Extraliga dorostu

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav

3:2

po s.n. (2:1) (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

02.03.2024, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • O pořadí v play-off • Dominik Jarka

To je z mé strany z dnešního utkání vše, přeji všem krásný zbytek sobotního večera a na počtenou. (18:27:16)
Po 65 hracích minutách a devíti samostatných nájezdech máme rozhodnuto, hradečtí dorostenci si odnáší dva body po výhře 3:2 v samostatných nájezdech. Hradec šel na začátku třetí třetiny do vedení po druhé brance Ondřeje Páleníka, načež téměř okamžitě odpověděl bleskovým vyrovnáním Filip Matějka. V prodloužení se Východočeši ani přes velké šance neprosadili, a tak o osudu zápasu rozhodly až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí a po trefách Tobiáše Vítka a Patrika Hendrycha se mohou radovat z výhry nad boleslavským soupeřem.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Hradeckým hrdinou v nájezdech se stává PATRIK HENDRYCH! Hradecký forvard šikovně nasměroval svůj pokus mezi betony Skleničky a přisuzuje bod navíc hradeckým dorostencům.

5. série 2:1

Churáček napálil po forhendové kličce levou tyčku.

4. série 2:1

Ondřej Páleník forhendovou kličkou svůj pokus neproměňuje.

Maxinova forhendová klička nebyl dostatečně rychlá a Záruba stihl u levé tyče zasáhnout.

3. série 2:1

Hendrych se inspiroval předchozím nájezdem a stejně jako Vojtěch Beran se také trefuje mezi betony brankáře.

3. série 1:1

Beran na nic nečekal a poměrně z dálky procpal kotouč mezi betony.

2. série 1:0

Hradecký kapitán Tobiáš Vítek si zkušeně přibrzdil a vymetl pavučinky v horním rohu branky.

2. série 0:0

Bekhendový blafák Vasiaka nezafungoval.

1. série 0:0

Václavíček zamířil do betonu.

Olexandr Ždanov nebyl při exekuci kličky přesný a puk mu v klíčový moment ujel z hokejky.

Samostatné nájezdy začínají.
Po urolbování ledové plochy můžeme započít samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:44

Páleník z kleče dorážel před brankou, bekhendový pokus míří vysoko nad horní tyčku.

64:14

Páleníkovi se klička nevyvedla, puk ale směřoval na hokejky domácích.

63:55

Obrovskou hrubku Záruby za vlastní brankou musel uhasit sám brankář okamžitým nedovoleným zákrokem, který zamezil útočníkovi vstřelení branky do odkryté klece.

3:2

Branky a nahrávky: 38. Páleník (J. Pánek), 46. Páleník, rozh. náj. Hendrych – 40. Vasiak (T. Čermák, Doležel), 47. F. Matějka (T. Čermák, Václavík)

2:1   David Churáček (MBL)

Mountfield HK: M. Záruba (Růžička) – D. Pavlík, Vencl, J. Pánek, Wališ, Forejtek (A), Studnický – T. Vítek (C), Šichan, Hornych – Fi. Klíma, Hendrych (A), Frolík – Páleník, Vondruška, Koklar – Václavíček.
Trenér: Jiří Janoušek ml.

BK Mladá Boleslav: Sklenička (F. Kovář) – D. Kovář, Doležel, T. Čermák, K. Hájek (A) – Ždanov, V. Beran (C), Kurka – Fink, F. Matějka, Vasiak – O. Hrouda, Churáček, I. Maxin – Václavík.
Trenér: Martin Škaloud

Rozhodčí: Jančí – Obr, Topolský

18:47 HKM 2 Hendrych, držení
29:54 MBL 2 Kurka, podrážení
37:02 HKM 1:0 Páleník (J. Pánek)
39:20 MBL 1:1 Vasiak (T. Čermák, Doležel)
43:12 HKM 2 Fi. Klíma, vysoká hůl
45:24 HKM 2:1 Páleník
46:17 MBL 2:2 F. Matějka (T. Čermák, Václavík)
51:37 MBL 2 K. Hájek, krosček
52:36 MBL 2 Doležel, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu