HC Dynamo Pardubice – Berani Zlín

3:5

konec (0:1, 1:2, 2:2)

24.02.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • 19. kolo • Michal Jelínek

Dynamo ve třetí třetině dotáhlo díky gólům Tvrdíka a Šmerdy dvoubrankové manko, výhru ale slaví Zlín. Za hosty se totiž následně prosadili Kotala a úplně na konci trefou do prázdné brány a svým druhým zásahem v utkání Vaculík. (19:12:11)

59:59

Zlín právě vstřelil branku!
Martin Vaculík se trefil do prázdné brány a určil tak konečný stav zápasu 3:5.

59:00

Pardubicím zbývá minuta, ale těžko se usazují v útočném pásmu.

58:01

Dynamo hraje bez brankáře.

58:01

Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.

57:48

Dynamo se snaží ostřelovat zlínskou svatyni že všech stran.

57:03

Berani jsou v plném počtu.

56:53

Uherek schoval puk do lapačky, vhazovat se bude po jeho pravici.

56:10

Heš měl v oslabení velkou šanci, se svým bekhendem ale neuspěl.

54:58

Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Michal Řezníček – 2 min., držení.

54:14

Hosté se přece jen ujímají vedení. Střelcem gólu je úplně na konci pardubického trestu Matěj Kotala.

54:00

Berani se snaží trpělivě kombinovat, ale k dobrému zakončení to nevede.

52:15

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Matěj Tuláček – 2 min., podrážení, odpyká Jiří Řehořek.

52:04

Dynamo právě vstřelilo branku!
Další menší tlak u zlínského brankoviště přinesl vyrovnání na 3:3. Úspěšnou dorážku a svojí druhou trefu v zápase si připsal Samuel Šmerda.

50:24

Po odpískaném ofsajdu Dynama byla v rohu kluziště k vidění menší strkanice. Už se ale může pokračovat dál.

49:28

Tohle si zlínská obrana nepohlídala dobře, protože Pardubice se prokombinovaly ke gólu. Kotouč do brány konkrétně zasunul Pavel Tvrdík.

48:45

Teď se hraje z jednoho konce hřiště na druhou, tentokrát musel zasahovat Tuláček.

48:05

Po pohledné akci Dynama donutil Úlehla Uherka k zásahu.

47:04

A gólman Pardubic si připsal další zákrok.

47:00

Heš vystřelil těsně nad bránu, poté Tuláček radši přikryl puk pod lapačku.

46:34

Pokračovat v ofenzivní snaze nemůžou, a to z důvodu postavení mimo hru.

46:00

Východočeši se teď delší dobu drží v útočném pásmu.

44:46

Icingu se dopustili i domáci. Ještě předtím upadl na led Heš, ale snad bude v pořádku.

44:29

Odpískáno zakázané uvolnění Zlína.

43:10

Pardubice se potřebují usadit v útočném pásmu, zatím je ovšem aktivnější moravský soupeř.

42:32

Úvod periody byl navzdory zlínské přesilovce klidný, nyní se ovšem tempo opět rozjelo.

41:24

Zlín dostal na začátku třetí třetiny výhodu přesilové hry, protože Dynamo obdrželo trest za zdržování hry, když přišlo pozdě z kabiny. Beranům se ale zatím nedaří.

40:01

2 min., odpyká Šimon Řivnáč.

40:01

Zajímavá druhá třetina je minulostí. Lépe do ní vstoupily Pardubice, když ve 24. minutě zápasu skóroval Šmerda. Hned nato ale vrátil Zlínu náskok svojí druhou brankou v utkání Heš, po němž ve 29. minutě upravil na aktuálních 1:3 Vaculík. V posledních minutách prostřední části pak bylo lepším celkem Dynamo.

40:00

39:55

Ani závěrečný tlak v útočné třetině Východočeši nevyužili. Uherek zřejmě dokonce zakročil maskou.

39:27

Kantor mířil těsně nad bránu.

38:12

Pardubice jsou v posledních minutách lepší, musí si ale dávat pozor na brejky soupeře.

36:43

Obrovský závar u svého brankoviště Berani přežili, domácí přesto stále kombinují v útočném pásmu.

35:40

Tuláček má další zákrok.

35:08

Pardubická střela sražena do ochranné sítě.

34:45

Zlín se soustředí na dobrou defenzivu, dokáže však i nebezpečně zaútočit. Po střele z pravé strany a zákroku Tuláčka se bude vhazovat v obranném pásmu Pardubic.

33:17

Ani Lempach neuspěl se svým bekhendovým pokusem z pozice mezi kruhy.

32:12

Na týmu Dynama je vidět snaha o snížení, ale chybí tomu lepší zakončení.

31:23

A je tu další zákrok zlínského gólmana.

30:07

Zlínská obrana je teď pod tlakem, zatím ji ale drží brankář Uherek.

29:42

Závar Pardubic ukončil jistý Uherkův zákrok proti střele zleva.

28:14

Okamžitě po vhazování vyžívá Zlín přesilovku. Autorem branky je Martin Vaculík.

28:11

Samuel Šmerda – 2 min., sekání.

27:51

Kos se zjevil sám před Tuláčkem, velkou šanci ale nevyužil. Trefil totiž horní tyč.

26:30

K vidění teď byl tvrdý náraz do mantinelu, o který se postaral jeden z pardubických hokejistů. Otřesený zlínský hráč bude snad v pořádku. Vylučovat se nebude.

26:09

Domácí musí opět dotahovat. V jejich přesilovce mají ale větší šance Berani.

24:49

Martin Řimák – 2 min., hákování.

23:22

Je tu blesková zlínská odpověď z rychlé útočné akce. Svůj druhý gól v zápase vstřelil Lukáš Heš.

23:02

Aktivní vstup do druhé třetiny se Dynamu vyplatil. Trefu od modré si připsal Samuel Šmerda.

21:36

Zleva zakončoval Novák, zlínský brankář chytil puk do lapačky.

20:30

Kantor z úhlu zakončil, Uherek zakročil.

20:01

Do první třetiny lépe vstoupili domácí. Zlínští dorostenci ale postupně zlepšili svůj výkon a odměnou jim byl vedoucí gól. V šestnácté minutě totiž využil přesilovku nejproduktivnější hráč Beranů Jakub Heš.

20:00

19:48

Krčál se po levé straně prokličkoval ke střele, proti byl brankář Uherek.

18:40

Lukaštík od modré čáry trefil jen prvního bránícího protihráče.

18:15

Po rychlém zlínském nájezdu zasáhl Matěj Tuláček lapačkou.

17:45

Heš vystřelil těsně vedle levé tyče.

17:09

Tadeáš Pražan – 2 min., podrážení.

17:00

Pardubice se snaží o brzké vyrovnání, zatím ale neúspěšně.

15:47

Šest sekund před koncem Řehořkova trestu Zlín využívá přesilovku. Z dorážky se do odkryté brány trefil Jakub Heš.

14:54

Dynamo se v oslabení zatím brání dobře, dokonce mohlo zakončit.

13:53

Jiří Řehořek – 2 min., podrážení.

13:53

Vaculík jel téměř sám na Tuláčka, jenž obstál.

13:24

Uherek si nyní nicméně připsal těžký dvojzákrok. Následuje buly po jeho pravé ruce.

12:53

V posledních minutách začínají být hosté nebezpečnější.

12:01

Teď se hraje nahoru dolů. Dobře nad beton mířil Křečan.

11:13

Zajímavou pasáž ukončuje Tuláčkův zásah proti nepříjemnému zakončení Zlína.

09:43

Berani odolali delšímu tlaku Dynama. Oba týmy střídají.

09:03

Zlínský gólman si připsal další zákrok.

08:40

Kaštánkovo zaváhání na útočné modré hosté k přečíslení nevyužili.

08:11

Šmerdův pokus zpráva Uherek jen odrazil před sebe, s dorážkami si ovšem následně poradil. Vhazuje se po jeho levici.

07:14

Po chybě v pardubické rozehrávce střílel Dvořák, Tuláček zakročil lapačkou.

06:30

Úlehla zkoušel zajímavě zakončit, ale neuspěl.

05:40

Berani zatím nevystřelili na bránu, Východočeši jsou lepším týmem.

05:02

Marek Uherek si pohlídal i Novákovu střelu od modré čáry.

04:44

Úlehla objel branku a zkoušel do ní zasunout puk, Uherek se ale překonat nenechal.

03:30

Utkání se v prvních minutách hraje ve velmi rychlém, schází však větší počet zakončení.

02:00

Aktivnější při hře s pukem jsou zatím Pardubice, Zlínu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

01:13

Další ofenzivní akci Dynama, kterou vedl Lempach, utnul ofsajd.

00:30

Kantor střelou z úhlu zakončil úvodní útok domácích.

00:01

Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje u on-line přenosu ze zápasu 19. kola skupiny o pořadí v play off dorostenecké extraligy. V malé hale pardubické enteria areny se Dynamo střetne s Berany ze Zlína.

HC Dynamo Pardubice

Pardubickým hokejistům patří ve dvanáctičlenné tabulce díky zisku dvaceti bodů deváté místo. Po čtyřech výhrách v řadě si Dynamo v sobotu připsalo porážku, když ho Mladá Boleslav porazila 5:1. Svěřenci hlavního trenéra Petra Hemského se na domácím ledě představí po poměrně dlouhé době, protože svůj poslední zápas v Pardubicích odehráli 14. ledna proti Hradci Králové. Tehdy z toho byla jasná prohra 0:6. Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu je Dominik Kučera, jenž v letošní sezoně skóroval šestnáctkrát a asistoval devětkrát.

PSG Berani Zlín

Jedenáctibodový Zlín se nachází na poslední příčce. Celkové skóre 35:89 dokazuje, že defenziva i útok moravského celku patří k nejhorším v soutěži. Tým vedený koučem Lubomírem Vosátkem se ale možná dostává do lepší formy, protože z předchozích tří utkání má šest bodů. Naposledy Berani vybojovali jeden, a to za porážku 2:3 po prodloužení s Karlovými Vary, s nimiž hráli v sobotu. Jedním z tahounů družstva je Jakub Heš, který má na svém kontě 37 kanadských bodů s bilancí 11+26.

Vzájemná bilance v letošní sezoně:
Dorostenci Pardubic a Zlína na sebe narazili nedávno, konkrétně 28. ledna. V dosavadním jediném vzájemném duelu probíhající sezony Berani na Zimním stadionu Luďka Čajky prohráli 3:6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:5

Branky a nahrávky: 24. Šmerda (Bartoň), 50. Tvrdík (Novák, Joska), 53. Šmerda (Krčál) – 16. Heš (Uřičář, Vaculík), 24. Heš (Vaculík), 29. Vaculík (Heš), 55. Kotala (Lukaštík, Valášek), 60. Vaculík (Kos)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Vápeník, Řehořek, Kaštánek (C), Šmerda, Řivnáč, Křečan – Tvrdík, Joska, Kantor, Krčál, Lempach, Novák, Pražan, Úlehla, Bartoň
Trenér: Petr Hemský

Berani Zlín: Uherek (Blažek) – Schmied, Mořkovský, Řimák, Lukaštík (A), Uřičář, Řezníček, Kotala – Plšek, Pešák, Valášek, Pečner, Holba, Nesrsta, Vaculík (A), Heš (C), Dvořák, Kos
Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Raška – Hájková, Jiruška

13:53 PCE 2 Řehořek, podrážení
15:47 ZLN 0:1 Heš (Uřičář, Vaculík)
17:09 PCE 2 Pražan, podrážení