22.11.2014, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Tipsport: 1.22 6.3 5.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku v dnešním utkání:
Vsetín: 44
Valašské Meziříčí: 23 (20:12:15)
Dnešní derby končí. V utkání mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím byly do puntíku naplněny papírové předpoklady. Hráči z Valašské metropole nedali Bobrům příliš prostoru a pošesté v řadě ve valašském derby vítězí. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný sobotní večer.

60:00

59:17

Tribuny vsetínského Lapače již spustili tradiční vysoký jalovec, domácí mohou začít slavit.

58:34

Vsetín právě vstřelil branku!
Bobří hráz se rozpadá! Povedenou kombinaci zelenožlutých barev zakončil FRANTIŠEK ZÚBEK, ten se octl již v ostrém úhlu, ale našel skulinku a zajišťuje Vsetínu pětibrankový náskok. Asistence: Michal Hryciow, Michal Nedbálek.

58:02

Štrbík znovu jako stvořitel šanci, tentokrát vybízel ke skórování Kývalu, ale Svoboda vyráží.

57:25

Vsetín je již kompletní a hraje v početní výhodě.

56:43

Hrazdira byl nyní velmi blízko k hattricku, ale z mezikruží rozvlnil pouze boční síť.

56:01

Zúbek nyní vypálil z první bombu k tyči, Svoboda na poslední chvíli zasáhl svým betonem.

55:25

Jan Fišera fasuje trest ve hře za hrubost. David Vítek dostal za stejný prohřešek dvě minuty.

55:25

Na straně Bobrů už jsou známky frustrace, Fišera nyní zaútočil na Davida Vítka, rozhodčí vyloučí oba dva hráče.

55:03

Zakázané uvolnění Bobrů.

54:38

Kývala nyní připravil možnost pro Daňka, vsetínský centr se dočkal dalšího pokusu, ale ruce nad hlavu stále nezvedá.

54:21

Zakázané uvolnění Vsetína.

53:39

Po delší době jsou oba celky kompletní.

53:25

Báchor pálil do rozhozené obrany Bobrů, Svoboda se nyní protáhl a střelu betonem vyrazil.

53:10

Slováček nyní zavezl kotouč do útočného pásma, zde si jej však přebral brankář Svoboda a přerušuje hru.

52:39

Bobři vyhazují.

52:01

Petr Gulda starší se dostal do útočného pásma, vypálil, ale trefil pouze plexisklo za Hromadovou brankou.

51:39

Ani Bobři svou početní výhodu nedohrají, Matějek dvě minuty sekání.

51:00

Vsetín vyhazuje.

49:58

A Vsetín se bude po deseti vteřinách bránit, dvě minuty fasuje Kývala za hákování.

49:48

Bobrům se nyní podařilo dostat kotouč do útočného pásma.

49:02

Vsetín pokračuje v přesilové hře a znovu svírá Bobry v obranné třetině.

48:19

Vsetín souseda z Valašského Meziříčí nešetří! Ve dvojnásobné početní výhodě se opět prosazuje dynamit z hokejky ALEXANDRA GREBENYUKA. Asistence: Marek Haloda, Jan Podešva.

48:03

Vsetín již hraje v pěti proti třem.

47:49

Valmez vyhazuje.

47:43

Nedbálek napřáhl od modré čáry, Svoboda puk vyrazil a Daněk rybičkou zkusil špárnout do kotouče, ten však končí v moci brankáře Bobrů.

47:14

Znovu se vylučuje, pohlednou kombinaci Štrbíka a Daňka zastavil nedovoleně David Varga. Hraje se čtyři na tři.

46:47

Dnešní utkání sleduje 1887 diváků.

46:03

Tak tohle byla oku lahodící branková situace! Podešva vyvezl kotouč do útočného pásma, mohl pokračovat sám na Svobodu, ale neunáhlil se a počkal si na přijíždějícího ALEXANDRA GREBENYUKA, jenž dělovkou z první prostřelil Svobodu. Asistence: Jan Podešva.

45:50

Bude se znovu vylučovat, Kývala dvě minuty za podražení.

45:33

Hurtíkovu pumelici Svoboda vyrazil, nadvakrát ještě dorážel Daněk, ale puk nad beton hostujícího brankáře nezvedl!

45:08

Slováček ve výhodě upaloval na Svobodu a trefil břevno! Ovšem rozhodčí nyní budou vylučovat za faul na Davida Vítka. Marek Kaluža fasuje pět minut + do konce zápasu.

44:47

Martiník ihned po buly vystřelil, Hromada byl však připraven jeho střelu zlikvidovat.

44:44

Icing Vsetína.

44:15

Vsetín krušné chvíle přečkal bez úhony, hosté jsou však usazeni v útočném pásmu.

43:44

Na druhé straně byl velmi blízko zásahu František Zúbek, Svoboda však prostor mezi nohama pohlídal!

42:22

Nyní se Bobrům povedlo skvěle rozhodit bránící Vsacany, Sprušil křižně přihrával Martiníkovy, ten předložil do vyložené šance Markovi Kalužovi, prostějovský hráč ve službách Valašského Meziříčí si nyní může sypat popel na hlavu, neboť na něj zívala zcela odkrytá branka!!

42:00

Až nyní se Bobři odhodlali ke střele, konkrétně Sprušil, branku však přestřelil.

41:29

A znovu se Vsetín dostal k vyhození.

41:00

Slováček vyhazuje kotouč mimo ohrožení vsetínské klece.

40:49

Tak teď dostane Valašské Meziříčí skvělou příležitost, Podešva jde totiž na dvě minuty za sevření kotouče rukou. Vsetín se bude bránit celkem šestaosmdesát vteřin ve třech.

40:15

Dvě minuty pro Davida Vítka, svůj tým oslabí kvůli napadení. Možnost pro Bobry dostat se do kontaktu.

40:01

Ve druhé třetině jsme sledovali hru plnou vyloučení, vsetínský nápor již neměl takovou sílu jako v úvodní části, ale domácí jsou stále lepším týmem a po zásluze vedou. Bobři se drží v zápase díky chybě domácí obrany, kdy se k úniku dostal Sprušil a nekompromisně zavěsil. Třetí třetina vypukne na Lapači přibližně v 19:31.

40:00

39:50

Na závěr prostředního dějství ještě vypálil Petr Gulda starší, jenže trefil připraveného Hromadu.

39:13

Přesilová hra Vsetína je u konce, hraje se pět na pět.

38:51

Rána Grebenyuka zblokováná, další pokus měl Zúbek, Svoboda vyráží.

37:32

Vyloučenými jsou, na straně Vsetína Michal Nedbálek společně s Martinem Kývalou. Za Bobry Fišera, Matějek, oba hrubost. Pokračuje přesilovka Vsetína.

37:32

Rozhodčí se nyní dohadují o trestech.

37:32

Slibná příležitost Vsetína končí potyčkou, Nedbálek se chytil se Škumátem, domácí Štrbík si pak nenechal nic líbit od Fišery.

37:13

A znovu se vylučuje, tentokrát na straně Bobrů, svůj tým oslabil útočným faulem Martin Varga, dvě minuty hákování.

36:55

Kotouč se nyní dostal na hůl Kundrátka, ten se octl před Hromadou osamocen, ale zpracování mu trvalo příliš dlouho.

36:37

Nepříjemná rána Slováčka opět končí u brankáře Svobody, ten zatím drží naděje hostujícího týmu.

36:14

A hned se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, Slováček však vzal vše na sebe a zkusil Svobodu překonat, brankář hostů vyráží.

35:51

Vsetín ve čtyrech.

35:39

Sprušil nyní zkoušel vypálit, ale jeho střela byla zblokováná.

35:04

S vyloučeními se nyní roztrhl pytel, dvě minuty pro vsetínského Hrušku za hákování. Bobři budou mít výhodu čtyř hráčů proti třem.

34:20

Přesilová hra Bobrů končí, Kundrátek totiž podrazil Tichého a budeme svědky hry čtyři na čtyři.

33:51

Valmez bude mít možnost dostat se do kontaktu, dvě minuty obdržel Grebenyuk za nedovolené bránění.

33:08

Zúbek nyní naservíroval do tutové šance Podešvovi, jenže tomu se nepodařilo kotouč nadzvednout a Svoboda si připisuje důležitý zákrok!

32:49

Vsetín nyní v krátkém sledu dvakrát zahrál zakázané uvolnění.

32:42

32:28

32:00

Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
Jenže domácí se dopustili chyby v defenzívě a opomněli ANTONÍNA SPRUŠILA, jenž upaloval zcela osamocen a střelou pod břevno vstřeluje branku naděje pro Bobry. Asistence: Ondřej Martiník, Daniel Matušenko.

31:32

Vsetín je při chuti, Bobři prožívají krušné chvíle.

30:42

V témže čase navíc vyloučen Petr Gulda starší, dvě minuty sekání. Vsetín tak bude pokračovat v početní výhodě.

30:42

Domácí využívají přesilovou hru, do samostatného úniku se dostal MARTIN ŠTRBÍK, zdálo se, že ani nezakončí, protože kotouč mu sjel z hole, jenže černý kus placaté gumy pod Svobodou projel a vsetínský štírek mohl slavit. Asistence: Michal Nedbálek.

30:25

Hurtíkova rána vyražena Svobodu, Vsetín se znovu vrací k vlastní brance.

29:38

Tato početní výhoda Vsetínu nevychází podle představ, zelenožlutí mají problémy s přechodem do útočného pásma.

29:05

Počínání Vsetína končí ofsajdovou situací.

28:57

Valentík nyní nechal loket v obličeji Davida Vítka, otřesený útočník Vsetína se zvedá a po vlastních míří na střídačku. Rozhodčí po poradě s čarovým vylučuje, dvě minuty pro Valentíka za hrubost.

28:37

Vsetín kompletní.

28:26

Bobrům se v početní výhodě znovu nedaří, nyní zahráli zakázané uvolnění.

28:07

Kolařík vyváží kotouč pryč ze vsetínské třetiny.

27:36

Startuje zkrácená přesilovka Bobrů.

27:15

Haloda krátce za modrou vypálil, nyní zaúřadovala vyrážečka brankáře Valašského Meziříčí.

26:37

Poměr sil na ledě se srovná, David Vítek fasuje dvě minuty za sekání.

26:10

Hurtíkova pumelice se odrazila od zadního mantinelu, k dorážce se dostal Štrbík, ale puk pouze proletěl prázdným brankovištěm, obrana Bobrů nyní byla dezorientovaná.

25:36

Vsetín si zahraje v přesilové hře, dvě minuty za hákování obdržel Finkes.

25:03

Z prekérní situace se snažil Bobry dostat Varga, ale rozhodčí jej přerušili pro postavení mimo hru.

24:48

Vsetín se vrací ke hře z první třetiny, Bobři utlačování ve vlastní třetině.

24:19

Kolařík nyní zamotal hlavu Finkesovy a dostal se před Svobodu, jeho koncovka opět končí na tyčce!

23:55

A znovu icing Valmezu.

23:10

Haloda z první vypálil, jeho přízemní střelu Svoboda vyrazil.

23:06

Hra nyní postrádá atraktivitu, zakázané uvolnění tentokrát v podání Bobrů.

22:26

Finkes nyní od modré, jeho střela však Hromadu nemohla vyvést s míry, postrádala razanci a vsetínský brankář na ni luxusně viděl.

22:22

A znovu zakázané uvolnění domácího mužstva.

22:12

Vsetín brzdí nepřesné přihrávky, zakázané uvolnění.

21:50

Bobři mají velké problémy s rozehrávkou, nyní to vypadalo jako kdyby hrál Vsetín přesilovou hru.

21:31

Kolařík nyní z pravého kruhu, Svoboda kotouč ukrývá ve své moci.

21:22

Nepřesná rozehrávka zelenožlutých končí zakázaným uvolněním.

20:54

Hrazdira nyní nastřelil skákavý kotouč, ale střela mu ideálně nesedla a Svoboda ani nemusel zasahovat.

20:01

Zásahy brankářů v 1. třetině
Petr Hromada (VSE): 11
Martin Svoboda (VAL): 10
V úvodním dějství tohoto derby byly aktivnějšími hráči domácího Vsetína. Bobři mohou být rádi, že rozdíl ve skóre není vyšší. Hosté se sice snaží své akce zakončovat, ale jejich pokusy jsou většinou vysílaný z větší vzdálenosti, na které brankář Hromada s přehledem vidí. Do druhé třetiny budou muset hosté něco změnit, pokud tedy chtějí pomýšlet na bodový zisk z Lapače.

20:00

19:44

Druhá lajna Vsetína opět zatlačila Bobry, Kolařík mířil do prázdné branky, ale jeho další radost z branky překazila tyč!

18:43

Momentálně se hraje převážně ve středním pásmu, kotouč mají v moci domácí.

17:52

Vsetín na puku, domácí kontrolují hru.

16:25

Nyní jsou Bobři velmi aktivní, Petr Gulda však Hromadu neprostřelil a následně kotouč promáchl i kapitán Varga.

16:05

Puk sotva doklouzal za červenou čáru, Vsetín zahrál zakázané uvolnění.

15:29

Herní převaha domácích se začíná projevovat i ve skóre! Znovu jsme byli svědky skvěle sehrané akce druhé útočné formace domácích. Kolařík na modré čáře přihrál rozjetému DAVIDU HRAZDIROVY, vsetínský štírek propálil Svobodu. Asistence: Jan Kolařík.

15:18

Škumát se nyní dostal ke střele z mezikruží, Hromada likviduje.

14:50

Vsetín skvěle brání, kotouč je znovu až u Svobody.

14:27

Vsetínští se nebojí hluboko forčekovat ani ve vlastním oslabení, Valmez se k ničemu nedostal.

14:04

Bobrům se uznaná branka nelíbí a protestují u rozhodčích, nicméně celou situaci měl na očích čárový rozhodčí a s uznáním branky neváhal ani hlavní arbitr.

14:04

Vsetín se ve vlastním oslabení ujímá vedení. JAN KOLAŘÍK ujel obráncům hostů a i s brankářem Svobodou dostal puk do sítě. Báchor.

13:04

Meziříčským se povedlo dostat kotouč do branky, ale situaci předcházel atak na vsetínského brankáře, rozhodčí tak branku nemohli uznat.

12:57

Vsetín si přesilovou hru nezahraje, Petr Hruška fauloval a bude se hrát jednačtyřicet vteřin čtyři na čtyři. Poté započne přesilová hra Bobrů.

11:55

Při hře čtyři na čtyři se dostal ke střele Petr Gulda mladší, Hromada ukrývá puk ve své lapačce.

11:38

Valmez nejenže v přesilové hře nic nevytvořil, ale také o svou výhodu přichází, za podražení putuje na trestnou lavici Matušenko.

11:08

Vsetín vyhání Bobry z útočného pásma.

10:57

Valašské Meziříčí si poprvé zahraje v početní výhodě. Zúbek fasuje dvě minuty za hákování.

10:40

Podešva nyní tečoval kotouč, Svobodovi puk propadl mezi nohama, ale bruslí jej ještě stihl vyrazit.

10:27

Po vyrovnávací brance herní převaha Vsetína upadla, ale Bobři se do útoku nedostávají.

10:01

09:26

Kolařík znovu v příležitosti, tentokrát se snažil najít skulinku mezi Svobodou a jeho bližší tyčí, meziříčský brankář však prostor ucpal a vyráží.

08:47

Hosté z minima těží maximum. Nahozený kotouč Hromada vyrazil pouze na DAVIDA VARGU a ten neměl problém jej uklidit do branky. Asistence: Petr Gulda st.

07:53

Hokejisté Valašského Meziříčí se stále nemůžou dostat k útočné akci, Vsetín je k ničemu nepouští.

07:14

Nyní už se Vsetínští radují z využité přesilovky. Slováček křižnou přihrávkou DAVIDA HRAZDIRU, ten si kotouč zpracoval, Svoboda mezitím lehl a vsetínský útočník zavěsil pod břevno. Asistence: Ondřej Slováček.

07:03

Kolařík znovu zahrozil, v témže momentě je vyloučen Martin Varga, dvě minuty nedovolené bránění.

06:45

Skvělá kombinace Vsetína, Kolařík nahrál do strany Slováčkovi, ten před brankou nalezl Hrazdíru, ale Svoboda si počínal skvěle, první branka je tak stále v očekávání.

05:51

Vsetín se nyní dopustil chyby a Martiník se řítil na Hromadu, na poslední chvíli mu zakončení znemožnil Haloda.

05:08

Bobři ihned vyhazují.

05:05

Vsetín si zahraje šest vteřin ve dvojnásobné početní výhodě, Kaluža dostává dvě minuty za hákování.

04:44

Hromada si dnes poprvé šáhl na puk, ukryl jej před dotírajícím hráčem Bobrů.

04:20

Hurtíkova rána mířila nyní mimo červené tyče, Vsetín stále tlačí.

03:53

Kolařík nyní nalezl sjíždějícího Báchora, ten mohl zamířit do prázdné branky, ale kotouč promáchl.

03:30

03:11

Vsetínský nápor může umocnit přesilová hra, Gulda dostává dvě minuty za držení.

02:30

Kývala teď zkoušel bekhendové zakončení, Svoboda včas sklepl bezony.

02:05

Na ledě je zatím jedno mužstvo, Bobr znovu vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

01:22

Bobři se stále nemůžou vymanit ze vsetínského sevření.

01:09

Kolařík si najel zpoza branky do střelecké pozice, Svoboda vyráží do ochranné sítě.

00:59

00:36

Vsetín svírá Bobra v útočném pásmu, hosté se zatím nedostali k puku.

00:05

Úvodní buly vyhrál Vsetín a Zúbek ihned ohrozil brankáře Svobodu.

00:01

Doplňují je hokejisté Valašského Meziříčí.
Vsetínská hymna doprovází nástup domácího mužstva.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Grebenyuk, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Podešva, Vítek, Slováček, Hrazdíra, Kolařík, Štrbík, Daněk, Kývala, Hruška, Ukhin

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (Svoboda) – Fišera, Gulda, Kaluža, Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Gulda, Slovák, Sprušil, Škumát, Varga D., Varga M., Matějek

Rozhodčí: Czubaj (Dětmarovice) – Matěj, Vožda (oba Olomouc).
HC Bobři Valašské Meziříčí: Ve Valmezu již nechtějí opakovat baráž, kterou hráli hráči s vodním hlodavcem na hrudi poslední dvě sezony. Na soutoku Bečev sní o play off a právě dnešní vítězství ve Vsetíně má být odrazovým můstkem k vysněnému cíli. Kádr Bobrů jistě kvalitu má, ale prozatím dokázali svěřenci trenéra Vavrečky posbírat pouze 14 bodů, což na příčky zaručující vyřazovací část nestačí, naopak se musejí hokejisté Valašského Meziříčí ohlížet za sebe, neboť poslední Karviná ztrácí pouhé tři body. Bobři dnes mohou využít faktoru derby, stojí proti kvalitnímu soupeři hrajícím na čele tabulky, ale právě derby je skvělou příležitostí, jak získat cenný skalp Vsetína. Navíc, ve Valašském Meziříčí čekají na vítězství proti valašskému rivalovi již od 6. února 2013. Podaří se dnes Bobrům zaskočit Vsetín a získat potřebné body?
VHK Vsetín: Hokejisté z Lapače zatím procházejí zdařilou sezonou. Ve svých řadách mají nejproduktivnějšího hráče celé soutěže, výborného brankáře a mladý tým, kterému nechybí zkušenost. To vše o Vsetínu platí i navzdory velké marodce, která letos hochy v zelenožlutém vůbec nešetří. Dnes je například nejistý start i kapitána Daniela Vaňka, který snad pamatuje všechna derby proti Valašskému Meziříčí. I přes to zůstává v kabině hráčů Vsetína jasný cíl, porazit pošesté v řadě Bobry a přiblížit se znovu ke ztracenému trůnu tabulky.
Hezké odpoledne ze Vsetína. Na místním stadionu na Lapači se dnes odehraje již 24. Valašské derby mezi celky Vsetína a Valašského Meziříčí. Mírnou převahu mají stále Bobři od soutoku Bečev, hokejisté Valašského Meziříčí zatím drží bilanci 13:10 co se týče počtu vítězství nad zelenožlutým rivalem. Vsetínští se dnes budou pokoušet svému sokovi přiblížit a také utržit tři body, které by jej mohly znovu vynést na první místo v tabulce, hokejisté Bobrů zase touží po příčkách zaručující účast v play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

7:2

Branky a nahrávky: 8. Hrazdira (Slováček), 15. Kolařík (Báchor), 16. Hrazdira (Kolařík), 31. Štrbík (Nedbálek), 47. Grebenyuk (Podešva), 49. Grebenyuk (Haloda, Podešva), 59. Zúbek (Hryciow, Nedbálek) – 9. Varga D. (Gulda P. st.), 32. Sprušil (Martiník, Matušenko)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Grebenyuk, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Podešva, Vítek, Slováček, Hrazdíra, Kolařík, Štrbík, Daněk, Kývala, Hruška, Ukhin

HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda (Vydržel) – Fišera, Gulda P. st., Kaluža, Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Gulda P. ml., Slovák, Sprušil, Škumát, Varga D., Varga M., Matějek

Rozhodčí: Czubaj (Dětmarovice) – Matěj, Vožda (oba Olomouc)