5:1

konec (2:1, 3:0, 0:0)

12.10.2014, 15:00 • Lužniki Palace of Sports • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 1.5 4.5 5.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Dinamo Moskva zcela jasně přehrálo Severstal Čerepovec poměrem 5:1, když Konstantin Gorovikov oslavil svůj 250. zápas za Dinamo třemi asistencemi, se s Vámi loučí a hezký zbytek víkendu přeje Tomáš Lysý. (17:26:23)
Československá stopa v utkání:
Filip Novák (DMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 17:28.
Marek Kvapil (CER) 0+1, 1 střela, čas na ledě: 13:29.
Dinamo dnešní zápas zcela opanovalo. V první třetině se domácí trefili během 13 vteřin v čase 7:16 a 7:29, kdy se nejprve prosadil Kaspars Daugavinš a o třináct vteřin později překonal gólmana hostí Maxim Karpov. V jedenácté minutě sice snížil Zahar Arzamascev, ale to bylo z reperotáru hostí všechno.

Druhou třetainu totiž jednoznačně ovládli Moskvané, kteří po trefách Alexeje Cvetkova z trestného střílení, Maxima Pestuška a Matta Robinsona vedli již 5:1. Hosté navíc nevyužili 96 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

Ve třetí třetině již branka nepadla zejména díky gólmanu Severstalu Romanu Smirjaginovi, který předvedl několik výborných zákroků.

60:00

59:48

Poslední vyloučení zápasu. Gennadij Stoljarov (CER) dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Na vyloučení: 4-3.

58:30

Třetí úspěšný zákrok Smirjagina v řadě, který nyní vychytal střelu Sojina z pravého kruhu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:40

Pestuško se dostal po pravé straně k zakončení, ale také nyní Smirjagin výborně kryje střelu útočníka první lajny domácích.

57:00

Babenko se na pravé straně odhodlal ke střele, kterou má Smirjagin na hrudi.

56:30

Dnešní zápas sleduje 5147 diváků.

56:00

Daugaviňš nyní dvakrát zblokoval střelu hostujících hráčů, a to kolenem, což rozhodně není nic moc příjemného. Křídlo první lajny Dinama míří do kabiny na ošetřování.

55:50

Ne však dlouho, Karsums nyní po hezké individuální akci zblízka vystřelil bekhendem a Smirjagin předvádí další výborný zákrok!

54:20

Maxim Pestuško se u pravé tyči k puku těsně nedostal a kotouč je nyní na holích hostí.

53:21

Čerepovec nevyužil ani svojí další přesilovou hru, početní výhody se dnes hostím nedaří.

52:40

Maxim Karpov se zničehonic prodral k puku a už už se řítil na branku Smirjagina, ale vracející se beci hostí jej stihli odstavit od puku. To byla tedy výborná obranná práce.

51:30

Šefer nahodil puk na branku Jerjomenka, který kotouč má ve své moci.

51:21

Domácí opět míří za katr. Nikolaj Žerděv (DMS), který má zkušenosti z NHL z týmu Columbusu Blue Jackets, kde působil po boku další současné hvězdy KHL Saši Svitova, dostává dvě minuty za držení. Na vyloučení: 4-2.

50:15

Hostům se podařil hezký útok. Křídlo čtvrté lajny Kupcov se prodral k Jerjomenkovi až do zakončení, jenže jeho rána zápěstím nemohla gólmana Dinama Moskva překvapit.

50:00

Třetí třetina je ve své polovině, zatím jsme gól neviděli.

5:1

Branky a nahrávky: 8. Daugaviňš (Gorovikov), 8. Karpov (Novák), 22. Cvetkov (TS), 28. Pestuško (Gorovikov), 31. Robinson (Gorovikov) – 11. Arzamascev (Berdnikov, Kvapil)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Novák, Robinson, Jalasvaara, Mironov, Korjagin, Osipov, Solovjov – Daugaviňš, Gorovikov, Pestuško – Karsums, Cvetkov, Karpov – Žerděv, Těreščenko, Babenko – Kokarev, Sojin, Mosaljov. Trenér: Harijs Vitoliňš.

Severstal Čerepovec: Smirjagin (Magarilov) – Šefer, Lukin, Urbom, Arzamascev, Šinin, Stasenko, Několenko, Amqvist – Stoljarov, Trubačjov, Buchněvič – Kvapil, Berdnikov, Nikoncev – Kagarlickij, Černov, Mons – Monachov, Ullström, Kupcov. Trenér: Nikolaj Solovjov.

Rozhodčí: Denis Bondar, Pavel Komarov – Sergej Morozov, Ivan Fatějev