1:2

konec (1:2)

17.07.2014, 17:00 • 8 KM Stanionu, Baku • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 2.27 3.1 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. S konstatováním, že v prvním zápase druhého předkola si veze slovinský FC Koper ze stadionu azerbajdžánského Něftči Baku výhru 2:1 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (18:56:47)
Ministatistiky:
Střely na branku: 7-2.
Zákroky gólmanů: 0-6.
Žluté karty: 3:2.
Rohy: 3-0.
Ofsajdy: 1-2.
Všechno důležité se dnes událo v prvním poločase. Do utkání vstoupil lépe domácí tým a měl i několik slibných šancí, jenže ve 23. minutě utekl po pravé straně Galešić a otevřel skóre zápasu. Čtyři minuty před koncem pak navýšil vedení Koperu po zmatcích v domácí obraně Palčič. Zdálo se, že slovinský tým dvougólové vedení udrží, ale v nastaveném čase prvního poločasu trefil levou šibenici Abdullajev. Ve druhém poločase sice domácí měli místy velký tlak, ale gól se jim dát nepodařilo – a to zejména díky výbornému Radoševićovi. Do odvety tak půjde s mnohem lepší výchozí pozicí FC Koper.

90+5

90+4

Obrana hostů se s vypětím všech sil brání náporu Něftči v závěru zápasu.

90+3

Odražený míč po rohovém kopu sebral Gurbanov a opět vypálil. Tentokrát jeho střela byla ze vzdálenosti zhruba 25 metrů a Radošević vůbec nic neviděl. Může být rád, že pokus domácího hráče prolétl vedle tyče koperské branky.

90+2

Po rohovém kopu Wobaye byla opět úspěšná obrana hostů v čele s Radoševićem.

90+2

Božidar Radošević po úspěšném zákroku poklekl na trávník a se zaťatými pěstmi zařval na znamení úspěchu jako lev v kleci.

90+2

Bruno Bertucci měl na noze vyrovnání, když vystřelil přesně z prostředku velkého vápna, ale naději hostů na výhru zvýšil parádním zákrokem Radošević.

90

V druhém poločase bude nastaveno pět minut.

90

Po špatně zahraném rohu domácích se k odraženému míči dostal Pučko, potáhl jej zhruba dalších patnáct metrů, kde narazil na Ramose. Ten si pořádně vyšlápl na hostujícího útočníka a dostává žutou kartu.

89

Koper se rohovému kopu bez potíží ubránil a obránci hostů odkopávají míč daleko od vlastní šestnáctky.

89

V posledních minutách zápasu domácí opět tlačí a Koper odolává s vypětím všech sil. Pětadvacet metrů od branky vypálil Flavinho, ale po střele kapitána domácích se robinzonádou vrhnul Radošević a vyrazil střelu na roh.

87

Nyní po zeleném pažitu neběhá ani jeden ze tří úspěšných střelců, protože Mitja Palčič (KPR) je střídán obráncem Mihou Gregoričem s jasným úkolem – udržet vedení a výborný výsledek do odvety.

86

Flavinho vyslal parádní střelu na branku Koperu, která se od břevna odrazila zpět do pole, ale jen o malý kousek. Hráči domácích reklamovali, že míč přešel brankovou čáru, jenže asistent sudího byl velmi dobře postaven a celou situaci viděl velmi dobře.

85

Domácí se snaži, to je sice pravda, jenže si musí dávat pozor na ofsajdy. Gurbanov se nyní ocitl v postavení mimo hru, které bylo odmáváno a odpískáno.

83

Bosenský záložník Goran Galešić bude mít v dnešním zápase čárku u jednoho gólu. Další již nepřidá, protože jej na hřišti nahradí Mitja Lotrič (KPR). Uvidíme, zda dostojí svému jménu a pozlobí obranu domácího celku.

82

Domácí stále zůstanou u míče, protože Galešić se provinil nedovoleným zákrokem proti Sejidovovi.

1:2

konec (1:2)

Branky: 45+1. Abdullajev – 23. Galešić, 41. Palčič

Karty:   52. Cardoso (BKU), 54. Flavinho (BKU), 90. Ramos (BKU) – 52. Guberac (KPR), 67. Halilović (KPR)

Neftçi Baku: Stamenković – Cardoso, Yunuszade, Bruno Bertucci, Isajev – Abdullajev, Flavinho (C), Wobay, Ramos – Caue – Nfor
Náhradníci: Balajev, Sejidov, Imamverděv, Badalov, Masimov, Gurbanov, Mehdijev

FC Koper: Radošević – Balžič, Halilović, Hadžič – Covillo – Ivetić, Črnigoj, Palčič, Čovila – Galešić, Štromajer
Náhradníci: Hasič, Gregorič, Šme, Žibert, Pučko, Lotrič, Štulac

Rozhodčí: Denis Šerbakov – Dmitrij Žuk, Andrej Getikov – Aleksej Kulbakov (všichni Bělorusko)

Odveta: Koper - Neftçi Baku 0:2

Astana – Hapoel Tel Aviv 15:00 3:0

Kajrat – Esbjerg 16:00 1:1

Košice – Liberec 17:00 0:1

Neftçi Baku – Koper 17:00 1:2

Laçi – Zorja Luhansk 17:00 0:3

Budućnost Podgorica – Omonia Nikósie 17:30 0:2

Dinamo Minsk – MYPA 17:30 2:0