24.02.2023, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Jan Šlapáček (@Slapi1)

Tipsport: 3.0 4.21 2.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 23 – 31 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 11 – 15

Ville Husso (DET) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8 %, odchytal 60:00
Jaroslav Halák (NYR) – 19 zákroků, 4 OG, úspěšnost 82,6 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Filip Zadina (DET) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:20
Jakub Vrána (DET) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:31
Dominik Kubalík (DET) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:31
Filip Hronek (DET) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 22:39
Filip Chytil (NYR) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:24

Tři hvězdy utkání
1. Andrew Copp (DET) – 1+2
2. Ville Husso (DET) – 30 zákroků
3. Michael Rasmussen (DET) – 1+1
V Detroitu se slaví. Red Wings ve třetí třetině přidali jeden gól a vítězí výsledkem 4:1. Domácí odehráli velmi dobré utkání a potvrdili svoji formu z poslední doby. Rangers bojovali, ale na dnešního protivníka to nestačilo.

59:26

Red Wings během krátké chvíle udělali dvě zakázané uvolnění. Domácí posílají všechny kotouče ze svého pásma pryč.

58:38

Zápas se sice dohrává, hráči si nic nedarují a hraje se nadále hodně tvrdě.

57:14

Z levého kruhu zkoušel zaskočit Hussa střelou na vzdálenější tyč Kreider, brankář Red Wings nakonec zasahovat ani nemusel.

56:34

Rangers se ještě pokouší vymyslet něco směrem dopředu, domácí ale pohodlně brání a své vedení si bezpečně hlídají.

55:48

55:30

Kotouč je znovu ve středním pásmu, Rangers tohle oslabení zvládnou ubránit.

54:40

Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu, vzhledem k výsledku je to příliš mrzet nemusí, čas utíká hodně rychle.

53:48

Nyní si přesilovou hru zahrají hokejisté Red Wings. Walman dostal pětiminutový trest za bitku, Lafreniere dostal rovněž pět minut za bitku plus dvě minuty za hrubost.

53:48

A další potyčka, tentokrát za brankou Red Wings.

53:20

Larkin v oslabení nahodil puk na branku ze středního pásma a Halák musel zasahovat. Tohle byla ošidná střela kapitána Red Wings.

53:00

Rangers se až nyní usadili v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

52:20

Domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma a bránící hráči mohou vystřídat.

51:45

Současně jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost Rasmussen a Fox. Útočník Red Wings dostává navíc dvě minuty za hit na Panarina. Přesilová hra pro Rangers.

51:45

V rohu útočného pásma Red Wings se po hitu Rasmussena na Panarina strhla pořádná mela.

4:1

Branky a nahrávky: 16. Copp (Rasmussen, Perron), 29. Zadina (Larkin), 39. Rasmussen (Perron, Copp), 45. Hronek (Copp, Kubalík) – 27. Trocheck

Detroit Red Wings: Husso (Hellberg) – Walman, Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Hägg – Kubalík, Larkin (C), Bertuzzi – Rasmussen, Copp (A), Perron (A) – Vrána, Veleno, Fabbri – Zadina, P. Suter, Sundqvist.
Trenér: Derek Lalonde

New York Rangers: Halák (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola, Harpur – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Tarasenko, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Brenk, Lee – Apperson, Brisebois

Diváci: 19 116

02:33 DET 2 Hronek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
15:33 DET 1:0 Copp (Rasmussen, Perron)
26:06 NYR 1:1 Trocheck
28:18 DET 2:1 Zadina (Larkin)
29:45 NYR 2 R. Lindgren, krosček
38:02 DET 3:1 Rasmussen (Perron, Copp)
43:12 NYR 2 příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lafreniere
44:51 DET 4:1 Hronek (Copp, Kubalík)
47:58 NYR 2 Motte, podrážení