Dnešní duel zná zatím jediného střelce. Asistence: Petr Tenkrát, David Stach.

21:51

Kovařík zblízka mířil do vzdálenějšího rohu, ale Vladař byl znovu připraven.

21:12

Coufal vystřelil a Vladař se musel pořádně natahovat, pohotový zákrok mladého brankáře.

20:58

Roupec hned z trestné podpořil útok a hosté šli do přečíslení. Právě navrátilec z trestné nakonec protáhl Vladaře.

20:18

Další nahození zkušeného obránce tečoval Pitule do brankáře Prostějova. Hosté jsou ve čtyrech.

20:13

Kaberle chtěl přesilovku proti třem rychle ukončit, jeho ránu našel Šimboch v lapačce.

20:01

Skončila první třetina, domácí sice vedou 1:0, ale další přesilové hry nezužitkovali, byť dvě budou ještě dohrávat ve druhém dějství. Jediným úspěšným střelcem je Tomáš Horna, který se prosadil zkraje šestnácté minuty.

20:00

19:53

Tato přesilovka se tedy Středočechům hrubě nedaří. Prostějovští nenechali Kladno ani jednou vystřelit.

19:17

Od Růžičky se odrazil puk mimo hrací plochu, hra se přesouvá do středního pásma.

18:49

Pro hosty bude hůř. David Roupec (PRO) krosčekoval před brankou stojícího Hornu, 1:28 5 na 3 pro Kladno.

18:28

Šimboch chytře vystrčil hůl proti přihrávce Hlaváče a zabránil tomu, ab se puk dostal k volnému Hornovi.

18:11

Tenkrát teď stál v brankovišti a domácí jsou vykázáni do středního pásma.

17:38

Hlaváč dostal neřešitelnou nahrávku mezi dva hráče a o puk přišel.

16:56

Hosté se opět osvobodili, oslabení načali úspěšně.

16:29

Vladař musel z branky a zakopl při rozehrávce. Puk však stihl nasunout pod své betony a atakující Kajaba se tak do zakončení nedostal.

16:17

Hořava chytře počkal se střelou, poté ohrozil Šimbocha a následně byl faulován. Dvě plus dvě minuty za vysokou hůl dostává Václav Meidl (PRO)

15:36

Domácí pokračují v tlaku, skoro jako kdyby pokračovala jejich přesilovka.

15:01

Povedená souhra posílá Kladno do vedení. Kaberle vrátil puk na modrou Tenkrátovi, který místo střely zvolil prudkou nahrávku na připravenou hokejku TOMÁŠE HORNY, jenž usměrnil puk za záda Šimbocha. Asistence: Petr Tenkrát, Tomáš Kaberle.

14:25

Dalecký se dral za dorážkou, ale byl zezadu faulován. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Duba (PRO).

13:50

Růžička nezastavil puk na modré a měl ještě potíže, aby zabránil brejku soupeře. To se nakonec povedlo za cenu ofsajdu.

13:21

Střelu Kaberleho po vhazování si Šimboch vyhlédl a ukryl jí do lapačky.

13:12

Hořava vypálil z první po přistrčení od Eberleho. Šimboch rychle zareagoval betonem.

13:00

Hlaváč se dostal do bekhendového zakončení a Šimboch si dlouho nebyl jistý, jestli má puk pod kontrolou. Ten z něj ale nevypadl a hra byla přerušena.

12:25

Jedna z mála prostějovských střel je sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce Vladaře.

11:56

Tenkrát si u mantinelu počkal na kotouč, ale nepřesně jej adresoval Stachovi. Puku se tak ujmuli hosté.

11:15

Vladař si těžší zákrok nepřipsal, Kladenští po minutě dostali puk z pásma.

10:52

Snad poprvé se hosté souvisle udrželi v pásmu Kladna.

10:18

Kaberle nezachytil puk po odrazu od mantinelu a Václav Meidl se dral do šance. Domácí obrana ho ještě stihla zastavit.

08:36

Růžička potáhl kotouč na kruzích a bekhendem ho naservíroval Hornovi, jehož pokus končí nakonec za brankou.

08:13

Kotouč končí na kladenské střídačce, Vladař zatím příliš práce neměl, hra se odvíjí především na prostějovské straně.

07:22

Stach hledal před brankou Tenkráta, ale před ním tečoval puk jeden z obránců.

06:32

Po zakázaném uvolnění se hra dostala zpět k Šimbochovi, ale hostům se podařilo kotouč získat.

05:57

Hosté si oddechnou až nyní, kdy puk skončil po jejich nahození v síti za brankou.

05:18

Hostující brankář zůstává v zápřahu, do šance se dostal Pitule a dorážka se nevyvedla Dragounovi.

04:47

04:29

Rudovský z mezikruží našel zcela volného Hořavu, který si zpracoval a mířil do prázdné branky. Tygřím skokem však Šimboch puk vyrazil mimo!

03:51

Kaberle skvěle našel Hlaváče, jehož střelu mohl dorazit Horna, ale trefil jen nic netušícího Šimbocha.

03:18

Středočeši se rozestavěli v útočném pásmu, zatím jen kombinují.

02:47

Poprvé se vylučuje. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Viktor Coufal (PRO).

02:38

Růžička z mezikruží zaměstnal hostujícího brankáře.

01:58

Kaberle připravil puk pod sebe Dragounovi, který vyprášeil levý beton Šimbocha.

01:19

Dragoun zkoušel překvapit Šimbocha bekhendem na přední tyč, ale trefil síť jen z boku.

00:56

Hosté jsou v první minutě často na kotouči, ale hraje se převážně na jejich polovině ledu.

00:01

Sedmnáctiletý Daniel Vladař prožije v brance Kladna domácí premiéru v sezoně.

Rytíři Kladno: Vladař (Lukáš) – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Gutwald – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Horna, Stach, Tenkrát – Eberle, Dragoun, Hořava – Strnad, Dalecký, Redlich.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Řezáč, Roupec, Malý, Husák, Hawlík, Jedlička – Coufal, V. Meidl, R. Meidl – Indra, Duba, Kajaba – Cienciala, Moučka, Sršeň – Kovařík.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel.
Kladnu po výhře v Budějovicích patří šestá příčka, Rytíři ale nemají velkou ztrátu na soupeře nad sebou. Domácí derniéra čeká na Jana Hlaváče, který by měl v kladenském dresu sehrát už jen dva duely a poté se vrátí zpět do Spojených států amerických.
Přestože se hostům poměrně daří v domácím prostředí, celkově si vyskakovat nemohou, protože se v tabulce nechtěně přiblížili Havlíčkovu Brodu, který drží poslední pozici. Na Kladno Prostějovští nemají dobré vzpomínky, letos zde prohráli 1:7. Dnes si tak budou chtít napravit reputaci.
Příjemný podvečer z kladenského zimního stadionu, kde se v dalším kole první ligy představí Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

5:0

Branky a nahrávky: 16. Horna (Tenkrát, Kaberle), 23. Horna (Tenkrát, Stach), 44. Tenkrát (Horna, Kaberle), 44. Eberle (Kaberle), 50. Strnad (Redlich)

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel