22.11.2014, 16:00 • Hala Rondo • Michal Kuba (@MikKuba)

Zápas je u konce, dle papírových předpokladů si Kometa doma ponechává tři body.

59:15

Probíhá poslední minuta, Kometa vyhazuje na druhou stranu hřiště.

58:43

Poruba právě vstřelila branku!
Poruba využívá dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Střelu Olšra dorazil do sítě JAN KOREC. Asistence: Jan Olšr.

58:21

Oddechový čas pro hosty.

58:21

Oslabení Komety se ještě prodlouží. Tomáš Havránek (KOM) – 2 minuty za krosček.

58:15

Za šarvátku dostávají dvě minuty Gotthard (KOM) a Csabala (POR).

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, patrně i celého zápasu.

57:41

Daniel Hroudný (KOM) – 2 minuty za odražení.

56:50

Jan Hasoň (KOM) – 2 minuty za napadení.

56:32

Lukáš Gotthard od modré prověřil lapačku Bayera. Ten se blýskl téměř stejným zákrokem jako před chvílí Martin Krček v domácí brance.

55:43

Kometa právě vstřelila branku!
Střelnice Komety neustává! Od modré poslal puk Petrla na gólmana Poruby, který neudržel kotouč ve své moci. K dorážce se dostal ERIC LACOMBE a zamíchaný puk poslal za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Petrla.

54:42

Čejkova rána od modré prošla pod nohama hráčů až k Bayerovi, který si puk zakrývá lapačkou.

53:51

Přesilovka Brna je využita! U pravé tyčky stál nikým nehlídaný TOMÁŠ HAVRÁNEK, který bez problému uklidil puk do sítě. Asistence: Robert Havlát a David Sedláček.

52:46

Martin Prokeš (POR) – 2 minuty za sekání. Hosté si tak zahráli osm vteřin v plném počtu.

52:31

Znovu Mlynář, který se dostal s pukem až před branku, vypálil těsně nad horní tyčku.

52:22

LUKÁŠ HORVÁT napodruhé ve své samostatné jízdě uspěl. Donutil Krčka roztáhnout nohy a poslat mu kotouč mezi ně. Bez asistence.

52:22

Lukáš Horvát byl v samostatném úniku hákován a je nařízeno trestné střílení pro Porubu.

51:47

Tomáš Havránek se dostal s pukem až před brankoviště, kde bekhendem nedokázal zasunout touš do sítě.

50:38

Ivo Dohnal (POR) odpyká dvouminutový trest pro hostující lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě.

49:33

Mlynář si protáhl střídání a evidentně prahl po gólu. Střelu z mezikruží chytá do lapačky hostující gólman.

48:53

Tomáš Mlynář dostal na bekhend přihrávku k odkryté části klece, kam se stihl rychle dostat Bayer. Ani druhá dorážka Mlynáře nešla do branky, ale do tyčky.

48:18

47:02

PETR KRATOCHVÍL se dostal sám do úniku, ve kterém kličkou do forhendu uspěl a upravuje na 6:1. Poruba tak inkasovala ve vlastní přesilové hře. Asistence: David Sedláček.

46:26

Csabala mohl vsítit druhý svůj i týmový gól! Stál u pravé tyčky brněnské branky, ale přes domácího beka si nevšiml kotouče putujícího na jeho hokejku.

46:18

Tomáš Petrla (KOM) – 2 minuty za podražení.

45:55

Heinrich hledal přihrávkou na druhou stranu Hroudného, který ale nedokázal nasměrovat herní předmět do odkryté branky!

44:58

Zmatek v pásmu Poruby! Bayer seděl na brankové čáře a k puku se dostal Michal Furch na levém kruhu. Z otočky zametl touš směrem na tři tyče hostující branky, ale marně.

44:24

Havlát z nápřahu netrefil ideálně puk a posílá jej místo na branku na zadní mantinel.

44:12

Zakázané uvolnění Komety.

42:57

Petrla naskočil na hostujícího Širokého, který se dotíral na Krčka, jenž měl ve svojí moci puk.

42:27

I Kometa je kompletní, nic zásadního se během početní výhody Poruby nestalo.

41:38

40:27

Lukáš Gotthard (KOM) odchází na trestnou lavici. Počet hráčů na ledě se na necelou minut srovná.

40:01

V brance domácích je opět Martin Krček.

40:01

Máme za sebou čtyřicet minut zápasu, v nichž si vytvořila Kometa čtyřbrankové vedení. To získala za posledních dvacet minut, ve kterých se prosadil Tomáš Havránek, Eric Lacombe, Petr Kratochvíl a David Sedláček. Hosté z Poruby tak mají poslední třetinu na zlomení utkání, ve kterém ale více kontroluje puk a určuje tempo hry právě domácí Brno.

38:17

Poruba je kompletní, několik střel mířených na její bránu zastavil Sebastian Bayer.

37:32

Havlát dostal puk na hůl před brankovištěm, zastrčit jej mezi betony ale nedokázal.

36:17

Filip Boháč (POR) – 2 minuty za faul kolenem.

35:38

Eric Lacombe jel střídat, ale čárový rozhodčí jej zastavuje. Kometa zahrála totiž puk na icing.

35:19

34:45

Lukáš Gotthard provětral lapačku Bayera.

34:00

Jan Hasoň sebral ve středním pásmu puk a využil střídání hostů. Naprosto sám jel "nájezd", který zakončoval bekhendem. Kotouč se ale nedostal přes levá beton Bayera.

33:19

Tomáš Petrla (KOM) – 2 minuty za krosček.

32:04

31:39

havránek ve vlastním oslabení (3 na 5) mohl bekhendem navýšit vedení Brna, ale Bayer byl proti.

30:04

Nakonec do tří jde domácí Kometa. Jakub Čejka (KOM) usedá vedle Trnky na dvě minuty za nedovolenou výstroj.

30:04

Aleš Trnka (KOM) – 2 minuty za sekání.

29:25

Havlátovu vyraženou střelu chytá Bayer v pádu do obou ruk jako letící mouchu.

28:47

Pátá branka domácích a to se zápas ještě nedostal ani do poloviny hrací doby. DAVID SEDLÁČEK zužitkoval Kratochvílovu přihrávku nejlépe, jak mohl. Asistence: Petr Kratochvíl a Jakub Čejka.

27:10

Kometa je v laufu, stále tlačí na branku hostů.

24:58

Tak tohle je studená sprcha pro hosty. PETR KRATOCHVÍL objel branku a vypálil z kraje kruhu k bližší tyči nad lapačku gólmana. Asistence: Jakub Čejka.

23:54

Náskok domácích se zvyšuje. Hroudný vypálil z pravého kruhu. Jeho střelu vyrazil gólman pouze před sebe, kde stál ERIC LACOMBE a zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Daniel Hroudný a Aleš Trnka.

23:38

Postavení mimo hru Poruby píská čárový sudí.

23:25

22:39

Zdeněk Slavíček opět vyrazil puk, ten se ale pomalu sunul za jeho záda. Nátlak hostů nepomohl usměrnění kotouče do sítě, ba naopak. Touš nakonec skončil na zadním mantinelu.

21:54

Radim Ferda neproměnil trestné střílení. Zkusil najít skulinku mezi betony, to se ale nepovedlo.

21:54

Nařízeno trestné střílení pro Kometu za sekání Lukáše Horváta.

21:25

Jan Hasoň (KOM) odchází na dvě minuty za sekání.

21:25

Michal Dang mohl rychle srovnat. Na levém kruhu se dostal k volnému puku, který vypálil přímo na Zdeňka Slavíčka.

20:37

Opět domácí střílí první gól třetiny. Robert Havlát utíkal s pukem a v závěsu měl dva hráče hostů. Šikovně se zastavil a nahrál mezi kruhy na volného TOMÁŠE HAVRÁNKA. Ten si v klidu kotouč zpracoval a vypálil k pravé tyčce. Signalizovaný trest se neukládá. Asistence: Robert Havlák a David Sedláček.

20:09

Kometa vyhrála buly a vyhazuje na zakázané uvolnění.

20:01

Úvodní dějství je za námi a končí nerozhodným stavem. Byť Kometa vstřelila ve dvanácté minutě první gól díky dorážce Jakuba Čejky, čtyři sekundy před první sirénou vypálil Dominik Csabala a srovnal tak stav utkání na 1:1.
Druhá třetina začne přibližně v 16:47.

20:00

19:56

Čtyři vteřiny před první sirénou tu máme nerozhodný stav. Početní výhodu využívá DOMINIK CSABALA. Asistence: Radim Šustala.

19:46

Daniel Hroudný (KOM) – 2 minuty za sekání.

19:44

Brno neuspělo v útočné části.

18:31

Kratochvíl donutil Bayera k zákroku, ten přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.

17:39

Ofsajd Komety.

16:01

Havlát neudržel útočné pásmo a na druhé straně zastavil hru Zdeněk Slavíček.

14:54

Tomáš Mlynář si sjel na pravý kruh, odkud tečoval puk z rohu kluziště. Jen o kousek netrefil prostor u vzdálené tyčky hostů.

13:33

13:25

Furchova střela se odrazila od zadního mantinelu a posléze ukrývá puk pod lapačku Bayer. Zbývá osm vteřin domácí přesilovky.

12:48

Kometa se znovu dostala do pásma a kombinuje.

11:33

Lukáš Prepsl (POR) si jde posedět na dvě minuty na trestné lavici.

11:06

Domácí otevírají dnešní účet zápasu. Havlátova střela vypadla gólmanovi Poruby z výstroje a rychle se k dorážce dostal JAKUB ČEJKA, který měl jednoduchou práci a puk překonal brankovou čáru. Asistence: Robert Havlát a Daniel Hroudný.

09:36

Trnkova střela od modré končí v moci hostujícího brankáře.

08:36

Matyáš Holub dostal přihrávku mezi kruhy, kde sám nedokázal zastavit a vypálit puk!

08:16

Dlouhá pasáž je přerušena ofsajdem Komety.

07:20

Hra je velmi nepřesná a přelévá se ze strany na stranu.

05:15

Michal Dang nejprve vypracoval šanci Holubovi a následně se i první jmenovaný dostal k zakončení. Navrátilec Slavíček v brněnské brance ale nepustil žádný puk za sebe.

04:53

Postavení mimo hru Brna.

03:56

Robert Havlát byl dalším hokejistou Komety, který mohl dorážet puk do branky, ale nestihl rychle vystřelit a Bayer si svůj prostor pokryl.

03:22

Jan Hasoň stál na levém kruhu, kam mu na hůl doputoval vyražený puk. Hasoň ale nedokázal rychle vypálit do odkryté branky.

03:06

Zdeněk Slavíček se opět vrací do branky.

03:06

Sedláček pálil od modré, Bayer vyráží puk do sítě.

02:15

Lukáš Horvát (POR) – 2 minuty za nedovolené bránění.

02:08

Havránek spěchal před branku pro nahraný kotouč, hostující bek si ho ale dobře pohlídal.

01:53

Hostující tým při přechodu do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

00:32

Martin Krček střídá v brance Slavíčka.

00:32

Zdeněk Slavíček má nějaký problém, zřejmě po těžkém zákroku, po němž se na něj sesunula hromada hráčů.

00:32

Velká akce hostů na začátek! Lukáš Horvát si vybruslil mezi kruhy a vypálil. Jeho střelu Slavíček vyrazil pouze k levé tyčce, kam se nestihl včas dostat další hráč Poruby.

00:01

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl (C), Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek

HC RT TORAX Poruba: Bayer (Škoda) – Olšr, Biota, Skokan, Šustala, Halška, Široký, Boháč, Prokeš, Konvička, Prepsl – Holub, Csabala, Veselý, Dohnal, Dang, Bialoň, Žídek, Horvát (C), Korec

Rozhodčí: Oldřich Hejduk – David Rittich, Jaroslav Kuřítko.
Ani jednomu z dnešních soupeřů se nedařilo. Kometa vyrazila do Zlína, kde padla 2:4. Poruba doma přivítala Vsetín a prohrála shodně jako Brno, tedy 2:4.

Stále se tak domácí drží na třetí pozici se ziskem 41 bodů, Poruba je osmá se sedmi body.
Hezké sobotní odpoledne! Čeká nás čtyřiadvacáté kolo RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém zavítá na led HC Komety Brno celek HC RT TORAX Poruba. Tento souboj odstartuje v 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

8:3

Branky a nahrávky: 12. Čejka (Havlát, Hroudný), 21. Havránek (Havlát, Sedláček), 24. Lacombe (Hroudný, Trnka), 25. Kratochvíl (Čejka), 29. Sedláček (Kratochvíl, Čejka), 48. Kratochvíl (Sedláček), 54. Havránek (Havlát, Sedláček), 56. Lacombe (Petrla) – 20. Csabala (Šustala), 53. Horvát (TS), 59. Korec (Olšr)

HC Kometa Brno: Slavíček (1. Krček, 4. Slavíček, 41. Krček) – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl (C), Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek

HC RT TORAX Poruba 2011: Bayer (Škoda) – Olšr, Biota, Skokan, Šustala, Halška, Široký, Boháč, Prokeš, Konvička, Prepsl – Holub, Csabala, Veselý, Dohnal, Dang, Bialoň, Žídek, Horvát (C), Korec

Rozhodčí: Oldřich Hejduk – David Rittich, Jaroslav Kuřítko