03.12.2014, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Tipsport: 1.78 4.1 3.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:57
Jakub Kindl (DET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:47
Tomáš Tatar (DET) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:21
Tomáš Jurčo (DET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:07 (04:19:28)
Domácí to ale nedotáhli. Bohužel pro ně začaly hrát až příliš pozdě stejně jako přišlo stahování manka v 50. minut za stavu 1:4. Detroit měl rozhodnout v 1. třetině, kdy vedl 1:0 a místo přidání další branky sám naopak inkasoval a vrátil Floridu do zápasu, která jej poté nepustila.

60:00

59:50

Poslední šance pro Detroit. Buly v útočném pásmu.

Gustav NYQUIST - 3:4

59:01

Detroit právě vstřelil branku!
A máme tady drama. Odražený kotouč po střele Fanzéna se dostal přímo na hůl, GUSTAVA NYQUISTA, který poslal puk na místo určení. Asistence: Johan Franzén, Henrik Zetteberg.

58:30

Florida opět posílá puk za domácí branku.

58:01

Poslední dvě minuty 3. třetiny.

56:40

Domácí hrají power play!

56:37

Tentokrát nebyl úspěšný ani Tatar, jehož střela našla pouze připravenou hruď brankáře Floridy.

54:59

Mohlo to být 4:3, to by ale Dacjuk nesměl selhat proti hostujícímu gólmanovi z bezprostřední blízkosti.

54:20

FLorida hraje účelně. Stačí ji vyhazovat pouze kotouče do bezpečné vzdálenosti od Luonga.

52:35

Rudá křídla se však dopouštějí zakázaného uvolnění.

51:24

Detroit zkouší ze zápasem ještě něco udělat a tlačí na Luonga, ten zatím odolává.

Pavel DACJUK - 2:4

49:32

PAVEL DACJUK se nakonec dočkal vytoužené branky, když se nejrychleji zorientoval v chumlu těl a nekompromisně poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Tomáš Jurčo, Jakub Kindl.

48:25

Vzhledem k tomu, jaká je dnes mizerná koncovka Detroitu, je dnes o vítězi na 99% rozhodnuto.

Aaron EKBLAD - 1:4

3:4

Branky a nahrávky: 7. Tatar (Dacjuk, Weiss), 50. Dacjuk (Jurčo, Kindl), 60. Nyquist (Franzén, Zetteberg) – 16. Hayes (Trocheck, Mitchell), 33. Bergenheim (Jokinen, Boyes), 41. Trocheck (Hayes), 48. Ekblad (Huberdeau, Trochuck)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Kindl, Smith – Franzen, Dacjuk, Zetterberg – Nyquist, Sheahan, Tatar – Jurčo, Weiss, Helm – Andersson, Glendening, Miller. Trenér: Gerard Gallant.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell, Kulikov, Mitchell, Gudbranson, Olsen – Jokinen, Bjugstad, Huberdeau – Boyes, Thornton, Bergenheim – Hayes, Trocheck, Fleischmann – Pirri, MacKenzie, Kopecký. Trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Dwyer, Sutherland – Driscoll, Shewchyk

Diváci: 20 027