Evropská liga

Sevilla FC – Fenerbahce Istanbul

2:0

konec (0:0)

09.03.2023, 21:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Osmifinále • Petr Sumbal

Tipsport: 1.89 3.51 4.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a dobrou noc. (23:01:44)
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 12:14.
V prvním poločase hrála obě mužstva velmi bojovný a snaživý fotbal, přičemž o něco více ze hry měli hráči Fenerbahce. Ti si také vypracovali dvě největší šance první půle, které však zůstaly neproměněny. Ve 28. minutě neproměnil Joshua King samostatný únik a ve 45. minutě ten samý hráč hlavičkoval z velmi dobré pozice jen nad branku.

Ve druhé půli předvedla Sevilla zlepšený výkon a odměnou jí byly dvě branky střídajících hráčů Nejprve se trefil v 56. minutě výrazně tečovanou střelou zpoza šestnáctky Joan Jordán a v 85. minutě se pak prosadil po výborné Rakitičově přihrávce Érik Lamela, který tam zpečetil skóre na 2:0. Odveta se hraje příští týden v Turecku.
Zápas je u konce, Sevilla nakonec potvrdila, že má bohaté zkušenosti s velkými zápasy v pohárové Evropě a v prvním utkání osmifinále Evropské ligy porazila na domácím hřišti Fenerbahce 2:0.

90+6

90+5

Hosté znovu obléhají pokutové území Sevilly, stále čekáme na centr do vápna.

90+3

Sám Arda Güler přímý kop rozehrál, ale svou střelou trefil jen zeď z hráčů Sevilly.

90+2

Arda Güler skončil na trávníku po faulu Ocampose a hosté mají možná jednu z posledních šancí na kontaktní branku.

90+1

Nastavuje se pět minut nad rámec základní hrací doby.

90

Rossi si myslel, že bude jeho tým zahrávat rohový kop, ale bude to jen odkop od branky Sevilly.

88

Fenerbahce by rádo ještě v samotném závěru zápasu vstřelili alespoň jednu branku, ale zatím se mu to nedaří, míč je znovu v moci Dmitroviče.

86

Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Suso,
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Rafa Mir.

Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Arda Güler.

85

85. Érik LAMELA - 2:0

85

Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí tým se dostává v závěru zápasu do vedení 2:0 a dělá důležitý krok k postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Znovu se prosazuje střídající hráč, tentokrát je to ÉRIK LAMELA, který se prosadil střelou levou nohou zevnitř šestnáctky. Asistence: Ivan Rakitić.

84

Lucas Ocampos se dostával do další zajímavé šance, ale Samet Akaydin předvedl parádní skluz, kterým mu na poslední chvíli odebral míč.

82

ze hřiště odchází Lincoln, přichází Bright Osayi-Samuel,
ze hřiště odchází Enner Valencia, přichází João Pedro.

81

Lucas Ocampos svou střelou pořádně protáhl brankáře Altaye Bayindira, té střele ale předcházel ofsajd.