22.11.2014, 18:30 • Generali Arena, Vídeň • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.54 3.95 5.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (20:23:04)
Dnešní utkání rakouské Bundesligy je u konce a Austria vítězí 4:0.
Zápas byl hodně ovlivněn červenou kartou pro Windbichlera, po které dali domácí všechny branky a rozhodli o svém vítězství. Jako první se z penalty právě po faulu Windbichlera prosadil Damari, o osm minut později pěknou střelou zvýšil vedení Austrie střídající Royer, no a když se v 71.minutě prosadil i Gorgon, bylo jasné, kdo dnes vyhraje. Gorgon ještě přidal svou druhou branku a v 82.minutě tak završil dnešní skóre a ustanovil ho na konečných 4:0.

90+3

90+3

V poslední minutě nastavení se ještě snažil Schicker, ale k míči se vůbec nedostala a následuje odkop od brány.

90+2

Damari se snažil vymotat z obležení čtveřice hostujících hráčů a nakonec byl donucen přihrát spoluhráči, který minul bránu Siebenhandla.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty a přesně o tento časový úsek prodlužuje trápení Admiry.

89

Hráči Austri hezky posunuli míč až k nabíhajícímu Kochovi, který jej poslal zhruba do patnácté řady za bránou Admiry.

88

Po další kombinaci domácích pálil z hranice vápna Royer a po jeho bombě zůstává na trávníku ležet trochu otřesený Lackner, který schytal zakončení střelce druhé branky Austrie.

86

Pěknou střelou zpoza vápna se prezentoval hostující Schicker, ale jeho rána o nějaký ten metřík minula tyč Lindnerovy brány.

85

Kvasina po volném kopu nepřidal pátou branku a Siebenhandl bude rozehrávat od své brány.

84

Domácím čtyři branky očividně nestačí a dále pokračují v tlaku. Po faulu na Royera budou rozehrávat volný kop.

GORGON - 4:0

82

Austria právě vstřelila branku!
A je z toho debakl. Míč se od Royera v pokutovém území dostal až k úplně volnému ALEXANDRU GORGONOVI, který technickou střelou na vzdálenější tyč přidává svou duhou branku v utkání.

80

Hosté podruhé střídají. Dolů jde neviditelný Sulimani, na plac zamíří Schicker.

79

Dlouhý centr na zadní míč poslal Salamon, ale míč jen proletěl až do zámezí.

79

U míče byl opět aktivní Royer, ale ten tentokrát vůbec neprostřelil obránce před sebou.

77

Poslendí střídání si připravil domácí trenér. Leitgeba nahrazuje Kvasina.

77

Pro změnu signalizuje další ofsajd sudí hlídající postavení útočících hráčů domácího celku.

75

Namlsaný Royer opět střílel zpoza šestnáctky, ale tentokrát svou střelu nenamířil mezi tři tyče a Siebenhandl bude odkopávat od vlastní brány.

74

Poměrně hodně práce mají dnes asistenti rozhodčího, kteří signalizují jeden ofsajd za druhým. Nyní třeba nachytali hostujícího útočníka Sulimaniho.

73

Domácím se během deseti minut podařilo třikrát udeřit a troufnu si říct, že posledních dvacet minut se bude utkání převážně dohrávat.

GORGON - 3:0

71

Tak přeci jenom dává Austria třetí branku. Na rohový kop si naskočil ALEXANDER GORGON a těsně před plachtícím Siebenhandlem změnil dráhu míče a poslal jej do odkryté brány.

70

Už to mohlo být 3:0, ale Siebenhandl tentokrát vytasil výborný zákrok proti zakončení jednoho z domácích.

69

Na druhou branku Austrie reagují hosté střídáním. Aktivního Egha nahrazuje Thomas Ebner.

ROYER - 2:0

68

Domácí využívají oslabení Admiry a vedou již o dvě branky. Střídající DANIEL ROYER natáhl zpoza vápna ke střele a míč zapadl přesně k tyči Siebenhandlovy brány.

67

A v dalším ofsajdovém postavení byl nachytán Omer Damari.

66

O jednoho hráče posílení domácí mají pochopitelně častěji míč na svých kopačkách, ale momentálně je zastavil ofsajd.

64

Hostující Agho tentokrát musel zapracovat v obraně a odkopl míč těsně před Damarim do autu.

63

Agho se snažil zaútočit do rozhozené obrany domácích a Šikov (AUV) ho ještě na polovině Admiry zkosil, za což vidí žlutou kartu.

DAMARI - 1:0

61

Sám faulovaný OMER DAMARI se postavil k penaltě a s přehledem poslal Siebenhandla na druhou stranu brány než kam zamířil.

60

Windbichler (TRK) kontaktoval pronikajícího Damariho a vidí červenou kartu. Nutno říci, že Damari spadl hodně teatrálně.

60

Byla nařízena penalta ve prospěch Austrie!

59

Windbichler se sice ocitl po souboji s Gorgonem na zemi, ale faul se nepíská a domácí budou vhazovat.

58

Tarkan Serbest pěkně našel Damariho, ale ten si nezpracoval zrovna ideálně a nakonec o míč přišel.

57

Austria moc neví kudy a vrací míč až k Lindnerovi. Zhruba minutu hrají domácí na vlastní polovině.

55

Po ofsajdu Austrie se faulem prezentoval tentokrát domácí hráč a Admira bude rozehrávat kousek od středového bodu.

54

Egho si při své saze dostat se k míči počínal nedovoleně a je mu pískán útočný faul.

53

Domácí lodivod Baumgartner není spokojen s projevem svého týmů a střídá hned dva hráče. Na hřiště přichází Royer s Maderem, opačným směrem míří Meilinger a Grünwald.

52

Wessely posílal do pokutového území krásný centr, který se snášel na hlavu Sulimaniho. Toho však ubránil Rotpuller a odvrátil míč pryč.

50

Alexander Gorgon se snažil prosadit, ale proti dvěma obráncům Admiry neměl sebemenší šanci.

Domácí golman předvedl skvělý zákrok!

49

Po rohu se dostal míč až k Lukasi Thürauerovi a ten krásnou střelou k tyči protáhl domácího gólmana.

49

Eghův centr sice nikdo netečoval, ale záložník Admiry míč kopl tak šikovně, že se stáčel ke vzdálenější tyči a Lindner musel zasahovat.

48

Znovu je míč v autu a domácí fanoušci dávají svou nespokojenost najevo již od úvodních minut druhého poločasu.

47

Po nepřesnosti Austrie bude odkopávat Siebenhandl.

46

To už však neplatí, neboť kulatý nesmysl končí opět v zámezí. Tentokrát ho tam poslal domácí hráč.

46

První míč na útočnou polovinu Austrie odvrátil Egho do autu a domácí tak zůstanou u míče.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Je za námi první poločas, který nám nenabídl příliš pohlednou podívanou. Největší šanci měl hostující Egho, ale ten svůj únik ve druhé minutě neproměnil v gól. Ve 27.minutě nevyužil zaváhání Siebenhandla Grünwald a stav utkání tak zůstává bezbrankový.

45+1

45+1

Damari se ještě snažil dostat míč k lépe postavenému spoluhráči, ale obrana Admiry zapracovala na výbornou a první poločas končí.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu, která už aktuálně probíhá.

45

Co ale uvidíme je žlutá karta pro domácího Leitgeba (AUV) který podrazil kapitána Admiry Windbichlera.

44

Po další nepřesnosti z kopačky hostujícího borce bude odkopávat Lindnera. Zároveň se blíží konec poločasu a zdá se, že branku neuvidíme.

42

Austria zvolili zas a znovu zdlouhavou rozehrávku, která se však tentokrát málem vyplatila. Damari se dostal k míči v pokutovém území, ale nedokázal se zbavit dvou obránců a musel míč předat svému spoluhráči.

41

Nepřesný míč z nohy hostujícího hráče skončil až u Lindnera, který jej stahuje na zem pro své obránce.

39

Nemůžu si pomoct, ale Austria na mě působí opravdu hodně špatným dojmem. K zakončení se dostal hostující Sulimani, ale jeho střela i zákrok Lindnera je kvůli ofsajdu zbytečný.

38

Domácí momentálně v klidu kombinují mezi vlastními obránci, což je pro mnoho fanoušků poněkud nepochopitelné.

36

Pěknou kolmici na Egha předvedl Thürauer, ale mladého ofenzivního hráče Admiry zastavuje zdvižený praporek asistenta na pomezí. Tento ofsajd byl opravdu velice těsný.

35

Po sražené střele Damariho zahrávali domácí další roh, který Sienehandl podskočil a museli mu vypomoct obránci Admiry.

34

Několik vzdušných soubojů vyhráli hosté, ale o míč znovu velmi rychle přišli.

33

Po faulu domácích se rychle dostali k míči právě hráči Austrie, ale až na Damariho míč opět nedostali.

32

Thomas Weber vystihl rozehrávku Austrie a nadechl se k velkému sólu, které zakončil docela nepřesnou střelou. Nutno říci, že tuhle situaci mohl hráč Admiry řešit lépe.

Další velká šance domácích!

30

Po rohovém kopu, který vybojoval Damari přiletěl do vápna míč přesně na hlavu izraelského útočníka, ale ten z hranice malého vápna v tísni nezamířil mezi tři tyče.

29

Opět je míč až u Lindnera. Hra Austrie zatím zůstává daleko za očekáváním.

Obrovská šance domácích

27

Siebenhandl předvedl po malé domů obrovskou minelu, když poslal míč přesně na nohu Grünwalda, který si však s nastalou situací neporadil a poslal míč trestuhodně mimo.

26

Rotpuller poslal míč až k Lindnerovi, což se fanouškům vůbec nelíbí a svou nespokojenost také dávají patřičným způsobem najevo.

25

Pohledným ťukesem se nyní prezentovali domácí, ale přihrávka na Damariho byla opět příliš dlouhá a nyní navíc nepřesná.

23

Je za námi polovina prvního poločasu a zatím jsme viděli jen velkou šanci Egha z druhé minuty. Jinak se nic zajímavého neudálo.

21

Na druhé straně pálil z voleje Bajrami, ale jeho střelu srazil hned první obránce.

21

Domácí se po odvráceném volném kopu dostali k centru, ale zakončení Damariho neznamenalo nebezpečí pro Sibenhandla v bráně Admiry.

20

Máme tady první žlutou kartu zápasu. Markus Lackner (TRK) tahal za dres jednoho z domácích a po zásluze vidí kartónek žluté barvy.

18

Teď už je však míč na druhé straně hřiště a pokus o vysunutí Damariho ztroskotal na vyběhnuvším Siebenhandlovi.

18

Domácí brankář si nyní příliš neporadil s odkopem a poslal míč jen do autu.

16

Damari posunul míč ke svému spoluhráči, ale ten následně fauloval a rozehrávat bude Windbichler.

15

Po několika soubojích získali míč hosté a Thürauerova střílená přihrávka skončila zhruba dva metry vedle vzdálenější tyče Lindnerovy brány.

14

Leitgeb opět kopl balón velmi dobře, ale v oněch místech byl tentokrát jen obránce Admiry, který odhlavičkoval míč daleko do autu.

13

Salamon výborně vysunul Meilingera, ale ten nedokázal dostat míč na Damariho. Austria bude zahrávat druhý roh.

12

Hráči Admiry nyní trochu zariskovali, ale stopeři situaci pod tlakem zvládli a rozehráli míč dopředu.

10

Hlavní rozhodčí nyní přerušil hru ve chvíli, kdy Austria rozjížděla útok, což nesou domácí příznivci velmi nelibě a dávají to pískotem najevo. Agho, který byl důvodem k přerušení, je v pořádku.

10

Markus Lackner sice signalizoval, že právě on byl faulován, jenže rozhodčí byl jiného názoru a přisuzuje míč domácímu celku.

8

První rohový kop utkání rozehrával Leitgeb a Damari šikovně posouval míč patičkou na zadní tyč, kterou však kulatý nesmysl o kousek minul.

7

Hodně rychle se dostali hosté zpět k míči, ale jejich útok zastavuje opět ofsajd Sulimaniho.

7

Lukas Thürauer se snažil vysunout Sulimaniho, ale svou prudkou přihrávku namířil až do rukavic Lindnera.

5

Nyní se však Sulimani provinil ofsajdem a k míči se dostanou domácí svěřenci Geralda Baumgartnera.

4

Další útok Admiry nebyl tak vydařený jako předchozí akce Egha, ale hosté zůstanou u balónu, který budou vracet do hry z autu.

Skvělý zákrok domácího brankáře!

2

A hned z toho byla velká šance. Marvin Egho se dostal za obranu Austrie, ale tváři v tvář Lindnerovi nechal vyniknout domácího brankáře.

2

Izraelský kanonýr Omer Damari se snažil protlačit ke střele, ale nebyl úspěšný a zaútočit mohou hosté.

1

Poprvé si zahrál i Siebenhandl, ale výkop se mu příliš nepovedl a domácí budou zahrávat aut na útočné polovině.

1

O úvodní výkop se postarali hosté hrající v červené kombinaci, domácí hrají ve své tradiční fialové barvě.

1

FK Austria Vídeň: Lindner (C) – Serbest, Šikov, Rotpuller, Koch – Leitgeb, Grünwald – Salamon, Meilinger, Gorgon – Damari
Náhradníci: Casali . Kienast, Kvasina, Mader, Ramsebner, Royer, Suttner

FC Admira Wacker Mödling: Siebenhandl – Weber, Windbichler (C), Schosswendter, Wessely – Lackner – Bajrami, Thürauer, Auer, Egho – Sulimani

FC Admira Wacker Mödling
Admira nepředvádí vůbec dobré výkony a z toho plyne předposlední místo tabulky. V dosavadním průběhu Admira získala 15 bodů a má skóre 15:22.
Svůj dosud poslední zápas odehráli hráči Admiry doma s posledním Wienerem Neustadt a vybojovali pouhý jeden bod za remízu 1:1.
FK Austria Vídeň
Domácí tým zatím zůstává za očekáváním a s devatenácti body je až na šestém místě rakouské ligy. V dosavadním průběhu vstřelil Austria pouze 19 branek, což dělá průměr gólu na zápas a ten není zrovna nejlepší.
V posledním utkání dokázala Austria zabrat a ve vídeňském derby porazila po dramatické koncovce Rapid 3:2. Dvě branky vstřelil izraelský kanonýr Omer Damari, který je rovněž se sedmi brankami nejlepším střelcem Austrie Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 16.kola rakouské Bundesligy mezi týmy FK Austria Vídeň a FC Admira Wacker Mödling. Utkání začíná v 18:30.