HK Mladí Draci Šumperk – Banes Motor České Budějovice

1:3

konec (1:2, 0:0, 0:1)

24.02.2023, 18:45 • Škoda aréna, Šumperk • 19. kolo • Jan Zatočil

Motor nakonec uhájil těsné vedení a v závěru se prosadil při hře Šumperka bez brankáře. České Budějovice si touto výhrou upevnily první pozici v tabulce o účast v play-off. Naopak Šumperk se bohužel více přiblížil sestupu. (20:55:34)

59:40

Hosté těsně netrefili odkrytou klec!

59:05

České Budějovice právě vstřelily branku!
JAKUB ŠÍMA zamířil přesně do prázdné branky a o osudu dnešního utkání je rozhodnuto! Bez asistence.

58:50

Plhal měl na holi vyrovnání! Pytel ležel bezmocný na zemi, ale Plhal nedokázal trefit poskakující kotouč!

58:26

Oddechový čas pro tým HK Mladí Draci Šumperk.

58:26

Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
Prušák – 2 min., podrážení.

55:55

Motor jinak kontroluje závěrečné minuty.

54:00

Obrovský závar před brankou hostů, který nedokázal Šumperk přetavit ve vyrovnávající gól.

52:20

Motor nyní vyhodil pouze na zakázané uvolnění. Pytel tak bude po dlouhé době v pozoru.

51:40

Draci stále nejsou schopni se dostat do útočné třetiny.

50:35

Stejný prohřešek je k vidění i o malou chvíli později.

50:05

Motor zastavil hvizd čárového sudího kvůli ofsajdu.

49:15

Proti Gřegořkově střele vytáhl Ondráček zákrok lapačkou.

47:45

Lukeš trestuhodně minul v samostatném úniku branku!

47:05

Pytel si po dlouhé době sáhl na kotouč.

45:45

Domácí se teď jen těžko dostávají z obranného pásma.

44:15

Aulický mohl přidat další branku Motoru, když z pravé strany postupoval sám na Ondráčka, který však jeho bekhendovou kličku vystihl!

43:05

Střelu Postla ukryl Ondráček v rukavici a raději přerušil hru.

41:50

Jihočeši začali opět aktivněji a snaží se vsítit rozhodující branku.

40:45

Útočnou akci hostů zabrzdil ofsajd.

40:01

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, branky jsme se v ní však nedočkali. Největší šance spálili Hoch se Šímou, a tak platí stále skóre 1:2 z pohledu Šumperka. Třetí třetina začne přibližně ve 20:19.

40:00

39:39

38:55

Z poměrně velkého úhlu střílel Hoch, tímto pokusem nemohl Ondráčka ohrozit.

38:10

Výtečný zákrok lapačkou předvedl proti střele Postla Jan Ondráček.

37:39

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
Pospíšil – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

36:46

36:20

Motoru se opět nedaří usadit se v útočném pásmu.

35:49

35:20

Pospíšil pálil z pravého kruhu, jeho pokus vytěsnil Pytel betonem.

34:46

Prokop – 2 min., podrážení.

33:49

Gřegořek – 2 min., hákování.

33:39

Z prostoru mezi kruhy nebezpečně střílel Palán, branku ale netrefil.

33:06

32:25

Hejátko si povyjel na pravý kruh, jeho střelu Pytel chytá lapačkou.

30:20

Se střelou Aulického si Ondráček dokázal poradit.

28:55

Další útok Jihočechů se pokoušel založit Rizák, jeho nahození však sebrali domácí.

27:15

Hoch se dostal do prostoru mezi kruhy, napálil však pouze Ondráčka, kterému puk vypadl. Následnou Šímovu dorážku také dokázal zlikvidovat!

26:20

25:45

Motoru se početní výhoda zatím vůbec nedaří.

25:10

České Budějovice sice roztočily v útočném pásmu pěkný kolotoč, ale draci se nakonec dokázali osvobodit.

24:20

Pazourek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

24:00

Šumperk začal i díky dvojnásobné přesilovce druhou třetinu lépe a hosté teď tahají za kratší konec.

22:55

Hoch se probil do útočného pásmu, nestihl však zakončit, když ho obral o touš jeden z domácích obránců.

21:41

21:31

Hosté jsou ve čtyřech.

20:50

Domácí stále kombinují v útočném pásmu, vůbec ale nestřílejí.

20:35

Střelu Prokopa raději Pytel ukryl do rukavice.

20:01

V první třetině jsme viděli tři branky v rychlém sledu. Nejprve bleskově využil přesilovku Lukeš, čímž zařídil hostům vedení. O minutu později však vyrovnal Verner. Šumperk se ale z vyrovnání radoval pouhých 22 sekund, když strhnul vedení na stranu Jihočechů Ondřej Palán. Druhá třetina začne přibližně v 19:29.

20:00

19:41

Šimon – 2 min., hákování.

19:31

Gřegořek – 2 min., nedovolené bránění.

18:50

Šumperk teď na chvíli zavřel svého soupeře v obranném pásmu, žádnou šanci si však nevytvořil.

17:30

Nyní se o kouč bojuje hlavně ve středním pásmu.

16:05

Lukáš znovu nebezpečně pálil z pravého kruhu, střelu mu ale pořádně nesedla.

10:45

Se střelou Pluskala z bezprostřední blízkosti si Pytel poradil.

10:10

Další pokus o útok Jihočechů zastavil ofsajd.

09:45

Šumperk se zatím marně probíjí obranou Motoru.

08:36

Střelu Lukáše vyrazil Ondráček do rohu kluziště.

07:35

Hned v úvodu se nám s brankami roztrhnul pytel a stále se pokračuje v aktivním hokeji směrem nahoru dolu.

06:38

Hosté si své vedení berou bleskově zpět. Střela Jakuba Lukáše se odrazila od mantinelu přímo na hokejku ONDŘEJE PALÁNA, jenž zakončoval do odkryté klece. Asistence: Tomáš Lukeš a Jakub Lukáš.

06:16

Mladí Draci právě vstřelili branku!
Domácí rychle odpovídají vyrovnávací brankou! Střelu Prokopa srazil hostující obránce pouze mezi kruhy na hůl OLDŘICHA VERNERA, který už brankáře hostů propálil. Asistence: Vojtěch Prokop a Lukáš Plhal.

05:06

Tak to je rychle využitá přesilovka! Střelu od modré tečoval před Ondráčkem TOMÁŠ LUKEŠ a hosté se ujímají vedení. Asistence: Jakub Lukáš a Štěpán Hoch.

05:02

Plhal – 2 min., hákování.

03:45

Štěpán Hoch ještě stihl vystřelit než kotouč přešel modrou čáru. Ondráček si poradil.

02:35

Jihočeši se usadili v útočném pásmu a pokoušejí se vsítit první branku.

01:55

Jakub Lukáš vyzkoušel Ondráčkovu pozornost.

00:40

Hosté začali utkání aktivnější, první zákrok si však připisuje Lukáš Pytel.

00:01

Hráči právě nastupují na ledovou plochu.

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Habas) – Cabadaj, Jarmara, Březina, Plhal (C), Souček, Veselý – Záruba, Hejátko (A), Verner (A), Pluskal, Urban, Maurer, Karas, Pospíšil, Pazourek, Slováček, Prokop.
Trenér: Radek Kučera

Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Škach – Čelechovský, Kučera.
V pátek od 18:45 budeme v rámci 19. kola Extraligy dorostu – o účast v play-off sledovat souboj mezi domácím Šumperkem a Českými Budějovicemi.

HK Mladí Draci Šumperk jsou v nadstavbové části na předposledním 11. místě a hrozí jim přímý sestup, ještě však mohou zabojovat alespoň o účast v play down. O tom rozhodnou poslední čtyři zápasy, dnes ale čeká Draky těžká zkouška.

Poslední zápasy:

18. kolo: Šumperk – Havlíčkův Brod 1:5
17. kolo: Šumperk – Dukla Jihlava 4:3 v prodl.

Antonín Karas – 17 bodů (11+6).

Motor České Budějovice má vše ve svých rukou a postup mezi nejlepší šestnáctku by ho neměl minout, protože je s velkým náskokem na 1. místě této skupiny se skóre 96:54.

Motor ČB – Šumperk 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

1:3

Branky a nahrávky: 7. Verner (Prokop, Plhal) – 6. Lukeš (Lukáš, Hoch), 7. Palán (Lukeš, Lukáš), 60. Šíma

Banes Motor České Budějovice: Pytel (Schacherl) – Gřegořek (A), Prušák, Šíma, Blažek, Lukáš – Kretschmer, Drančák (C), Hoch, Postl, Vlna, Lukeš, Palán, Šimon, Pánek, Rizák, Aulický.

Rozhodčí: Škach – Čelechovský, Kučera

05:02 MDS 2 Plhal, hákování
05:06 CEB 0:1 Lukeš (Lukáš, Hoch)
06:16 MDS 1:1 Verner (Prokop, Plhal)
06:38 CEB 1:2 Palán (Lukeš, Lukáš)
19:31 CEB 2 Gřegořek, nedovolené bránění
19:41 CEB 2 Šimon, hákování