Evropská liga

Sporting Lisabon – Arsenal FC

2:2

konec (1:1)

09.03.2023, 18:45 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Osmifinále • Ondřej Mikušek

Tipsport: 3.75 3.46 2.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek večera a všem Františkám vše nejlepší k svátku! (20:52:09)

Fauly: 9:6
Druhý poločas začal skutečně divoce, oba týmy měly několik obrovských šancí, takže o zábavu nebyla nouze. Po vydařeném protiútoku se do vedení nejprve dostal domácí Sporting, o 7 minut později si ovšem střelu Granita Xhaky do vlastní branky smolně srazil Hidemasa Morita. Konec zápasu byl opatrnější, do druhého zápasu v Londýně se tedy příští týden půjde za vyrovnaného stavu.

90+5

90+4

V poslední minutě ještě hostující Arsenal vybojoval rohový kop, který si na starost bere Fábio Vieira.

90+3

Bukayo Saka ještě stihnul vystrašit domácí fanoušky tvrdou střelou zpoza šestnáctky. Mířil ale doprostřed brány, kde byl připravený Antonio Adán.

90+1

Rozhodčí přidává ke druhému poločasu 4 minuty.

90

Nově příchozí Issahaku chtěl v pravém rohu zasekávačkou obelstít Tomijasua, ten se ale nenechal nachytat, naopak přiměl Issahakua k faulu.

89

Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází Abdul Fatawu Issahaku.

88

Dobré napadání také ze strany Arsenalu ještě vyhání Adána ven z brány, aby odkopl míč do zámezí před Vieirou.

87

Fábio Vieira proběhnul s balónem do šestnáctky, kde se mu do cesty postavil Ousmane Diomande, Vieira si říkal o penaltu. K zemi šel ale příliš ochotně, takže o penaltě není třeba hovořit.

86

Sporting opravdu finišuje s nepříjemným napadáním, které nutí hostující obranu k návratu až k Mattu Turnerovi.

85

Takehiro Tomijasu tvrdě, ale čistě, odstavil od balónu Marcuse Edwardse, za což byl poté tvrdě atakován St. Justem. Ten by si za to pravděpodobně zasloužil žlutou kartu, jenže rozhodčí si zákroku nevšiml.

83

Arsenalu se však v posledních minutách nedaří dostat se dopředu, balón drží domácí hráči daleko od své brány.

82

Ke konci zápasu se hra už často kouskuje a ani jeden z týmů se nežene do útočení tak bezhlavě, jako na začátku druhého poločasu.

80

Youssef Chermiti obrousil levou stranu rychlým sprintem, nízký centr ovšem neprošel přes Salibu.

79

Domácí to proti zaskočené hostující obraně nesehráli vůbec špatně, po zblokovaném pokusu St. Justeho ještě nepřesně dorážel Diomande.

78

Nákop Arsenalu kazí další ofsajd, Sporting poté okamžitě rozehrál, čímž se dostal jednoduše do útoku.

77

Hosté budou zahrávat zajímavou standardku z pravé strany poté, co tam byl faulován Ben White.

2:2

konec (1:1)

Branky: 34. Inácio (M. Edwards), 55. J. Fernandes – 22. Saliba (Vieira), 62. Morita (vla.)

Karty:   23. Coates (SPL), 58. Morita (SPL) – 23. Zinčenko (ARS), 43. Martinelli (ARS)

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:6.

Sporting Lisabon: Adán – St.Juste, Coates (C), Inácio – Esgaio (76. Diomande), Morita, P. Gonçalves, Reis – Trincão (71. Santos), M. Edwards (89. Issahaku) – J. Fernandes (76. Chermiti).
Náhradníci: Israel – Neto, M. Fernandes, A. Gomes, Essugo, Tanlongo, Cabral, Rochinha.

Trenér: Ruben Amorim.

Arsenal FC: Turner – White, Saliba, Kiwior (71. Magalhães), Zinčenko (63. Tomijasu) – Vieira, Jorginho (71. Partey), Xhaka (C) – Saka, Martinelli, Nelson (71. Smith-Rowe).
Náhradníci: Ramsdale, Hillson – Holding, Walters, Smith, Bandeira, Sagoe Jr..