Tipsport: 2.28 4.25 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 22 – 41 | Přesilová hra: 0/3 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 11

Jordan Binnington (STL) 38 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,7%, odchytal 64:26
Arturs Šilovs (VAN) 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 62:51

Tři hvězdy utkání
1. Elias Pettersson (VAN) 1+2
2. J. T. Miller (VAN) 1+1
3. Jordan Binnington (STL) 38 zákroků (04:57:08)
St. Louis vedlo už 2:0 a toto skóre drželo až do 50. minutě. V tu chvíli však střelecky aktivnější Vancouver započal svůj obrat, když JT Miller vstřelil gól v oslabení. Utkání dospělo do poslední minuty základní hrací doby a Blues nevyužili několik šancí, jak zakončit do prázdné brány soupeře. Naopak půl minuty před koncem vyrovnal na 2:2 Andrej Kuzmenko a poslal duel do prodloužení, v němž pro změnu 15 sekund před závěrečnou sirénou rozhodl Elias Pettersson o dokonání obratu z 0:2 na 3:2 ve prospěch Vancouveru.

64:45

64:45 Elias PETTERSSON - 2:3

64:45

Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté nakonec v závěru prodloužení dokázali vstřelit gól a úspěšně otáčí skóre tohoto zápasu! ELIAS PETTERSSON předvedl perfektní průnik skrz střední pásmo po levém křídle, najel si až do kruhu pro vhazování a střelou na vzdálenější tyč rozhoduje o vítězství Vancouveru. Asistence: Anthony Beauvillier, Ethan Bear.

64:19

Ovšem přišla ztráta Canucks a šance pro Saada, který však nedokázal prostřelit Šilovse. Trochu divoká pasáž.

64:08

O kotouč nakonec přichází.

63:45

Nakonec ale vyjeli do středního pásma a zkusí to jinak.

63:28

Domácí krouží v útočném pásmu jako supi a snaží se najít dobrou střeleckou pozici.

62:45

Thomas se fantasticky prokličkoval skrz obranu až před brankoviště, položil si i brankáře Šilovse, ale jeho natažený beton u pravé tyče už překonat nedokázal.

62:06

Hra se zase přesunula na opačnou stranu kluziště. Boeser z levého kruhu trefil přímo brankáře Binningtona. Hra je přerušena.

61:22

Parayko si narazil s Barbaševem a dostal se za obranu, jenže před brankovištěm zaváhal a branku Šilovse vůbec neohrozil.

60:45

Kuzmenko střílel z mezikruží zpoza obránce, branku Blues netrefil.

60:16

Domácí rychle našli prostor k útoku tří proti dvěma. Šilovs tuto akci vyřešil svým zákrokem.

60:01

60:00

59:31

59:31 Andrej KUZMENKO - 2:2

59:31

Domácí měli tolik šanci, jak definitivně rozhodnout, ale žádnou příležitost neproměnili. A tak sami dostávají gól! ANDREJ KUZMENKO se dokázal před brankovištěm, kam poslal puk Pettersson z pravého kruhu, nejlépe zorientovat a nadvakrát procpat puk za záda Binningtona. Asistence: Elias Pettersson, J.T. Miller.

2:3

Branky a nahrávky: 16. Toropčenko (Bučněvič), 27. Tucker (Bortuzzo, Barbašev) – 50. J. Miller (E. Pettersson), 60. Kuzmenko (E. Pettersson, J. Miller), 65. E. Pettersson (Beauvillier, Bear)

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Tucker – Saad, Thomas (A), Kyrou – Barbašev, Bučněvič, B. Schenn (A) – L. Brown, Leivo, Blais – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.
Trenér: Craig Berube

Vancouver Canucks: Šilovs (Delia) – Q. Hughes (A), Bear, T. Myers, Burroughs, Wolanin, Brisebois – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller (A) – Räty, Podkolzin, Dries – Studnicka, Aman, Joshua.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: O'Rourke, Markovic – Alphonso, Barton

Diváci: 18096

03:07 STL 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká T. Pitlick
08:26 VAN 2 Brisebois, vysoká hůl