1:2

po s.n. (2:3) (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

06.09.2014, 14:35 • Löfbergs Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.55 4.7 4.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek sobotního odpoledne. (17:29:06)
V samostatných nájezdech byli šťastnější hosté z Vídně, kteří v této dovednostní soutěži vítězí 2:3 a v zápase tedy 1:2. Vítězný gól si do statistik připíše Hugh Jessiman, který rozhodl v sedmé sérii nájezdové loterie. Rakušané tak potvrzují své vedení v tabulce skupiny a hodně se přiblížili postupu. Naopak Färjestad bude muset tvrdě bojovat.

Střely na branku – 34:26

Hugh JESSIMAN - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým UPC Vienna Capitals.
Autorem branky je HUGH JESSIMAN.

Hugh Jessiman vypálil mimo dosah Poggeho lapačky a rozhoduje o vítězství Vienny Capitals – 2:3!
Persson neuspěl, přestřelil.
Schlachera vychytal Pogge, který tak domácí udržel ve hře.
Hillding se rozhodl pro střelu a našel pouze dobře postaveného Kickerta.
Šestá série, prohazuje se pořadí střelců.

Persson musel dát a zvládl to – 2:2!

Watkins - 1:2

Matt Watkins se trefil mezi betony – 1:2!
Rohdinovu střelu schoval Kickert do lapačky.
Foucault trefil pouze Poggeho.

Klepiš neuspěl

Neuspěl ani Jakub Klepiš. Puk po jeho bekhendové kličce vytěsnil Kickert – 1:1.
Ferland nepřekonal Poggeho.

Hillding proměnil ranou na lapačku – 1:1!
Petera MacArthura vychytal Pogge – 0:1.
Gulaše vychytal Kickert.

Schlecher - 0:1

Schlacher si stáhl puk do forhendu a proměnill – 0:1!
Trenér Vídně Tom Pokel posílá na první nájezd Schlachera.

Samostatné nájezdy začínají.
Rolba ještě upravuje pruh, ve kterém budou střelci provádět své nájezdy.
V prodloužení gól nepadl. Domácí nedokázali využít ani minutovou přesilovou hru 4 na 3 a tak rozhodnou nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:53

Kickert vyrazil volej Gulaše a hosté následně vyhazují!

64:39

Po zákroku Kickerta následuje buly před brankou Vídně.

64:20

Gulaš mohl střílet, ale situaci chtěl ještě vylepšit. Jeho přihrávku hosté zachytili a vyhodili.

64:00

Hosté reagují oddechovým časem.

64:00

Patrick Peter zasáhl holí do obličeje Lalondeho a jelikož na tváři domácího hráče se objevila krev, jde o trest na 2+2. minuty. To však není podstatné. Důležité je, že domácí dohrají prodloužení v přesilové hře 4 na 3!

63:14

Kylington je hodně ofenzivně laděný bek. Objevil se až na hrotu útoku a před brankou ještě hledal Nygarda. Vše řeší výborný David Kickert.

62:40

Hosté měli velkou šanci. Rotter posílal kotouč před odkrytou branku, ale jeho nahrávku dokázal zablokovat Jensen. Do protiútoku pak vyrazil Gulaš, z pravé strany však branku netrefil.

61:29

Tollefsen pálil zápěstím hned po převzetí kotouče, Kickert má černou pryž ve výstroji.

61:05

Ferland byl v útočném pásmu o něco dříve než kotouč. Postavení mimo hru.

60:46

Hosté se v úvodu prodloužení drží v útočném pásmu.

60:01

Ve třetí části domácí pokračovali v herní převaze a ve 42. minutě se zaslouženě dočkali vyrovnání, když kotouč za záda výborného Kickerta doslova dotlačil Wallin. Že puk přešel brankovou čáru musel potvrdit videorozhodčí. Hráči Färjestadu měli i další šance, ale Kickert pro svůj tým vybojoval prodloužení.

60:00

59:58

Hosté vystrkali puk přes obrannou modrou a je jasné, že uvidíme prodloužení!

59:57

Kotouč v rohu za hostující brankou...

59:12

Milan Gulaš byl v útočném pásmu dříve, než bylo třeba. Ofsajd.

59:01

Poslední minuta.

58:37

Schlacher nahodil puk za domácí branku, ale jeho spoluhráči pásmo moc dlouho neudrželi.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:57

Máme tu už jen tři minuty do vypršení řádného herního času. Domácí potřebují zvítězit, pokud se chtějí na Vídeň v tabulce skupiny dotáhnout.

56:18

Nahození Frasera byla snadnou kořistí pro Poggeho. Ten puk přidržel pod betony.

55:22

Hosté se teď především brání, Gunnarsson donutil Kickerta k dalšímu velmi dobrému zákroku.

54:03

Domácí tlačí. Kylington to opět zkusil individuálně a z mezikruží pálil těsně vedle.

52:20

A šance také pro hosty. Na konci rychlého protiútoku byl Rotter, ale Pogge ho vychytal a poradit si dokázal i s dorážkou Puschnika!

51:58

Odvážným průnikem se prezentoval Oliver Kylington, který se sólem přes celé hřiště dostal až před hostující branku, ale Kickert opět odolal.

51:38

Hillding si nabruslil až před Kickerta a toho možná zachránila tyčka!

51:08

Střela Tollefsena až na Kickerta neprošla.

50:17

Další dobrý zákrok Kickerta, brankář Vídně pokryl ránu italského reprezentanta Aquina.

49:57

Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut. Dočkáme se prodloužení?

48:59

Nygard se dobře prokličkoval až před Kickerta, který si s bekhendovým zakončením domácího forvarda poradil.

48:30

Přechod domácích do útočného pásma končí postavením mimo hru.

47:20

Pogge za brankou zariskoval při rozehrávce a málem za to byl potrestán. Watkins se totiž dostal k puku mezi kruhy a domácí měli štěstí, že zamířil nad.

46:05

Foucault projel do útočného pásma a posílal před branku střílenou přihrávku, kterou však jeho spoluhráč nedokázal tečovat.

45:47

Čas na reklamní přestávku.

45:20

Färjestad kompletní.

44:58

Jensen dokonce donutil Kickerta k zákroku. Buly v útočném pásmu Färjestadu.

44:39

Domácí se opět osvobodili, Vienně se přesilovka nedaří.

43:59

Domácím se podařilo vyhodit, Iberer puk na modé neudržel.

43:19

Hosté si zahrají přesilovku. Ven jde Grundel.

42:57

Domácí tedy po dlouhé snaze konečně dokázali vyrovnat a nyní jsou nabuzeni na obrat.

Rickard WALLIN - 1:1

41:51

Färjestad právě vstřelil branku!
Tak gól přeci jen platí! Videozáznam odhalil, že kotouč se dostal za brankovou čáru. Autorem branky je RICKARD WALLIN. Bez asistence.

41:51

Tak nakonec rozhodne porada s videem.

41:51

Obrovský závar před Kickertem. Kotouč se za jeho záda snažili dotlačit Wallin, Nygard či Gulaš, kotouč zůstal někde před brankovou čarou. Rozhodčí ukázal jasně – no goal.

40:30

40:01

Domácí ještě dohrávalí přesilovou hru.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:22.
Ve druhé třetině gól nepadl a Vienna Capitals tak stále drží vedení 0:1. Domácí byli v této periodě aktivnějším týmem, ale gólman David Kickert má velmi dobrý den a se všemi ošemetnými situacemi si poradil. Švédský celek nevyužil ani téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:6, celkem – 19:19

40:00

39:59

Velký tlak domácích, jako poslední se snažil dostat puk do branky Hedman, ale už to nestihne.

39:29

Jeden z domácích hráčů minul kotouč před poloodkrytou brankou, hosté jsou již ve čtyřech.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:29

Philippe Lakos dostává dvě minuty za krosček! Téměř minutová přesilovka 5 proti 3 pro domácí!

38:27

Od modré vypálil Klepiš a dorážet se snažil Persson. Kickert má puk pod sebou.

37:44

Vyražený puk si před Kickertem našel Rickard Wallin, hostujícího gólmana zblízka nepřekonal.

37:27

Tak domácí budou hrát přesilovou hru 5 na 4. Rafael Rotter dostává dvě minuty za hrubost a další dvě za držení. Na domácí straně byl dvěma minutami za hrubost potrestán Ole-Kristian Tollefsen.

37:27

Máme tu hromadnou šarvátku. Uvidíme, co na to rozhodčí.

37:04

36:18

Hosté si v přesilovce zatím šanci nevytvořili, celek z Karlstadu navíc vyhazuje.

35:03

Lalonde dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

34:39

Lalonde poslal Gulašovi nepřesnou přihrávku a kotouč vypadl z hrací plochy.

33:31

Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale bez vážnější šance.

32:48

Utkání už je ve své druhé polovině, ale stále jsme viděli pouze jediný gól.

31:52

Komerční přestávka.

31:04

Kotouč poskakoval před brankovou čarou, ale Kickert se včas zorientoval a přikryl ho!

30:50

Jesper Jensen se po souboji u mantinelu zvedal z ledu hodně pomalu. Vypadá to na problémy s ramenem.

30:30

Rohdin se dostal k puku mezi kruhy, ale Kickert předvedl výborný zákrok a ještě dokázal kotouč schovat před dojíždějícími protihráči.

30:02

Domácí krouží v útoném pásmu...

29:14

Již po skončení hostující přesilovky přišla rána z vrcholu kruhů, kterou musel likvidovat Pogge.

28:43

Domácí hrají toto oslabení velmi dobře, Vienna se nemůže usadit v útočném pásmu.

27:57

Ve vlastním oslabení zaútočil Rohdin, jeho jedovatý pokus musel krotit Kickert.

27:12

Přesilovou hru si zahrají hosté. Per Aslund vyloučen na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

26:18

Také Vienna je již kompletní.

25:51

Přesně ve chvíli, kdy na led naskočil Jensen, vyzkoušel pozornost domácího gólmana ranou z pravého kruhu Jessiman. Pogge kotouč v rozkleku vyrazil a následně ho zalehl.

24:46

Naglich před brankou zajímavě tečoval nabídku spoluhráče, mezi tyče však kotouč neusměrnil.

24:17

Hosté měli velkou šanci, ale vše skončilo pouze faulem Foucaulta, který najel do brankáře Poggeho. Síly na ledě se vyrovnávají.

23:49

Vyloučení na domácí straně – Jesper Jensen povalil Jessimana a je potrestán za držení.

23:35

Před brankou si hledal puk Forsberg, už však nedokázal ohrozit Kickerta.

23:00

Perssonova teč skončila nad brankou. Domácí usilují o vyrovnání.

22:29

Střelu obránce Jensena pokryl Kickert, který svým zákrokem přerušil hru.

21:58

21:18

Nyní se diskutovalo u hostující střídačky. Jeden z obránců Vienny zasáhl holí do obličeje vlastního spoluhráče a nejprve se zdálo, že rozhodčí chybně vyloučí domácího hokejistu. Nakonec se vše vysvětlilo a pokračujeme ve hře 5 na 4.

21:13

Hosté se v oslabení urputně brání, až nyní vyhodili.

20:10

Domácí předvedli hned na úvod třetiny parádní kombinaci, kterou z pravého kruhu zakončoval Jakub Klepiš. Českému hráči však střela nesedla a puk končí za brankou.

20:01

Hokejisté obou týmů jsou opět na ledě, druhá část za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 15:25.
Po první třetině mohou být spokojenější hosté z Vídně, kteří v Karlstadu drží vedení 0:1. Rakušané začali utkání mnohem živěji než soupeř a už v čase 2:38 šli do vedení zásluhou MacArthura, který pohotově tečoval nahození Lakose. Hokejisté Färjestadu se začali rozehrávat až ve druhé polovině periody, kdy si vypracovali i několik dobrých příležitostí. Gulašovu střelu však zastavila tyč a zbytek pochytal brankář Kickert.

Střely na branku v 1. třetině – 6:13

20:00

19:56

Hugh Jessiman podrazil Klepiše, který se mu po buly připletl pod hůl a v závěru úvodní třetiny oslabuje svůj celek.

19:45

Po střele Tollefsena se dostal do dobré příležitosti Nygard, Kickert byl na svém místě.

19:37

Hosté se teď dostali trochu pod tlak a raději vyhodili kotouč na icing.

19:13

Před Kickertem se dostal k zakončení Persson, hostující gólman však drží čisté konto.

18:57

Minutu před koncem třetiny se blýskl nebezpečnou tečí v předbrankovém prostoru Schiechl. Pogge měl i trochu štěstí, když mu puk uvízl někde pod betony.

18:16

Hosté kompletní.

18:05

Linus Persson si vyměnil kotouč s Klepišema vypálil z voleje. Lakos puk srazil do ochranné sítě.

17:22

Klimbacher poslal kotouč až mezi střídačky, buly v obranném pásmu hostí.

16:58

Teď už hosté vyhodili a Färjestad musí začít od své branky.

16:33

Gulašova střela byla zblokována, domácí však stále drží pásmo.

16:15

Hostující Naglich je vyloučen za hákování.

15:51

Gulaš s Nygardem operovali v rohu za hostující brankou, ale kotouč nakonec vybojoval obránce Lakos.

15:15

14:56

14:52

Carson v závěru přesilové hry nahazoval kotouč na branku. Pogge asi mnoho neviděl, ale gól nepustil.

14:01

Domácí vyhazují.

13:34

Rotter si vybruslil až před brankoviště, ale trefil pouze hruď dobře postaveného Poggeho.

12:56

Domácí Hedman dostává dvě minuty za hrubost.

11:43

Domácí dělily centimetry od vyrovnání. Milan Gulaš dostal přihrávku mezi kruhy a Kickerta zachránila tyčka!

10:38

Před Poggem se objevil osamocený Jessiman, domácí gólman předvedl výborný zákrok lapačkou.

09:56

Lalonde hostům sebral kotouč a odehrál ho alespoň do středního pásma. Capitals zatím hrají velmi dobře.

08:59

Nikolaus Hartl schytal ostrý hit od Tollefsena a nyní je na střídačce ošetřován.

08:29

Jeden z hostujících hráčů se řítil z levé strany na Poggeho, ten si svou bližší tyč pohlídal.

07:48

07:32

V oslabení ujel Foucault, jeho bekhend však v klidu pokryl brankář Pogge.

06:48

Další rána Klepiše končí pouze na bruslích obránce Vídně.

06:05

Klepiš se pokusil o svou oblíbenou střelu z první, hostující branku netrefil.

05:47

Schlacher fauloval Roymarka a je vyloučen za držení. Přesilová hra pro celek z Karlstadu.

05:22

Kotouč se dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

03:55

Domácí nezačali zápas příliš dobře, Rakušané hrají s větší chutí. V hale navíc panuje komorní atmosféra.

Peter MACARTHUR - 0:1

02:38

Vienna Capitals vstřelili branku!
Hosté se rychle ujímají vedení! Philippe Lakos nahodil od modré kotouč před branku a PETER MACARTHUR se prosazuje nechytatelnou tečí. Asistence: Philippe Lakos

0:54

Za domácí jako první zahrozil Wallin, zamířil nad.

0:32

Jako první se do útočného pásma dostali hosté, ale Pogge zatím neměl těžší práci.

00:01

Färjestads BK: Pogge (Pettersson-Wentzel) – Lalonde, Tollefsen, Jensen, Grundel, Arell, Gunnarsson, Kylington – Nygard, Klepiš, Gulaš, Persson, Aquino, Wallin, Aslund, Hedman, Hillding, Olofsson, Roymark, Rohdin, Forsberg.

UPC Vienna Capitals: Kickert (Zaba) – Carson, Iberer, Peter, Fraser, Schlacher, Klimbacher, Lakos, Hackl – Watkins, Ferland, Foucault, Naglich, Jessiman, Fischer, Rotter, MacArthur, Puschnik, Hartl, Bauer, Schiechl.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Öhlund (SWE) – Haster (SWE), Carlman (SWE).

4. Vålerenga – 0b (3:8)
Vítám tu všechny fanoušky hry zvané hokej! V sobotu pokračuje hokejová Liga mistrů zápasy 4. kola základních skupin, já se zaměřím na utkání skupiny B, v němž švédský Färjestads přivítá rakouský celek UPC Vienna Capitals, který ještě neztratil ani bod a se stoprocentní bilancí tedy vede tabulku skupiny. Hokejisté Färjestadsu dosud posbírali čtyři body a usadili se na průběžné třetí příčce. První vzájemné utkání, které se hrálo hned na úvod soutěže ve Vídni, skončilo vítězstvím Capitals 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:35.

1:2

Branky a nahrávky: 42. Wallin – 3. MacArthur (Lakos), rozh. náj. Jessiman

Färjestad Karlstad: Pogge (Pettersson-Wentzel) – Lalonde, Tollefsen, Jensen, Grundel, Arell, Gunnarsson, Kylington – Nygard, Klepiš, Gulaš, Persson, Aquino, Wallin, Aslund, Hedman, Hillding, Olofsson, Roymark, Rohdin, Forsberg.

spusu Vienna Capitals: Kickert (Zaba) – Carson, Iberer, Peter, Fraser, Schlacher, Klimbacher, Lakos, Hackl – Watkins, Ferland, Foucault, Naglich, Jessiman, Fischer, Rotter, MacArthur, Puschnik, Hartl, Bauer, Schiechl.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Öhlund (SWE) – Haster (SWE), Carlman (SWE)