konec (0:0, 1:2, 0:1)

22.11.2014, 18:00 • Dom Sportova Zagreb • Ján Jabrocký (@JozefSlina)

Tipsport: 3.53 4.3 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji Vám za pozornost. (20:30:45)
Ač se domácí snažili o vyrovnání, tak to byli nakonec hosté, kteří dokázali přidat třetí branku. Je však potřeba říct, že Jokerit vítězí úplně zaslouženě a Medveščaku tak vrátil porážku 2:3 z domácího ledu.

58:53

Harju odchází odpykat týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí okamžitě odvolávají Owuyu z branky.

58:28

Jokerit je s kotoučem za vlastní brankou.

57:55

Domácí se osvobozují.

57:45

Zdá se, že je po šanci domácích na zisk bodů. St. Pierre zbytečně fauloval v útočném pásmu a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

MOSES - 1:3

56:57

Jokerit právě vstřelil branku!
Nakonec udeřilo na druhé straně. Petr Koukal přihrávkou našel rozjetého STEVEA MOSESE a ten střelou švihem nasadil teploměr Owuyovi. Asistence: Petr Koukal, Linus Omark.

56:31

Karlsson v dalším zákroku vyrážečkou.

56:16

Tak teď už jsme se střely dočkali. Zároveň přišel i zákrok Karlssona, kterého pak útočníci natlačili i spukem do branky. Taková branka samozřejmě nemůže být uznána.

55:05

I když se domácí dostanou do útočného pásma, tak jejich snaha ztroskotá na pozonré obraně soupeře. Ve většině případů domácí ani nevystřelí na branku.
Dnešní utkání sleduje 6200 diváků.

54:11

Domácí tým se opět provinil ofsajdem.

53:36

V brance Owuyi skončil útočící hráč. Rozhodčí hru přerušují a posílají do středního pásma.

53:06

Záhřeb se teď nedokáže dostal ke střele na Karlssona.

52:32

Hosté drží kotouč hodně daleko od své branky.

51:27

Přerušuje se až teď po zákroku Owuyi. Zároveň následuje reklamní přestávka.

50:57

Hraje se hodně dlouho bez přerušení.

50:23

Jeden z domácích obránců si teď málem srazil nahozený kotouč do vlastní branky.

48:38

Jen to tak zahučelo v hledišti. Tři nebezpečné střely letěli směrem na branku Jokeritu, ale Karlsson i se štěstím chytá.

47:53

Domácí se sami vyhnali z útočného pásma. Musí tak zakládat další útok až z vlastní třetiny.

46:41

Domácí se hodně snaží střílet na branku soupeře a některé střely jsou pro Karlssona hodně nepříjemné.

45:40

Nahozený kotouč od modré tečuje jeden z obránců Helsinek do ochranné sítě.

44:46

Zakázané uvolnění Záhřebu.

44:20

Opět jsme viděli menší poštuchovanou za brankou Jokeritu.

43:55

Mezi kruhy stál osamocený domácí útočník. Také na něho mířila přihrávka, ale domácí hráč nedokázal kotouč trefit.

42:52

Naopak šancu měli hráči Jokeritu. Owuya musel zasahovat proti tvrdé střele od modré čáry.

42:06

Hosté velmi účinně brání střední pásmo a domácí se vůbec nedokážou dostat před Karlssona.

41:10

Když už se to povede, tak jejich útok zastaví píšťalka čárového kvůli ofsajdu.

40:59

Domácí sice mají kotouč na svých holích, ale aktivní presink soupeře jim nedovoluje opustit vlastní třetinu.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 8-11
Další třetina začne přibližně v 19:54.
Jestli byla první třetina zajímavá, tak tahle byla ještě víc. Jokerit měl většinu času obrovský tlak, který nakonec vyústil v branku Harjua. Domácí dokázali odpovědět z ojedinělé akce, když puk doslova dotlačili do branky. Dvě minuty před sirénou však Wirtanen posílá hosty do zaslouženého vedení. Stále je to pouze o jeden gól a v poslední třetině tak bude o co hrát.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30

Karlsson opět v pozoru a chytá tečovanou střelu domácích.
Diváci v hlediště se výborně baví. Vypadá to, že jim prozatimný stav vůbec nevadí.
Rozhodčí ještě rozmlouvají s oběma kapitány.

Rozhodčí nakonec vylučují Perkoviče s Ben-Amorem.

39:00

Na ledě to začíná jiskřit. Po vhazování se do sebe pustilo hned několik hráčů. Na tresty si budeme muset počkat.

38:18

Domácí se snaží o odpověď, ale tentokrát se provinili ofsajdem.

WIRTANEN - 1:2

37:31

Zřejmě za protesty dostává desetiminutový trest Pascal Pelletier.

37:31

PETTERI WIRTANEN naskočil ze střídačky na led a okamžitě pelášil směrem na bránu. Linus Omark mu šikovně poslal přihrávku za obranu a prvně jmenovaný sám proti Owuyovi uspěl. Asistence: Linus Omark, Petr Koukal.

37:01

Karlsson musel zasahovat proti tvrdé střele od modré.

36:32

Jokeritu je opět odpískán ofsajd.

35:45

Ben-Amor a Andersson odchází společně na trestnou lavici a my uvidíme hru 4 proti 4.

34:54

Jenže o kotouč přišli a dopředu se žene soupeř z Finska.

34:15

Domácí se poprvé v této části na delší dobu usadili v útočném pásmu.

33:06

Vyrovnávající branka přinesla také vyrovnaní hry. Jokerit již nemá takovou převahu jak v první polovině druhé dvacetiminutovky.

FLOOD - 1:1

31:17

Medveščak právě vstřelil branku!
Netrvalo dlouho a máem vyrovnáno. Domácí se snad poprvé v této třetině dostali před branku soupeře. Kotouč pouze nahodili na branku, kde se strhla mela, až jej MARK FLOOD dokázal došťouchnout za záda Karlssona.

30:25

Jestli jsme v první třetině viděli vyrovnaný souboj, tak v téhle to říct nemůžeme. Jokerit má zatím jednoznačně navrch.

29:15

Jokerit opět nastěhovaný v obranném pásmu domácích.

HARJU - 0:1

27:42

Jokerit právě vstřelil branku! Obrovský tlak hostům konečně přinesl branku. Niko Kapanen na opačné straně kluziště našel volného JAHANA HARJU a ten střelou k protější tyči otevírá skóre zápasu. Asistence: Niko Kapanen.

27:29

Hosté jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.

26:39

25:32

25:23

Ale mohlo udeřit na druhé straně. Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1, které nakonec končí nepřesnou střelou.

25:09

Jokerit je usazen v útočném pásmu.

24:37

Owuya chytá střelu Koukala.

24:26

24:19

Přechod do útočného pásma se Jokeritu nepovedl – ofsajd.

23:38

Domácí vyhazují.

23:31

Když už se konečně domácí dostali do útočné třetiny, pískají jim rozhodčí přílis mnoho hráču na ledě.

22:50

Záhřeb poprvé v této třetině drží kotouč na svých holích. Bohužel pro ně pouze za svou brankou a střídá.

22:05

Medveščak má velké problémy vyrovnat se svému soupeři.

21:25

Hosté i nadále drží útočné pásmo.

20:36

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Jaakola svou střelou velké problémy domácím nenadělal.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 10-13
V první třetině jsme sice branku neviděli, ale to neznamená, že by se nebylo na co dívat. Oba celky předvedli pohledný útočný hokej a diváci v Záhřebu se rozhodně nenudili. Doufám, že hráči v nastoleném tempu budou pokračovat i v další třetině, která by měla začít v 18:54.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:18

Tvrdá střela hostujícího obránce nemířila na branku Záhřebu. Owuya tak nemusel zasahovat.

18:20

Domácím nechybí nápady ve hře směrem dopředu, Jokerit však umně brání a vytlačuje jejich hráče z ideálních střeleckých pozic.

17:34

Jako malinu teď sebral kotouč ze vzduchu Karlsson.

17:08

Owuya nechtěl, aby se pískalo zakázané uvolnění a tak jel rozehrát kotouč.

16:06

Karlsson opět raději přikryl nahozený kotouč před najíždějícím protihráčem.

15:42

Ofsajd domácího týmu.

15:28

Po dalším zákroku hostujícího brankáře se strhla menš´í mela u jeho branky.

14:55

Hra se zas přesunula před Karlssona, který betonem zastavil pokus domácího útočníka.

14:00

Z ničeho nic se před brankou ocitl osamocený hráč Helsink, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal kotouč dostat za záda Owuyi.

13:28

Další nahozený kotouč od modré chytá Karlsson.

13:10

Medveščak sevřel soupeře v jeho pásmu a ostřeloval branku soupeře ze všech stran. Hra je nakonec přerušena kvůli posunuté brance a rozhodčí nařizují vhazování ve středním pásmu.

12:31

Líbivý, ofenzivní hokej z obou stran pokračuje. Teď jej na chvilku přeruší reklamní přestávka.

11:17

Petr Koukal stál osamocen v právém kruhu, kde jej našla přihrávka od spoluhráče. Český útočník však trefuje pouze tyč.

10:33

Po delší době si na kotouč sáhl také Owuya. Zákrok to však byl z kategorie lehčích, když pouze zachytil přihrávku zpoza branky.

09:20

Tentokrát střela od modré ke Karlssonovi nedoletěla.

08:52

Karlsson si připsal jednoduchý zákrok po střele z pravé strany.

08:15

Domácí s jedním vysunutým útočníkem narušují rozehrávku soupeře.
Tak nakonec ne a vhazuje se ve středovém kruhu.

07:28

Zakázané uvolnění Záhrebu.

06:43

Další nepříjemná střela od modré letěla na domácího brankáře. Ten je zatím bezchybný.

06:31

Hagman tečoval nahození od spoluhráče. Owuya byl pozorný a s tímto pokusem Jokeritu si poradil.

06:04

Hra má zatím vysoké tempo a oba celky nám předvádí útočný hokej.

05:05

Střelu Mosese tečoval obránce vysoko nad.

04:31

Konečně je hra prerušena a my se můžeme podívat nazáznam, který ukazuje, že se rozhodčí nemýlil. Domácí útočník totiž trefil tyč hostující branky.

03:26

Domácí se již radovali z branky, ale rozhodčí rozpažil a hra pokračuje dál.

02:48

Segal napřáhl až ke stropu, a tak měl hostující dostatek času vložit mu do střely hůl.

02:01

Útok Jokeritu zastavuje ofsajd.

01:11

Po souboji za brankou zůstal na ledě chvíli jeden z domácích. Rozhodčí ale nevylučuje.

00:46

Icing domácích.

00:36

První šanci si vypracovali hráči Jokeritu, ale střela s mezikruží nakonec končí v ochranné síti.

00:01

Hráči obou celků jsou již na ledě. Nyní si vyslechnou státní hymny Finska a Chorvatska.

Medveščak Záhřeb: Owuya – Popovič, Martinovič, Flood, Carle, Morrisonn – Thomas, Segal, Glumac, Murray, Leino, Pelletier, Anderson, Wright, Trotter, Bjorkstrand, Perkovich, Katič, St. Pierre, Hedberg

Jokerit Helsinky: Karlsson (Kautto) – Todd, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Moses, Maki, Ben-Amor, Wirtanen, Hahl, Kapanen, Koukal, Huhtala, Omark, Poysti, Harju

Rozhodčí: Kulakov Sergej, Odins Eduard – Misjur Sergej, Raming Stanislav.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Podruhé v sezoně se utkají Medveščak Záhřeb a nováček soutěže Jokerit Helsinky. V prvním byl hodně těsný a nakonec zvítězil chorvatský tým rozdílem jedné branky. Jokerit má tak šanci soupeři tuto prohru vrátit.

Medveščak Záhřeb
Fanoušci Medveščaku letos nemají moc důvodů k radosti. Záhřeb se momentálně nachází na spodku tabulky Západní konference a na playoff momentálně ztrácí 6 bodů. Pokud se chce do nadstavbové části dostat, musí začít pravidelně sbírat body. Medveščak k tomu potřebuje hlavně zlepšit hru v obraně, protože s devadesátišesti inkasovanými brankami je nejhorším týmem Západní konferenci.

Jokerit Helsinky
Jokerit vstoupil do KHL jako velká voda a momentálně patří mezi nejlepší týmy v lize. 63 bodů jim zatím stačí na třetí místo v Západní konferenci. Fantastické výkony letos předvádí dvojice Steve Moses a Linus Omark, kteří dohromady nasbírali 59 kanadských bodů. Nezapomeňme ale, že v prvním vzájemném zápase útok Jokeritu dokázali domácí eliminovat.

Vzájemný zápas v této sezoně
Jokerit Helsinky – Medveščak Záhřeb 2:3

Československá stopa v utkání
Petr Koukal (JOK) – 28 záp., 7 gólů, 10 asistencí
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:3

Branky a nahrávky: 32. Flood – 28. Harju (Kapanen), 38. Wirtanen (Omark, Koukal), 57. Moses (Koukal, Omark)

Jokerit Helsinky: Karlsson – Todd, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Moses, Maki, Ben-Amor, Wirtanen, Hahl, Kapanen, Koukal, Huhtala, Omark, Poysti, Harju

Rozhodčí: Kulakov Sergej, Odins Eduard – Misjur Sergej, Raming Stanislav