12.10.2014, 02:30 • United Center, Chicago • Štěpán Hladký

Tipsport: 1.57 4.6 4.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Marián HOSSA (CHI) 1+0, 5 střel, čas na ledě 17:29
Andrej MESZÁROŠ (BUF) 0+1, 1 střel, čas na ledě 17:00
Michal NEUVIRTH (BUF) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

2. Andrew SHAW (CHI) 1+1
3. Patrick KANE (CHI) 1+1

60:00

58:37

Hjalmarsson (Chicago) obdržel od rozhodčího v závěru třetí třetiny dvě minuty za sekání.

Daniel CARCILLO - 6:2

57:23

Chicago právě vstřelilo branku! Carcillo vyskočil z trestné lavice, hned se zapojil do útoku a byl na konci krásné kombinace do prázdné branky. Enroth byl bez šance. Autorem branky je DANIEL CARCILLO. Asistence: Saad

57:05

55:05

Carcillo (Chicago) dostává ještě dvě minuty za nedovolené bránění.

Patrick SHARP - 5:2

53:16

Chicago právě vstřelilo branku! Dnešní první využitá přesilovka. Domácí nevymýšleli nic převratného, postavili clonícího hráče před bránu a Sharp vystřelil. Brankář Enroth nic neviděl a tudíž puk za svá záda pustil. Autorem branky je PATRICK SHARP. Asistence: Toews a Kane.

52:27

A další rána pro Buffalo, na dvě minuty odjíždí Myers, který to v před brankovém prostoru přehnal s agresivitou. Od sudího obdržel dvě minuty za hrubost.

Marián HOSSA - 4:2

50:03

Chicago právě vstřelilo branku! Dnes je to již druhý gól v oslabení, ale tenhle bude Buffalo asi hodně mrzet. Slovenský útočník šikovně ujel obraně Sabres a pověsil puk pod horní tyčku brány. Autorem branky je MARIÁN HOSSA. Asistence: Toews a Seabrook.

49:10

Saad (Chicago) si při vhazování nešikovně přehodil hokejku a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

48:10

Keith dobře poslal před bránu puk ideálně na teč, jenže slovenský útočník Hossa promáchl naprázdno.

Patrick KANE - 3:2

45:58

Chicago právě vstřelilo branku! Shaw se ocitl na pravé lajně úplně sám, ale posunul puk rozjetému Kanovi, který tentokráte nic nevymýšlel a přesnou střelou příklepem nad beton gólmana posílá Blackhawks do vedení! Autorem branky je PATRICK KANE. Asistence: Shaw a Saad.

45:04

Hra je přerušena, Enroth si musí upravit brankářskou masku.

44:51

Saad teď zavařil obraně Sabres i při jejich vlastní přesilovce, nic vážnějšího z toho nakonec ale nebylo.

43:40

Seabrook nad ničím nepřemýšlí a vyhazuje puk až k bráně Sabres.

43:03

Bickell (Chicago) si odpykává na trestné lavici dvě minuty za hru vysokou holí.

41:55

Kane zkoušel překvapit Enrotha střelou z velkého úhlu, ale brankář Sabres zůstal pozorný.

40:43

Do třetí třetiny vstoupilo aktivněji Chicago.

40:01

Ve druhé třetině jsme se gólu nedočkali, oba týmy se začali více soustředit na obranu a nepouštějí tak své soupeře moc do šancí. Jestli bude takhle opatrná i třetí třetina, je dosti možné, že se dočkáme prodloužení nebo dokonce nájezdů.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52

Pár sekund před koncem druhé třetiny je odpískáno zakázané uvolnění ve prospěch Chicaga.

38:56

38:02

Polovina přesilovky je za námi a zatím jsme neviděli žádnou větší šanci v podání Blackhawks.

37:21

Chicago mělo v dnešním zápase již dvě přesilové hry, ale ani jednu se jim nepodařilo využít, uvidíme, jak tomu bude teď.

36:56

Benoit (Buffalo) dostává dvě minuty za sekání.

35:30

Deslauriers zůstal zapomenut za obránci Blackhawks a ujížděl asi od půlky hrací plochy sám na bránu, výborný zákrok proti jeho střele předvedl Crawford.

34:02

Seabrook se do puku umí pořádně opřít, názorně to předvedl v této chvíli, kdy jeho střela přelomila obránci hůl.

33:12

Nebezpečná teč před bránou Blackhawks! Myslím si, že ani sám Crawford nevěděl, jak se mu povedlo puk vyrazit mimo bránu.

31:46

Chicago se dostalo do protiútoku tři na dva, Hossa to vzal na sebe a udělal stahovačku do středu hřiště a následně vystřelil, Enroth opět s menšími problémy chytá.

31:25

Útočník Blackhawks Smith se snažil vyšťárat puk z pod Enrotha, jenže asi po sekundě snažení ho ihned zredukovali obránci Sabres.

29:56

Oduyova střele vystrašila Enroth, ten puk pouze vyrazil do rohu ledové plochy.

28:36

Gól není uznán z důvodu, že nebyl vidět za brankovou čárou.

28:36

Kapitán domácího celku Toews vybídl před brankou Hossu, který byl velice důrazný v před brankovém prostoru, na brankové čáře puk zalehl až gólman Enroth. Hlavní rozhodčí se radí s video-rozhodčím.

27:44

Kruger se obtočil kolem brány Enrotha a asi natřikrát se snažil dostat puk za záda gólmana, ten zatím úspěšně odolává.

25:43

Kane na sebe natáhl dva hráče a pak krásně uvolnil švédského beka Rundblada, který poté vystřelil a jeho střelu musel Enroth vyrazit ramenem.

24:48

Hossa se snažil vystřelit na bránu Sabres, jenže jeho střelu výborně zablokoval obránce Myers.

23:59

Útočnou akci domácích přerušil hvizd čárového sudího – ofsajd.

23:35

Tvrdý střet Seabrooka a Mitchella, obránce Chicaga se z ledu zvedá hodně těžce.

21:57

Finský obránce Ristolainen se vydal na výlet k bráně Blackhawks, jeho střela byla hodně nebezpečná, a tak Crawford radši nic neriskoval a přikryl puk.

20:20

Sharp se pokusil ohrozit bránu Enrotha, jenže jeho pokus z pravé strany neměl správná mířidla.

20:01

První třetina začala na výbornou pro domácí celek z Chicaga, jenže o svůj dvougólový náskok přišli po svých individuálních chybách. Mrzet je může také neproměňování šancí, kterých nebylo málo. Bude tak ještě velice zajímavé sledovat tento zápas plných zápletek.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Tylor ENNIS - 2:2

18:40

Sabres právě vstřelili branku! Špatná rozehrávka Sharpa skončila pouze u bránícího hráče, který ukázkovým pasem vyslal do rychlého brejku Ennise, ten si pak pohrál s Crawford a srovnává tak stav tohoto utkání gólem v oslabení. Autorem branky je TYLOR ENNIS. Asistence: Stafford

17:37

Deslauriers podrazil ve středu hřiště unikajícího Hossu a bude za to pykat. Dvě minuty za podražení.

16:50

Reinhart se velice dobře dral před bránu Chicaga, jenže jeho střelu si následně pohlídal připravený Crawford.

16:40

Keith zkušeně obral o puk Stafforda a zakládá útočnou akci Chicaga.

15:21

Saad si teď neporozuměl s Kanem a puk si tak berou na své hole obránci Buffala.

13:55

Stewart mohl ujíždět na bránu Crawforda, jenže už neměl moc sil a tak pouze odevzdává puk a odjíždí na střídačku.

13:07

Teď mělo Buffalo štěstí! Smith se do puku pořádně opřel a označkoval pravou tyč brány.

12:29

12:03

Hossa poslal na bránu takový pozdrav pro Enrotha, ten ale radši puk přikryl – vhazování po pravici brankáře Sabres.

11:55

Přesilovka Chicaga zatím probíhá bez větších šancí.

10:29

Dvě minuty si odpykává slovenský obránce Meszaros. Od rozhodčího si vysloužil dvouminutový trest za držení.

09:47

Ani jeden z brankářů nepředvádí v dnešním zápase moc jisté zákroky, většina puků jim vypadává před sebe.

Zemgus GIRGENSONS - 2:1

07:17

Sabres právě vstřelili branku! Dobrá střela Meszarose a Crawfordovi puk pouze vypadl před sebe, tam vyčkával chytře ZEMGUS GIRGENSONS, který neměl problém dorazit puk do brány. Asistence: Meszaros a Stafford

04:35

První úspěšný zákrok si připisuje také gólman domácího celku.

Dancan KEITH - 2:0

02:52

Chicago právě vstřelilo branku! A další nahození puku na bránu Buffala, tentokráte puk ani nemusel bát tečován, stačila výborná clona před brankářem. Autorem branky je DUNCAN KEITH.

02:30

Chicago drží v útočném pásmu Buffalo, kterému se nedaří vyhodit puk do bezpečí.

Andrew SHAW - 1:0

0:59

Chicago právě vstřelilo branku! Nahození puku na branku Enroth, které šikovně usměrnil mezi tři tyče kanadský útočník Chicaga. Autorem branky je ANDREW SHAW. Asistence: Hjalmarsson a Saad.

0:40

Nepřesnou rozehrávku Sabres uklidňuje obránce Seabrook.

00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Riemsdyk, Oduya, Rundblad – Sharp, Toews, Hossa – Saad, Shaw, Kane – Bickell, Richards, Smith – Carcillo, Kruger, Morin

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Gorges, Myers, Weber, Ristolainen, Benoit, Meszaros – Moulsonm, Ennis, Stafford – Foligno, Reinhart, Stewart – Hodgson, Girgensons, Gionta – Deslauriers, McCormick, Mitchell.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks:
Blackhawks vstoupili do nové sezóny vítězně, když porazili hvězdy z Dallasu 3:2 po nájezdech. V zápase byli nejvíce vidět útočník Sharp a obránce Keith, oba si totiž připsali gól a asistenci. O rozhodující nájezd se potom postaral hračička Kane.
Buffalo Sabres:
První zápas Buffala v novém ročníku NHL nebyl z jejich pohledu moc povedený. Prohráli totiž s Columbusem 1:3. O jediný gól Sabres se postaral centr z třetí formace Girgensons. Nejdelší čas na ledě strávil obránce Myers.
Poslední pět vzájemných zápasů:

Buffalo Sabres vs. Chicago Blackhawks – 1:2
Chicago Blackhawks vs. Buffalo Sabres – 2:1
Chicago Blackhawks vs. Buffalo Sabres – 6:2
Chicago Blackhawks vs. Buffalo Sabres – 4:3
Buffalo Sabres vs. Chicago Blackhawks – 3:4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

6:2

Branky a nahrávky: 1. Shaw (Hjalmarsson, Saad), 3. Keith, 46. Kane (Shaw, Saad), 51. Hossa (Toews, Seabrook), 54. Sharp (Toews, Kane), 58. Carcillo (Saad) – 8. Girgensons (Meszaros, Stafford), 19. Ennis (Stafford)