Tipsport: 2.93 4.37 2.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 31 – 32 | Přesilová hra: 1/4 – 2/4 | Trestné minuty: 17 – 10

Craig Anderson (BUF) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9 %, odchytal 61:19
Tristan Jarry (PIT) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,1 %, odchytal 61:27

Jan Rutta (PIT) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:14

Tři hvězdy utkání

1. Jeff Carter (PIT) – 1+0
2. Casey MIttelstadt (BUF) – 0+3
3. Rickard Rakell (PIT) – 1+1 (03:45:40)
Je konec! Pittsburgh nakonec zvládl duel na ledě Buffala a vítězí 4:3. O rozhodující moment se v prodloužení postaral Jeff Carter, který rozhodl z přesilové hry. Hosté tak ovládli čtvrté utkání v řadě a vylepšují si pozici v Metropolitní divizi, kde dýchají na záda Carolině. Oba týmy se navíc v noci ze soboty na neděli střetnou znovu. Hrát se však bude na ledě Penguins.

61:36

61:36 Jeff CARTER - 3:4

61:36

Pittsburgh právě vstřelil branku! Je hotovo! Pittsburgh v prodloužení využil přesilovou hru a získává bonusový bod! Po rychlé akci v útočném pásmu domácí brankář zneškodnil první ránu Rakella, ale důrazný JEFF CARTER puk dorazil do sítě! Asistence: Rickard Rakell, Jevgenij Malkin.

61:00

Domácí vybojovali puk před vlastní brankou a okamžitě jej poslali přes celé kluziště. Oba týmy střídají.

60:37

Malkin míchal kotoučem v nebezpečném prostoru, ale netroufl si na zakončení.

60:10

Pittsburgh uspěl na úvodním vhazování prodloužení. Hosté mají skvělou možnost k tomu v přesilovce rozhodnout.

60:01

Šedesát minut hry o vítězi dnešního souboje nerozhodlo. V úvodu třetí části totiž vyrovnal Rakell. Obrat z pohledu Penguins následně dokonal McGinn, ale přesně o dvě minuty později poslal z přesilovky duel do prodloužení Kyle Okposo. Hostující Pittsburgh ale zahájí prodloužení v přesilovce.

59:20

Rasmus Dahlin v obranném pásmu získal kotouč a bekhendem jej vyhodil obloučkem do středního pásma.

59:01

Buffalo se znovu tlačilo vpřed, nicméně prudká pobídka tentokrát skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před domácí klec.

58:30

58:30 Kyle OKPOSO - 3:3

58:30

Buffalo právě vstřelilo branku! Buffalo vyrovnává! Domácí celek při přesilovce zariskoval a zkusil hru bez brankáře, což přineslo ovoce! Na přihrávku si mezi kruhy sjel nikým nehlídaný KYLE OKPOSO, který pohotově poslal puk mimo Jarryho dosah! Asistence: Casey Mittelstadt, Jack Quinn.

57:46

Skinner našel přihrávkou zpoza branky Cozense, který pohotově zakončil, ale Tristan Jarry jeho ránu skvěle vyrazil betonem!

57:15

Pittsburgh získal kotouč v obranném pásmu a vyhodil jej přes celé kluziště.

3:4

Branky a nahrávky: 39. V. Olofsson (Jost, Mittelstadt), 40. J. Skinner (T. Thompson, Mittelstadt), 59. Okposo (Mittelstadt, Quinn) – 36. Guentzel (Malkin, Petry), 43. Rakell (Heinen), 57. McGinn (Kapanen, Rutta), 62. Carter (Rakell, Malkin)

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Fitzgerald, Bryson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Petry, Dumoulin, Rutta, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Heinen.

Rozhodčí: Luxmore, Markovic – Cherrey, Apperson

Diváci: 17 205

16:40 BUF 2 Jost, vysoká hůl
27:03 BUF 2 Bryson, podrážení
28:55 PIT 2 Zucker, hákování
34:20 BUF 2 Mittelstadt, nedovolené bránění