4:3

konec (1:1, 1:1, 2:1)

10.12.2022, 03:30 • Mullett Arena, Tempe • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 5.29 4.94 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno a my měli možnost sledovat drama až do posledních okamžiků. Boston byl střelecky aktivnější i ve třetí části zápasu, jenže dnes to hostům nebylo nakonec nic platné. Hned v první minutě třetí třetiny se Arizona dostala do vedení po rychle provedené akci, když byl úspěšným zakončovatelem Nick Schmaltz a Boston musel dotahovat. Povedlo se mu to v 55. minutě v samém závěru přesilovky, to se po Krejčího příhře prosadil Nick Foligno. Vše směřovalo k prodloužení, to však pouhých 14 sekund před koncem odmítl svým dnes druhým gólem Lawson Crouse a rozhodl, že oba body zůstanou domácím. Arizona tak přerušila šestizápasovou sérii porážek a s 20 body se dostala na sedmé místo Centrální divize. Boston je i přes prohru lídrem Atlantické divize se 43 body.

V dalším utkání se Arizona představí v pondělí od 1:00 na svém ledě proti Philadelphii, Boston ve stejný den nastoupí od 2:00 ve Vegas.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:38:41)

59:58

Hosté samozřejmě nic nevzdali, ještě se dostali do jednoho útoku a Vejmelka si musel dávat před Bergeronem velký pozor. Vrhl se po puku a přerušil hru.

59:46

59:46 Lawson CROUSE - 4:3

59:46

Arizona právě vstřelila branku!
A ten se jim skutečně povedl. Vyhození sice skončilo mimo dosah hráčů, jenže puk prošel brankovištěm, za brankou obral soupeře Maccelli, z otočky našel v levém kruhu LAWSONA CROUSEHO a ten z první trefil prostor nad Swaymanovou vyrážečkou – 4:3! Asistence: Matias Maccelli.

59:21

Domácí střídají během hry, chystají se na ještě jeden výpad z hloubi vlastního pásma.

58:30

Keller sice předvedl pěknou kličkovanou, jenže nevystřelil a nevyšla ani jeho příhra na Chychruna. Ten o puk přišel.

57:30

Vejmelka pro jistotu přikryl nahozený puk a přerušil hru. Boston tak získal zdarma útočné pásmo.

56:48

Boston oslabení zvládl na výbornou, zase se hraje v pěti na obou stranách.

56:04

Forbort vyhazuje přes všechny čáry, bránící čtveřice může jet vystřídat.

55:21

Ve vlastním oslabení zakončoval Marchand, tohle ale Vejmelka pouze kontroloval pohybem lapačkou.

54:48

Drama může pokračovat, Arizona si dá přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Matt Grzelcyk.

54:31

54:31 Nick FOLIGNO - 3:3

4:3

Branky a nahrávky: 1. J. Brown (Maccelli, Crouse), 31. Crouse (Gostisbehere, Chychrun), 41. Schmaltz (Keller, Gostisbehere), 60. Crouse (Maccelli) – 5. Pastrňák (McAvoy), 28. Coyle (DeBrusk), 55. N. Foligno (Krejčí, H. Lindholm)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Gostisbehere, Chychrun, Välimäki – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), McBain, O'Brien – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Hayton, N. Ritchie.
Trenér: André Tourigny

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Clifton, Forbort, Carlo, Grzelcyk – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Hall – Cr. Smith, Nosek, N. Foligno.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Schlenker, StPierre – Mahon, Gibbons

Diváci: 4 600

00:23 ARI 1:0 J. Brown (Maccelli, Crouse)
04:43 ARI 2 O'Brien, hrubost