2:1

konec (2:1)

23.09.2023, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • 5. kolo • Lukáš Jasoněk

Tipsport: 2.51 3.6 2.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V Augsburgu šli brzy do vedení hosté. Na kvalitní da Costův centr zprava si na úrovni penalty naskočil Ludovic Ajorque a v 6. minutě umlčel do té doby hlasité publikum. Druhou ránu mohl soupeři zasadit Stefan Bell, jeho gól však zrušil systém VAR. To domácí tým nakoplo a jen o pár minut později obstaral vyrovnání Ermedin Demirović. Augsburg se pak herně zlepšil a po špatném začátku dokázal otočit vývoj ve svůj prospěch. K tomu mu dvěma góly pomohl Ermedin Demirović, jenž byl nakonec rozdílovým mužem zápasu.

Většinu druhé půle se Augsburg bránil přesile, jelikož Arne Engels byl za šlapák na Barkoka po hodině hry vyloučen. A v oslabení hrající Bavoři měli celkem štěstí, když Dahmen při snaze vyboxovat vysoký míč ukročil mimo branku a v ní ho po Barreirově nebezpečné hlavičce zastoupil Jeffrey Gouweleeuw. Ve zbytku utkání se však Maassenovo mužstvo stmelilo a soupeře udrželo na uzdě. První bundesligovou výhrou v sezoně Augsburg přitiskl Mohuč na dno tabulky. (17:39:14)
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:10.
Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:14.

90+7

90+7

Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (I Čä-song).

Jihokorejec si šel pro penaltu, místo toho ho Marco Fritz potrestal za nafilmovaný pád. Troufnu si tvrdit, že tohle už Augsburg zvládne a zápas dovede do vítězného konce.

90+6

Před bránou číhající Ludovic Ajorque zakončoval z první mimo. Veškeré vzrušení ale bylo zbytečné, asistent rozhodčího totiž ihned mával ofsajd.

90+5

Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Dion Drena Beljo).

90+4

Novou akci Mohuče zakončil Marco Richter. Jeho obalovačka z hranice vápna na vzdálenější pravou tyč cíl minula, takže Augsburg ušetří další vteřiny.

90+2

Byla to opravdu přihrávka, po které hosté obléhali šestnáctku. Grudův centr na zadní tyč prodloužil Finn Dahmen dlaní a nahrávku van den Berga zastavila obrana.

90+1

Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Niklas Dorsch).

Domácí záložník podrazil u vápna Grudu. Na střelu to ale není, téměř jistě přijde centr nebo přihrávka.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

89

Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Niklas Dorsch.

89

ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Dion Drena Beljo.

87

Grudův centr kolem Iaga kdosi z beků přizvedl, následně si pro míč došel gólman Dahmen.

85

Přízemní pas zneškodněn za cenu rohu. Možné nebezpečí pak zažehnal Finn Dahmen, když si centrovaný balon stáhl a ještě trochu natáhl čas.

84

Domácí tým v útoku. Jenže Ermedin Demirović povalil Brajana Grudu a Augsburg musí zpátky.

83

O vyrovnání usilující Anwar El Ghazi napřáhl zpoza vápna pravačkou. Mířil do pravé šibenice, ale tu o podstatný kus minul. Augsburg tak stále drží těsný náskok a nehodlá ho jen tak pustit.

81

Mohuč zahrával roh. Míč chvíli poskakoval uvnitř vápna, než ho Felix Uduokhai razantním způsobem dopravil do bezpečí. Do konce zápasu zbývá deset minut.

80

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Anwar El Ghazi.

2:1

konec (2:1)

Branky: 15. Demirović, 45. Demirović (P. Pfeiffer) – 6. Ajorque (da Costa)

Karty:   90+1. Dorsch (AUG), 90+5. Beljo (AUG) – 74. Gruda (MAI), 77. Zentner (MAI), 90+7. I Čä-song (MAI)   60. Engels (AUG)

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:10. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:14.

FC Augsburg: Dahmen – P. Pfeiffer (72. Bauer), Gouweleeuw, Uduokhai – Mbabu, Engels, Rexhbecaj (89. Dorsch), Iago – Vargas (65. Michel), Demirović (C) (89. Beljo) – Tietz (65. Breithaupt).
Náhradníci: Koubek – Mbuku, Maier, M. Pedersen.

Trenér: Enrico Maassen.

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Bell (69. van den Berg), Kohr, Fernandes – da Costa (43. Barkok), Barreiro (79. Richter), Krauss (69. Gruda), Caci – I Čä-song, Onisiwo (80. El Ghazi) – Ajorque.
Náhradníci: Batz – Papela, Mamutovic.

Trenér: Bo Svenson.

Rozhodčí: Fritz – Borsch, Pelgrim.

Diváci: 27 310