konec (1:0)

09.03.2023, 18:45 • Stadio Olimpico, Řím • Osmifinále • Rostislav Králik

Tipsport: 2.31 2.95 3.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 7:18. (20:54:33)
AS Řím si do Španělska poveze dvougólové vedení. Které by mělo stačit na postup do čtvrtfinále EL (tedy pokuď náhodou nesklapne Csaplárova past). Italský tým má ve všech řadách převahu počínaje brankářem Patríciem přes Manciniho, Karsdorpa, skvělou zálohu a výborně hrající trio El Shaarawy, Abraham, Belotti.

V nejlepším světle se za Real Sociedad San Sebastian předvedla dvojice obránce Rico a zejména velmi dobře hrající japonský útočník Kubo. Ale pochybuji, že to v odvětě bude stačit na otočení nepříznivého stavu z prvního utkání.
I druhý poločas přinesla jedinou brankua opět do sítě španělského týmu.

Jedenáct minut po přestávce nebezpečnous třelu Rica vytěsnil na roh brankář Patrício. O dalších jedenáct minut později podruhé v utkání (poprvé na domácí straně) rozezvučel svou střelou tyč velmi aktivní Belotti.

Nicméně druhou branku v utkání tři minuty před koncem přinesla ž centr Dybaly z rohu, který skvěle našel perfektně a zcela nabíhajícího obránce Kumballu na vzdálenější tyči!

Kromě branek zpracoval zajímavé situace ve svých gifech kolega Michal Raška.

90+6

90+6

Poslední událostí před závěřečným hvizdem rozhodčího Schärera je odpískaný ofsajd Wijnaldumovi.

90+5

Ani Turrientes svou střelou nezlomí prokletí ofenzivní produktivity svého španělského týmu.

90+4

Žlutá karta pro tým AS Řím (Nemanja Matić) za nesportovní chování.

Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Mikel Oyarzabal) za nesportovní chování.

90+3

Za vzájemnou rozepři padnou ještě dvě žluté karty.

90+2

Andrea Belotti byl přichycen v ofsajdové pasti, do které ho lapila obrana Realu Sociedad San Sebastian.

90+1

O chvíli později se Álex Sola marně snažil trefit brankové zařízení AS Řím.

90+1

Sola hned nedovoleně osolil po příchodu Edoardo Boveho.

90

Rozhodčí Schärer nastaví ještě velmi dlouhých šest minut nad rámec normální hrací doby!

88

Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Edoardo Bove.

87

87. Maraš KUMBULLA - 2:0

87

AS Řím právě vstřelil branku!
Po centrovaném míči z rohového kopu Dybaly zazmamenává druhou branku v tomto utkání hlavou absolutně nehlídaný obránce MARAŠ KUMBULLA – 2:0! Asistence: Paulo Dybala.

86

Dybala rozehrával přímý kop a po střele Criistanteho srazil bránící Merino míč na rohový kop.

85

Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Martín Zubimendi) za faul.

85

Kdyby býval hrál Belotti od začátku utkání, zřejmě by hosté dohrávali již jen v deseti lidech, i další faul na něho bude oceněný žlutým kartónkem.